16 Şubat 2022 Aslan Burcunda Dolunay

16 Şubat 2022 Aslan Burcunda Dolunay

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

16 Şubat Çarşamba günü Türkiye saati ile 19:56’da aslan burcunun 27 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Ateş elementinin güçlü temsilcilerinden aslan burcunda gerçekleşiyor dolunay !

Tam da 14 Şubat haftasında bir aslan enerjisi yaşıyoruz. Aşkı sembolize eder. Aşkın burcudur aslan.

Aşk, flörtler, ilişkiler, çekim, tutku, heyecan, mutluluklar, kutlamalar, organizasyonlar aslan burcu ile ilgilidir.

14 Şubat haftasında böyle bir dolunay görüyor olmamız tabii ki tesadüf değil. Evrenin matematiği 🙂

Dolunayın an haritasında Venüs ve Mars’ı kavuşumda görüyoruz ayrıca.

Venüs kadını, Mars ise erkeği simgeler. İlişkiler içinde güzel zamanlar, keyifli şeyler yaşanabilir.

Kavuşum oğlakta olduğu için bir ciddiyet, bir resmiyet hali de var. İlişkilerin daha sağlam bir zemine taşınabileceği bir haftadayız.

Dolunay etkisiyle konuşulmamış duygular konuşulabilir. Böyle de çalışabilir dolunay.

Çünkü dolunay görünür olma sembolüdür. Açığa çıkma sembolüdür. İfade edilmemiş duygular konuşulabilir.

Dolunayın ateş elementinde meydana geliyor olması, güzel bir etki hepimiz için.

Yaşam coşkumuz bu ateş enerjisi ile, aslan dolunayı ile yükseliyor.

Aslan yaşam sevinci, yaşam coşkusu, yaratıcılık demektir. Hayatın renkleri, keyifleri demektir.

Artan yaratıcılığımız ile güzel şeyler üretebileceğimiz ve sunabileceğimiz bir dolunay döngüsündeyiz.

Hamilelik, çocuklar, bebekler, çocuklarla ilgili konular da aslan yönetimindedir. Onlarla ilgili gündemlerimiz de meşgul edebiliriz bizi bugünlerde. Onlara dair konular öne çıkabilir.

Bu dolunaya Jüpiter Uranüs altmışlığı eşlik ediyor. Şanslı, değişimlere açık bir zamandayız. Geçmişi geride bırakmak, bizi aşağı çeken durumlardan özgürleşmek, yeniye açılmak için harika bir zamandayız.

Pluto ve Ay düğümleri arasında uyumlu açılar var ayrıca.

Pluto’nun uyumlu açıları güçlenmeyi sembolize eder. Akrep burcunun yöneticisidir Pluto. Küllerinden doğmak gibi bir sembolizmi vardır.

Kuzey Ay düğümü ise doğrudan kadersel bir göstergedir. Kadersel olarak bir şeyler bizi dönüşüme götürüyor bugünlerde. Yol çıkması gereken yere çıkabilsin diye, bir şeyler değişiyor. Hayat bize neleri değiştirmemiz, yenilememiz ve güçlendirmemiz gerektiğini gösteriyor durumlar ve deneyimler ile.

Dolunayın enerjisi de en güzel farkındalıkları getirsin bize. Bırakmamız gerekenleri bırakalım. Kendimize hiç gerek yokken yük ettiklerimizi fark edelim ve arınalım. Yeniye yer açalım.

Güzel değişimler ve yeni adımlar için enerjimiz yenilensin bu dolunay ile 🙂

Şimdi dolunayın burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

5.evinizde gerçekleşecek bu dolunay aşk hayatınızda farkındalıklar getirebilir size.

Hayatınızda biri varsa partnerinizle ilgili daha net, daha doğru değerlendirmeleriniz olabilir.

Sizin için özel olan biri yoksa, yalnızsanız ve hayatınıza aşkı çağırmak istiyorsanız, bu konular odağınıza yerleşebilir. Bu zamana kadar neden aşkta istedikleriniz tam olarak gerçekleşemedi, biraz bu konuları sorgulayabilirsiniz. Hangi inanç kalıplarınız size neler getirdi aşkta ? Buralara bakabilirsiniz.

Gönlünüzce bir hayat arkadaşını hayatınıza çağırmak için nelerden, hangi duygulardan, hangi anılardan özgürleşmeniz gerektiğini fark ediyorsunuz belki de dolunay ile.

Kapınızı yeni mutluluklara, yeni güzelliklere açıyorsunuz.

5.ev yaratım enerjisidir. Bebekler, hamilelik konuları da bu evin konusudur.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için konu hareketlenebilir dolunay ile. Yakın çevreden bebek müjdeleri de gelebilir.

Ayrıca aslan dolunayı ile yaratıcılığınız artıyor. Yeteneklerinizi gösterme hevesiniz yükseliyor. Özellikle sanatsal becerilerinizi göstereceğiniz performanslarınız, sunumlarınız olabilir bugünlerde.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, meşguliyetler varsa gündeminizde, bu konularda bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Çabalarınızın sonucunu alabilirsiniz.

Bir süredir evinizde yapmak istediğiniz bir değişiklik ya da çözmeniz gereken bir durum varsa, bugünlerde konuyu ele alabilir ve tamamlayabilirsiniz. Planlar hayata geçebilir. Gerçekleşebilir.

Taşınma gündemi olanlar için de hareketli günler. Yer değişiklikleri, ev değişiklikleri de olası, şayet bu yönde niyetleriniz varsa. Konu hızlanabilir. İstediğiniz yönde bir ev bulabilirsiniz. Değişim gerçekleşebilir.

Ev içinde çocuklarınızla ilgili gündemleriniz, uğraşlarınız olabilir ayrıca. 4.ev yuva demektir. Aslan burcu ise çocukları simgeler. Onlar için yapmanız gerekenler olabilir. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa size bazı kararlarını bildirebilirler. Onlarla ilgili konular da öne çıkıyor.


İkizler ve Yükselen İkizler :

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu evin temsil ettiği kişiler üzerinden alabilirsiniz dolunayın etkisini. Kardeşlerle, kuzenlerle, yakın akrabalarla ilgili sonuç beklenen konular varsa neticeye varılabilir, sonuç alınabilir.

Diğer yandan bu birkaç gün, iletişim konularına dikkat edin derim. 3.ev yakın çevre ve iletişim alanıdır. Dolunay ise yüksek bir enerji. Duyguları daha yüksek ve yoğun yaşadığımız bir Ay evresi. Sonradan pişman olmamak adına sözlerinize, davranışlarınıza özenmenizi önereceğim.

Bunlar dışında başka olasılıklarınız da var. Daha renkli şeylerden bahsedeyim 🙂

3.ev iletişim, iletişime dayalı alanlar, sosyal medya, sosyal medya platformları demektir. Aslan ise yetenekler demek. Sanat demek. Hobiler demek. Hünerler demek.

Yeteneklerinizi göstereceğiniz, hünerlerinizi sergilemek isteyeceğiz paylaşımlarınız olabilir bugünlerde. Sosyal medyada güzel şeyler paylaşabilirsiniz. Sanatsal konularda güzel bir dolunay sizin için. Söz konusu burç aslan olduğu için, dolunayın renkli bir enerjisi var 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Burası paranın evidir. Maddi konuları, gelirlerimizi, kazançlarımızı, harcamalarımızı, bütçemizi simgeler.

Gelirlerinizle ilgili bir konu gündem oluşturabilir bu dolunay günlerinde. Aslan lüks tüketimlerle ilgilidir. Lüks diyebileceğimiz bir alışverişiniz olabilir. Önemli bir şey satın alabilirsiniz kendiniz için. Eğlence ve keyif amaçlı bir harcama yapabilirsiniz.

Çocuklarla ilgili masrafların da artabileceği bir dönem. Aslan burcu çocukları, bebekleri de simgeler.

Diğer yandan, para kazanmak, gelirlerinizi büyütmek, bu anlamda yeni bir döneme geçmek için güçlü bir dolunay. Aslanın yaratıcılığı ile çok güzel fikirler bulabilirsiniz. Çok güzel yeni yaratıcı projeler üretebilirsiniz. Yeteneklerinizi, hobilerinizi değerlendirerek yeni gelir kapıları açabilirsiniz kendinize. Çünkü hobiler, yetenekler, beceriler de aslan burcu ile ilgilidir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Dolunayın ev sahibi sizsiniz. Aslanda, 1.evinizde bir dolunay.

Enerjiniz yükseliyor. Zihniniz netleşiyor. Önemli kararlar, önemli farkındalıklar geliyor.

Yaşam bileşenleriniz içinde mevcut halini artık istemediğiniz, yenilemek/değiştirmek/güçlendirmek istediğiniz şeyler için yüksek bir kararlılıkla harekete geçebileceğiniz bir zamandasınız.

Bir kararınızı hayata geçirebilir, bir planınızı uygulamaya başlayabilirsiniz.

Dış görünüşünüzde değişikliklere gitmek isteyebilirsiniz. Bugünlerde böyle dürtüler de yükseliyor olabilir içinizde 🙂 1.ev dış görünüşümüzü de simgeler çünkü.

Bunlar dışında şunu söylemek isterim : Donanımlarınızı, becerilerinizi ortaya koymak, yeteneklerinizi göstermek, yaratıcı, orijinal fikirlerle yeni şeyler üretmek, görünmek, görünür olmak, öne çıkmak için harika bir zaman. Yapabileceklerinizle yenileyin enerjinizi. Yaşamınızı, şu andaki yaşam resminizi gözden geçirin. Kapılarınızı güzel yeniliklere açın.


Başak ve Yükselen Başak : 

12.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

12.ev farkında olmadığımız gerçekliklerle ilgilidir. Dolunay ise farkındalık ve netleşme zamanıdır. Ruhsal anlamda bir açılım etkisi yaratabilir bu dolunay yaşamınızda. Zihnen ve ruhen netleşebilirsiniz. Belirsizlik yaşadığınız, anlamlandırmakta zorlandığınızı şeyler, aklınızı karıştıran şeyler cevap bulabilir. Bir şeylerin iç yüzünü öğrenebilirsiniz ya da kendi içinizde fark edebilirsiniz.

Taşların yerine oturabileceği bir dolunay diyebilirim sizin için.

Bunun dışında aşk hayatınızda sizin için özel olan biri varsa, karşılıklı olarak bir çekim varsa, duygular varsa ama henüz konuşulmamışsa bu dolunay ile konuşulabilir. Duygular, hisler görünür olabilir. Bu anlamda da bir netlik zamanı olabilir bu aslan dolunayı.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor.

İşinizde ekip olarak hazırlandığınız bir takım çalışmasını tamamladığınız bir zamanda olabilirsiniz. Bir projenin tamamlanma zamanı olabilir bu sizin için.

11.ev sosyal çevremizle, kalabalıklarla, arkadaş gruplarıyla ilgili bir evdir.

Dolunay ile sosyal çevrenizde, arkadaş ve dost ortamlarınızda bazı gündemleriniz olabilir. Arkadaşlarınızla ilgili konular meşgul edebilir sizi.

Gruplar, ekipler içinde uyumlu olmaya, hoşgörülü olmaya gayret edin bugünlerde. Dolunay zamanlarında duyguları daha yoğun yaşıyoruz. Bir şeyler daha kolay köpürtebiliyor bizi. İletişimlerinizde ölçülü olun. Arkadaşlık ilişkilerinize daha fazla özenin derim bugünlerde.


Akrep ve Yükselen Akrep :

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Bu güçlü aslan enerjisini işiniz, kariyeriniz, işinizle ilgili konular üzerinden alıyorsunuz. 10.ev bu temaları simgeler.

Aynı zamanda yöneticilerle ilgili konular, yönetim figürleri, işinizde ya da kişisel yaşamınızda devlet bağlantılı konular, resmi konular bu evle ilgilidir.

İşinizde hareketli günlerden geçiyor olabilirsiniz. Yönetimle ilgili değişimlerden geçiyor olabilirsiniz.

Yönetimin yeni kararları olabilir. Düzen değişiklikleri yaşıyor olabilirsiniz.

Kişisel yaşamınızda resmi bir konuyla meşgul olabilirsiniz. Devlet dairelerinde işleriniz olabilir.

Devlet bağlantılı konularda, evrak, imza, onay, vb işlerde bir tamamlanma, sonuç alma durumu olabilir.

Yöneticilerle iletişimlerinizde kontrollü olmanızı önereceğim. Dolunay zamanları biraz kontrol gerektiriyor. Çünkü duygular daha yüksek yaşanıyor.

Diğer yandan yöneticilerinizle konuşmak istediğiniz şeyler varsa, uygun bir ortam ve uygun koşullar yakalamanız halinde güzelce ifade edebilirsiniz kendinizi. Konuşup çözeceğiniz, netleştireceğiniz şeyler olabilir.

İşinizde yaratıcılığınızı çok güçlü şekilde kullanabileceğiniz bir zamanda olduğunuzu da ekleyeyim. Yaratıcılık demektir aslan. Bu güzel günleri değerlendirin. Üretin, yazın, çizin, planlayın. İşinize odaklanmak ve yeni şeyler üretmek için harika bir zaman.


Yay ve Yükselen Yay : 

9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç alabilir, bir tamamlanma yaşayabilirsiniz.

Bu evin böyle temaları var.

Bir projeyi bitirebilir, bir çalışmayı teslim edebilirsiniz.

Uzaklarda, başka bir şehirde ya da başka bir ülkede yaşayan dostlarınız ve akrabalarınız varsa, onlarla ilgili konular da meşgul edebilir bugünlerde sizi. Yeni kararları olabilir kendilerinin. Yeni atılımları olabilir. Haberlerini alabilirsiniz.

Uzun süredir planladığınız bir seyahati yapmanız da mümkün. Bu yönde bir plan hayata geçebilir. Bir geziniz, yolculuğunuz, güzel bir seyahatiniz olabilir.

Aslanın yüksek enerjisi ile yenilenmek,  keyifleri artırmak, kendinize keyifler yaratmak için harika bir zaman.

9.ev eğitim demektir. Aslan ise sanatı simgeler. Hobileri simgeler. Yeni bir şey öğrenmeye başlayabilirsiniz bugünlerde. Yeni bir hobiye adım atabilirsiniz, bu yönde bir eğitim gündeme gelebilir 🙂 Konuyu bir süredir düşünüyorsanız netleşebilir ve adım atabilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

8.evinizde yaşanacak bu dolunay ile maddi konular, özellikle de ödemeler gündeminize yerleşiyor.

Bir ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Önemli bir borç bitebilir. Bu anlamda bir özgürleşme yaşayabilirsiniz. Üzerinizde stres yaratan bir parasal konu çözülebilir.

Borçlar, ortaklaşa paralar, ortak mülkler, kredi, burs, miras, nafaka gibi konularda bekleme içindeyseniz, bu konularda güçlü bir tamamlanma olabilir. Sonuç alabilirsiniz.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarla ilgili gündemler olası.

Ayrıca ameliyatları, cerrahi müdahale gerektiren konuları anlatır bu ev. Sizin ya da yakın çevrenizden birinin bu yönde bir ihtiyacı ve hazırlığı varsa, bu operasyon gerçekleşebilir.

Ruhsal anlamda sizi yormuş olan bir konu tamamlanabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

7.evinizde gerçekleşiyor dolunay. İlişkiler üzerinden etki alıyorsunuz.

Bir ilişkiniz varsa ya da evli iseniz, partnerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Kendilerinin yaşamında bir konu tamamlanabilir, bir meselede sonuç alınabilir.

7.ev yolumuza eşlik eden kişileri, hocaları, uzmanları, danışman kişileri de simgeler. Bir danışmanlık alabilirsiniz, ihtiyaç duyduğunuz bir konuda. Bugünlerde böyle bir gündeminiz olabilir.

İnsan ilişkileriniz içinde kendinizi nasıl konumlandırdığınıza dönüp bakabileceğiniz, belki gereken noktalarda geri çekilmek, tavrınızı, duruşunuzu korumak isteyeceğiniz, davranışlarınızla/halinizle/tavrınızla yarattığınız izlenimleri gözden geçirebileceğiniz bir yenilenme dönemi bu sizin için.


Balık ve Yükselen Balık :

6.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İş hayatınızda, çalışma ortamınızda, görevlerinizde, günlük sorumluluklarınızda, rutinlerinizde değişen şeyler olabilir bugünlerde. Bir tamamlanma yaşanabilir.

İş ortamınızda, işleyişlerde, günlük akışlarda bir değişim olabilir.

Yanınızda çalışan insanlar, astlarınız varsa, onlarla ilgili bir konu gündeminiz olabilir. İşten ayrılabilirler. Onların yerine yeni kişiler için bir arayış doğabilir.

Gündelik hayatınızda yenilemek istediğiniz şeyler olabilir.

Bu birkaç gün sağlığınıza dikkat edin ayrıca. Çünkü 6.ev aynı zamanda sağlık evidir. Küçük rahatsızlıklar, üşütmeler, ağrılı durumlar, vb olabilir. Kendinize, bedensel iyiliğinize özen gösterin.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum sevgili okuyucularım.

Şubat ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor.

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu Şubat 2022Boğa Burcu Şubat 2022İkizler Burcu Şubat 2022,

Yengeç Burcu Şubat 2022Aslan Burcu Şubat 2022Başak Burcu Şubat 2022,

Terazi Burcu Şubat 2022,  Akrep Burcu Şubat 2022Yay Burcu Şubat 2022,

Oğlak Burcu Şubat 2022Kova Burcu Şubat 2022Balık Burcu Şubat 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!