Boğa Burcu Mayıs 2021

Boğa Burcu Mayıs 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Mayıs ayı sizlere neler getirebilir, genel olarak nasıl bir ay olabilir, bakalım bu yazımda.

Bu yıl bir başka hızlı geçiyor sanki, değil mi ? Ne zaman geldik yılın 5.ayına, bilemiyorum 🙂

Hadi transitler ile başlayalım ayı değerlendirmeye. Ardından yeniay ve dolunay döngülerine de bakacağız. Bu ay bir Ay tutulması var hatta.


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 1.evinizde.

Kuvvetli bir Güneş desteğiniz var. 1.ev yeni başlangıçları, yenilikleri sembolize eden bir alan. Buradan geçen Güneş, yeni konulara adım atabileceğinizi, yeni insanlarla tanışabileceğinizi, beklettiğiniz konularda harekete geçebileceğinizi söylüyor.

Kendinizi yenilemek, enerjinizi değiştirmek, tazelenmek için harika bir zaman !

Transitin detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçiyor. Bir sonraki evinize, yani 2.evinize yerleşiyor.

Bu kez parasal konuları hareketlendiriyor. Kazançlardan yana şanslı, bereketli bir dönem olabilir bu sizin için. İşinizde yeni bağlantılar doğabilir.

Sahip olduğunuz maddi varlıkları anlatır 2.ev. Onları nasıl değerlendirebileceğinizi, nasıl yatırımlar yapabileceğinizi de ele alabilir, üzerinde daha fazla düşünebilirsiniz ama bu pandemi ortamında büyük girişimler yapmamanızı öneririm.


Merkür, 4 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 1.evinizde.

Müthiş bir iletişim trafiği getiriyor size. Diğer zamanlardan daha fazla iletişim kuracağınız, mesajlaşacağınız, haberleşeceğiniz bir dönem bu. Sıkça bildirimler, duyurular, haberler yer alabilir günlük akışlarınızda.

Transitin detaylı etkilerini görmek isterseniz yazımı tıklayınız :

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

4 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

Alışverişler artabilir bu süreçte. Hem Merkür, hem ikizler etkisiyle daha çok online alışverişler olabilir bunlar. Kitap alışverişleri, online eğitim harcamaları da gündeme gelebilir.

Parasal anlamda bir hareketlilik var.

Ay sonunda, 30 Mayıs’ta Merkür ikizler burcunun 24 derecesinde retro hareketine başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu bu. Retroyu ayrı bir yazıda konuşacağız.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 9 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 1.evinizde.

En güzel transitlerden biridir bu 🙂 Venüs iyicil bir gezegen. Hangi evde olsa, o evin konularında pozitif etkileri oluyor ama özellikle 1.evde olması daha daha güzel.

Çünkü 1.ev kendimiz için, hayatımız için attığımız adımları simgeliyor. Yeni başlangıçlar anlamına geliyor.

Venüs aşkı, sevgiyi simgelediği için, aşk hayatınız açısından da pozitif bir etki bu. Genel anlamda insan ilişkileriniz, arkadaşlık bağlarınız için de çok güzel. Uyumlu, güzel bir süreç.

Her transiti yazıyorum, biliyorsunuz. Bu transit için de bir yazım var. Detaylı etkileri görmek için tıklayabilirsiniz :

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

9 Mayıs’ta Venüs ikizler burcuna geçiyor, 2.evinize geliyor.

Gelsin, buyursun 🙂 Para evinde bir Venüs sever miyiz ? Pek severiz 🙂

Venüs, Jüpiter’den sonra diğer iyicil gezegen. Getirileri Jüpiter kadar büyük olmuyor ama geçtiği yerde güzel şeyler bırakıyor 🙂 Parasal anlamda daha olumlu, daha bereketli bir döneme işaret ediyor bu transit sizin için.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 3.evinizde.

İletişim evinde bir Mars. Dialoglarda bir agresyon enerjisi anlamına geliyor bu. Kimseyi üzmeyin.

Hepimiz çok yorulduk. Pandemi hepimizin psikolojisini zorluyor.

Ama mental anlamda, ruhsal anlamda iyi tutmalıyız kendimizi. İletişimlerimizde sözlerimizi güzelce seçelim.

Birbirimizin işini kolaylaştıralım, birbirimizin gönlünü hoş tutalım. Hepimiz birbirimize bağlıyız. Sosyal varlıklarız. İnsan ilişkilerimiz önemli.

Yengeç burcu ev, emlak, kira, kiracı, ev sahibi, tapu, arsa, arazi, aile kökleri, aileye ait mülkler gibi konularla bağlantılı. Mars buralardan yana iletişimler, yeni haberler, girişimler de getirebilir size.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021


Mayıs 2021 Ay Döngüleri :

11 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 21° Boğa, Güneş 21° Boğa

Güzel bir yeniay var sırada. Yeniayın Pluto’dan uyumlu açısı var.

Sizin 1.evinizde gerçekleşiyor. Güçlü yeni başlangıçlar için iyi bir zamandasınız.

İş, kazanç, kariyer konularında destekleyici bir etki. Yeni başlangıçlarınız olabilir.

Pluto 9.evden destek veriyor. Eğitim konusunda güzel gelişmeleriniz olabilir. Resmi konularınız, hukuksal konularınız varsa, olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Başlatmak istediğiniz her tür şey için değerlendirebilirsiniz yeniay sonrasındaki günleri. Özellikle hilal fazı, başlangıçlara çok uygundur. Hilal fazında başlayan şeyler güzelce büyür, bereketlenir.

Hilal fazı yeniaydan 3,5 gün sonra başlar, aklınızda olsun !

26 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 5°Yay, Güneş 5°İkizler

Bu kez dolunay ile birlikte bir Ay tutulması yaşayacağız. Ay tutulmaları, dolunaylarla birlikte gerçekleşirler. Sizin 8.evinizde gerçekleşiyor.

Yay burcu, hukuki konularla ilgili bir burç.

8.ev ise vergi borcu, sigorta, tazminat gibi konuları anlatıyor. Yasal yollardan hakkınızı almaya çalıştığınız parasal bir konu varsa, Ay tutulması ile konuda yeni gelişmeler olabilir. Konu sonuçlanabilir. Belirsizlikte olan durumlar netleşebilir.

Yurt dışı bağlantılı işlerde tamamlanan konular olabilir.

Eğitim hayatınız varsa, hocalarla ilgili biraz kaotik diyebileceğimiz gündemler olabilir açıkçası. Onlarla ilgili yeni şeyler duyabilirsiniz. Güzel olan olasılıklar gerçekleşsin !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Pandemi nedeniyle bir tam kapanma dönemindeyiz. O yüzden hayat şimdilik normalin uzağında. Ama biz iyi tutacağız kendimizi. Güzel günler için güç toplayacağız. Moralimizi yüksek tutacağız.

Bize ne iyi geliyorsa, onları artıracağız. Gün gelecek, hepsi geçecek inşallah.

Güzel bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!