24-30 Mayıs 2021 Astroloji Gündemi

24-30 Mayıs 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Önemli bir haftadayız. Yılın ilk Ay tutulması, bu hafta 26 Mayıs’ta gerçekleşecek.

2021 yılı içinde iki Ay tutulması, iki Güneş tutulması olmak üzere, toplam dört tutulma deneyimleyeceğiz.

Sayayım size tarihleri ile birlikte şimdiden :

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

10 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması

19 Kasım Boğa Burcunda Ay Tutulması

4 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması

İşte ilk tutulmayı bu hafta deneyimleyeceğiz.

Tutulmanın olası etkilerini anlattığım yazım, burada ↓ Tıklayarak genel etkileri ve burçlar üzerinden ihtimalleri görebilirsiniz : 26 Mayıs 2021 Yay Burcunda Ay Tutulması

Yeni haftaya bakalım şimdi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz :

@astroloji.anlatburcak


24-30 Mayıs haftasının başlıca gelişmeleri :

30 Mayıs Pazar günü Merkür retrosu başlıyor.

Yılın ikinci Merkür retrosu bu. İkizler burcunun 24 derecesinde başlayıp 16 derecesinde sonlanacak.

Merkür kendi evinde yapacak bu retroyu. İkizler burcunun yönetici gezegenidir Merkür.

İletişim gezegeni, iletişimi simgeleyen alanda retro yapıyor olacak bu süreçte.

İletişim, haberleşme, iletişim araçları, internetle ilgili konular, teknolojik aletler, ayrıca ulaşım konuları, trafikle ilgili konular Merkür yönetiminde.

Bu retro sürecinde dialoglara, kendimizi ifade ederken seçtiğimiz kelimelere daha fazla dikkat edelim. İletişim araçlarını kullanırken nereye ne yazdığımıza, kime gönderdiğimize dikkat edelim. Retro öncesinde önemli verilerimizi, dosyalarımızı yedekleyelim.

Arabalarla, araçlarla ilgili kurallar doğrultusunda yapılması gereken şeyler, evrak eksiklikleri, vb durumlar da gündeme gelebilir retro ile.

İmza, kontrat gerektiren konuları, şayet acelesi yoksa retro sonrasına erteleyelim.

Hiçbir konuda büyük kararlar almamaya özen gösterelim. Retrolar enine boyuna düşünme, eksikleri fark etme, eksikleri tamamlama zamanıdır. Karar alıp harekete geçme zamanı değildir.

Önemli farkındalıklar getirir Merkür retroları bize. O yüzden korkulacak şeyler olarak görmeyelim. Temkinli olalım sadece. Anlaşmalar, el sıkışmalar, sözleşmeler, imzalı işler, eğitimle ilgili konular, satış konuları, arabalarla, araçlarla ilgili konular, büyük alışverişler için acele etmeyelim.

Merkür retrosu ile ilgili hafta içinde ayrı bir yazı da yayınlayacağım sevgili okuyucularım.


24-30 Mayıs haftasının öne çıkan gezegen açıları :

27 Mayıs : Venüs Neptün karesi : Venüs 22°İkizler, Neptün 22°Balık

Kadın figürlerle ilgili yanılgılarınız olabilir bu hafta. Durumları olduğundan farklı değerlendirebilirsiniz. Kişinin kötü bir niyeti yoktur örneğin, ama yaptığı bir şeyin altında başka bir niyet arayabilirsiniz.

İlişkiler içinde (ikili ilişkiler, sosyal ilişkiler) bu zamana dek görmezden gelinmiş olan konular, çözülmesi gereken noktalar daha güçlü şekilde gösterebilir kendini. Yanılgılar varsa, karşınızdaki kişiyi doğru analiz etmemiş iseniz, bu Neptün karesi ile farkındalık yaşayacağınız durumlar olabilir.

29 Mayıs : Merkür Venüs kavuşumu : Merkür 24°İkizler, Venüs 24°İkizler

Güzel bir kavuşum. Merkür retroya başlamak üzereyken gerçekleşiyor. Bu yüzden retroyla bağlantılı bir etki söz konusu. Geçmişten gelen, daha önce iletişim kurduğunuz kişilerle, özellikle kadın figürlerle (Venüs kadınları anlatır çünkü) yeniden dialog kurabilirsiniz. Haberlerini alabilirsiniz.

Daha öncesinde birlikte yaptığınız şeylerin konusu olabilir tekrar. Üzerinden geçeceğiniz bilgiler olabilir. Teyit etmek isteyeceğiniz şeyler olabilir. Karşı tarafın böyle bir ricası olabilir. Tekrar ele alabilirsiniz bir şeyleri.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

24 Mayıs 2021 Pazartesi

Ay sabah 06:00’ya kadar henüz terazi burcunda. 00:36-06:00 arasında boşlukta, bir açısı kalmamış durumda. 06:00’da akrep burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Jüpiter üçgeni görüyoruz. Haftaya mis gibi bir başlangıç yapıyoruz. Yapacağımız şeylerde şanslı, akışkan, güzel etkiler alıyoruz.

Akrep geçişi nedeniyle, parasal konular, bankacılık işlemleri, ödeme işlemleri, kredilerle, kredi kartları ile ilgili konular öne çıkabilir.

Akşam saatlerinde ise Ay ve Uranüs karşı karşıya. Dialoglar içinde beklemediğiniz durumlar olabilir. Planladığınız şeyleri değiştirmenizi gerektirecek yönde şeyler olabilir. Bir şeyler vesile ile aniden fark edeceğiniz şeyler olabilir. Uranüs böyle bir gezegen. Sürprizli olanı, ayrıca uyanışları sembolize ediyor.


25 Mayıs 2021 Salı

Ay gün boyunca akrep burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay, Uranüs ile karşıt, Satürn ile kare açıda. Yani Satürn Uranüs karesini tetikler durumda. Günlük işlerde stresli bir zaman dilimi olabilir bu. Önemli diyebileceğimiz işleri, seçme şansınız varsa sabah saatlerine denk getirmemek iyi olabilir.

Günün ikinci yarısı çok daha iyi görünüyor. Ay Mars üçgeni ile hareketliyiz, beklettiğimiz konularda girişimlerde bulunuyoruz. Bedensel anlamda da enerjik hissedebileceğimiz, yapılacak işler için motivasyonumuzun yüksek olacağı bir zaman.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde de çok güzel bir açı alıyor Ay. Neptün’den bir üçgen açı alıyor. Huzurlu bir akşam. Enerji çalışmaları, yoga, meditasyon gibi derinlikli konular için değerlendirebilirsiniz. Duygularımızı fark etmek, duygusal ihtiyaçlarımızı tespit etmek, duyguları sanat ile ifade etmek için çok güzel bir enerjisi var akşamın.


26 Mayıs 2021 Çarşamba

Ay 00:19-05:39 arasında boşlukta, yani akrep burcunda iken alacağı bir açı kalmamış durumda. 05:39’da yay burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde bir Ay Jüpiter karesi var. Duygular, tepkiler abartılı yaşanabilir. Parasal konularda müsriflikler, gereksiz harcamalar olabilir. Kibir diyebileceğimiz egosantrik davranışlar olabilir. Bunlardan kaçınalım.

Bugün tutulma günü sevgili okuyucularım. 14:14’te yay burcunun 5 derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşiyor, yazımın giriş kısmında söylediğim gibi.

Tutulma yazımı tıklayabilirsiniz : 26 Mayıs 2021 Yay Burcunda Ay Tutulması


27 Mayıs 2021 Perşembe

Ay yay burcunda bugün yine.

Günün ikinci yarısında Venüs ile karşıt, Neptün ile kare açı yaparak yukarıda anlattığım Venüs Neptün karesinin etkilerini büyütüyor Ay. Ayrıca Merkür ile karşıtlığı var.

İnsan ilişkilerimizde, günlük işlerimizde keyifsiz durumlar doğabilir.

Güzellik&bakım için yapılan şeyler, imaj değişiklikleri, estetik işlemler, saç kesim, vb konular için de çok uygun bir gün sayılmaz sevgili okuyucularım. Bunlar için bugünü önermem.

20:35 sonrasında Ay boşlukta. Yay burcunda iken alacağı bir açı kalmamış durumda.


28 Mayıs 2021 Cuma

Ay 05:23’ten itibaren oğlak burcunda. Sabah saatlerinde Ay, Jüpiter’den uyumlu bir açı alıyor. Ay Jüpiter altmışlığı ile günün ilk yarısında yapacağımız işlerde şanslıyız. Rahat ilerleyen, kolay akan bir sabah olabilir bu. İşle ilgili konularda, finansal konularda güzel bir zaman dilimi olabilir ayrıca. Fırsatlar, yeni bağlantılar doğabilir.

Ay oğlakta olduğu için nispeten daha yoğun bir gün yaşayabiliriz. Görevlerimiz, yapılacak işlerimiz, sorumluluk alanlarımızın gerektirdiği şeyler ön planda olabilir. Daha çok çalışabiliriz bugün.

Akşam saatlerinde kendimize vakit ayırmak, kendimizle kalmak daha iyi olur gibi görünüyor. Çünkü bir Ay Kiron karesi var. Dialoglar içinde kalpler kırılabilir gibi geldi biraz. Özellikle iş, kariyer, kazanç konularında. İletişimleri azaltmak, minimize etmek ve kendi ihtiyaçlarımızla ilgilenmek için kullanalım bence akşamı.


29 Mayıs 2021 Cumartesi

Ay oğlak burcundaki ilerleyişine devam ediyor.

Haftasonu da olsa, işimizle ilgili konular vurgulu olabilir bugün.

Günün ikinci yarısında bir Ay Mars karşıtlığı var. Bir agresyon enerjisi bu. Günlük dialoglarda bu etkiyi bilerek davranalım. Ayrıca aceleci davranışlardan uzak durmak gerekiyor. Sakarlıklar olmaması adına, daha temkinli olalım.

Ama akşam saatlerinde huzurlu, sakin, keyifli bir atmosfer var. Bir Ay Neptün altmışlığı var. Günü güzel kapatıyoruz.

Bugün Merkür Venüs kavuşumunun kesinleştiği gündeyiz ayrıca. Yukarıda etkilerini görebilirsiniz.


30 Mayıs 2021 Pazar

01:14-07:04 arasında oğlak burcunda açısız ilerleyen Ay, 07:04’te kova burcuna geçiyor.

Sosyal hayatımızı, arkadaşlarımızı, yakın çevremizi, dostlarımızı simgeleyen bir burçtur kova. Arkadaşlarımızla iletişimlerimiz olabilir bugün. Keyifli şeyler yapabiliriz. Onlardan haberler alabiliriz.

Teknoloji ile ilgili konular, internetle ilgili konular öne çıkabilir ayrıca bugün. Bu teknik bir arıza yaşamak olabilir, bir dijital platform keşfetmek olabilir, bir alet içinde bir özelliği fark etmek olabilir, evinizin modemi ile ilgili bir konu olabilir. İnternet ve teknoloji, kova burcu ile ilgilidir.

Akşam saatlerinin renkli bir enerjisi var. Ay ve Güneş arasında bir üçgen açı oluşuyor. Keyif alacağımız şeyler olabilir. İletişimler, ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabiliriz. Bir niyet doğabilir içimizde. Yeni bir plan yapabiliriz. İyi bir fikir bulabiliriz. Güzel bir akşam.

Merkür retrosu bugün başlıyor sevgili okuyucularım, yukarıda anlattığım gibi.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-20 Haziran 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Venüs İkizler Burcunda 9 Mayıs-2 Haziran 2021

Haziran ayı burç yorumlarınızı da yayınlamaya başladım ↓ Devamı geliyor.

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021

Mayıs ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mayıs 2021, Boğa Burcu Mayıs 2021, İkizler Burcu Mayıs 2021,

Yengeç Burcu Mayıs 2021, Aslan Burcu Mayıs 2021, Başak Burcu Mayıs 2021,

Terazi Burcu Mayıs 2021, Akrep Burcu Mayıs 2021, Yay Burcu Mayıs 2021,

Oğlak Burcu Mayıs 2021, Kova Burcu Mayıs 2021, Balık Burcu Mayıs 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler ! Güzel bir hafta olsun hepimiz için !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!