Boğa Burcu Şubat 2022

Boğa Burcu Şubat 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yılın ikinci ayını konuşmaya geldi sıra. Bakalım bu ay gökyüzünde neler var ? Sizler için nasıl olasılıklar doğabilir ?

Hangi konularda destekleyici etkiler alıyorsunuz ? Nelere dikkat etmeniz iyi olur ?

Transitler ve Ay döngüleri üzerinden ayın ihtimallerini konuşalım.


Güneş 18 Şubat’a kadar kova burcunda.

20 Ocak’ta kova burcuna yerleşmişti. Bu kova geçişi 18 Şubat’a kadar devam edecek.

Güneş’in kova döngüsü, sizin 10.ev döneminiz. Kovada ilerlerken 10.evinizde olacak Güneş.

İş, çalışmak, üretmek demektir bu ev. Görev, sorumluluk, yetki, konum, ünvan demektir.

10.ev işimizle ilgili konuları kapsar. Yöneticiler, otorite ile bağlantısı olan konular da yine 10.evin temasıdır. Ayrıca devlet bağlantılı işler, işlemler, resmi konular bu evle ilgili.

İşinizde yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz bu süreçte. Değişimler olabilir. Yenilikler olabilir. Yeni çalışmalar, yeni hizmetler, yeni güzel projeler gündeme gelebilir.

İşinizde ya da kişisel yaşamınızda diğer sorumluluk alanlarınızda yapmanız gerekenler, meşguliyetler, sorumluluklar artabilir biraz.

Görevlere ve yapılması gerekenlere disiplinle odaklanabileceğiniz, verimli bir zamandasınız.

Evrak işleriniz, kamu kurumlarına resmi beyanlarınız, belge teslim işlemleriniz, devlet dairelerinde işleriniz de olabilir bu transit sürecinde.

18 Şubat’ta Güneş balık burcuna geçiyor. Bu değişim ile 11.evinize geliyor Güneş. Sosyal çevre alanına yerleşiyor. Bu ev sosyal hayatımızla, arkadaş çevremizle ilgili bir ev.

Sosyal hayatınız renkleniyor, arkadaşlarınızla iletişimleriniz artıyor 🙂 Dostlarınızla bir araya gelmeleriniz, güzel güzel buluşmalarınız olabilir. Birlikte eğlenebilirsiniz, gezileriniz olabilir, keyifli programlar yapabilirsiniz.

Dostlarınızın size ihtiyaç duyduğu konular varsa, onların yanında yer alabilir, desteğinizi ve katkınızı sunabilirsiniz.

Arkadaş çevrenizde bir hareketlilik anlamına geliyor bu transit sizin için. Haberleşmeleriniz artacaktır.

İşinizde ekip olarak kararlaştırmanız gerektiren konular gündeme gelebilir ayrıca. Çünkü aynı zamanda takım çalışmaları demektir bu ev.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar, toplum yararına yapılan şeyler de  11.evin konusu. Bir kampanyaya maddi katkınızla, bağışınızla destek verebilirsiniz. Bir gönüllü çalışmada yer alabilirsiniz Güneş balıkta iken.


Merkür 4 Şubat’a kadar oğlak burcunda ve retroda.

Ocak ayında kova burcunda başlamış olan bir retroydu bu. Yılın ilk Merkür retrosuydu.

Kova burcunda başlayıp 26 Ocak sonrasında oğlak burcunda devam etti.

Retronun bu oğlak dönemi de tamamlanıyor 4 Şubat itibariyle. Merkür oğlakta hız kazanmaya başlıyor. İleri hareketine dönüyor. Yani Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü görmeye başlıyoruz Merkür’ü.

14 Şubat’a kadar oğlak burcunda ilerliyor. Yani 9.evinizde.

9.ev temalarında iletişimleriniz, günlük işleriniz olacaktır, artacaktır. Bu evin temalarında yeni fikirleriniz, yeni kararlarınız da olur Merkür ile.

Sayayım 9.ev konularını : Eğitim, üniversite, yüksek öğrenim, akademi, akademik çalışmalar, hocalar, hocalarla ilgili konular, onlarla iletişimler. Ayrıca uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler, seyahatler, yolculuklar. Yabancı diller, yabancı dil kursları, dünya kültürleri.

İşte bu temalarda bir hareketlilik, bir iletişim trafiği, yeni niyetler, kararlar ve başlangıçlar anlamına geliyor bu transit sizin için. Merkür retroda iken bu konularda pürüzler yaşadıysanız, Merkür’ün eski hızına kavuştuğu bu süreçte bu sorunlar da geride kalabilir. Problemler çözüme kavuşabilir.

14 Şubat’ta kova burcuna yerleşiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

İşinizde departman/birim/ekip içinde yeni güzel kararlarınız, uygulamalarınız, proje ve hedefleriniz olabilir. Toplantılar artabilir. Yeni güzel kararlar çıkabilir. Konuşulması ve şekil verilmesi gereken konular görüşülebilir, karara bağlanabilir.

İşinizde iletişim trafiğiniz artıyor Merkür ile.

Ayrıca çeşitli etkinlikler, sosyal ortamlar, kurslar, eğitimler için yapacağınız kayıtlar olabilir. Evrak teslimleri olabilir. Yeni sosyal ortamlara girebilirsiniz.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


19 Aralık-29 Ocak arasında bir Venüs retrosu yaşadık.

Venüs ay boyunca oğlak burcunda, 9.evinizde.

Üniversite hayatınız varsa, öğrenci iseniz ya da bir çalışan olarak akademinin içinde iseniz, akademisyenseniz, bu alanlarda güzel şeyler yaşayabilirsiniz. 9.ev eğitim akademi, eğitim, üniversite demektir. Eğitim hayatınızda resmi olarak yapmanız gereken işlemler, hocaların ya da yönetimin talebi olan bir şeyler varsa, bu işleriniz de Venüs ile kolayca ilerleyebilir.

9.evin seyahatler, geziler gibi temaları var ayrıca. Güzel yolculuklarınız, gezeceğiniz yerler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca oğlak burcunda. 9.evinizde.

Mars’ın oğlak transiti Marsiyen yana şanslı bir süreç. Bu hepimiz için geçerli. Mars’ın burada olması güzel. Çünkü oğlak, Mars’ın yüceldiği yer. En güçlü olduğu ve doğasını ortaya koyabildiği yerlerden biri. Mars için çok güçlü bir konum.

Oğlak ne demektir ? Düzen, disiplin, istikrar, görev bilinci, sorumluluk duygusu demektir. Mars ise hareket etme biçimimizi, nasıl davrandığımızı, nasıl hareket ettiğimizi, neler için hareket halinde olduğumuzu anlatır.

Oğlağın disiplini ve çalışkanlığıyla çok güzel şeyler üretebileceğimiz, yüksek bir verimle çalışabileceğimiz, işlerimizi büyütebileceğimiz, güzelleştirebileceğimiz bir zamandayız.

Sizler bu güçlü bu Marsiyen enerjiyi, 9.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

Eğitim hayatınız varsa, yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Akademik çalışmalarınız hız kazanabilir. Yaptığınız, yapmanız gereken şeyler artabilir.

Uzaklarla ilgili konularınız varsa, bir  yer değişikliği, bir seyahat gündeme gelebilir. Şehirler arası, ülkeler arası transfer edilecek şeyler olabilir. İşinizde ya da iş dışında çeşitli konularda olabilir bunlar.

Başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konularınız, bu konular için çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Hukuk da 9.ev temasıdır. Bir dava süreci olanlar, yasal süreçleri olanlar burada bir hareketlenme yaşıyorlar. Beklemede olan şeyler ilerlemeye başlayabilir.


Şubat 2022 Ay Döngüleri :

1 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 12° Kova Güneş 12° Kova

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Satürn ile kavuşan, Uranüs ile uyumsuz bir kare açı yapan, biraz zorlu ve gergin diyebileceğimiz bir yeniay bu.

Yeniay ile kopuş diyebileceğimiz değişimler gündeme gelebilir.

Sizler bu etkileri 10.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

İşinizde, iş yapma şeklinizde, görev tanımınızda, sorumluluk ve yetki alanınızda bazı değişimler olabilir. Yönetimde değişiklikler olabilir. Yöneticilerinizle ilgili konular gündeme gelebilir.

Her zaman şahane şeyler söylemek isterim ama bu yeniay gergin biraz. Bir bağlantınız, bir müşteri bağlantınız kopabilir.

İşinizden ayrılmayı planlıyorsanız, bu yönde isteğiniz artabilir çeşitli durumlar içinde. Şayet bir B planınız yoksa, bu ekonomik ortamda ani kararlar almamanızı, kendinizi zor düşürecek şeyler yapmamanızı öneririm. Bir dürtüsellik var çünkü bu yeniayda. Uranüs’ün dürtüselliği ve hızlı hareket etmek isteyen doğası var. Biraz kontrolsüz bir enerji bu. Aman, ani kararlar almayın.

16 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 27° Aslan, Güneş 27° Kova

4.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Ev demektir. Aile demektir. Yuva demektir bu ev. Dolunaya yakın günlerde ev içinde bir gündeminiz olabilir. Eviniz için halletmeniz, çözmeniz gereken bir durum olabilir. Örneğin bir arıza konusu, bir tamirat konusu. Örneğin bir eşya yenileme.

Aile içinde sesler yükselebilir ayrıca. Ortak karar alamadığınız, uzlaşamadığınız yerler olabilir. Farklı fikirler nedeniyle tartışmalar doğabilir. Bu anlamda da dengede kalmaya özen gösterin. Çözüme, uzlaşmaya odaklanın.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir Şubat diliyorum herkese ! Sağlık, bereket, keyif ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!