Terazi Burcu Şubat 2022

Terazi Burcu Şubat 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Şubat ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bu ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri sizin için nasıl anlamlara geliyor, nasıl olasılıklar var, bakalım birlikte.


Güneş 18 Şubat’a kadar kova burcunda.

20 Ocak’ta kova burcunda ilerlemeye başlamıştı. Bu kova geçişi 18 Şubat’a kadar devam edecek.

Kova döneminde 5.evinizde olacak Güneş.

Bu evin iki önemli teması : Spor ve sanat !

Sporda ya da sanatta başlangıçlar yapabileceğiniz, yeni güzel şeylere adım atabileceğiniz, renkli bir Güneş döngüsü bu sizin için 🙂

Hayattan aldığınız keyfi artıracak, ruhunuza iyi gelecek etkinlikler ve keyif alanları yaratabilirsiniz kendinize. Yeni hobiler edinebilirsiniz. Bu hobiler vesilesi ile sosyal ortamlara girebilirsiniz. Sporda ya da sanatta kurslara başlayabilirsiniz.

Kova burcu teknolojiyi simgeler. Dijital platformlar ve içerikler ile hobilerinizde ilerleyebilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Bu evin başka tatlı temaları da var. Hatta en tatlı şeyler bu evde 🙂 Nedir onlar ? Çocuklar, bebekler 🙂

Yakın çevreniz içinde hamilelik haberleri alabilirsiniz Güneş burada iken. Doğum yapacak olan arkadaşlarınız, yakınlarınız olabilir. (Eğer varsa) çocuklarınızla, yeğenlerinizle ilgili konular öne çıkabilir. Onların güzel başlangıçları olabilir. Bebek sahibi olmak istiyorsanız, sizin için de hareketleniyor bu konu.

18 Şubat’ta Güneş balık burcuna geçiyor. Bu değişim ile 6.evinize geliyor Güneş.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü.

Güneş ile birlikte çalışma hayatınız, iş ortamınızla ve düzeninizle ilgili konular, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor. Muhtemelen yapmanız gerekenler artar.

Bol bol temizlikler yapabileceğiniz bir zaman ayrıca 🙂 6.ev başak burcunun evidir. Temizlik, hijyen ve düzen ile ilgilidir. Evinizde, işinizde, ofisinizde enerjinizi aşağı çeken, kalabalık yaratan, gereksiz şeylerden, fazlalıklardan arınabilirsiniz. Zaten balık burcu da bırakmakla ilgili bir burç ve bu bir balık transiti.

Bir de evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular aktif hale gelebilir. 6.ev temaları arasında evcil hayvanlar da var. Belki de şu olabilir : Bir evcil hayvan dahil olabilir hayatınıza 🙂 Gönlünüzde böyle bir şey varsa, bir hayvan sahiplenebilirsiniz. Sosyal medyadan ya da başka bir yerden bir fırsat doğabilir. Bir patili arkadaş gelebilir yaşamınıza 🙂


Merkür 4 Şubat’a kadar oğlak burcunda ve retroda.

Ocak ayında kova burcunda başlamış olan bir retroydu bu. Yılın ilk Merkür retrosuydu.

Kova burcunda başlayıp 26 Ocak sonrasında oğlak burcunda devam etti.

Retronun bu oğlak dönemi de tamamlanıyor 4 Şubat itibariyle. Merkür oğlakta hız kazanmaya başlıyor. 5 Şubat günü ileri hareketine dönüyor. Yani artık ne oluyor ? Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü görmeye başlıyoruz Merkür’ü.

14 Şubat’a kadar oğlak burcunda ilerliyor. Yani 4.evinizde.

4.ev aile, ev, aile bireyleri anlamına geliyor. Oğlak burcu ise resmi konuları simgeliyor.

Aile bireylerinizin resmi işleri, devlet dairelerinde işlemleri, emeklilik, maaş bağlanması gibi konuları olabilir Merkür burada iken. Vergi ödemeleri, yasal başvuruları, kurallar ve yönetmelikler doğrultusunda yapacakları işleri olabilir.

Evinizle ilgili yapmanız gereken şeyler de gündeme gelebilir. Eviniz için satın almanız, değiştirmeniz, düzenlemeniz gereken şeyler olabilir.

Konut, emlak konularında araştırma yapmak istediğiniz konular için bilgi toplayabilirsiniz.

Ev, arsa, arazi, tarla alım satım konuları, vb konuları olanlar bunları gerçekleştirebilir, resmi işlemlerini yapabilirler.

14 Şubat’ta kova burcuna yerleşiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Çocuk sahibi olanlar için iyi bir transit. Onlara dair birçok konuyu halledebilirsiniz bu süreçte.

Hamile kalmak isteyenler için de destekleyici bir döngü.

5.ev geçişi olduğu için, hobilerinizle meşgul olmak, yeni bir şeylere başlamak adına güzel bir etki alıyorsunuz.

İşinizde yaratıcı fikirler bulabileceğiniz, verimli bir dönem. 5.ev yaratcılık demektir. Kova da zaten tam böyle bir burç. Uranüs yönetiminde, son derece yaratıcı bir burç. İşinizde, kişisel hayatınızda pek çok konunuzu, yaratıcı fikirlerle, şu ana kadar yaptıklarınızdan farklı şeylerle düzene koyabilirsiniz.

Kova burcu arkadaşlarımızı simgeler ayrıca. 5.ev ise eğlenmeyi. Arkadaş buluşmalarınız artabilir bu dönemde. Birlikte kutlayacağınız şeyler olabilir. Birlikte gezeceğiniz yerler olabilir.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


19 Aralık-29 Ocak arasında bir Venüs retrosu yaşadık.

Venüs ay boyunca oğlak burcunda, 4.evinizde.

Aile içi konularınız pozitif etki alıyor bu transitten. Bu evin en temel iki teması, ev ve ailedir.

Aile bireyleriniz ile anlaşamadığınız, uzlaşamadığınız konular olduysa son zamanlarda, çözebileceğiniz, birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz, güzel bir dönem.

Ayrıca eviniz için yeni güzel eşyalar alabilirsiniz, yenilemek istediğiniz şeylerde güzel ürünler bulabilirsiniz.

Aile içinde yeni ev arayışı,  ev yaptırma ya da taşınma, ev alma, satma, kiralama konuları varsa, Venüs’ün desteği ile güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca oğlak burcunda. 4.evinizde.

Tek bir cümle ile ‘Ev içinde bir efor hali şeklinde tarif edebilirim bu dönemi sizin için. Bir şeyleri yeniliyor olabilirsiniz, tadilat halinde olabilirsiniz, büyük bir temizlik yapıyor olabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularla meşgul olabilirsiniz. Aile içinde bir şeyleri çözmeye çalışıyor olabilirsiniz. Evinizde bir hareketlilik var.

Aile içinde zaman zaman tartışmalar doğabilir bu Marsiyen enerji ile. Sesleri yükseltebilecek anlaşmazlıklar olabilir. Konu için mümkün olan bir çözüm yolu var mı, buraya bakmaya çalışın. Kavga enerjisi yerine mantıklı tartışmalar çözüm getirebilir. Sorunları doğru tanımlamak, neler yapılabileceğine bakmak, uzlaşma ve çözüm odaklı olmak fayda getirir insana. Öyle değil mi sevgili okuyucularım  ?


Şubat 2022 Ay Döngüleri :

1 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 12° Kova Güneş 12° Kova

5.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Biraz sert bir yeniay görüyoruz bu kez.

Satürn ile kavuşumda gerçekleşen, Uranüs ile uyumsuz bir kare açı konumunda olan bu yeniay, tahammülün bittiği noktalarda kopuşların gelebileceğine işaret ediyor açıkçası. Her zaman şahane şeyler söylemek isterim ama hayat her an harika şeyler getirmiyor.

Elbette zorlu zamanlar da nice hayırlara vesile oluyor ama içinden geçerken bir şeylere gerilebiliyoruz, üzülebiliyoruz tabii.

Bu yeniay da biraz öyle. 5.ev konularında etki alıyorsunuz. Yeni başlamış olan bir özel ilişki, bir flört varsa, karşı tarafla ilgili bazı şeyleri daha net görebilirsiniz. Merkür de retro çünkü. Bir farkındalık dönemindeyiz. Bitmesi gereken bir dialog ise bitebilir. Hayırlısı olsun. Olan her şey, hayrımıza oluyor.

Çocuklar da yine bir 5.ev temasıdır. Onlarla ilgili bir gündem yorabilir, meşgul edebilir sizi bugünlerde. Bir gerginlik yaşayabilirsiniz.

Sanatta ya da sporda gittiğiniz ortamlar, etkinlikler, kurslar varsa bunların belki tamamlanabileceği, belki devam etmek istemediğinizi fark edebileceğiniz bir zamandasınız.

16 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 27° Aslan, Güneş 27° Kova

11.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bir takım çalışmasının sonuna gelmiş olabilirsiniz.

Örneğin okulunuzda bir grup çalışması, grup halinde hazırladığınız bir ödev.

Örneğin işinizde bir proje, bir ekip çalışması.

Bunları artık tamamlama, sunma, teslim etme, gösterme, duyurma, tanıtma zamanında olabilirsiniz. Dolunay ‘görünür kılma’ enerjisidir.

Sosyal çevreniz üzerinden de alıyorsunuz dolunayın etkisini. Arkadaşlıklar içinde dialoglarda bu yüksek enerjiyi kontrol etmenizi, sizi kızdıran bie şeyler olursa, bunu üslubunca, ölçüsünde ve güzel bir dille ifade etmenizi önereceğim.

Dolunaylarda duygular yüksek yaşanıyor. O yüzden kalpler kırılabiliyor 🙁 Sakin olun. Sonradan pişman olacağınız sözler sarf etmeyin dostlarınıza.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir Şubat diliyorum herkese ! Sağlık, bereket, keyif ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!