Kova Burcu Şubat 2022

Kova Burcu Şubat 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Şubat ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay genel olarak nasıl konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Şubat için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ?

Hadi bakalım birlikte.


Güneş 18 Şubat’a kadar kova burcunda.

20 Ocak’ta kova burcunda ilerlemeye başlamıştı. Bu kova geçişi 18 Şubat’a kadar devam edecek.

Kova döneminde 1.evinizde olacak Güneş. Harika bir Güneş desteği !

Güneş’in geldiği yer canlanır. Doğrudan ‘başlangıçları’ anlatan evinize Güneş geliyor.

Önemli girişimler için bu transiti değerlendiriniz. Parlak bir zaman.

Özgüven, güç, yenilenme, değişim, inisiyatif, başarı, takdir, alkış demektir Güneş.

Yaşamınızda neler değişsin, neler dönüşsün istiyorsunuz ? Bu değişimler için neler gerekli ? Tespit edin ve beklemeden, ertelemeden adım atın, olur mu 🙂

Konu her şey olabilir. Her tür konu olabilir. Hayatınız için, kendiniz için neleri güçlendirmek ve dönüştürmek istiyorsanız, işte o durumları iyileştirmek için kullanabileceğiniz, güçlü ve şanslı bir dönem bu.

Payınıza düşeni elinizden geldiğince yapın, olur mu ?

18 Şubat’ta Güneş balık burcuna geçiyor. Bu transit ile 2.evinize geliyor.

Yani para evinize 🙂

Bu kez güçlenme parasal konularda sanırım 🙂 Hımm..Burada bir değişim ve açılım olasılığı var.

Daha iyi kazanmak için, hayatın keyiflerini gönlünüzce yaşayabilmek için, ihtiyaçların ötesinde keyiflere de bütçe ayırabilmek için yeni güzel adımlarınız olabilir bu süreçte.

Maddi güvence konusunda girişimleriniz olabilir ayrıca. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Parayla ilişkinizi düzenlemeye ihtiyaç duyuyorsanız, geliriniz ve harcamalarınız arasında bir denge kurmak, harcamalarınızın takibini yapmak istiyorsanız, bu konuda da yeni şeyler yapabilirsiniz. Kaydını tutabilirsiniz bütçenizin. Birikimlerinizi büyütmek için tasarruflara gidebilirsiniz.

Müsriflik olduğunu, gereksiz olduğunu düşündüğünüz alışverişleriniz varsa, buraya bir denge getirebilirsiniz. Tabii varsa. Olmaya da bilir 🙂


Merkür 4 Şubat’a kadar oğlak burcunda ve retroda.

Ocak ayında kova burcunda başlamış olan bir retroydu bu. Yılın ilk Merkür retrosuydu.

Kova burcunda başlayıp 26 Ocak sonrasında oğlak burcunda devam etti.

Retronun bu oğlak dönemi de tamamlanıyor 4 Şubat itibariyle. Merkür oğlakta hız kazanmaya başlıyor. 5 Şubat günü ileri hareketine dönüyor. Yani artık ne oluyor ? Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü görmeye başlıyoruz Merkür’ü.

14 Şubat’a kadar oğlak burcunda ilerliyor. Yani 12.evinizde.

Merkür’ün temsil ettiği konularda harekete geçmemeniz, girişimler için beklemeniz gereken bir dönem bu. Merkür neleri simgeler ? İmza gerektiren konuları, imzalı işleri, kontratları, sözleşmeleri, anlaşmaları.

12.ev zamanları yeni adımlar için destekleyici sayılmaz sevgili okuyucularım. Bu ev bir hazırlığı anlatır. Başlangıçlar için uygun değildir. Bu anlamda dikkat etmenizi önerebilirim.

Ama 12.evin başka temaları da var. Ruhsal konular, psikolojik konular, fiziksel ve ruhsal şifa konusu bu evle ilgili.

Bu dönem ruhsal ya da fiziksel anlamda bir sağlık sorununun şifalanma zamanı olabilir ya da konuyla ilgili ilk adım atılabilir. Konu sizin de olabilir, bir yakınınızın da olabilir.

Aynı zamanda bir dinginlik hali, bir farkındalık anlamına geliyor bu transit sizin için. İç dünyanızda ihtiyaç duyduğunuz huzur için çeşitli vesileler çıkabilir karşınıza.

14 Şubat’ta kova burcuna yerleşiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

İşte bu transit günlük hayatınızın hızlanacağını söylüyor bize.

Bir yerlere gidiş gelişler, bol bol iletişimler, işinizde görüşmeler, kişisel yaşamınızda artan bir muhabbet hali 🙂 Arkadaş buluşmaları, yazışmalar, programlar, yakın çevre ile birlikte yapılacak güzel şeyler olabilir bu dönemde.

Ayrıca zihinsel bir hareketliliği, fikir üretmeyi, güzel fikirler bulmayı anlatır böyle bir transit.

Kova burcu zodyağın en yaratıcı burçlarından biridir. Yönetici gezegeni Uranüs olan, sıradışı olanı/yenilikçi olanı/farklı ve orijinal olanı temsil eden bir burçtur.

Merkür burada iken son derece yaratıcı fikirleriniz olabilir. Hem işinizde, hem kişisel yaşamınızda işinize yarayacak, çözüm yaratacak, yaşamınızı güzelleştirecek çok güzel fikirleriniz, planlarınız, uygulamalarınız olabilir bu dönemde.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


19 Aralık-29 Ocak arasında bir Venüs retrosu yaşadık. Retro oğlak burcunda gerçekleşti. Sizin için zor bir dönemdi bu. Özellikle ilişkiler üzerinden sıkıntılı deneyimler yaşamış olabilirsiniz. İkili ilişkiler, sosyal bağlantılar, iş bağlantılarınız ve arkadaşlıklar içinde bir şeyler sizi üzmüş , yormuş olabilir.

Artık bu retro sonlandı. Şimdi artık elimizde normal seyrinde bir Venüs var !

Venüs ay boyunca oğlak burcunda, 12.evinizde.

Bu ev iç dünyamızı simgeler. Duygularımızı, içimizde yaşadıklarımızı, kendimizle olan ilişkimizi, hayatla bağımızı, teslimiyet duygumuzu, akışta olabilme becerimizi anlatan bir ev.

Venüs retrosunda iç dünyanızı karıştıran, sizi duygusal anlamda zorlayan şeyler olduysa, şimdi ileri hareketinde bir Venüs ile işler çok daha yoluna girebilir.

Nereler dalgalandıysa, oralar durulabilir hayatınızda.

Ruhsal anlamda şifalanmanızı, hayatın içinde olanı olduğu haliyle kabul etmenizi kolaylaştıracak, çok daha destekleyici bir Venüs var şimdi elinizde. Doğrulun, atın üzerinizden tozları. Yaşamınızın direksiyonunu elinize alın. Yapabilecek ne çok şeyinizin olduğunu hatırlayın. Stres ve telaş enerjisine girmeden adım adım ilerleyin. Sakin bir dere gibi akmak, bazen çok yeterli olabiliyor aslında..

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca oğlak burcunda. 12.evinizde.

Geçmişe, anılara, yaşanmışlıklara diğer zamanlara kıyasla daha fazla odaklanabileceğiniz bir zaman. Bir şeyleri yeniden yeniden hatırlayıp, tekrar tekrar sinirlenmeye, tekrar tekrar üzülmeye hiç gerek yok. Kendinize bunu yapmayın. Önünüze bakın.

Değmeyecek şeylerle ne ruhunuzun enerjisini aşağı çekin, ne de bedeninizin !


Şubat 2022 Ay Döngüleri :

1 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 12° Kova Güneş 12° Kova

1.evinizde gerçekleşen bir yeniay. Biraz gergin bir yeniay meydana geldi bu kez.

Çünkü bu yeniay Satürn ile kavuşumda gerçekleşti. Uranüs’ten ise bir kare açı aldı. Kare açılar zorludur.

Gerginlik, stres yaratan bir başlangıç yapmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Bir başlangıcınız çeşitli sebeplerle engellenmiş olabilir. Merkür de retro şu anda. Bazı aksilikler sebebiyle planlarınız değişmiş olabilir.

Aceleci olmadan, bu yeniayın enerjisinin biraz geride kalmasını bekleyin derim. En azından birkaç gün.

Şubat ayı ortasında, Jüpiter ve Uranüs arasında muhteşem bir altmışlık açı göreceğiz. Bu ayın içinde çok daha akışkan zamanlar geliyor yani. Şimdilik olanı/olmayanı mevcut haliyle kabul edip başka neler yapabileceğinizi planlamanız, biraz da konuya zaman tanımanız iyi olabilir.

16 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 27° Aslan, Güneş 27° Kova

7.evinizde gerçekleşiyor dolunay. Yani ilişkiler alanında.

Dolunayın etkisini ilişkileriniz üzerinden alabileceğinizi anlıyoruz.

Hangi ilişkiler, ne kastediyorum sevgili okuyucularım ?

Başta evlilik, eşle ilgili konular, ikili ilişkiler, partnerin yaşamıyla ilgili konular ve iş ortaklıkları başta olmak, yakın ilişkileri kastediyorum.

Yakınlarınızla olan bağınız bu evle ilgili. Hocalarınızla, hayatınızda size yol gösteren, bilgisiyle ilerlediğiniz kişilerle iletişimleriniz bu evin konusu.

Dolunay yaklaşırken duygular büyüyor. Daha güçlü yaşıyoruz duyguları. Dolayısıyla tepkiler daha büyük olabiliyor bir şeylere. Küçük, basit, gündelik şeyler bile bizi ölçüden taşırabiliyor.

Sevdiklerinizin kalbini kırmamak, ilişkilerinizi bozmamak adına sakin olmanızı önereceğim dolunayın civarındaki günlerde.

Bunun dışında dolunay tamamlanma demektir. Bir konunuzun, bir uğraşınızın, çaba halinde olduğunuz bir gündemin sonuna da gelebilirsiniz dolunay ile. Konuyu tamamlayabilirsiniz. Konu çözülebilir. Bir ferahlık da gelebilir buradan. Gönlünüze göre olsun.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir Şubat diliyorum herkese ! Sağlık, bereket, keyif, ferahlık ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!