Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

Merkür 19 Nisan Pazartesi günü 13:29’da boğa burcuna geçti sevgili okuyucularım. 4 Mayıs’a kadar boğada olacak.

İletişimin, bilginin, aklın, rasyonel düşüncenin gezegenidir Merkür.

Düşünme şeklimizi, nasıl düşündüğümüzü, zihnimizin nasıl çalıştığını anlatır.

İletişim araçları ile ilgili konular, haberleşmelerimiz, çevremiz, bağlantılarımız, ayrıca gündelik akışlarımız, günlük işlerimiz Merkür ile ilgilidir.

Merkür boğada ilerlerken, sembolize ettiği bu temalar, boğa karasteristiğine bürünecektir.

Nasıl mesela ? Neler olabilir ? Merküryen konular boğa döneminde nasıl bir şekil alabilir ?

Boğa burcu gibi düşünürüz. Boğa burcu tavrında karar alırız. Boğa burcu enerjisinde oluruz.

Yani temkinli davranırız. Ağır hareket ederiz. Hemen harekete geçmek istemeyiz. Hızlı karar almayız.

Son derece stratejik şekilde, konuların üzerinde etraflıca düşünerek yaparız seçimlerimizi.

Bunlar faydamıza olan şeyler tabii ki.

Ama kimi zaman da gereğinden fazla düşünebilir, konuları erteleme eğiliminde olabiliriz. İşte onu da yapmayalım 🙂 Bekleme halinde kalmayalım.

Boğa burcu koşulları mümkün olduğunca kontrol altına almak, garanti altına almak ister. Ama hayatın bir akışı var. Bir ilahi plan var ve kontrol bizde değil. Öyle değil mi 🙂

Merkür boğada iken sabit fikirlilik de olabilir zaman zaman 🙂 Kendi düşüncelerimizde ısrarcı olabiliriz, yeni fikirlere kapalı olabiliriz. Onları da fark etmeye ve düzeltmeye çalışalım.

Merkür’ün boğa transitinde zihnimiz, odağımız parasal konularda olacak. Daha fazla kazanmak, işimizi büyütmek, yaşam standartlarımızı yukarı taşımak için yeni adımlar atacağız, yeni fikir ve uygulamaların peşinde olacağız.

Maddi güvence konusunda neler yapabileceğimize, kendimiz için ileriye dönük nasıl olanaklar yaratabileceğimize bakacağız. Birikim ve yatırım konularında yeni fikirlerimiz, adımlarımız olacak.

Bu bir birikim hesabı açmak olabilir. Nakit olan parayı başka bir şeye çevirmek olabilir.

Merkür boğada iken, emlak konuları, mülkler, taşınmaz mallarla ilgili konular da gündeme gelecektir. Tabii herkes kendi hayatı doğrultusunda etki alır. Bu yönde bir gündeminiz varsa, alım satım konularınız hızlanabilir Merkür boğada iken. El sıkışmalar olabilir. Dialoglar artabilir.

Merkür boğa burcunda ilerlerken iletişim biçimimiz, iletişimdeki tavrımız da boğa etkisinde olacak tabii. Çünkü Merkür iletişim gezegeni.

Boğa burcunu Venüs yönetir. Naiftir boğa. Ilımlı, yumuşak, uyumlu, hoşgörülü, güzel bir enerjisi vardır. Merkür burada iken, Venüsyen bir dille, güzel güzel iletişimler kuracağız 🙂

Ayrıca sanatsal konular için çok güzel bir dönemdeyiz. Boğanın sanatla bağı kuvvetlidir. Çünkü dediğim gibi, Venüs’ün yönettiği bir burçtur.

Sanatsal faaliyetlerimizde derinleşebileceğimiz, yeni güzel şeyler öğrenebileceğimiz, sunabileceğimiz, gösterebileceğimiz, keyifli bir dönem 🙂

Şimdi Merkür’ün boğa transitini, burçlar bazında konuşalım.

Öncesinde iletişim bilgilerim gelsin.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Merkür 2.evinize geliyor.

Kazancınıza, işinize dair konularda iletişim ve hızlanma getirecektir size. Gelir akışınız, ödemeleriniz, yatırımlarınız gündeminize yerleşiyor. Gelirinizi artıracak yeni iş planları yapabilirsiniz. Yeni uygulamalarınız olabilir. İşinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.

Maddi anlamda daha doyumlu bir hayat yaşamak için neler yapabileceğinize bakmak isteyeceğiniz, aslında pek çok şeyin mümkün olduğunu fark edebileceğiniz bir süreç.

Hayattan daha fazlasını almak için kendinize izin verin. Evrenin bolluğuna, bereketine açın kendinizi. Yeni olasılıkları görün.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 1.evinize geliyor !

Her anlamda iletişim trafiğiniz hızlanıyor. Yeni bağlantılar kurabileceğiniz, yeni insanlar tanıyabileceğiniz, yeni ortamlara girebileceğiniz bir döngü bu.

Zihniniz her zamankinden daha hızlı, daha hareketli olacaktır. Merkür zihinsel faaliyetlerimizi anlatır çünkü. Yeni kararlar alabilirsiniz.

Merkür koç burcunda iken, yani 12.evinizde iken tasarladığınız şeyleri hayata geçirebilirsiniz artık. Beklemenize gerek yok. Güneş de boğa burcunda, 1.evinizde. Bu sizin zamanınız !

Yaratıcı fikirlerinizle, farklı düşüncelerinizle dikkat çekeceğiniz, işinizde prarik çözümler bulabileceğiniz, daha çok göz önünde olacağınız, bolca yazışacağınız, bolca görüşeceğiniz keyifli bir Merkür transiti sizi bekliyor sizi.

İnsan ilişkileriniz hareketleniyor. Haberleşmeleriniz artıyor. Yeni iletişimler geliyor.

Ayrıca imzalı işler, kontratlar, anlaşmalar, yeni ticari bağlantılar da olası. Ticari faaliyetleri olanlar için son derece verimli, bereketli bir dönem.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

12.evinize Merkür geliyor. Merküryen konularda daha dikkatli olmanız ve beklemeniz gereken bir dönem.

Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler. Buna nikah yapmak da dahil sevgili okuyucularım. Bunun da altını çizeyim.

Satın alacağınız şeylerde, özellikle online alışverişlerde ürün bilgilerini, satıcıları, kullanıcı yorumlarını iyi incelemenizi öneririm.

Kişisel bilgilerinizi de daha iyi korumanızı önereceğim bu süreç için. Kredi kartı bilgileri, şifre bilgileri gibi şeyleri kastediyorum.

Diğer yandan ruhsal anlamda bir şifalanma, dinlenme etkisi olacaktır bu süreç sizin için. Spiritüel konular, yaşamınızı iyileştirecek bilgiler çıkacaktır karşınıza. Açık olun. Farkında olun.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 11.evinize geliyor.

Sosyal alandır burası, kalabalıklardır, gruplardır. Size yeni arkadaş grupları, yeni ortamlar getirebilir buradan geçen bir Merkür. Online eğitimler, seminerler getirebilir. Bu tür bir şeye kayıt yaptırmak, bir grup çalışmasına dahil olmak için harika bir dönem.

Yeni grupların içinde, bol bol iletişim halinde olabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.

Ayrıca elektroniklerle ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni alışverişleriniz olabilir teknolojik ürünlerde.


Aslan ve Yükselen Aslan :

10.evinize Merkür geliyor.

İş, işe dair konularımız, kariyerimiz, yöneticilerle, otorite ile ilgili konular bu ev kapsamında.

Üstlerle iletişimler artıyor. Raporlamalarınız olabilir mesela. Toplantılarınız artabilir.

Yeni görevler, sorumluluklar, hesap kitap işleri doğabilir.

Kendi işine sahip olanlar ya da iş kurmak isteyenler için hareketli bir dönem. Araştırmalarınız olabilir. Birilerine bir şeyleri danışmak, tavsiye almak isteyebilirsiniz. Bu yönde irtibatlar doğabilir.

Devlet de bir otoritedir. Hatta en büyük otoritedir. 10.evden Merkür geçerken, kişinin resmi işlemleri de olabiliyor o yüzden. Yasal bir konu, bir başvuru, devlet dairesinde yapılacak bir işlem, vb şeyler olabilir. e-devlet üzerinden yapmanız gereken bir işlem bile olabilir bu. Devlet bağlantılı konuları kastediyorum.

Kurallar, düzenlemeler, yönetmelikler demektir 10.ev. Devletin kurduğu düzeni ve işleyişi anlatır.


Başak ve Yükselen Başak : 

Merkür 9.evinize geliyor.

Sizin için iletişim hali, okul, eğitim, yüksek öğrenim, seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular üzerinden artıyor.

Yeni bir seyahat gündeme gelebilir bu döngüde. Uzak yerlerdeki yakınlarınızla bağlantılar kurabilirsiniz.

Hukuksal meseleleriniz varsa, Merkür bu konuları da aktive ediyor, konuda ilerleme olabilir.

Dünya kültürleri, dinler, inançlar, hayat görüşü, felsefe bu evin temalarındandır ayrıca. Bu açıdan da güncelleyecektir Merkür sizi. Yeni bilgiler, yeni farkındalıklar geliyor.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

8.evinize geçen Merkür ile parasal alanda yeni gelişmeler olası sizin için.

Ödemeleriniz, gelir gider dengeniz, parasal konular ön planda. Maddi konforunuzu artırmak için bir şeyler yapabilirsiniz. Zihniniz paraya dair konularda.

Krediler, kredi kartı ile konular da olabilir. Kredi başvurunuz olabilir. Bankacılık işlemleriniz olabilir.

Bunlar dışında, sezgilerinizi de artıracak bir transit etkisi alıyorsunuz. Biraz da gizemli konulara merakınız artacaktır. Ruhsal konularla ilgilenmek isteyeceğiniz bir süreç.


Akrep ve Yükselen Akrep :

7.evinize Merkür geliyor.

7.ev ilişkilerdir. Evlilik, eş, sevgili, partner, ayrıca iş ortağı, ortaklı ticari faaliyetler, anlaşmalar, kontratlar, sözleşmelerdir.

Merkür buradan geçerken, ilişkinizde sorun yaşadığınız noktaları masaya yatırabilir ve çözüm bulabilirsiniz, uzlaşabilir, karar alabilirsiniz.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde adımlar da atılabilir 🙂

Yeni bir iş ortağı, ortaklı bir girişim, bir sözleşme, bir işbirliği de mümkün yaşam çerçeveniz doğrultusunda.

Ayrıca danışmanları, bize eşlik eden ve yol gösteren hoca konumundaki kişileri, koçları, rehberleri anlatır bu ev. Örneğin diyetisyeniniz de bu kapsamdadır, avukatınız da, spor hocanız da. Hayatınızda böyle kişiler varsa, onlarla iletişimler artacaktır. Yeni bağlantılar da doğabilir. Uzman desteği alacağınız konular olabilir. Herhangi bir alanda danışmanlık alabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay : 

Merkür 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu etkiyle birlikte günlük temponuz hızlanıyor, yapılacak gündelik işler artıyor.

İş ve iş dışında hareketli bir dönem.

Bazı şeyleri rutin haline getirmeye başlıyorsunuz, kendinize daha fazla özeniyor, sağlığınıza daha iyi bakıyorsunuz.

Yeni sağlıklı alışkanlıklar, yaşamınızı düzenleyecek yöntemler, değişiklikler mümkün bu süreçte.

Sağlık konusunda bir gündeminiz varsa, güzel tavsiyeler gelebilir. İyi hekimlerle tanışabilirsiniz. Konu için harekete geçebilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

5.evinize Merkür geliyor.

Renkli, eğlenceli, keyifli, yaşam coşkunuzu artıracak şeylerin, şansların evidir bu ev.

Aşk bu evdedir. Çocuklar bu evdedir. Hobiler, etkinlikler, sanatsal faaliyetler bu evin temalarındandır. Merkür buraları aktive ediyor.

Bir flört başlayabilir mesela. Bir ilişkiniz varsa, daha güzel zamanlar geçirebilirsiniz 🙂

Çocuklarla ilgili konularda yeni gelişmeler olabilir. Çevrenizden hamilelik haberleri alabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, konuyla ilgili araştırma yapacağınız şeyler olabilir.

Hobiniz olan ilgi alanlarınızda da güzel şeyler yapabilirsiniz 🙂 Sanatsal konular için harika bir zamandasınız.


Kova ve Yükselen Kova :

4.evinize gelen Merkür, aile ve ev alanını vurguluyor.

Aile bireyleriyle iletişimler, onlara dair konular öne çıkıyor.

Ayrıca evinize dair bakım, tadilat, boya, badana, dekorasyon değişiklikleri olabilir.

Bu arada 4.ev etkisiyle geçmişi daha fazla anmaya, geçmişte kalmış üzüntüleri daha sık hatırlamaya meyilli olabilirsiniz bugünlerde. Lütfen kendinize bunu yapmayın ! İlahi planınızda olan şeyler yaşandı, sizinki bugünkü siz yaptı. Geçmişe minnettar olun ve bağlarınızı kesin. Yol almak için önümüze bakmak en güzeli 🙂


Balık ve Yükselen Balık : 

3.evinize Merkür geliyor, yakın çevre iletişimleriniz hızlanıyor.

Özellikle kardeşlere, kuzenlere, yakın akrabalara ve komşulara dair yeni konular olacaktır. Haberleşmeler artacaktır.

Online kurslar, eğitimler gündeme gelebilir. Kitap alışverişleriniz olabilir 3.ev geçişi olması sebebiyle.

Sosyal medya, e-ticaret konuları, satış, pazarlama, tanıtım faaliyetleri için oldukça destekleyici bir zamandasınız.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Nisan ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Nisan 2021, Boğa Burcu Nisan 2021, İkizler Burcu Nisan 2021,

Yengeç Burcu Nisan 2021, Aslan Burcu Nisan 2021, Başak Burcu Nisan 2021,

Terazi Burcu Nisan 2021, Akrep Burcu Nisan 2021, Yay Burcu Nisan 2021,

Oğlak Burcu Nisan 2021, Kova Burcu Nisan 2021, Balık Burcu Nisan 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!