Yengeç Burcu Şubat 2022

Yengeç Burcu Şubat 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Şubat ayı yorumlarımı paylaşacağım şimdi sizlerle.

Bu ayın gökyüzü hareketlerinden alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım.

Hadi başlayalım ! Bakalım, Şubat ayının gezegen transitleri ve Ay döngüleri nasıl ihtimallere işaret ediyor sizin için.


Güneş 18 Şubat’a kadar kova burcunda.

20 Ocak’ta kova burcuna yerleşmişti. Bu kova geçişi 18 Şubat’a kadar devam edecek.

Kovada ilerlerken 8.evinizde olacak Güneş.

Parasal konular, finansal konularda yapılması gerekenler, vergi, sigorta konuları, ödemeler, alacaklar, krediler, bankacılık işlemleri, ortaklı kazançların paylaşımı, ortaklı mülklerle ilgili kararlar, miras, ailenin kaynakları gibi konular var bu evde.

Bu temalarda gündemleriniz, meşguliyetleriniz, bekleyişleriniz varsa, Güneş kovada iken konular hızlanabilir. İstediğiniz yönde ilerleyebilir. Beklettiğiniz başlangıçları yapabilirsiniz.

Beklemede kalmış olan konular sonuçlanabilir.

18 Şubat’ta Güneş balık burcuna geçiyor. Bu değişim ile 9.evinize geliyor Güneş.

9.evin en temel temalarından biri eğitimdir. Hocalarımızdır.

Balık ise spiritüel/ruhsal alanları simgeler. Çok derinlikli, hayata karşı ufkunuzu açacak, bakış açılarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirecek, farkındalığınızı besleyecek çok güzel eğitimleriniz olabilir Güneş balıkta ilen.

Bilgi almak, bilgiyle yükselmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir 9.ev. Hatta ilimler de bu evle ilgilidir.

Seyahatleriniz de olabilir bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir. Yolculuklar, uzaklar, gidiş gelişler, yine 9.evle bağlantısı olan konular arasında.


Merkür 4 Şubat’a kadar oğlak burcunda ve retroda.

Ocak ayında kova burcunda başlamış olan bir retroydu bu. Yılın ilk Merkür retrosuydu.

Kova burcunda başlayıp 26 Ocak sonrasında oğlak burcunda devam etti.

Retronun bu oğlak dönemi de tamamlanıyor 4 Şubat itibariyle. Merkür oğlakta hız kazanmaya başlıyor. İleri hareketine dönüyor. Yani Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü görmeye başlıyoruz Merkür’ü.

14 Şubat’a kadar oğlak burcunda ilerliyor. Yani 7.evinizde.

Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz partnerinizin yaşamıyla ilgili konular, özellikle iş, kariyer ve devlet bağlantılı konular gündeminizde olabilir. Çünkü 7.ev partneri, oğlak burcu ise işimizi, kariyerimizi, buna ek olarak yasal/resmi konuları simgeler.

7.ev anlaşma  anlaşma demektir ayrıca. Kontratlar, karşılıklı imzalar, iş birlikleri, el sıkışmalar bu evle ilgilidir. İşinizde sizin için önemli olacak müşteri bağlantıları kurabilirsiniz. İş dışında da kontratlarınız olabilir. Bir şeylere imza atabilirsiniz. Resmi konularınız olabilir. Noter işlemleriniz olabilir.

İşinde ortaklık kurmak, iş birliği yapmak isteyenler için iyi bir dönem. Fırsatlar doğabilir. Anlaşmalar olabilir.

14 Şubat’ta kova burcuna yerleşiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Bu kez odağınız, gündeminiz parasal konular olabilir. Yapmanız gereken yasal ödemeler, örneğin vergi ödemeleri, kredi kartı ödemeleri, devlet bağlantısı olan paralar, bankacılık işlemleri olabilir. Bunlarla meşgul olabilirsiniz.

Bir kredi çekme planınız varsa, bu adımı atabilirsiniz.

Bir yatırım niyetiniz varsa, neler yapabileceğinizi araştırmaya başlayabilirsiniz.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


19 Aralık-29 Ocak arasında bir Venüs retrosu yaşadık.

Venüs ay boyunca oğlak burcunda, 7.evinizde.

Evliliğiniz/ilişkiniz, iş ortaklıklarınız, iş birlikleriniz üzerinden güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz. İlişkileriniz, bağlarınız içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Partnerinizle ilgili konularda pürüzlü durumlar varsa, çözülebilir.

Sahip olduğunuz bağlantılar vesilesi ile güzel şeyler olabilir. Arkadaşlarınız bir şeylere vesile olabilirler. Sizi mutlu edecek şeyler olabilir.

Ayrıca 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, eğitim veren, rehberlik veren, danışmanlık veren kişileri simgeler. Bu konularda da Venüs desteğiniz var. Bir alanda biriyle yol almak istiyorsanız, böyle bir irtibat, bir anlaşma da doğabilir. Danışmanlıklar olabilir ayrıca. Herhangi bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca oğlak burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler alanıdır 7.ev. En temelde evliliği, ikili ilişkileri, eşi, sevgiliyi simgeler. Bunun dışında iş ortaklıkları, ortaklı girişimler, birlikte yapılan şeyler, iş birlikleri, imzalı işler, anlaşmalar bu evle ilgilidir.

Hocalarımız, bize önderlik eden ve bilgisiyle yol gösteren kişiler, ‘kılavuzum’ diyebileceğimiz kişiler yine 7.evle ilgilidir.

İşte Mars burayı hareketlendiriyor.

Evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, onunla ilgili konular sizi biraz daha meşgul edebilir bu dönemde. Partnerinizin önemli başlangıçları olabilir ya da birlikte başlayacağınız şeyler olabilir.

Bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Söz, nişan, nikah gibi adımlar olabilir evlilik yönünde. Bir flört, bir ilişkiye dönebilir. Bir ilişki başlayabilir.

Eşinize/sevgilinize yardımcı olmanız gereken durumlar olabilir. Bir şeyleri gerçekleştirmeye, düzene koymaya çalışabilirsiniz birlikte. Efor sarf edeceğiniz, çaba gerektiren konular olabilir.

Herhangi bir konuda, aklınızda, gönlünüzde olan bir alanda bir eğitmenle çalışmak isteyebilirsiniz. Bir hoca ile anlaşabilirsiniz. Size rehberlik edecek biri dahil olabilir yaşamınıza.


Şubat 2022 Ay Döngüleri :

1 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 12° Kova Güneş 12° Kova

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu kez biraz zorlu bir yeniay meydana geliyor.

Neden zorlu diyorum ? Çünkü Satürn ile kavuşuyor. Uranüs ile uyumsuz bir kare açı yapıyor bu yeniay. Gergin, isyankar bir enerjisi var.

Tahammülün, sabrın bittiği bir noktayı anlatıyor olabilir. Bir süredir tolere ettiğimiz durumlara artık bir çizgi, bir sınır çekebiliriz.

Sizler bu etkileri 8.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

Borç alma, borç verme gibi konular, başkalarından gelen ve yararlandığımız maddi kaynaklar, parasal konular bu evle ilgili.

Maddi kaynaklarımızı suistimal ettiğini düşündüğümüz kişiler varsa, artık bu kaynağın kapısını kapatabiliriz. Buna daha fazla tolerans göstermek istemeyebiliriz. Bu anlamda bir kopuş, bir bitiş yaşanabilir.

Bir yerden bize akan bir maddi kaynak varsa, bu parasal konuyla ilgili yarattığımız bir karma varsa, almamamız gerektiği halde alıyorsak, bu kaynak kesilebilir.

Ortaklı mülklerin ve paraların paylaşımı, miras gibi gündemleri olanlar buralarda bir hararet, bir agresyon yaşayabilirler. Sabrı zorlayan durumlar, hakkaniyetsiz şeyler varsa, ses çıkarmak zorunda kalabilirler.

Parasal konularda biraz gergin bir enerji alıyorsunuz. Bütçenize, harcamalarınıza da dikkat etmenizi önereceğim.

Hesapta olmayan masraflar da doğabilir. Sakin olun. Çözüm yönünde düşünmeye çalışın. Her hal, her durum geçici. Stres yapmamaya çalışın.

16 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 27° Aslan, Güneş 27° Kova

2.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Burası paranın evidir. Maddi konuları, maddesel değerleri, kişisel gelirlerimizi, kazançlarımızı, sahip olduğumuz maddi varlıkları simgeler.

Gelirlerinizle ilgili bir konu gündem oluşturabilir dolunaya yakın günlerde. Aslan burcu etkisiyle, keyfi ve lüks diyebileceğimiz bir harcamanız olabilir 🙂 Büyük bir alışverişiniz olabilir. Pahalı diyebileceğimiz bir şey satın alabilirsiniz.

Eğlence amaçlı bir harcama yapabilirsiniz.

Çocuklarla ilgili masrafların da artabileceği bir dönem. Aslan burcu çocukları simgeliyor çünkü. Çocuklarınız için yapmanız gereken önemli bir harcama olabilir.

Bir masraf, bir harcama, maddi güvencelerinize dair bir konu, bir birikim, bir parasal konu gündeminize yerleşebilir bu dolunay ile.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay diliyorum herkese ! Sağlık, bereket, neşe ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!