İkizler Burcu Şubat 2022

İkizler Burcu Şubat 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Şubat ayı yorumlarımla geldim.

Yeni bir ay. Ocak’a kıyasla çok daha iyi bir ay. Retroların geride kaldığı, ilerlemenin kolaylaşacağı bir ay. En baştan söylemiş olayım bunu 🙂

Bakalım, Şubat ayı genel hatlarıyla nasıl olasılıklar barındırıyor sizin için ? Ay içindeki gezegen geçişleri sizlere neler getirebilir ? Bu ayın yeniayı nerede, dolunayı nerede gerçekleşiyor ? Onlar üzerinden nasıl etkiler alabilirsiniz ? Hepsini anlatacağım şimdi sizlere.

Her zamanki gibi ne yapıyorum ? Güneş transiti ile başlıyorum.


Güneş 18 Şubat’a kadar kova burcunda.

20 Ocak’ta kova burcuna yerleşmişti. Bu kova geçişi 18 Şubat’a kadar devam edecek.

Kovada ilerlerken 9.evinizde olacak Güneş.

Okulu olanlar, herhangi bir alanda bir kursu, bir eğitim hayatı olanlar dersleriyle, sınavlarıyla, ödevleriyle meşgul olacakları bir dönem yaşayabilirler.

9.ev başka ülkelerle, dolayısıyla yabancı dillerle, yabancı dil kursları ile de bağlantılıdır. Belki bu yönde başlangıçlarınız da olabilir. Bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bunu bireysel olarak da yapabilirsiniz, bir eğitim programına kayıt da yapabilirsiniz.

Yabancı ülkelerle ilgili konuları olanlar, vize, pasaport gibi başvuruları olanlar, sonuç bekleyenler sonuç alabilirler.

Uzakta yaşayan sevdiklerinizle iletişimler artabilir. Bir araya gelmeler, seyahatler de olabilir.

18 Şubat’ta Güneş balık burcuna geçiyor. Bu değişim ile 10.evinize geliyor Güneş.

Bu kez sorumluluklar, yapılması gerekenler, görevler öne çıkıyor.

Diğer zamanlara nazaran daha yoğun geçebilir bu dönem. Yapmanız, teslim etmeniz gereken projeler, raporlar olabilir.

İşlerin teslim tarihi üzerinizde stres yaratabilir, zaman kısıtlı olabilir bazı konularda. O yüzden işleri ertelemeden, planlı ve disiplinli şekilde ilerlemenizi öneririm. Sonra sıkışıklık ve gerginlik yaşamamak adına planınızı, programınızı iyi yapınız.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Resmi olarak yapmanız gereken bir şeyler de olabilir. Devlet dairelerinde yapacağınız başvurular, ödemeler, tahsilatlar, kayıtlar, beyanlar olabilir.


Merkür 4 Şubat’a kadar oğlak burcunda ve retroda.

Ocak ayında kova burcunda başlamış olan bir retroydu bu. Yılın ilk Merkür retrosuydu.

Kova burcunda başladı. 26 Ocak sonrasında oğlak burcunda devam etti.

Retronun bu oğlak dönemi de tamamlanıyor 4 Şubat itibariyle. Merkür oğlakta hız kazanmaya başlıyor. İleri hareketine dönüyor. Yani Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü görmeye başlıyoruz Merkür’ü.

14 Şubat’a kadar oğlak burcunda ilerliyor. Yani 8.evinizde.

Bu ev parasal konularla, bankacılık işlemleriyle, kredilerle, ödemelerle ilgili bir ev. Parasal konular hareket kazanacaktır Merkür burada iken.

Retro sürecinde elde edemediğiniz alacakların tahsili bu dönemde gerçekleşebilir.

Yapamadığınız ödemeleri bu süreçte yapabilirsiniz. Beklemiş olan parasal konular, alım satım konuları hızlanabilir. Sonuçlanabilir.

Kredi çekme planı olanlar bunu gerçekleştirebilirler ya da konu için araştırma yapabilirler.

14 Şubat’ta kova burcuna yerleşiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Akademik çalışmaları olanlar için hızlı ve verimli bir dönem. Öğrenci iseniz grup çalışmalarınız artabilir. Çünkü 9.ev eğitimi, kova burcu ise grupları, takım çalışmalarını simgeler. Arkadaşlarınızla hazırlayacağınız projeler, ortak ödevler olabilir.

Uzaklarla iletişimler olabilir. Başka şehirlerle, başka ülkelerle. Uzağınızda olan dostlarınızla irtibatlarınız artabilir.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


19 Aralık-29 Ocak arasında bir Venüs retrosu yaşadık.

Venüs ay boyunca oğlak burcunda, 8.evinizde.

Retronun bitmiş olması, büyük bir değişim bizim için. Bir ferahlık etkisi. Bu değişimle birlikte sizin için 8.ev konularında ilerlemeler olabilir.

Birikmiş olan ödemelerinizi küçültmenizi ya da bütünüyle bitirmenizi sağlayacak güzel fırsatlar doğabilir. Beklediğiniz paralar elinize geçebilir. Retro döneminde maddi anlamda bir sıkışıklık yaşadıysanız, burada bir açılım olabilir. Kolaylıklar doğabilir.

Beklemede olan miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konular varsa, vergi borcu, tazminat gibi yasal boyutu olan parasal konular varsa, bunlar hızlanabilir. Yeni gelişmeler olabilir ya da konu sonuçlanabilir.

Kredi çekmek isteyenler, bu planlarını hayata geçirebilirler.

Bankacılık işlemleriniz, yatırımlarınız, alım satım konularınız olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca oğlak burcunda. 8.evinizde.

Mars’ın oğlak transiti güzel bir dönem hepimiz için.

Çünkü oğlak, Mars’ın yüceldiği yer. En güçlü olduğu ve doğasını ortaya koyabildiği yerlerden biri. Yönettiği burçlarda da (koçta ve akrepte) güçlü. Oğlakta da aynı şekilde.

Oğlağın disiplini ve çalışkanlığıyla çok güzel şeyler üretebileceğimiz, yüksek bir verimle çalışabileceğimiz, işlerimizi büyütebileceğimiz, güzelleştirebileceğimiz bir zamandayız.

Sizler bu güçlü bu etkiyi, 8.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

İşinizde bir hızlanma yaşayabilirsiniz. Gelirlerinizi büyütebilir, alacak verecek dengenizi kurabilirsiniz. Parasal anlamda bir rahatlama olabilir.

Bankacılık işlemleri, yasal boyutu olan parasal konular, mal paylaşımları, miras, vb konular varsa gündeminizde bu konular hareketlenebilir. Ortaklı kazançlar, ortaklı mülklerle ilgili konular gündeme gelebilir.


Şubat 2022 Ay Döngüleri :

1 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 12° Kova Güneş 12° Kova

9.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Biraz gergin bir yeniay diyebiliriz. Bu kez böyle.

Yeniay Satürn ile kavuşuyor, Uranüs ile kare açı yapıyor.

9.ev konuları üzerinden alıyorsunuz bu etkiyi. Öğrenci iseniz hocalarınızla iletişimlerinizde dikkatli olmanızı önereceğim. Bir süredir sabrettiğiniz, tolerans gösterdiğiniz konularda çıkışlarınız olabilir. Kendinizi ifade etmek isteyebilirsiniz tabii ama bunu ölçüsünde ve nezaketle yaparsanız, daha iyi olur diye düşünüyorum.

Yer değiştirmek, şehir değiştirmek, düzen değiştirmek isteyenler bu yönde adımlar da atabilirler. Merkür retroda olduğu için ani kararlardan kaçınmanızı öneririm. Sonradan fikir değiştirmeniz mümkün çünkü. Kararınızdan memnun olmayabilirsiniz. Geri dönmek isteyebilirsiniz. Bu anlamda da kontrolünüzü koruyun ve hızlı atılımlar yapmayın derim.

16 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 27° Aslan, Güneş 27° Kova

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

İletişim evinizde gerçekleşiyor. Dolunay duygularımızı yükselten, ruh halimizi dalgalandıran bir etki.

Özellikle yakın çevre iletişimleriniz, sıkça görüştüğünüz kişilerle dialoglarınız üzerinden, sosyal medya üzerinden, içerik ürettiğiniz platformlar varsa bu alanlar üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

Küçük şeylere büyük tepkiler verebileceğiniz, sizi öfkelendiren şeyleri ifade ederken sakinliğinizi korumakta güçlük çekebileceğiniz bir zaman bu. Dolunay öncesi birkaç günlük dönemi düşünebilirsiniz. Ne yapın ? Memnun olmadığınız dialoglardan uzaklaşabilirsiniz ama fevri çıkışlar yapmamaya çalışın. Münakaşa etmek yerine kendinizi uzak tutmak daha iyi olabilir.

Sosyal medyada yapacağınız yorumlara, mesajlaşmalara da dikkat etmenizi öneririm. Ölçüsüz olan şeylerin sert dönüşleri olabilir.

Diğer yandan, bu bir görünür olma etkisi. Dolunayın da böyle bir enerjisi vardır, aslan burcunun da. Aslan burcu kendisini, yeteneklerini, yapabileceklerini göstermek, öne çıkmak, takdir toplamak ister.

Sosyal medyada, dijital platformlarda yeteneklerinizi gösterebileceğiniz içerikler paylaşabilirsiniz. Bu dolunay ile işlerinizi, projelerinizi görünür kılmak, duyurmak, tanıtmak isteyebilirsiniz. Bu anlamda destekleyici bir zaman.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir Şubat diliyorum herkese ! Sağlık, bereket, keyif ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!