Başak Burcu Mayıs 2024

Başak Burcu Mayıs 2024

Başak Burcu Mayıs 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Jüpiter’in 1 yıllık boğa dönemi bitiyor. Jüpiter ikizler burcuna geçiyor bu ay. Bu hepimiz için kocaman bir gelişme.

Mayıs ayı güzel görünüyor, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yeniayı güzel, dolunayı güzel. Venüs boğada, Mars koçta. İkisi de kendi evinde.

Mayıs parıl parıl ihtimaller taşıyor. Her bir gelişmeye birlikte bakacağız.

Başlamadan ne söyleyeceğimi düzenli okuyucularım biliyorlar 🙂 Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni başak olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 9.evinizde.

9.ev hareketlendiği zaman, sadece kısa süreli gündemler değil, konularımıza uzun vadede de şekil verecek şeyler oluyor. Yönümüzü belirliyoruz, rotamızı oluşturuyoruz.

9.ev eğitimleri simgeler. Uzmanlaşmak istediğiniz, mesleki yaşamınıza katkı olacağını düşündüğünüz bir alanda eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Yurt dışı bağlantılı bir konu gündeme gelebilir. Başka ülkeler, başka şehirler 9.evin konusu.

Bir başka şehirle/ülkeyle bağlantılı bir iş teklifi alabilirsiniz. Boğa burcu parayı, para kazanmayı anlatır. O yüzden böyle bir ihtimal geliyor akla. Bir iş için yer değiştirecek olabilirsiniz.

Bir eğitiminiz olabilir.

Uzaklarda yerleşmiş olan bir yakınınızla ilgili konularınız olabilir. Birbirinize göndereceğiniz şeyler olabilir. Haberleşmeleriniz olabilir.

Akademik çalışmaları (tez, makale, ödev, proje, vb) olanlar için iyi bir ilerleme dönemi. Yapmanız ve yapmamanız gerekenleri öğrenip doğru biçimde ilerleyebilirsiniz.

20 Mayıs günü 16:00’da ikizler burcuna geçiyor, 10.evinize yerleşiyor Güneş.

İş hayatınızda iletişimlerin artabileceği bir dönem.

10.ev = İş    İkizler = İletişim

Toplantılar, görüşmeler, yazışmalar, bildirimler, duyurular, haberleşmeler..Bunlar ikizler temasıdır.

Güneş’in ikizler transitiyle iletişimler ve irtibatlar artar. İş hayatınızda hem kendi içinizde (firma/şirket/kurum içinde) artar, hem dış dünyayla (müşteri bağlantıları, tedarikçiler, devlet birimleri) artar.

10.ev aynı zamanda resmi konuları, yasal işlemleri, devletin kurallarını ve kurallar/ yönetmelikler/mevzuatlar doğrultusunda yapılması gerekenleri simgeliyor.

İşinizde ya da hayatınızın başka bir noktasında yapacağınız resmi işlemler olabilir. Bunların araştırması da olabilir ikizler transitinde.

İkizler dönemlerinde bilgi toplarız. Araştırma yaparız. Öğreniriz.


Başak Burcu Mayıs 2024


MERKÜR

Merkür, retrosunu 25 Nisan’da tamamladı +1 gün de durağan konumdaydı. 26 Nisan itibariyle koçta, ileri seyrinde. 15 Mayıs’a kadar koçta olmaya devam edecek. 8.evinizde.

8.evde retro bir Merkür borçlarla, ödemelerle, parasal konularla, banka işlemleriyle ulaştırmış olabilir sizi.

Para iadeleri, banka talimatları, ödemeler, işlemler konu olmuş olabilir.

Hukuksal olarak hak ettiğiniz bir paranın/mülkün/hissenin/payın elinize geçmesi sürecinde resmi işlemlerde sorunlar olmuş olabilir.

Şimdi bu alan rahatlıyor Merkür’ün ileri hareketiyle. İrili ufaklı beklemede kalmış parasal konular çözülebilir.

15 Mayıs günü 20:06’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Eğitimler, sınavlar, akademik konular, akademik çalışmalar, bunların teslim tarihleri, sunumlar, projeler bu evin konusudur.

Merkür ile harıl harıl çalışırsınız, sunarsınız, anlatırsınız çalışmalarınızı. Yayınlanması için akademik dergilere ve benzeri platformlara başvurular yapabilirsiniz. Gireceğiniz bir sınav olabilir. Sunum yapacağınız bir kurul (tez jürisi, vb) olabilir. Bu konular için destekleyici bir transit.

Yüksek öğrenim, fakülte, üniversite konuları dışında ilgi alanlarınızda eğitimler almak da isteyebilirsiniz. Böyle şeyler başlayabilir.

İlmi, felsefi alanlar, ideolojiler, inançlar, toplumların yaşam biçimleri, kültürleri. Bunlar da 9.evin konusu. Entelektüel anlamda güzel bir gelişim dönemi olur bu Merkür transiti sizin için.

Başka bir şey daha söyleyeyim : Boğa burcu parayı, yay burcu başka şehirleri/ülkeleri simgeliyor. Uzaklarla para alışverişleriniz, bir yakınınızdan yurtdışından, bir başka şehirden gelecek bir para olabilir.


Başak Burcu Mayıs 2024


VENÜS

Venüs 23 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 9.evinizde.

Parasal konularda destekler Venüs sizi. Ödemelerinizi kolaylaştıracak kazançlarınız olabilir. Ama aynı anda bir Merkür retrosu da çalışacak.

Yukarıda anlattım. Temkinli olmalısınız bu ay parasal alanda. Büyük alışverişler yaptırabilir size Venüs.

Özellikle kredi kartı harcamalarında açılmalar olabilir. Yapmayın derim.

Bunlar dışında bu Venüs ruhsal anlamda iyi gelir size. Ne kastediyorum ?

8.evde korkular var. Duygusal ihtiyaçlar, boşluklar var. Şüpheler, kuruntular, varsayımlar var.

Bu Venüs dengeleyebilir sizi. Konulara daha akılcı bakış açılarıyla bakmanızı sağlayacak şeyler olabilir. Siz de zihninizi, duygularınızı temizlemeye çalışın. Olanı olduğu haliyle görmeye çalışın.

23 Mayıs 23:31’de Venüs’ün ikizler transiti başlayacak. 10.evinize geliyor.

Venüs 10.evde iş konusunda, işinizle ve gelirinizle ilgili konularda güzel çalışır.

Sistemleri anlatır 10 ev. Sistemleşmeyi anlatır.

İşinizde bir düzene girme, sistem oluşturma, var olan düzeni geliştirme zamanı bu geçiş sizin için. Düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu düzenlemeler de iyi değişimler getirebilir. İş hacminizi büyütebilirsiniz. Parasal açıdan  şanslı bir zaman.


Başak Burcu Mayıs 2024


MARS

Mars ay boyunca koç burcunda, 8.evinizde olacak.

8.evde bir Mars. Parasal konularda zorlayabilir sizi biraz. Yukarıda, Merkür retrosunda da anlattım. Borçlar konu olabilir. Ödemeler stres yaratabilir. Parasal konuları önden, öncesinden mümkün olan ölçüde ayarlamanız gerekiyor.

Kredi alacak olanlar da olabilir. Bankacılık işlemleri, krediler, kredi kartları 8.evin konusudur. Bir şeyin taksidine/ödemesine girebilirsiniz. Taksitli/kredili bir alışverişiniz olabilir. Alternatiflere iyi bakmak, kıyas yapmak önemli. Rakamları küçük/ölçülü tutacak şekilde mantıklı seçim yapmak önemli. Parasal konularınız var.

Bunun dışında 8.ev ameliyatlarla, cerrahi işlemlerle ilgilidir. Çünkü Pluto’nun evi.

Sizin ya da bir yakınınızın böyle bir işlem konusu olabilir. Tutulma başlığında konuyu detaylandıracağım.


Başak Burcu Mayıs 2024


JÜPİTER

Jüpiter 26 Mayıs’ta (02:15’te) yeni transitine başlıyor. Bu değişim büyük bir gelişme hepimiz için !

Transitleri ortalama olarak 1 yıl sürer Jüpiter’in. 1 yıllık boğa dönemi tamamlanıyor.

Jüpiter ; 12 yıllık bir zodyak turunun ardından 10.evinizde olacak.

Kariyer alanıdır. İş hayatımızı temsil eden evdir burası. Jüpiter ise şansı, iyi talihi, hak edilmiş iyi şeyleri, ödülleri mükafatları simgeliyor.

Jüpiter ile neler olabilir ?

Çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş değişikliği olabilir. Koşulları, olanakları daha iyi bir işe girebilirsiniz.

İşinizde daha çok üretebilir, daha sistemli üretebilir (sistem, düzen demektir 10 ev. Oğlak burcunun evidir), daha çok kazanabilirsiniz.

Kariyerinizde bir yükseliş yaşayabilirsiniz. Yeni bir ünvan, yeni bir sıfat, yeni yetkiler, yeni sorumluluklar.. Daha yukarıda bir basamağa çıkabilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyenler için çok çok iyi bir zaman.

Devlet birimlerinde olmak, kamuda çalışmak isteyenler, bu yönde sınavlara hazırlananlar, devlet başvuruları olanlar için de şanslı bir Jüpiter dönemi. Devleti, devlet işlerini temsil eder

10 ev. Böyle bir iş başlangıcı da mümkün.

Başka neler var 10.evde ? Resmi/yasal/hukuki konular var. Bir mahkeme konusu, bir yasal hak konusu, bir hak ediş ya da devlet birimlerinden alacaklar, devlet birimlerine ödemeler, vergi konuları, sigorta/prim/emeklilik konuları, maaş bağlanması ve benzeri konular için de iyi bir transit.


Başak Burcu Mayıs 2024


Mayıs 2024 Ay Döngüleri :

8 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 18° Boğa, Güneş 18° Boğa

9.evinizde bir yeniay.

Mayıs’ın yeniayı da, dolunayı da iyi açılarda gerçekleşecek. Bu yeniayda önemli bir kavuşum var ayrıca.

Boğa yeniayı Uranüs ile kavuşumda doğacak bir yeniay. Uranüsyen. Jüpiter’e de yakın bir noktada gerçekleşiyor + Satürn’den desteği var. Oradan da iyi açılar geliyor. Çok güzel bir yeniay.

Boğa burcu para kazanmayı ifade ediyor. 9.ev ise uzakları. Başka şehirleri, başka ülkeleri. Uzaklardan bir iş teklifi mümkün. Olasılıklar içinde böyle bir şey var ama elbette herkes kendi hayatına göre etki alır. Her olasılık herkes için geçerli olamaz.

Boğa topraktır. Düzeni, yerleşimi, yerleştiğimiz yeri simgeler. Taşınma konuları için güzel bir yeniay.

Yeni bir yere yerleşecek, yeni bir düzen kuracak olanlar için güzel bir değişim zamanı. İşler düşündüğünüzden de iyi gidebilir. Yeni yerinize konforla yerleşebilirsiniz.

Eğitim de bir 9.ev konusudur. Bir eğitim başlangıcı da yeniay ile uyumlu bir ihtimal.


Başak Burcu Mayıs 2024


23 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay  : Ay 2° Yay, Güneş 2° İkizler

4.evinizde olacak. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Yerleşim konularınız var gibi bu ay. Yer değiştirmek, taşınmak, başka bir yere yerleşmek, yeni bir yerde düzen kurmak..Bu temalar çok hareketli.

Evimizi, yerimizi yurdumuzu, ikametimizi simgeliyor 4.ev.

Taşıma hazırlığında olabilirsiniz. Yer değiştirmenin, başka bir yerde yeni bir düzen kurmanın hazırlığında olabilirsiniz. Böyle bir gündeminiz varsa bu yay dolunayı ile çok güzel olabilir bu değişim.

Evinizi temsil ediyor 4.ev. Evden ayrılacak biri de olabilir. Yer değiştirme konusu doğrudan sizin olmayabilir. Aileden biri, bir yakınınız yanınızdan ayrılacak, kendi düzenini kuracak olabilir.

Eğitimler de yay temasıdır. Aileden birinin bir eğitimi tamamlanabilir. Bir mezuniyet, bir okul başarısı, bir sınav başarısı, akademik bir kabul, akademik bir kazanım..Böyle bir mutluluk görüyorum yay dolunayına baktığım zaman.


Başak Burcu Mayıs 2024


Mayıs ayı için böyle olasılıklarınız var yükselen başaklar.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Başak Burcu Mayıs 2024


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz : @anlatburcak


Başak Burcu Mayıs 2024


Keyif, bereket, huzur diliyorum. Güzel bir Mayıs olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!