Akrep Burcu Şubat 2022

Akrep Burcu Şubat 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Şubat nasıl bir ay olabilir sizin için ?

Bu ay şanslar, destekler, fırsatlar nerelerden gelebilir ? Nelere dikkat etmeniz iyi olur ? Bu yazımda anlatacağım.

Güneş ile başlayalım hadi !


Güneş 18 Şubat’a kadar kova burcunda.

20 Ocak’ta kova burcunda ilerlemeye başlamıştı. Bu kova geçişi 18 Şubat’a kadar devam edecek.

Kova döneminde 4.evinizde ilerleyecek Güneş.

Bu evin temalarını sayayım : Eviniz, yaşam alanınız, güvenlik, aidiyet gibi kavramlarınız, yaşadığınız yer, yuvanız, aile bireyleriyle bağınız ve onlara dair konular.

Aile bireyleriniz içinde yapmanız gereken, destek vermeniz gereken konular olabilir bu ay. Ailenizle, aile içi konularla meşgul olabilirsiniz. Aile kökleri, aile büyükleri ve onların ihtiyaçları gündeminizde olabilir.

Evde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Evinizin ihtiyaçları ile ilgilenebilirsiniz. Yaşam alanınızın güvenlik konusunda bir ihtiyacı varsa, örneğin bir alarm sistemi gibi, yeni bir kilit sistemi gibi, bunları yapabilirsiniz.

Aileniz ve eviniz odağınızda. Evde daha çok vakit geçirebilirsiniz ayrıca. Çeşitli sebeplerle evde olacağınız günler olabilir.

18 Şubat’ta Güneş balık burcuna geçiyor. Bu değişim ile 5.evinize geliyor Güneş.

Bu evin en temel konularından biri aşk 🙂 Güneş ile aşk hayatınız hareketlenebilir 🙂 Belki bir hoşlanma, bir beğeni olabilir. Sizin için özel biri varsa, karşılıklı duygular varsa, o çekim daha görünür olabilir. Belki konuşulabilir. Bir flört başlayabilir.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler de getirebilir size 5.ev geçişi. Bunlar da 5.ev temasıdır.

Kutlamalar olabilir. Yakınlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir 5.ev aktive olduğu için.


Merkür 4 Şubat’a kadar oğlak burcunda ve retroda.

Ocak ayında kova burcunda başlamış olan bir retroydu bu. Yılın ilk Merkür retrosuydu.

Kova burcunda başlayıp 26 Ocak sonrasında oğlak burcunda devam etti.

Retronun bu oğlak dönemi de tamamlanıyor 4 Şubat itibariyle. Merkür oğlakta hız kazanmaya başlıyor. 5 Şubat günü ileri hareketine dönüyor. Yani artık ne oluyor ? Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü görmeye başlıyoruz Merkür’ü.

14 Şubat’a kadar oğlak burcunda ilerliyor. Yani 3.evinizde.

Bu ev iletişim evidir. Merkür de zaten iletişim gezegeni. Burası Merkür’ün kendi evi.

Bu transit yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, işinizde toplantılarınızın, görüşmelerinizin, kişisel yaşamınızda yakın çevrenizle dialoglarınızın artabileceğine işaret ediyor.

Bu ev kardeşleri, akrabaları sembolize eder. Kardeşlerinize, kuzenlerinize dair konular da olası. Özellikle oğlağın temsil ettiği şekilde iş ve kariyer konusu, iş fırsatları, resmi işlemler, devlet bağlantılı konular olabilir bunlar.

14 Şubat’ta kova burcuna yerleşiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Merkür burada iken evinize, yuvanıza, aile bireylerinize dair konular getirebilir size.

Ailenizle iletişimler artabilir. Konuşup karara bağlayacağınız, birlikte hareket edeceğiniz şeyler olabilir.

Eviniz için yapmanız gerekenler de meşgul edebilir sizi.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


19 Aralık-29 Ocak arasında bir Venüs retrosu yaşadık.

Venüs ay boyunca oğlak burcunda, 3.evinizde.

Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla ilgili konular, iletişimler, yakın çevre bağlantıları pozitif etki alıyor. Birbirinize yardımcı olabileceğiniz, birbirinizin işini kolaylaştırabileceğiniz bir zamandasınız.

Kardeşler de bu evin temel temalarındadır. Onlarla bağınızda sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. Ayrıca onların hayatında yeni yeni, güzel şeyler olabilir 🙂

Oğlak burcu işimizi, kariyerimizi  sembolize eder. 3.ev ise satış, pazarlama faaliyetlerini ve internet üzerinden yapılan şeyleri.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret ya da sosyal medya alanlarında ise şanslı, verimli, güzel bir süreç diyebiliriz. Müşteri bağlantılarınız artabilir. Yenileyeceğiniz hizmetleriniz olabilir. Keyifle, istikrarla, yüksek bir hevesle üreteceğiniz yeni şeyler olabilir 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca oğlak burcunda. 3.evinizde.

Yakın çevre içinde bir hareketlilik, bir koşturma hali, kardeşlerinizle, akrabalarınızla ilgili konular, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular, gidip geleceğiniz yerler, iletişimler, haberleşmeler olabilir Mars ile.

İşinizde iletişimleriniz artabilir. İşinizi büyütmek istiyorsanız yeni fikirler üretmeye, daha önce yapmadığınız şeyleri denemeye, yeni projelere adım atmaya çok müsait bir dönemdesiniz. Fikirleriniz üzerinde etraflıca düşünün, yazın, çizin. Planlayın ve adım atın. Mars ile güzel başlangıçlarınız olabilir.


Şubat 2022 Ay Döngüleri :

1 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 12° Kova Güneş 12° Kova

4.evinizde gerçekleşen bir yeniay. Bu kez sert bir yeniay yaşadık biraz.

Satürn ile kavuşumda, Uranüs ile uyumsuz bir kare açıda meydana geldi yeniay.

Ev ve aile konuları üzerinden etki almış olabilirsiniz.

Bir taşınma planı ya da gerekliliği varsa, bu gerçekleşebilir, gerçekleşmiş olabilir. Kiracı iseniz ev sahibinizle ortak olarak ilgilenmeniz gereken bir konu doğmuş olabilir. Eviniz için yapmanız gereken ya da satın almanız gereken bir şey olmuş olabilir. Bir arıza, bakım, tamir konusu gündeme gelebilir.

Aile içi iletişimler açısından sakin olmanızı öneririm bugünlerde. İnsan düşüncelerini, duygularını ifade etmek isteyebilir. Zaten etmelidir. Ama üslup, tarz, dil önemli. Öyle değil mi sevgili okuyucularım ?

16 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 27° Aslan, Güneş 27° Kova

10.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İş ve kariyer alanıdır burası.

Dolunay yaklaşırken sorumluluklar artabilir. Teslim tarihi yakın olan, kısa sürede yapmanız gereken işler olabilir.

İş yoğunluğu anlamına geliyor olabilir bu dolunay sizin için.

Yönetimle, yöneticilerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Değişimler olabilir.

İşleyişle ilgili düzenlemeler ve yapılacak bildirimler olabilir.

Diğer yandan dolunay bir sonuçlanma zamanıdır. İşinizde bazı projeler tamamlanabilir. Artık bunların tanıtımını yapabilirsiniz.

Devlet bağlantılı konularda, evrak, imza, onay, vb süreçlerde, yasal işlemlerde de bir tamamlanma, bir sonuç alma durumu olabilir. 10.ev böyle konuları da simgeler.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Mis gibi bir Şubat diliyorum herkese ! Sağlık, bereket, neşe, keyif ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!