Aslan Burcu Şubat 2022

Aslan Burcu Şubat 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Şubat ayı yorumlarımı aktaracağım bu yazımda sizlere.

Bu ayın gökyüzü hareketlerinden alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım.

Şubat ayının gezegen transitleri ve Ay döngüleri nasıl ihtimallere işaret ediyor sizin için, etraflıca bakalım her şeye.

Her zamanki gibi Güneş ile başlayalım !


Güneş 18 Şubat’a kadar kova burcunda.

20 Ocak’ta kova burcuna yerleşmişti. Bu kova geçişi 18 Şubat’a kadar devam edecek.

Kovada ilerlerken 7.evinizde olacak Güneş.

Evlilik, eş, ilişki, partner, iş ortağı, rehberler, uzman kişiler, bize danışmanlık veren, yönlendiren kişiler bu evin konusu. O yüzden partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konuların öne çıkabileceği bir zaman.

Ayrıca çeşitli alanlarda danışmanlıklar, eğitimler alabilirsiniz. Bir eğitim programı, bir özel ders, bir kurs gündeme gelebilir.

Bu dönem sizin için ‘biz’ olma zamanı. Başkaları ile yol alma zamanı. Uyumu yakalamak, uzlaşmak, başkalarının da iyiliğini gözeterek hareket etmek, birlik olmayı öğrenmek, bireysel güç yerine güçleri birleştirmek bu dönemde öğrenebileceğiniz, deneyimleyebileceğiniz bir şey. Bunu istiyor bu döngüde hayat sizden. Çerçeve bu. Biz olmak !

18 Şubat’ta Güneş balık burcuna geçiyor. Bu değişim ile 8.evinize geliyor Güneş.

Parasal konular, özellikle borçlarınız, ödemeleriniz öne çıkıyor bu transit ile.

Borçlarınızı artırmamanızı, mümkün olan noktalarda tasarruflu ilerlemeye çalışmanızı öneririm. Kredi kartı harcamalarınızda ölçüye dikkat.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, sonuç beklediğiniz yasal paralar varsa (tazminat, vergi, sigorta, vb konular) bu konularda gelişmeler yaşanabilir.

Maddi anlamda yaşamınızı, yaşam standartlarınızı gözden geçirebileceğiniz, harcamalarınızı dengelemek için yeni şeyler yapabileceğiniz, birikim, yatırım konularını araştırabileceğiniz, para odaklı bir dönem.


Merkür 4 Şubat’a kadar oğlak burcunda ve retroda.

Ocak ayında kova burcunda başlamış olan bir retroydu bu. Yılın ilk Merkür retrosuydu.

Kova burcunda başlayıp 26 Ocak sonrasında oğlak burcunda devam etti.

Retronun bu oğlak dönemi de tamamlanıyor 4 Şubat itibariyle. Merkür oğlakta hız kazanmaya başlıyor. İleri hareketine dönüyor. Yani Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü görmeye başlıyoruz Merkür’ü.

14 Şubat’a kadar oğlak burcunda ilerliyor. Yani 6.evinizde.

6.ev çalışma hayatımızı simgeler. Oğlak burcu da yine çalışmakla, üretmekle, düzen ve istikrarla ilgili bir burç. Üretimlerinizi artırmak, çalışma hayatınızı düzenlemek, iş hayatınızı daha verimli hale getirmek için harika bir zaman. Güzel fikirler bulabileceğiniz, gönlünüzce istediğiniz yönde değişimler yaratabileceğiniz bir süreçtesiniz.

Merkür burada iken sağlıklı bir yaşam düzenine geçmeniz adına da destekleyecek sizi. Uyku sorunlarını aşmak, sağlıklı beslenmek, detoks yapmak, spor yapmak gibi şeyler kastediyorum.

Evinizde, ofisinizde, yaşam alanınızda temizlikler yapmanın, alanınızı düzenlemenin zamanı bu ayrıca.

14 Şubat’ta kova burcuna yerleşiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz eşinizle/partnerinizle, partnerinizin yaşamıyla, ilişkinizle ilgili konular gündeminizde olabilir.

İlişkiniz içinde bir şeyleri oturup konuşmak, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Bu bir kova transiti olduğu için ve kova burcu bireysel alanı, kişisel özgürlükleri simgelediği için, özellikle bu konularda konuşmalarınız olabilir.

Birbirinize kişisel sınırlarınızı anlatabilirsiniz. ‘Ben sana bunu yapmayayım. Sen de bana bunu yapma.’ ‘Bu benim alanım, şu senin alanın’ şeklinde, bireysel yaşamınızın sınırlarını çizebilirsiniz.

Bunlar dışında, 7.ev geçişi olması sebebiyle çalışma hayatınızda yeni sözleşme ve anlaşmalar olabilir. Yeni yeni el sıkışmalar olabilir.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


19 Aralık-29 Ocak arasında bir Venüs retrosu yaşadık.

Venüs ay boyunca oğlak burcunda, 6.evinizde.

İş, çalışma hayatı, işe dair konular, astlar, çalışanlar, sağlık ve gündelik yaşam gibi temaları var bu evin.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz Venüs ile. Arkadaş ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız artabilir.

Sağlık konusunda aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, Venüs destek verecektir size. Bir rahatlama, bir kolaylık olabilir.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Problemli durumlar çözülebilir. Patili dostlarımız da bu evin konusu 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca oğlak burcunda. 6.evinizde.

İşinizde daha yoğun geçebilir bu dönem. 6.ev çalışma hayatımızı sembolize ediyor. Oğlak da son derece çalışkan, disiplinli bir burç 🙂 Bu transitte daha fazla çalışacağız. Daha güzel, daha farklı şeyler üretmek, hizmetlerimizi yenilemek için neler yapabileceğimize odaklanacağız. Yeni projeler üreteceğiz. Siz de tam iş evinden alıyorsunuz bu etkiyi.

İş hayatınızdaki veriminizi, üretim kalitenizi, hizmet çeşitliliğinizi artırmak için harika bir dönem. Motivasyonunuz artıyor. Çalışma isteğiniz artıyor.

Mars diğer yandan bir acelecilik, telaş ve de agresyon enerjisidir.

Sabırsız bir enerji topudur kendisi 🙂 İzin verin, ne oluyorsa kendi akışında olsun.

İşleri hızlandırmaya, vaktinden önce oldurmaya çalışmayın. Günlük yaşamınızda acelecilikten hem sakarlıklar doğabilir, hem de iletişim sorunları olabilir.

Sakin ve kontrollü bir enerjiyle odaklanın işlerinize.


Şubat 2022 Ay Döngüleri :

1 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 12° Kova Güneş 12° Kova

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu kez biraz zorlu bir yeniay meydana geliyor.

Satürn ile kavuşuyor. Uranüs ile kare açı yapıyor yeniay.

Eşinizle ya da hayatınızda biri varsa partnerinizle dialoglarınızda sakin, uzlaşmacı, ılımlı bir iletişim dili seçmenizi önereceğim. Sorunlarınız varsa, ani kararlar almamanızı önereceğim.

Kopuş enerjisinde bir yeniay bu açıkçası. Merkür de halihazırda retro. Büyük kararlar için uygun bir zaman değil. Sonrasında pişmanlık duyulabilir. O yüzden bu yeniayın enerjisini iyi yönetiniz.

Esasen sadece özel ilişkiler için değil, sosyal bağlarınız üzerinden de alıyorsunuz aynı etkiyi. İnsan ilişkileriniz içinde karşınızdaki kişiyi dinlemeden, yeterince iyi anlamadan, kendisini ifade etmesine alan tanımadan fevri kararlar almamanız, faydanıza olabilir.

16 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 27° Aslan, Güneş 27° Kova

1.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Gündem konularınızla, güncel meşguliyetlerinizle, insan ilişkilerinizle ilgili kararlarınız olabilir dolunaya yakın günlerde. Bir şeyleri bitirmeye karar verebilirsiniz. Tamamlamaya niyet edebilir, yaptığınız bazı şeyleri neticelendirmek isteyebilirsiniz.

Bir müddettir hazırlığını sürdürdüğünüz çalışmaları tamamlayabilirsiniz, duyurusunu yapabilirsiniz. Tamamlayabilirsiniz. Görünür kılabilirsiniz çeşitli platformlarda.

Ailenize, yakınlarınıza duyuracağınız kararlarınız olabilir.

Kendinize bir yön çizebileceğiniz, güçsüz kaldığınızı dşündüğünüz durumları iyileştirmek için ayağa kalkabileceğiniz, direksiyonu elinize almak isteyeceğiniz bir dolunay. Bir resetlenme hali. Yeniden başlamak üzere bir sıfırlanma hali.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir Şubat diliyorum herkese ! Sağlık, bereket, keyif ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!