26 Mayıs 2021 Yay Burcunda Ay Tutulması

26 Mayıs 2021 Yay Burcunda Ay Tutulması

26 Mayıs Çarşamba günü Türkiye saati ile 14:14’te yay burcunun 5 derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Yılın ilk tutulması bu. Bu yıl içinde iki Ay tutulması, iki Güneş tutulması olmak üzere, toplam dört tutulma gerçekleşecek.

İlk olarak 5 derece yay burcunda bir Ay tutulması deneyimleyeceğiz. Diğer Ay tutulması ise Kasım ayında.

Tutulmalar, Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler sevgili okuyucularım.

2020 yılının Mayıs ayından bu yana, kuzey güney Ay düğümleri ikizler yay hattında bulunuyor. 18 Ocak 2022’ye kadar burada olacaklar.

Dolayısıyla geçtiğimiz yıldan bu yana ikizler ve yay ekseninde tutulmalar yaşıyoruz.

Bu kez güney Ay düğüm tarafında, yay burcunda gerçekleşecek olan bir tutulma var.

Güney Ay düğüm, Ay düğümlerinden uzaklaşmamız, burakmamız gereken taraftır. Ama uzaklaşmak ve bırakmak derken, nasıl bir bırakma hali bu ? Alacağımız hayat dersini almış ve öğrenmemiz gereken şeyi öğrenmiş olarak, daha yüksek bir idrak ile yeni olanı kucaklamak için bırakma hali.

Yay burcunda, çok derinlikli bir yerde gerçekleşiyor tutulma. Yay burcu hayatı yüzeysel yaşamaz. Derin düşünür. Sorgular. Felsefe bir yay temasıdır örneğin. Hayatı anlamlandırmak, olan bitenler arasındaki bağlantıları görebilmek, sebep sonuç ilişkilerini idrak edebilmek, evrenin işleyişini, yasalarını anlamak, derinleşmek ister yay. Olaylara geniş perspektiften bakabilme becerisine sahiptir. Çünkü yüksek bilginin, derin bilginin peşindedir. Kendisini bilgiyle donatır ve hayatı okumak ister öğrendikleriyle.

İşte bu Ay tutulmasında, şimdiye dek deneyimlediklerimiz, yaşadıklarımız arasındaki sebep sonuç ilişkileri hakkında farkındalıklar yaşıyoruz. Neyi şimdiye kadar nasıl yapıyorduk ve bunlar hayatımıza nasıl yansıyordu, buralarda uyanışlar yaşıyoruz.

Gündelik bilginin ötesine geçip daha derin manalara varıyoruz. Düşünce sistemleri, inançlar, dinler, yaşam tarzları, öğretiler yay burcu temasıdır. Bir şeylerin vesilesi ile ufkumuzu büyütüyoruz, hayata baktığımız pencereyi genişletiyoruz.

Kadersel olarak tamamlanan, biten şeyler de olabilir Ay tutulması ile. Örneğin yay burcu başka şehirleri, başka ülkeleri, yer değişikliklerini sembolize ettiğinden, bir şehirle bağlantınız sonlanabilir. Yaşadığınız yerden başka bir yere taşınabilirsiniz. Yurt dışındasınızdır örneğin, kesin dönüş yapabilirsiniz.

Seyahatlerle, yolculuklarla ilgili konular da gündemimizde yer alabilir yay etkisiyle. Dünya ülkeleri pandemi süreci içinde seyahatlerle ilgili yeni kararlar alabilirler. İzinler, giriş çıkışlar, kurallar ve gereklilikler düzenlenebilir.


Ay tutulmaları dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler. O yüzden her Ay tutulması, aslında bir dolunaydır. Fakat dolunaydan çok daha güçlü bir etkiye sahiptir Ay tutulmaları.

Dolayısıyla bir Ay tutulmasından söz ediyorsak, bunun büyük bir dolunay etkisi olduğunu anlamalıyız her şeyden önce.

Ay tutulmaları ;

Tamamlanma ve sonlanma halini, bitişi, sonuca varmayı sembolize eder.

Kararsızlıkların sonlandığı, bir karara vardığımız, belirsizliklerin aşıldığı zamandır. Netleşme ve uyanış zamanıdır.

Başlatılmış işlerin, beklemede olan konuların sonuçlandığı evredir.

Bunların yanı sıra Ay tutulmaları yaklaşırken, yönetilmesi gereken bazı krizli durumlar da gösterebilir kendini. Halledilmesi gereken, uğraştıran, sorunlu durumlar açığa çıkabilir.

Gizlenen, gizli yürütülen şeyler de ortaya çıkabilir Ay tutulmaları ile. Ay tutulması, dolunay ile birlikte gerçekleştiğinden, dolunay ise Ay’ın bütünüyle görünür olduğu döngü olduğundan, esasen konuların da görünür olduğu, netlik kazandığı, açığa çıktığı zamanlardır Ay tutulmalarının civarı günler.


Bizi ruhsal anlamda nasıl etkiler peki Ay tutulmaları ? Duygu durumumuz tutulma etkisi altında nasıl değişir ?

♦ Duygular daha güçlü yaşanır.

♦ Tepkiler büyüyebilir. Diğer zamanlarda pek kızmayacağınız bir şey, sizi normalden daha çok sinirlendirebilir. Konular büyüyebilir.

♦ İçinizde birikmiş öfkeler ve bilinçaltı yükleri yüzeye çıkabilir. Affedemediğiniz, unutamadığınız şeylerin öfkesini dışa vurabilirsiniz.

♦ Ruhsal gelgitler yaşanır. Duygu durumları sıkça değişir.


Ay tutulması yay burcunda, değişken nitelikte bir burçta gerçekleşiyor.

İkizler, yay, başak ve balık değişken nitelikte olan burçlardır. Bu burçların 5 derecesi civarında gezegenleri olanlar, tutulmadan daha fazla etki alabilirler. Öncesi sonrası birkaç derece farkla düşünebilirsiniz bunu (4-5 derece kadar).

Tutulma güney Ay düğüm tarafında gerçekleştiği için karmik bir etkiye işaret ediyor ayrıca. Yapılmış olan yanlışların, kötü davranışların karşılığının gelebileceğini de söylüyor.

Yay burcu akademik konular, eğitimler, uzaklar, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal konular gibi temaları kapsıyor.

Ayrıca dinlerle, inançlarla, bağlı olduğumuz değerlerle ilgili bir burçtur yay. Ama yayın gölgesinde fanatizm vardır. Körü körüne bağlı olma hali vardır. İşte saymış olduğum bu konularda vaktiyle yapılmış olan yanlışların, hali hazırda devam eden hataların, aşırılıkların karşılığının gelebileceği bir tutulma bu. Tutulma haritasında Merkür’ün ve Venüs’ün, Neptün’den aldığı kare açı, uyanışların hayal kırıklığı ile de gelebileceğini söylüyor.

Jüpiter tutulmaya kare açı konumunda ayrıca. Bir büyüteç etkisi var. Farkındalık yaratacak deneyimler gelebilir.

Hiçbir gök olayı, tek başına ‘iyi’ ya da ‘kötü’ olarak değerlendirilmemeli sevgili okuyucularım. Çünkü iyi, kötü, doğru, yanlış, kolay, zor gibi tanımlar görecelidir. Ayrıca yaşarken zor görünen bir şeyin içinden, şahane bir şey çiçeklenebilir. Kaos olarak gördüğümüz şey, büyük bir açılıma aracılık edebilir. Olumsuz dediğimiz şey, hayrın ta kendisi olabilir.

O yüzden tutulmayı, herhangi bir kelime ile tanımlamıyorum. Kimin neyi yaşaması, neyi görmesi, neyi idrak etmesi gerekiyorsa, hayat onu gönderecektir.

Hayatın içinde hiçbir şey tesadüf değil ve her şey birbiri ile bağlantılı. Sistem muazzam bir kurgu ile işliyor ! 🙂

Tutulmanın yay burcunun derinliğiyle idrak ve aydınlanma getirmesini diliyorum hepimiz için.

Sürüncemede olan konuların da sonuçlanabileceği bir etki alıyoruz. Bir tamamlanma, fark etme, bitiş, sonlanma, uyanma ve aydınlanma zamanı bu.


Şimdi Ay tutulmasının burçlara neler getirebileceğini konuşalım.

Bu arada Instagram sayfam: astroloji.anlatburcak

Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresim ise : anlatburcak@gmail.com

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunaya eşlik eden bir Ay tutulması var bu kez ve 9.evinizde gerçekleşiyor.

9.ev konularında bir bitiş, bir tamamlanma getirebilir size bu tutulma. Bir döngü, bir konu tamamlanabilir. Bir gündem oluşabilir ve konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Beklediğiniz bir durum netleşebilir.

Nedir 9.ev konuları ? Eğitim, akademik çalışmalar, sınavlar, okul başvuru&kayıt konuları, şehirler arası konular, yurt dışı bağlantılı konular, yabancı diller, yabancı dil sınavları, uluslar arası ticari faaliyetler, yer değişiklikleri, yolculuklar, ayrıca hukuksal konular.

Tutulma bu konuları aktive ediyor. Hayatınızda bu temalardan hangileri varsa, onlar üzerinden etki alabilirsiniz. Sonuç alma, belirsizliklerin sonlanması, netlik kazanma ve tamamlanma döngüsü bu.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Ay tutulması 8.evinizde gerçekleşiyor.

Yay burcu, hukuki konularla ilgili bir burç.

8.ev ise vergi borcu, sigorta, tazminat gibi konuları anlatıyor. Yasal yollardan hakkınızı almaya çalıştığınız parasal bir konu varsa, Ay tutulması ile konuda yeni gelişmeler olabilir. Konu sonuçlanabilir. Belirsizlikte olan durumlar netleşebilir.

Yurt dışı bağlantılı işlerde tamamlanan konularınız olabilir.

Eğitim hayatınız varsa, hocalarla ilgili biraz kaotik diyebileceğimiz gündemler olabilir açıkçası. Onlarla ilgili yeni şeyler duyabilirsiniz. Güzel olan olasılıklar gerçekleşsin !


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Bu kez dolunay ile birlikte bir Ay tutulması yaşayacağız. Ay tutulmaları, dolunaylarla birlikte gerçekleşirler. Sizin 7.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Yay burcu, eğitim ile, akademi ile ilgili bir burç. Akademik hayatınız varsa, yazmakta olduğunuz bir teziniz ve dolayısıyla bir danışman hocanız varsa, onunla ilgili konular gündeme gelebilir. Beklemede olan durumlar netleşebilir.

Hukuksal konularda da bir sonuç alma zamanı olabilir bu.

Seyahatler, uzaklarla ilgili konular gündeme gelebilir.

Eşinizle, partnerinizle ilgili konuların da aktif olduğu bir zaman dilimi sizin için. Kendisinin hukuksal bir süreci varsa, sonuçlanabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Sizin 6.evinizde gerçekleşen bir tutulma bu.

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleştiklerinden, dolunay temasındadırlar. Etkileri dolunay yönündedir ama çok daha güçlüdür.

Yüksek bir dolunay enerjisi olduğu için bitişleri, tamamlanmaları, sonuç almayı, neticelenmeyi, netlik kazanmayı anlatırlar. Ay tutulmalarında, şimdiye dek sürüncemede kalmış olan konular şekil alır. Belirsizlikler sonlanır.

Siz 6.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

İş, çalışma hayatı, çalışma ortamı, işe dair konular, günlük görevler, gündelik rutinler, sorumluluklar, iş akışları, görev tanımı, yaşam düzeni, hizmet alanları gibi temaları var bu evin.
İşinizde bir görev tamamlanabilir. Bir konu yeni bir şekil alabilir. İşinizle ilgili netleşen şeyler olabilir. Yönetimin yeni kararları olabilir.

Sağlık konusu da bu ev kapsamında. Ufak tefek rahatsızlıklar, halsizlikler, bedensel konular gündeminiz olabilir tutulmaya yakın günlerde. O anlamda kendinize daha iyi bakın.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Siz bu tutulmadan 5.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Aşk hayatınızda bir ilişki, bir flört içinde bir netleşme, bir farkındalık zamanı bu. Partnerinizle ilgili soru işaretleriniz varsa, netleşebilirsiniz. Kararsızlıklarınız varsa, bir karar alabilirsiniz. Bitmesi gereken dialoglar için bir kopuş etkisi diyebiliriz bu tutulma için.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda tamamlanmalar yaşayabilirler. Bir süredir halletmeye çalıştığınız şeyler varsa, konular tamamlanabilir. Birkaç gün ufak tefek gerginlikler de olabilir. Küçük rahatsızlıklar, ateşlenmeler, koşup düşmeler, vb durumlar olabilir örneğin.


Başak ve Yükselen Başak : 

Tutulma 4.evinizde gerçekleşiyor. Bu evin konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Evinizle, yuvanızla, ailenizle ilgili gündemleriniz olabilir tutulmaya yakın günlerde. Evinizde bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir. Arızalanan, bozulan, yenilemeniz gereken şeyler olabilir.
Aile içinde bir gündem oluşabilir. Tatsızlık yaratabilecek bir konu olabilir.

Ay tutulmaları, dolunaydan çok daha güçlüdürler. O yüzden agresyon olasılığına karşı, iletişimlerde dengede kalın lütfen. Anlaşamayacağınız, uzlaşamayacağınız ya da medeni şekilde tartışamayacağınız durumlarda şartları zorlamaya gerek yok. Kavga etmek yerine konuları biraz oluruna bırakın derim.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Tutulma sizin 3.evinizde gerçekleşiyor.

Kardeşlerle, akrabalarla, komşularla, yakın çevrenizle iletişimlerde agresyon olasılığına karşı dikkatli olmanızı önereceğim. Uzlaşma ihtimalinizin olduğu noktada, güzelce konuşarak kendinizi ifade edebilirsiniz. Uzlaşamayacağınız şeylerde esasen münakaşaya da gerek yok. Biraz sakin geçirin bu dönemi.

Onlarla ilgili başka türlü gündemleriniz de olabilir. Belirsizlik halinde, beklemede olan konular sonuçlanabilir. Netleşebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Siz 2.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız. Tutulma 2.evinizde gerçekleşiyor.

Parasal konularda bir gündem anlamına geliyor bu sizin için. Beklenmedik bir masraf oluşabilir. Bir ödeme konusu gerginlik yaratabilir. Bir para çıkışı olabilir.

Sonuç beklediğiniz parasal bir konu varsa sonuç alabilirsiniz. Bu da bir olasılık.

Ay tutulması bitiş, sonlanma, netleşme etkisidir. Biraz da tansiyonu yükselten, agresif bir enerjidir. Maddi konularda, bütçenizle, harcamalarınızla ilgili konularda daha kontrollü, daha temkinli olmanızı önereceğim tutulmaya yakın günlerde.


Yay ve Yükselen Yay : 

Tutulma 1.evinizde gerçekleşiyor. Sizin için oldukça önemli.

Bir şeyi bitirebilirsiniz tutulmaya yakın günlerde. Bir işin, bir görevin, bir projenin, kişisel yaşamınızda bir konunun sonuna gelmiş olabilirsiniz. Tamamlayabilirsiniz.

Duyuracağınız, görünür kılacağınız, tanıtacağınız şeyler de olabilir.

Size iyi gelmeyen insan ilişkilerinizi sonlandırabileceğiniz bir etki alıyorsunuz ayrıca. İçinde olmaktan keyif almadığınız, hak ettiğiniz değeri görmediğinizi düşündüğünüz bağlantıları sonlandırabilirsiniz. Yani şöyle söyleyeyim. Bitecek bir şeyler olabilir ve bitiren taraf siz olabilirsiniz.

1.ev bedensel sağlığımızı da anlatıyor. Tutulma civarı günlerde beslenmenize, uykunuza, bağışıklığınıza daha fazla özen göstermeniz iyi olur.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

12.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Ruhsal konular, psikolojimiz, maneviyatımız, duygularımız, sezgilerimiz, bilinçaltımız, kendimizle ilişkimiz bu evle ilgili.

Ay tutulması sonlanma, netleşme, tamamlanma etkisidir. Biraz da agresif bir enerjidir.

Ruhsal anlamda sizi yoran bir konudan ya da konulardan özgürleşmeniz için ihtiyacınız olan şeyler karşınıza çıkabilir tutulma ile. Hayatın sunduklarını görün ve değerlendirin lütfen.

Bir farkındalık etkisi alıyor olacaksınız ayrıca. Bir uyanış var burada. Bazı şeylerin gerçek nedenlerini fark edebilirsiniz, bir şeyler zihninizde şimdi yerine oturabilir.

Ruhsal konularda bir açılım olacağa benziyor. Ama önce biraz dalgalanabilirsiniz kendi içinizde. Modunuzu değiştirecek, iyileştirecek teklifler sunun kendinize 🙂 Kendinizi iyi tutun.

Ayrıca bir sağlık sorunu varsa gündeminizde, çözmek, aşmak, geride bırakmak adına yapacağınız şeyler olabilir bugünlerde. Şifanın evidir 12.ev.


Kova ve Yükselen Kova :

11.evinizde gerçekleşecek olan bir Ay tutulması.

İşinizde ya da sosyal hayatınızda içinde bulunduğunuz gruplarda, bir üyesi, bir parçası olduğunuz gruplar içinde, tamamlanan, biten, sonlanan, netleşen şeyler olabilir. Kararsızlık yaşanan, belirsizlik yaratan bir durum varsa, karar alınabilir, duyurulabilir. Konuya şekil verilebilir.

Arkadaşlarınızla ufak tefek tatsızlıklar da olası, Ay tutulması güçlü bir dolunay etkisi olduğu için. O anlamda ılımlı, anlayışlı, sakin bir enerjide olmak işinize yarayacaktır.

Yay burcu akademi, üniversite, uzaklar, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal konular gibi temaları da kapsıyor. Buralardan yana gündemleriniz de olabilir tutulmaya yakın günlerde.


Balık ve Yükselen Balık : 

Siz 10.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

İşinizde gerginliklere açık bir etki. İş arkadaşlarınızla, üstlerinizle iletişimlerinizde akılcı bir yaklaşımda, sakin bir enerjide olun. Küçük, basit meseleler Ay tutulması ile büyüyebilir. Çünkü Ay tutulması, güçlü bir dolunay etkisidir.

Diğer yandan işinizde belirsizlikte olan durumlar netleşebilir. Yönetimin yeni kararları ve bildirimleri olabilir.

Devlet bağlantılı resmi bir konuda sonuçlanmasını beklediğiniz bir durum varsa, Ay tutulmasına yakın günlerde bu gerçekleşebilir. Bir süreç tamamlanabilir. Sonuç alabilirsiniz.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Venüs İkizler Burcunda 9 Mayıs-2 Haziran 2021

Mayıs ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mayıs 2021, Boğa Burcu Mayıs 2021, İkizler Burcu Mayıs 2021,

Yengeç Burcu Mayıs 2021, Aslan Burcu Mayıs 2021, Başak Burcu Mayıs 2021,

Terazi Burcu Mayıs 2021, Akrep Burcu Mayıs 2021, Yay Burcu Mayıs 2021,

Oğlak Burcu Mayıs 2021, Kova Burcu Mayıs 2021, Balık Burcu Mayıs 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!