21-27 Şubat 2022 Astroloji Gündemi

21-27 Şubat 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Şubat ayını geride bırakmak üzereyiz. Ayın son haftasına giriyoruz. Bakalım nasıl tamamlıyoruz bu ayı ? Bizi nasıl bir hafta bekliyor ?

Yeni haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


21-27 Şubat haftasının gezegen açıları :

23 Şubat : Mars Neptün altmışlığı : Mars 22° Oğlak, Neptün 22° Balık

Neptün hayallerdir. Mars ise hareketi simgeler. Hayallerimiz için harekete geçebileceğimiz bir haftaya giriyoruz sevgili okuyucularım.

Mars hızlıca ilerleyen, çabucak yer değiştiren bir gezegen değildir. Neptün ise zaten en ağır hareket eden gezegenlerden. O yüzden böyle açılar hemen bozulmuyor. Hafta geneli için düşünebilirsiniz bu etkiyi.

İlhamla, yaratıcı fikirlerle adım atacağımız yeni işler olabilir. Neptün demek ilham demektir.

Balık burcunun yöneticisidir Neptün. Sevgiyi, bütünün hayrını düşünmeyi, bütüne katkı bulunma isteğini de anlatır. Sevgi için, şifa için, bütünün hayrı için yapacağımız, sunacağımız şeyler olabilir. Ruha iyi gelen, kişisel gelişimimize katkı olan, spiritüel derinliği olan bir alanda iseniz işinizde çok güzel şeyler başlangıçlarınız olabilir bu hafta. Çok güzel şeyler üretebilirsiniz. Bu yönde niyetleriniz ve adımlarınız olabilir.

Bu arada yogaya başlamak için harika bir hafta biliyor musunuz 🙂 Çünkü Neptün spiritüel derinliği olan şeyleri simgeler. Mars ise bedensel hareketi. Kimilerimiz de yogaya adım atacak bu hafta. Bu da ihtimallerden biri. Bir örnek vermiş olayım.

24 Şubat : Merkür Kiron altmışlığı : Merkür 10° Kova, Kiron 10° Koç

Haftanın uyumlu açılarından biri. Bu haftanın açıları ağırlıklı olarak uyumlu sevgili okuyucularım. Sadece aşağıda anlattığım Merkür Uranüs karesine dikkat edelim.

Merkür iletişim gezegenidir. Kiron ise şifayı sembolize eder. Arkadaşlıklar içinde vaktiyle bizi gücendirmiş olan şeyler onarılabilir. İlişkileri daha samimi bir seviyeye taşıyacak, karşılıklı güzel adımlar olabilir 🙂

İkili ilişkiler, aile içi bağlar, iş bağlantıları, komşuluk ilişkileri, genel anlamda tüm iletişimler ve ilişkiler içinde düşünebiliriz bu etkiyi. Ama özellikle arkadaşlıklar, dostluklar diyorum. Çünkü Merkür kova burcunda iken alıyor bu açıyı. Kova burcu sosyal hayatımızı, arkadaş çevremizi simgeleyen bir burç.

24 Şubat : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 22° Oğlak, Neptün 22° Balık

Çok sevdiğimiz bir görünümdür bu. Çünkü Neptün uyumlu açılarında Venüs’ün üst oktavıdır. Annesi gibidir 🙂 Daha güçlü, daha büyük bir Venüsyen etki gibidir. Bu gezegenin de doğası sevgiyi, hoşgörüyü, uzlaşmayı, uyumu, derinliği, anlayışı, empatiyi simgeler. Sanatsal konular, yaratıcılık, ilham, ruhsal derinliği olan şeyler de yine Venüs ve Neptün ile ilgili.

Bu güzel açıya bu hafta için neler söylüyor bize ? İlişkiler içinde anlaşmazlıklar aşılabilir diyor. Uzlaşmalar olabilir diyor. Af dilemek, kendinizi anlatmak ve telafi etmek istediğiniz durumlar için değerlendirebilirsiniz bu yumuşacık, sevgi açısını 🙂

Sanatsal işler, yaratıcılık gerektiren üretimler için de nefis bir görünüm !

25 Şubat : Merkür Uranüs karesi : Merkür 11° Kova, Uranüs 11° Boğa

Fikir değişiklikleri, aniden yaşanabilecek farkındalıklar, ani uyanışlar, akla birden gelen fikirler şeklinde anlatacağım bu açıyı.

Çünkü Merkür düşüncelerimizi, zihnimizi, düşünme şeklimizi, fikirlerimizi simgeler. Uranüs ise ani olanı, sürprizli olanı, ayrıca uyanışları, aydınlanmaları.

Bu hafta çeşitli vesileler, deneyimler ile birden fark edeceğimiz şeyler olabilir. Bir süredir düşündüğünüz, anlam veremediğiniz, sebebini bulamadığınız şeyler konusunda ani farkındalıklar yaşayabiliriz.

Bunun dışında karar değişiklikleri de olabilir. Merkür anlaşmaları, ticari işleri, sözleşmeleri, iş birliklerini simgelediği için sonlandırmak isteyeceğiniz şeyler de olabilir. Bazı ticari anlaşmalar, bağlantılar kopabilir. Öyle olması gerekiyorsa öyle olacaktır. Hayır olandadır. Bazı anlaşmalardan vazgeçilebilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

21 Şubat 2022 Pazartesi

Ay bugün 12:19’a kadar terazi burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Pluto karesini görüyoruz. Bizi kızdırmış olan şeyler, olumsuz anılar, son günlerde yaşadığımız gerginlikler üşüşebilir zihnimize. Bu sabah bir şeylere sinirlenebiliriz. Yolda, trafikte sorunlar olabilir.

Madem ki böyle olasılıkları var sabahın, öyleyse huzura niyet edelim sevgili okuyucularım. Haftaya güzel başlamaya niyet edelim. Nezaketsiz kimselerden uzaklaşalım kavgaya girişmek yerine.

08:01-12:19 arasında Ay boşlukta. Terazide iken yolun geri kalan kısmını açısız tamamlayacak. Bu aralıkta bir açısı yok. 12:19’da akrep burcuna geçiyor.

Günün ikinci yarısında Ay Güneş uyumu ile şanslıyız. Çok güzel bir üçgen açı oluşuyor Ay ve Güneş arasında. İşimizde güçlü, başarılı, şanslı hissedeceğimiz bir gün olabilir. Güzel sunumlarımız olabilir. Yeni müşteri bağlantıları doğabilir. Mülakatlar ve toplantılar için güzel görünüyor gündüz saatleri.

Akşam saatlerinde ise Ay Merkür karesi geliyor. İletişimlerde dikkat gerektiren bir vakit. Dialoglar içinde huzursuzluklar olabilir. Farklı bakış açıları çatışabilir.


22 Şubat 2022 Salı

Ay akrep burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığı etkin. Parasal konularda şaşırtıcı durumlara açık bir sabah. Kullandığınız mobil uygulamalar, bankaların aplikasyonları ile ilgili konularınız da olabilir. Para transferleriniz, bankacılık işlemleriniz olabilir. Onay vermeniz gereken şeyler olabilir.

Bu karşıtlığın hemen ardından güzel bir açı geliyor. Ay Jüpiter üçgeni geliyor. İşimizde, ilişkilerimizde güzel şeyler olabilir. Parasal konularda da şanslı bir açı. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Hesabınıza para girişleri olabilir.

Günün ikinci yarısında Ay Satürn karesini görüyoruz. Gecikmeler, günlük akışı değiştirecek aksilikler, beklememiz gereken durumlar olabilir. İlerlemek için çok akışkan bir vakit değil esasen.

Akşam ve gece saatlerinde ise Ay’ın peş peşe şahane açıları var 🙂  Ay Venüs altmışlığı, Ay Mars altmışlığı, Ay Neptün üçgeni gibi harika açılar olacak. Her şey için kullanabiliriz bu akşamı. Yapmak istediğimiz konuşmalar. Alışverişler. Buluşmalar. Konu her şey olabilir.


23 Şubat 2022 Çarşamba

Ay bugün 16:29’a kadar akrep burcunda yine.

Sabah saatlerinde Ay, Güney Ay düğümü ile kavuşumda. Geçmişten gelen parasal konular gündeminizde olabilir. Vaktiyle borç verdiğiniz paralar gelebilir. Sizin yapacağınız ödemeler olabilir.

Sabahın ilerleyen saatlerinde ve öğle vaktinde güçlü bir Ay Pluto altmışlığı var. İşe ve paraya dair konularda şanslıyız. Ağırlıklı olarak paradan söz ediyorum, çünkü Ay akrepte 🙂 Paranın burcunda.

12:23-16:29 arasında Ay boşlukta. Akrepte olduğu süre içinde alacağı bir açı kalmamış durumda. Önünde bir açısı yok. Yani boşlukta.

16:29’da yay burcuna geçiyor. Enerjimiz, modumuz, ruh halimiz değişiyor bu yeni Ay transiti ile. Yayın neşesi ile hareketleniyoruz. İyimser bakış açılarının içinde huzur buluyoruz. Yeni şeyler başlatmak istiyoruz. Çok güzel bir Ay transiti !


24 Şubat 2022 Perşembe

Ay yay burcunda ilerliyor.

Çok güzel bir sabah. Neden ? Yukarıda anlattığım Merkür Kiron altmışlığı bugün kesinleşiyor. Ay bu sabah Merkür ve Kiron ile uyumlu açılar yaparak bu pozitif açıyı çalıştırıyor. Merkür Kiron uyumunun işaret ettiği olasılıkları, güçlü şekilde yaşıyoruz bu sabah.

İletişimler, sohbetler içinde birbirimize iyi gelebiliriz. Sevdiklerimizden, yakınlarımızdan, iş arkadaşlarımızdan görebileceğimiz güzel davranışlar bize çok iyi gelebilir. Keyifli bir sabah.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Jüpiter karesi ile duygular abartılı yaşanıyor. Kibir diyebileceğimiz davranışlar olabilir. Bu tür şeylerle karşılaşırsanız, bunun kişinin kendisiyle ilgili olduğunu, ona ait bir hata ve problem olduğunu kendinize hatırlatınız. Kim ne yaparsa aslında kendisine yapmış oluyor. Karma yaratıyor ve sonra o karmayı yaşıyor. Siz işinize, gücünüze, keyfinize bakınız 🙂

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Satürn altmışlığı devrede. Uyumlu bir açı bu. Olgun, deneyim sahibi, yol yordam bilen kişilerden, dostlarımızdan güzel öneriler alabiliriz. Destekler, tavsiyeler gelebilir.


25 Şubat 2022 Cuma

Ay bugün 19:27’ye kadar yay burcunda. Ama günün büyük kısmında boşlukta. Yani açısız ilerliyor. Yay burcunda iken alacağı tüm açılar tamamlanmış durumda.

Boşluk etkisiyle verimli olmakta, yapılacak şeylere odaklanmakta zorlanabileceğimiz bir gün. Esasen yayın enerjisi de bu yöndedir. Çok disiplinli bir tabiatı yoktur yayın 🙂

Bugün işler, hedefler, görevler geri plana düşebilir biraz 🙂 Keyiflere vakit ayırmak isteyebiliriz.

Ay 06:24-19:27 arasında boşlukta. 19:27’de oğlak burcuna geçiyor. Oğlak ile disipline girmeye başlıyoruz.


26 Şubat 2022 Cumartesi

Ay oğlak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde, günün ilk yarısında Ay Güneş altmışlığı ile keyifli bir atmosferdeyiz. Arkadaşlıklar, ikili ilişkiler, aile içi bağlar, dostluklar içinde güzel şeyler paylaşabiliriz.

Sabahın ilerleyen saatlerinde ve öğle vaktinde bir Ay Kiron karesi var. Ev içinde, yolda, trafikte aceleci olmayalım. Sporda yeterince ısınmadan ani hareketler yapmayalım. Fiziksel incinmeler olabilir. İletişimler içinde de duygusal incinmeler olabilir. Birbirimizi kırmayalım.

Gündüz saatlerinde Ay Uranüs üçgenini görüyoruz. Harika bir görünüm. İşimizle ilgili konularda güzel değişimler yaşayabiliriz. Uranüs’ün uyumlu açıları, açılımları ve yenilikleri simgeler. Yeni yaratıcı fikirlerimiz olabilir. İşimizde verimimizi düşüren şeylerden özgürleşebiliriz. Fazlalık diyebileceğimiz şeyleri devreden çıkarabiliriz.

İşe ve paraya dair konularda iyi bir gün.

Akşam saatlerinde de çok güzel bir açı var. Bu kez Ay Jüpiter altmışlığı geliyor. Her anlamda, her konu için çok güzel, destekleyici bir zaman. Planlarımızı hayata geçirmek, aklımızda olan şeyleri başlatmak için kullanabiliriz bu akşamı.


27 Şubat 2022 Pazar

Ay bugün 21:35’e kadar oğlak burcunda.

Günün ilk yarısında Ay ve Neptün arasında güzel bir açı var. Bir altmışlık açı oluşuyor. Dingin bir atmosfer var. Hem dialoglar içinde, hem kendi içimizde bazı kızgınlıkları aşabiliriz. Bazı şeyleri kendimize hiç gerek yokken yük ettiğimizi fark edebiliriz. Huzurlu bir sabah.

Öğle saatlerinde Ay, oğlak burcunda kavuşum halinde olan Venüs ve Mars ile temas ediyor. Güçlü bir kavuşum oluyor. Bu kavuşumu bir başlangıç enerjisi olarak kullanabiliriz. Sevdiğimiz, yapmak istediğimiz, gönlümüzde olan bir şeyleri yapabiliriz. İşimiz, ilişkilerimiz, hobilerimiz, ilgi alanlarımız, sanatsal konularımız, her şey için söylüyorum bunu.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü saatlerinde Ay Pluto kavuşumunun etkisindeyiz. Pluto hem maddi, hem manevi anlamda gücü sembolize eder. O yüzden parasal konularda da, ruhsal konularda da güçlü bir vakit. Enerjimizi, motivasyonumuzu aşağı çeken konuları, bize iyi gelmeyen durumları düşünebiliriz. Ruh halimizi, duygusal ihtiyaçlarımızı gözden geçirebilir, değişim yaratmak istediğimiz konuları ele alabiliriz. Yeniden şekil vermek, iyileştirmek istediğimiz durumlar için neler yapabileceğimize odaklanabiliriz böyle bir Plutonik atmosferde.

Ay 17:49-21:35 arasında boşlukta. 21:35’te kova burcuna geçiyor.

Özgürlükçü, yaratıcı, orijinal fikirleri olan, farklı olmayı seven, fark yaratınca mutlu olan bir burçtur kova. Önümüzdeki 2,5 günlük bu Ay transitinde kovanın yaratıcılığı ile güzel şeyler üretebilir, farklı işler çıkarabiliriz ortaya. Konularımıza daha önce bakmadığımız gözlerle bakabilir, yeni bakış açıları ile özgürleşebiliriz. Güzel bir kova transiti başlıyor.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum sevgili okuyucularım.

Şubat ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor.

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu Şubat 2022Boğa Burcu Şubat 2022İkizler Burcu Şubat 2022,

Yengeç Burcu Şubat 2022Aslan Burcu Şubat 2022Başak Burcu Şubat 2022,

Terazi Burcu Şubat 2022,  Akrep Burcu Şubat 2022Yay Burcu Şubat 2022,

Oğlak Burcu Şubat 2022Kova Burcu Şubat 2022Balık Burcu Şubat 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Güzel bir hafta diliyorum herkese ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!