14-20 Şubat 2022 Astroloji Gündemi

14-20 Şubat 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Sevgililer Günü ile başlıyor yeni hafta ! Sevginin, aşkın günü ile başlıyor.

Sevmek, sevilmek, sevgiler içinde olmak, hayatta en güzel şey. Herkes için sevgi diliyorum bu güzel günde.

Bu hafta tam da bir aşk enerjisi var gökyüzünde.

Bir aslan dolunayı var ! 16 Şubat Çarşamba günü aslan burcunun 27 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Aslan aşk demektir. Aşkın burcudur aslan.

Ayrıca Venüs ve Mars kavuşuyor !

Venüs kadını, Mars ise erkeği simgeler. O yüzden Venüs Mars kavuşumları aşk, tutku, çekim demektir.

Bakınız, bu hafta bir aşk teması içindeyiz ve tam da bu yönde göstergeler var. İşte böyle muazzam bir matematiği var gökyüzünün.

İlişkiler içinde güzel zamanlar, keyifli şeyler yaşanabilir.

Konuşulmamış duygular konuşulabilir. Dolunay görünür olma sembolüdür çünkü. Açığa çıkma sembolüdür. İfade edilmemiş duygular konuşulabilir.

Haftanın başka gündemleri de var. Özellikle Jüpiter ve Uranüs arasındaki uyumlu açı, dikkat çekiyor.

Merkür kova burcuna, Güneş ise balık burcuna geçiyor.

Şimdi yeni haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


14-20 Şubat haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 15 Şubat Salı günü kova burcuna geçiyor.

Bu hepimiz için şanslı bir gelişme. Kova burcu, Merkür için çok iyi bir yerleşim. O yüzden güçlü, güzel bir transit başlıyor.

Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs’tür. Yani kova Uranüs’ün evidir ve Uranüs Merkür’ün üst oktavıdır. Babası gibidir.

Merkür’ün ve Uranüs’ün doğaları birbiri ile çok uyumludur. İkisi de aklı, mantığı, rasyonelliği, yaratıcılığı, zihinsel faaliyetleri, düşünsel becerileri simgeler.

Merkür, kovada iken tıkır tıkır çalışacaktır o yüzden 🙂 Çok güzel fikirler getirecektir bize.

Yaratıcılığımızı daha güçlü şekilde kullanacağımız, akılcı yaklaşımlarla konularımıza yön verebileceğimiz, yeni ve daha doğru bakış açılarıyla geçmişten özgürleşebileceğimiz, zihinsel trafiğin yüksek olacağı bir dönem. Bir farkındalık zamanı. Bir idrak zamanı.

Bir yaratıcılık dönemi. Bir değişim dönemi.

Ayrıca kova burcu sosyal hayatımızı, sosyal ortamlarımızı, arkadaşlarımızı, dostlarımızı  sembolize ediyor. Merkür ise iletişim gezegeni. Demek ki sosyal anlamda da hareketleniyoruz 🙂 Arkadaşlarımızla irtibatlarımız artıyor. Paylaşımlarımız artıyor. Bol iletişimli bir kova zamanı başlıyor 🙂

Güneş 18 Şubat günü 19:42’de balık burcuna geçiyor. 1 aylık yeni bir Güneş transiti başlıyor.

Güneş her bir burçta 1 ay süreyle kalır sevgili okuyucularım. 18 Şubat itibariyle kova dönemi sonlanıyor ve balık dönemi başlıyor.

Balık ruhumuzu, iç dünyamızı, duygu dünyamızı, kendimizle ilişkimizi, hayatın akışı ile, kadersel planımız ile uyumlanma becerimizi, akışta olma becerimizi, teslimiyet duygumuzu, maneviyatımızı, Yaradan ile ilişkimizi anlatan bir burç.

İçe dönebileceğimiz, öze dönmek, içeriyi onarmak, duygu dünyamızı iyileştirmek, duygusal ihtiyaçlarımızı karşılamak isteyeceğimiz bir dönem olabilir bu o yüzden.

Sakin, dingin, naif, yumuşak bir enerjisi vardır balığın. Bir sakinleşme zamanı esasen. Öfkelerden arınma, duygusal anlamda hafifleme zamanı. Ruhsal anlamda şifanın ve dönüşümün zamanı.

14-20 Şubat haftasının gezegen açıları :

14 Şubat : Pluto Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Pluto 27° Oğlak, Kuzey Ay Düğümü 27° Boğa

Pluto’nun uyumlu açıları güçlenmeyi sembolize eder. Akrep burcunun yöneticisidir Pluto. Küllerinden doğmak gibi bir sembolizmi vardır.

Kuzey Ay düğümü ise doğrudan kadersel bir gösterge. Kadersel olarak bir şeyler bizi dönüşüme götürüyor bugünlerde. Yol çıkması gereken yere çıkabilsin diye, bir şeyler değişiyor. Hayat bize neleri değiştirmemiz, yenilememiz ve güçlendirmemiz gerektiğini gösteriyor durumlar ve deneyimler ile.

16 Şubat : Venüs Mars kavuşumu : Venüs 16° Oğlak, Mars 16° Oğlak

Aşk, çekim, tutku, ilişkiler, heyecanlar, hepsi bu sinemada :)) Açılar, kavuşumlar yaklaşırken etkiler görünür olur. Tam da öncesinde 14 Şubat’ı yaşıyoruz. Tabii ki tesadüf değil 🙂 İlişkiler açısından çok güzel bir görünüm.

Kavuşum oğlakta olduğu için bir ciddiyet, bir resmiyet hali de var. İlişkilerin daha sağlam bir zemine taşınabileceği bir haftadayız.

18 Şubat : Jüpiter Uranüs altmışlığı : Jüpiter 11° Balık, Uranüs 11° Boğa

Büyük bir açı. Büyük ve şahane bir açı ! Altmışlıklar uyumlu açılardır sevgili okuyucularım.

Çok güzel olasılıkları anlatıyor bize bu altmışlık.

Ayrı ayrı temalarını sayayım şimdi bu iki gezegenin.

Eğitim, üniversite, akademi, kurslar, ilimler, derin alanlar, hayata dair ufkumuzu büyüten alanlar Jüpiteryen temalar arasında. Büyümek, gelişmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir Jüpiter.

Ayrıca yurt dışı bağlantılı konular, uzak şehirler, yer değişiklikleri, seyahatler, yolculuklar, uzaklarda olanlarla irtibatlar, transferler, taşımacılık konuları Jüpiter ile ilgilidir.

İthalat, ihracat, gümrük faaliyetleri, uluslararası ticari faaliyetler Jüpiter’in konuları arasındadır.

Aynı zamanda finansal göstergedir. Bolluğumuz bereketimizdir.

Hukuk da bir Jüpiter temasıdır. Onu da ekleyeyim sevgili okuyucularım.

Uranüs ne demek peki ? Açılım demek. Değişim demek. Özgürleşmek demek. Uyumlu açılarında güzel sürprizli gelişmelere işaret eden bir gezegen.

İşte yukarıda saydığım Jüpiteryen temalarda Uranüsyen değişimler yaşayabileceğimiz, değişimlerle özgürleşebileceğimiz, kısıtları geride bırakabileceğimiz, hayatımızı yenileyecek şeylere adım atabileceğimiz bir haftadayız 🙂

Gönlümüzce çok güzel şeyler olsun ! Tabii ki güzellikleri durup bekleyelim. Biz yaratalım güzellikleri. Ama hayatın da sürprizleri olsun 🙂 !


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

14 Şubat 2022 Pazartesi

Ay bugün 14:17’ye kadar yengeç burcunda. Günün ilk yarısında Merkür ve Pluto ile karşıt açıları var. İletişimlerde, günlük konuşmalarda, gündelik işlerde öfkelenebileceğimiz şeyler olabilir. Tartışmalara açık bir sabah. Böyle bir atmosfer olduğunu bilelim ve buna göre davranalım. Dengeyi korumak önemli.

Ay 13:26-14:17 arasında boşlukta. Yengeçte ve açısız. 14:17’de ise aslan burcuna geçiyor.

İşte bu tam bir ‘Sevgililer Günü’ enerjisi !

Aslan aşk demektir. Flörtler, aşklar, ilişkiler, cinsellik aslan burcu ile ilgilidir. Zodyakta 5.evin sahibidir aslan. 5.ev bu temaları sembolize eder.

Tam bir aşk günü 🙂 Aşkın günü ! Sevgililer Günü kutlu olsun 🙂


15 Şubat 2022 Salı

Ay gün boyunca aslan burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Kiron üçgeni ile şanslıyız. Son günlerde keyifsiz hissettiğimiz, gücendiğimiz, iletişimlerde tatminsiz hissettiğimiz durumlar olduysa, dialoglar içinde bir şeyler onarılabilir. Karşı taraftan güzel şeyler gelebilir ya da biz eksik bıraktığımız şeyleri telafi edebiliriz.

Öğle saatlerinde Ay Uranüs karesi geliyor. Gündelik yaşamımızın bir parçası olan konularda düzen değişiklikleri olabilir. Biz bir şeyleri değiştirmek isteyebiliriz. ‘Bu artık böyle olmasın’ diyeceğimiz durumlar olabilir ve bazı şeyleri sonlandırmak isteyebiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Satürn karşıtlığı, biraz karamsar, enerjisi düşük, isteksiz bir ruh haline işaret ediyor. Yapmak istediğimiz bazı şeylerde ufak tefek engeller, aksilikler, beklemeler olabilir ayrıca. Bazı zamanlar da böyledir.


16 Şubat 2022 Çarşamba

Ay neredeyse günün tamamında aslan burcunda yine. 23:42’ye kadar aslanda ilerlemeye devam edecek.

Dolunay günündeyiz. 19:56’da aslan burcunun 27 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunay sonrası 23:42’ye kadar boşlukta olan, yani yolun geri kalanını açısız ilerleyen Ay, 23:42’de başak burcuna geçiyor.


17 Şubat 2022 Perşembe

Ay gün boyunca başak burcunda sevgili okuyucularım.

Verimli bir gün geçirebiliriz başak etkisiyle. Başak burcu üretken, çalışkan, verime odaklanan bir burçtur. Tam da böyle bir moddayız bugün.

Akşam saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Eleştirel tavırlar, hata arayan tavırlar, abartılı duygu durumları, detaycılıklar, evhamlar, kuruntular şeklinde tarif edebileceğim bir karşıtlık. Çünkü başağın gölgesinde bunlar var ve Jüpiter karşıt açılarında abartılar getirebiliyor. Bunlara dikkat edelim.


18 Şubat 2022 Cuma

Ay bugün de başak burcunda.

Günün ilk yarısında harika bir Ay Venüs üçgeni ve Ay Mars üçgeni görüyoruz. Şahane açılar bunlar ! Ay hem Venüs, hem Mars ile uyumlu temaslar içinde. Çok keyifli bir sabah olabilir.

İlişkiler, iletişimler, dostluklar arkadaşlıklar içinde çok güzel şeyler yaşayabiliriz. İşimizde güzel gelişmeler olabilir. Değişim yaratmak istediğimiz konularda harekete geçebiliriz. Güzellik, bakım, giyim, kuşam konuları da destekleniyor. Çok seveceğimiz, memnun kalacağımız şeyler satın alabiliriz. Güzel alışverişlerimiz olabilir.

Günün ikinci yarısında atmosfer değişiyor biraz. Ay Neptün karşıtlığı geliyor. Yanılgılarımızı fark edeceğimiz durumlar olabilir. Bazı şeylerin varsayımlarımızdan farklı olduğunu görebiliriz. Bunun dışında hesap kitap işlerinde, işimizde dalgınlıklar, hatalar olabilir. Dikkat edelim. Yaptıklarımızı tekrar tekrar kontrol edelim.


19 Şubat 2022 Cumartesi

Ay 06:50’ye kadar başak burcunda. 02:19-06:50 arasında boşlukta. Yani başak burcunda ve açısız.

06:50’de terazi burcuna geçiyor.

Hem günün ilk yarısında, hem gündüz saatlerinde Ay Merkür üçgeninin etkisindeyiz. Ay, bu güzel açıya ilerliyor olacak. O yüzden sabah saatlerinde de bu atmosferdeyiz.

Yapmak istediğimiz konuşmalar, görüşmeler, toplantılar için çok güzel bir gün. Mülakatlar, sunumlar için destekleyici bir gün.

Dialoglar içinde keyifli şeyler yaşayabiliriz. Anlaşmazlıkları aşabilir, uzlaşabiliriz.

İlişkilerden yana desteklenebileceğimiz, güzel bir zamandayız.

Akşam ve gece saatlerinde ise Ay Kiron karşıtlığı etkin. Sakarlıklara, kesici aletlere dikkat edelim.

Dialoglar içinde de incinmeler olabilir. Düşüncelerimizi ifade ederken kelimelerimizi güzelce seçelim.


20 Şubat 2022 Pazar

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Satürn üçgeni var. Güzel sohbetlerimiz olabilir. İnsan ilişkilerimizden yana fayda bulabiliriz. Öneriler alabiliriz sevdiklerimizden.

Gündem konularımız için çözüm üretebiliriz. Gerçekçi biçimde ele alabiliriz konuları. Mantıkla, rasyonel bakış açılarıyla bir şeylere şekil verebiliriz.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay, Venüs ve Mars ile uyumsuz açılar yapıyor. Kare açılar görüyoruz. İlişkiler (ikili ilişkiler, aile içi bağlar, sosyal bağlar, arkadaşlıklar) içinde anlaşmazlıklara, gerginliklere açık bir akşam. Yaptığımıza, söylediğimize dikkat edelim. İnsanın kontrollü olması, duygularını kontrol edebiliyor olması, hayatta en önemli şey.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum sevgili okuyucularım.

Şubat ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor.

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu Şubat 2022Boğa Burcu Şubat 2022İkizler Burcu Şubat 2022,

Yengeç Burcu Şubat 2022Aslan Burcu Şubat 2022Başak Burcu Şubat 2022,

Terazi Burcu Şubat 2022,  Akrep Burcu Şubat 2022Yay Burcu Şubat 2022,

Oğlak Burcu Şubat 2022Kova Burcu Şubat 2022Balık Burcu Şubat 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Güzel bir hafta diliyorum herkese ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!