17-23 Mayıs 2021 Astroloji Gündemi

17-23 Mayıs 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Bir bayram haftası yaşadık.

Kapanma sürecindeydik ama umarım yine de güzel geçmiştir bayramınız.

Benim için güzel bir mola oldu. Dinlendim, sevdiklerimle vakit geçirdim, kendime zaman ayırdım.  Enerji topladım. Zihnimi, ruhumu dinlendirdim. Evde sporlar yaptım 🙂 Instagram sayfamı takip ediyorsanız, görmüşsünüzdür 🙂

Bu hafta itibariyle tam kapanma sürecini tamamlamış bulunuyoruz artık.

İnşallah çok daha özgür zamanlarımız olsun. Şimdilik kontrollü ve kademeli bir normalleşme yaşıyoruz.

Bu hafta bayramımız var yine. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız var. Kutlu olsun !

Gittikçe büyüyen özleminle, emanetine her geçen gün daha sıkı sıkı tutunuyoruz Ata’m. Bıraktığın ışığın, açtığın yolun bekçisiyiz. Her daim izindeyiz !

Başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, vatan uğruna kendi varlığını hiçe saymış tüm kahramanlarımızı, gazilerimizi, kurtuluş mücadesi vermiş tüm geçmişlerimizi bir kez daha teşekkürlerin, minnetin en büyüğü ile anıyoruz.

Bayramımızı mümkün olan en güzel şekilde ve pandeminin yarattığı psikolojinin bu coşkuyu eksiltmesine izin vermeden kutlayalım inşallah !!

Yeni haftaya bakalım şimdi. Her bir güne detaylıca bakacağız, her zaman olduğu gibi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


17-23 Mayıs haftasının başlıca gelişmeleri :

20 Mayıs Perşembe günü 22:37’de Güneş ikizler burcuna geçiyor ! Boğa transiti tamamlanıyor.

Şehrin içindeki hareketliğimiz, kısa seyahatlerimiz, iletişimlerimiz, sohbetlerimiz, görüşmelerimiz, bir araya gelişlerimiz, gezilerimiz artıyor ikizler dönemi ile.

Haberleşmeler, bilgi akışı, iletişime dayalı faaliyetler gibi konularda, sosyal medya işleri, dijital alanlar ve online konularda çok daha hareketli, aktif bir dönem. Transit için ayrı bir yazı yayınlayacağım.

Satürn 23 Mayıs Pazar günü, kova burcunun 13 derecesinde retrosuna başlıyor. Bir şeyleri yeniden yapılandırma, üzerinden geçme, kuvvetlendirmek için tekrar dönüp bakma, eksikleri tamamlama zamanı bu bizler için.

Ayrıca Satürn karmanın gezegenidir. İleri hareketinde iken ektiklerimizi, şimdi retrosunda biçiyor olacağız. Hayata ne verdiysek, ne yaptıysak, onların karşılığı geliyor şimdi. İyiye iyi, kötüye kötü.


17-23 Mayıs haftasının öne çıkan gezegen açıları :

17 Mayıs : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 26°Boğa, Pluto 26°Oğlak

Çok kuvvetli bir üçgen bu. Toprak elementi burçlar arasında meydana gelecek olan güzel bir görünüm. Maddi konular, işe dair konular, görevlerimizle, kariyer hayatımızla ilgili konular, otorite ile ilişkiler, devlet bağlantılı konular açısından destekleyici. Güzel gelişmeler yaşayabiliriz.

Kendimizi, yeteneklerimizi, donanımımızı güçlü şekilde ortaya koyabiliriz. Güzel işler yapabiliriz.

Kişisel hayatımızda, düşüncelerimizde, bakış açılarımızda dönüşümler yaşayabiliriz. Pluto’nun uyumlu açıları, dönüşüm ve güçlenme anlamına gelir.

17 Mayıs : Venüs Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Venüs 10°İkizler, Kuzey Ay Düğümü 10°İkizler

Çok güzel bir kavuşum. Çünkü kuzey Ay düğümü tarafında meydana gelen bir kavuşum bu. Ay düğümlerinden iyicil olan taraf, şansların olduğun taraf, kuzey Ay düğümüdür.

İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler, sanatsal konular, dişil enerji ile ilgili konular, güzellik ve bakım için yapılan şeyler, alışverişler, hayatın renkleri demektir Venüs. Bu konularda güzel gelişmelere açığız bu hafta 🙂

18 Mayıs : Venüs Kiron altmışlığı : Venüs 11°İkizler, Kiron 11°Koç

Bu hafta, genel olarak güzel bir hafta. Bu altmışlık da yine uyumlu açılardan biri.

Kiron iyileşmek, şifalanmak demektir. Bu iyileşme, hem fiziksel, hem de ruhsal anlamda olabilir.

Venüsyen konular üzerinden etki alacağız. Özellikle insan ilişkilerimiz şifalanıyor.

Kendimizle olan ilişkimiz, öz değer duygumuz, öz sevgimiz şifalanıyor. Aslında her şey buradan başlıyor.

İç dünyamızda bir şeyler dönüşüm halinde. Kendimiz için yeni şeyler yapıyoruz. Bir şeyleri güzelleştiriyoruz, iyileştiriyoruz bu hafta.

Güzellik&bakım konuları açısından da hayli renkli günler 🙂 Kendimize bir çekidüzen veriyoruz 🙂

Sanatsal çalışmalar için de nefis bir görünüm ! Yeteneklerinizle görünür olun. Yeteneklerinizi onurlandırın.

20 Mayıs : Venüs Satürn üçgeni : Venüs 13°İkizler, Satürn 13°Kova

Harika bir üçgen. Haftanın en iyi görünümlerinden biri.

İlişkiler kuvvet kazanıyor. Bir şeyler vesilesi ile daha sağlam bir zemine oturuyor. Bağlar güçleniyor.

Sanatsal konularda istikrarla devam edeceğimiz şeylere adım atıyoruz ayrıca. Satürn’ün uyumlu açısının olduğu yerde istikrar vardır.

21 Mayıs : Güneş Jüpiter karesi : Güneş 0°İkizler, Jüpiter 0°Balık

Kareler uyumsuzdur ama bu açı çok çok zorlu bir açı değil esasen. Çünkü nihayetinde açıyı yapan gezegen Jüpiter. Satürn değil. Pluto değil. Mars değil.

Abartı anlamına gelir Jüpiter’in uyumsuz açıları. Bu kare açı Güneş’e geliyor. Nasıl abartılar ortaya çıkabilir ? Jüpiter’in gölgesindeki kibir, egosantrik davranışlar, kendini üstün görme, başkalarını küçümseme gibi nahoş davranışlar, büyük konuşmalar, büyük vaatler olabilir.

Güneş özgüvenimizi simgeler. Özgüven harika bir şeydir. Bir insanın sahip olabileceği en güzel şeylerden biridir. Ama Jüpiter’in uyumsuz açısı, bu özgüvenin kibre doğru gidebileceğini, dengede kalmazsak yanlışlarımızın olabileceğini söylüyor. Bundan sakınalım.

23 Mayıs : Merkür Neptün karesi : Merkür 22°İkizler, Jüpiter 22°Balık

İletişimde bir şeyleri yanlış anlama durumları, yanlış anlaşılmalar olabilir.

Alınganlık yerine kişilerin niyetini okumaya çalışmak daha iyi olur bizim için. Ayrıca spekülatif bilgiler, doğru olmayan, aldatıcı bilgiler, yalanlar demektir bu kare. Her duyduğunuza hemen inanmayın, hemen harekete geçmeyin bu hafta. Özellikle haftanın ikinci yarısında.

Merkür ikizlerde ayrıca. Buraya gelen Neptün’ün uyumsuz açısı, tam da bilgi kirliliğini anlatıyor. Haberleşmeler içinde teyit edin derim elinize ulaşan bilgileri.

İmza atmak, imzalı işler yapmak, kontrat, senet, vb imzalamak için çok şahane bir görünüm sayılmaz. Gözünüzden kaçan sözleşme koşulları olabilir. Aleyhinize durumlar doğabilir. Büyük girişimlerden uzak durmak iyi olur böyle bir etki altında.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

17 Mayıs 2021 Pazartesi

Ay 15:43’e kadar yengeç burcunda olmaya devam ediyor bugün.

Ay 09:22-15:43 arasında boşlukta. Yengeçte ve açısız ilerliyor. 15:43’te ise aslan burcuna geçiyor.

Çocuklarla ilgili konular, yaratıcılığa dayalı işler, sanatsal konular, eğlenceli aktiviteler, hayatın keyifleri, alışverişler, güzellik konuları, bakım için yapılan şeyler aslan burcu ile ilgili. Bunlar öne çıkıyor aslan enerjisiyle.

Aslan burcu özellikle saçları sembolize eder. Saçlarınıza bakım yapmak için, kesim, boyama, vb değişiklikler için kullanabilirsiniz bugünü.

Bugün Güneş Pluto üçgeni ve Venüs kuzey Ay düğümü kavuşumunun kesinleşeceği gün. Olasılıklarımızı yukarıda anlattım. Harika görünümler bunlar. Değerlendirelim.


18 Mayıs 2021 Salı

Ay bugün aslan burcunda.

Günün ilk yarısında Ay ve ikizler burcunda yer alan Venüs arasında, harika bir altmışlık açı var. İnsan ilişkilerimiz, sevgi bağlarımız, arkadaşlıklarımız ve ikili ilişkilerimiz açısından pozitif bir etki. Güzel şeyler olacaktır.

Alışverişler, bakım, güzellik, saç kesim, imaj değişikliği, vb konular için değerlendirebilirsiniz bu sabahı da.

Bu Ay, aslan burcunda yer alan bir Ay. Aslan burcu bakımlı olmayı seven, iyi görünmeyi seven bir burç. Saçlarımızla ilgili bir burç ayrıca, dediğim gibi. Ay burada iken Venüs’ten uyumlu açı alıyor bir de üstelik 🙂 Alışverişlerde, dış görünüşle ilgili konularda yararlanabilirsiniz bu altmışlıktan.

Venüs Kiron altmışlığı bugün kesinleşiyor ayrıca. Yukarıda saydığım tüm bu konularda şanslı bir gün.

Ay’ın aslan geçişi, sanatsal konularda da destekliyor bizi.

Gündüz saatlerinde Ay Uranüs karesi, ani kararlar, ani fikir değişiklikleri getirebilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Satürn karşı karşıya. Kısıtlı hissedebilirsiniz kendinizi. Bazı planlar şu an için beklemede kalabilir. Yapmak istedikleriniz konusunda ne açıdan, nerelerde yavaş ilerlemeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Her şey en doğru zamanda olur. Acele etmeyin.


19 Mayıs 2021 Çarşamba

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun bir kez daha !

Ay bugün de yine aslan burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Merkür altmışlığı, günlük işlerimizde, yazışmalarımızda, iletişimlerimizde destekliyor bizi. Güzel haberleşmeler olabilir. Beklenen konularda bildirimler gelebilir.

Akşam saatlerinde Ay Güneş karesinin etkisindeyiz. Duygularımızla aklımız arasında kalmayı anlatan bir görünüm bu. Kararsızlıklar olabilir. Mantığımızla ele aldığımızda çok da olumsuz olmayan bir durumu, duygusal anlamda abartabilir, daha büyük görebiliriz. Kendimizi aşağı çekmeyelim. Aslan burcu konuları dramatize etmeyi sever 🙂 Ay aslanda. O yüzden özellikle söylüyorum 🙂

Kadın erkek ilişkileri açısından uyumsuzluğu, fikir ayrılıklarını, uzlaşamamayı sembolize eder ayrıca bu kare açı. Bu akşamı, şartları çok zorlamadan, durağan geçirmek daha huzurlu kılabilir bizi.

22:12-23:59 arasında Ay boşlukta. Kısa bir boşluk dilimi var. 23:59 itibariyle yeni gün başlarken, başak burcuna geçiyor Ay.


20 Mayıs 2021 Perşembe

Ay bugün başak burcunda. İş ve hizmet konularında verimli bir gün. Temizlik, düzenleme, derleme, toplama, planlama işlerimiz açısından harika bir etki. Motivasyonumuz yüksek, üretmek istiyoruz. Çalışmak, yeni şeyler yapmak istiyoruz. Olanı, daha iyi, daha işlevsel, daha faydalı hale getirmek istiyoruz. Hizmet sunduğumuz/aldığımız alanlarda bir şeyleri gözden geçiriyoruz. Başak böyle bir burçtur.

Venüs Satürn üçgeninin kesinleştiği gündeyiz. Etkilerini yukarıda görebilirsiniz. İnsan ilişkilerimiz açısından oldukça pozitif bir etki.

Akşam saatlerinin hareketli bir enerjisi var. Ay Uranüs üçgeni var. Uranüs’ün uyumlu açıları çok güzeldir. Sürprizli, güzel şeyler olur. Birden bir şeyleri fark ederiz. Aydınlanmalar yaşarız. Fark ettiklerimiz, konularımızı iyileştirmemize vesile olur.

Bugün Güneş 22:37 itibariyle yeni transitine başlıyor. İkizler burcuna geçiyor !


21 Mayıs 2021 Cuma

Ay günün tamamında başak burcunda sevgili okuyucularım.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Merkür ile kavuşuyor. Neptün ile kare açı yapıyor. Böylece Merkür Neptün karesinin etkilerini büyütmüş oluyor. Yanlış bilgilerle hareket etmeyin. Spekülatif şeylerle, doğruluğundan emin olmadığınız haberlerle boş yere üzülmeyin. Konuları doğru anladığınızdan emin olun. Büyük kararlar almayın derim.

Güneş Jüpiter karesi bugün kesinleşiyor. Yukarıda görebilirsiniz uyarılarımı.

Akşam saatlerinde Ay Pluto üçgeninin olumlu etkileri altındayız. İç dünyamızda güç topluyoruz. Olanların içindeki hayrı fark ederek, şimdilik fark etmesek bile bir hayır olduğunu, en az 1 hayır olduğunu bilerek, huzurla daha pozitif bir tarafa geçiyoruz. ‘Gün doğmadan neler doğar’ diyor bu üçgen 🙂

22:55 sonrasında Ay boşlukta. Başak burcunda olmaya devam ediyor ama burada iken, diğer gezegenlerden alacağı bir açı kalmamış durumda.


22 Mayıs 2021 Cumartesi

04:35’e kadar Ay boşlukta. 04:35’te terazi burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Güneş arasında mis gibi bir üçgen var. Keyifli bir sabah. İlişkiler içinde eğlenceli bir sabah 🙂

Akşam saatleri de hayli güzel görünüyor. Ay ve kuzey Ay düğümü arasında bir altmışlık açı oluşuyor. İnsan ilişkilerimiz içinde kadersel güzel gelişmeler olabilir. İhtiyaç duyduğumuz kişiler, bilgiler, yol göstericiler karşımıza çıkabilir. Harika bir akşam !


23 Mayıs 2021 Pazar

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Merkür Neptün karesi bugün kesinleşiyor sevgili okuyucularım. Hem yukarıda haftanın açıları başlığında, hem de Cuma gününün etkileri içerisinde detaylıca anlattım bu kareyi. Ay ile tetiklendiği gün Cuma. O yüzden maksimum etki orada açığa çıkabilir ama bugün de dikkat edelim biz yine.

Günün ikinci yarısı, özellikle akşam üstü saatleri harika görünüyor. Ay ve Merkür arasında şahane bir üçgen açı var. Üçgen açı, en uyumlu, en iyicil açı kalıbıdır. Çok güzel dialoglarımız olabilir bu etkiyle. Bizi sevindirecek mesajlar, mailler gelebilir. İyi haberler alabiliriz. Güzel şeyleri duyurabiliriz.

İletişime dayalı faaliyetlerimiz varsa, örneğin sosyal medyada yaptığımız şeyler varsa, o alanlarda güzel paylaşımlarımız olabilir. Keyifli bir zaman 🙂


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Venüs İkizler Burcunda 9 Mayıs-2 Haziran 2021

Mayıs ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mayıs 2021, Boğa Burcu Mayıs 2021, İkizler Burcu Mayıs 2021,

Yengeç Burcu Mayıs 2021, Aslan Burcu Mayıs 2021, Başak Burcu Mayıs 2021,

Terazi Burcu Mayıs 2021, Akrep Burcu Mayıs 2021, Yay Burcu Mayıs 2021,

Oğlak Burcu Mayıs 2021, Kova Burcu Mayıs 2021, Balık Burcu Mayıs 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler ! Güzel bir hafta olsun hepimiz için !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!