Terazi Burcu Mayıs 2024

Terazi Burcu Mayıs 2024

Terazi Burcu Mayıs 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

İyi ihtimaller taşıyan, güzel bir aya giriyoruz. Mayıs güzel görünüyor. Yeniayı güzel. Dolunayı güzel.

Venüs ve Mars kendi evinde olacak. Venüs boğada, Mars koçta.

Jüpiter’in yeni transiti başlıyor ayrıca ! 1 yıllık boğa dönemi sonlanıyor. İkizler burcuna geçecek Jüpiter.

İnşallah çok güzel şeyler olsun. Her bir gelişmeye bakacağız.

Başlamadan, her zaman yaptığım hatırlatmayı yine yapayım : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni terazi olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 8.evinizde.

Parasal konuları destekler Güneş burada. Ama bireysel kazançlardan ziyade başkalarından gelen kaynakları. Aileden gelen katkı mesela.

Yasal paralar, yasal kazanımlarla hak edilmiş paralar da 8.evin konusudur. Tazminat gibi. Nafaka gibi. Miras ve mal paylaşımları gibi.

Devir işlemleri, hisseler, ortaklı ticari işler, alım satım konuları da bu evin temaları içinde.

Güneş’in boğa transitinde bu yönde konular ilerleyebilir, hatta tamamlanabilir.

20 Mayıs günü 16:00’da ikizler burcuna geçiyor, 9.evinize yerleşiyor Güneş.

Eğitimler. Kurslar. Kitaplar. Kültürel gelişim. Bilgi dağarcığınızı büyütecek şeyler. Yabancı diller.

Akademik konular. Akademik projeler. Proje teslimleri.

Geziler. Seyahatler. Yolculuklar. Uzaklarda olan akrabalarınızla ilgili konular.

Bu transitin sizin için ana çerçevesi bu. Güneş ile yeni şeyler olur. Konular hızlanır, canlanır, ilerler, tamamlanır. Konuları itibariyle güzel bir transit.

İlmi, felsefi alanlar da bu evin konusudur. Hayatla ilişkinizde farkındalığınızı artıracak yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.


Terazi Burcu Mayıs 2024


MERKÜR

Merkür, retrosunu 25 Nisan’da tamamladı +1 gün de durağan konumdaydı. 26 Nisan itibariyle koçta, ileri seyrinde. 15 Mayıs’a kadar koçta olmaya devam edecek. 7.evinizde.

İlişkiler alanında bir retro deneyimlediniz. İkili ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, hoca-öğrenci iletişimleri, eğitmenler, danışmanlar..Bu noktalarda bir eleme, bir temizlik yapmış olabilirsiniz.

Size iyi gelmeyen ilişkileri sonlandırmış olabilirsiniz. Bu retro ilişkilerinizi gözden geçirmenizi istedi.

Şimdi daha iyi seçimlerle, size benzeyen insanlarla, daha hak ettiğiniz gibi iletişimlerin, ilişkilerin içinde olacaksınız.

15 Mayıs günü 20:06’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Parasal konuları çalıştırır bu transit. Transitin bir konusu daha çok kazanmak, bir konusu borçları bitirmek/küçültmek olur.

Boğa burcu para kazanmayı, gelirleri, 8.ev ise ödemeleri, borçları simgeliyor.

O yüzden böyle söylüyorum. Maddi anlamda rahatlamak, elinizi kuvvetlendirmek isteyeceğiniz, bu hedef doğrultusunda yeni şeyler yapabileceğiniz bir zaman.

Merkür iyi fikirler getirir size.


Terazi Burcu Mayıs 2024


VENÜS

Venüs 23 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 8.evinizde.

Boğa paranın burcu. Venüs boğanın yöneticisi, paranın gezegeni. 8.ev ise yasal paraları, yasal kazanımları anlatıyor.

Bir mal paylaşımı, bir ticari işte kazançların paylaşımı, bir miras, bir nafaka gibi, bir şeyde payını almak, hakkını almak gibi kazanımlar olabilir.

Aileden kaynaklar gelebilir ayrıca.

23 Mayıs 23:31’de Venüs’ün ikizler transiti başlayacak. 9.evinize geliyor.

Bir eğitime başlamak, bir kursa kayıt yapmak yönünde planlarınız varsa, bu transit çok güzel destekler konuyu.

Güzel bir eğitim merkezi keşfedebilirsiniz. İyi hocalar çıkabilir karşınıza. Özellikle yabancı dil eğitimleri için iyi bir zaman. Online, internet üzerinden bir hizmet de alabilirsiniz. Bu da olabilir.

İlgi alanlarınızda kitap alışverişleriniz olabilir. Kişisel gelişiminize katkı olacak çok güzel kitaplar alabilirsiniz.


Terazi Burcu Mayıs 2024


MARS

Mars ay boyunca koç burcunda, 7.evinizde olacak.

Yaşamınızda ilişkilerinizi düzenlediğiniz, süremeyeceğini/sürmemesi gerektiğini düşündüğünüz ilişkileri bitirebileceğiniz bir dönemindesiniz hayatınızın.

Bunlar dışında eğitim ve danışmanlık temel temalarındandır bu evin. Bir eğitim/danışmanlık almak niyetinde iseniz, bir uzman kişiyle irtibata geçebileceğiniz bir zaman.

Bir danışmanlık rotanızı oluşturmanıza katkı olabilir. Bir eğitim yeni bir alan açabilir hayatınızda.


Terazi Burcu Mayıs 2024


JÜPİTER

Jüpiter 26 Mayıs’ta (02:15’te) yeni transitine başlıyor. İkizler burcuna geçiyor.

Bu değişim büyük bir gelişme hepimiz için.

Transitleri ortalama olarak 1 yıl sürer Jüpiter’in. 1 yıllık boğa dönemi tamamlanıyor.

Jüpiter ikizler transitiyle 9.evinizde olacak.

Mental ve ruhsal tarafta büyük bir gelişim dönemi bu Jüpiter geçişi sizin için. Süreçten büyümüş olarak çıkarsınız.

9.ev olgunluğu, bilgeli, olgunlaşmayı, hayatla uyumda gelişmeyi, kendinle ilişkini güçlendirmeyi, yaşamı sorgulamayı, aydınlanmayı, uyanmayı, fark etmeyi, farkındalığımızı anlatır.

Somut anlamda da çok şey olacaktır. Ama bulunduğunuz ortamlar, tanıdığınız kişiler, bu transitte gelecek 9.ev deneyimleri hayatla ilişkinizi güncelleyecektir en çok.

İlmi bir alanda, belki birden fazla alanda eğitimler almaya başlayabilirsiniz.

Astroloji 9.evle bağlantılı bir tema. Bir astrolojik danışmanlık alabilirsiniz. Sonrasında eğitim de almak, derinleşmek isteyebilirsiniz bu ilimde.

Belki başka bir alanda bir eğitim süreciniz olabilir.

Derinleşme ihtiyacıdır 9.evin anlattığı şey. Sorgulama, anlama, idrak etme hevesidir. Ruhsal anlamda bir iştah taşır 9.ev zamanları.

Üniversiteler, akademik konular, fakülteler, yüksek öğrenim temaları da 9.evde. Böyle bir eğitim başlangıcınız da olabilir.

Akademisyen iseniz parlak bir dönem yaşayabilirsiniz. Çalışmalarınız iyi dergilerde yayınlanabilir. İyi projeleriniz olabilir. Ödül alacağınız bir çalışmanız olabilir. Ünvan anlamında bir yükseliş yaşayabilirsiniz. İstediğiniz bir üniversitede çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yabancı ülkeler, yurt dışı konuları var ayrıca bu evde. Bir başka ülkeyle ilgili planlarınız varsa (çalışmak, yerleşim, oturum almak, bir süre için kalmak, dil eğitimi almak, vb) bunlar gerçekleşebilir.

İthalat/ihracat yapmak, uluslararası ticari faaliyetler yapmak istiyorsanız bu yönde bir açılım olabilir. İyi bağlantılar kurabilirsiniz. Uzaklardan müşterileriniz, tedarikçileriniz olabilir.

İlgi duyduğunuz, merakında olduğunuz alanlarda, özellikle kişisel gelişiminize katkı olacak, yaşamın matematiğini anlatan alanlarda eğitimler alabilirsiniz. Seminerlere katılabilirsiniz.

Dünya kültürlerinden beslenebilirsiniz. Entelektüel anlamda çok şey katabilirsiniz kendinize.

İyi bir transit.


Terazi Burcu Mayıs 2024


Mayıs 2024 Ay Döngüleri :

8 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 18° Boğa, Güneş 18° Boğa

8.evinizde bir yeniay. Boğa yeniayı Uranüs ile kavuşumda doğacak. Uranüsyen. Jüpiter’e de yakın bir noktada gerçekleşiyor + Satürn’den desteği var. Oradan da iyi açılar geliyor. Güzel bir yeniay.

8.ev konularında güzel değişimler olabilir. Stresli bir konunun çözümü, problemli bir durumun çözülmesi, bir ferahlık, bir özgürleşme sembolü bu yeniay.

8.evde parasal meseleler, borçlar, krediler, kredi kartları, bankalara ödemeler, devlet birimlerine ödemeler, vergi borçları, sigorta/prim/emeklilik konuları var.

Tazminat gibi, nafaka gibi yasal hak edişlerle gelen paralar var. Böyle bir resmi konu tamamlanabilir.

Hak ettiğiniz bir para elinize geçebilir. Bir mal/hisse paylaşımı gerçekleşebilir. Bir şeyden payınızı alabilirsiniz maddi olarak.

Bir borç bitebilir. Bir banka borcu, bir kredi konusu tamamlanabilir.

Aileden destek gelebilir. Alacaklarınız elinize geçebilir. Yüklü bir para girişi olabilir. Maddi alanda bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Sağlık konuları, özellikle ameliyatlar, cerrahi işlemler de 8.evin teması. Bir ameliyat hazırlığında iseniz, sizin ya da aileden birinin, bir yakınınızın yaptıracağı bir işlem varsa, bu güzelce gerçekleşebilir.

Böyle bir konuda bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Güncelde gündeminiz olan stresli bir konu aşılabilir.

Ferahlık getirecek bu yeniay bize.


Terazi Burcu Mayıs 2024


23 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay  : Ay 2° Yay, Güneş 2° İkizler

3.evinizde olacak. Pluto’dan dolunaya iyi açılar var. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda. Kuvvet kazanmak, başarı kazanmak, güç, yükseliş..Böyle bir sembol burada Pluto.

Bir mezuniyeti, bir okul başarısını, bir eğitimin tamamlanmasını anlatıyor olabilir.

3.evde de, yay burcunda da eğitimler var. Yay burcu zodyakta 9.evin sahibi. 3-9 aksı bilgiyi, eğitimleri simgeliyor.

Yabancı diller ve dil yabancı dil eğitimleri, yabancı dil sınavları aynı şekilde bu burçların/evlerin konuları içinde. Böyle bir sınav başarınız da olabilir.

Yabancı dilde almak istediğiniz bir sertifika, bir sınav belgesi varsa bunu başarabilirsiniz. Güzel bir puan alabilirsiniz.

Danışmanlık vardır ayrıca 3.evde. Bir konuda, bir alanda danışmanlık alabilirsiniz. Hem işinin uzmanı, hem iyi insan diyeceğiniz biriyle karşılaştırabilir sizi hayat.

Bu ayın yeniayı da, dolunayı da çok güzel olasılıklar taşıyor.


Terazi Burcu Mayıs 2024


Mayıs ayı sizler için büyük resimde böyle görünüyor. Elbette herkes haritasına göre etki alır her bir gelişmeden. Haritamızı yaşıyoruz 🙂

Danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Terazi Burcu Mayıs 2024


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz : @anlatburcak


Terazi Burcu Mayıs 2024


Keyifli, bereketli, huzurlu bir Mayıs olsun. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!