Yengeç Burcu Mayıs 2024

Yengeç Burcu Mayıs 2024

Yengeç Burcu Mayıs 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Mayıs ayı güzel görünüyor. Merkür retrosu geride kaldı. Koçta, gümbür gümbür ileri seyrinde Merkür.

Venüs boğada, Mars koçta. Her ikisi de kendi evinde. Dolayısıyla güçlü konumda.

Ayın yeniayı ve dolunayı iyi açılarla gerçekleşecek ayrıca. Ay döngüleri çok güzel görünüyor

ve kocaman bir değişim var ! Jüpiter yeni transitine başlıyor. 1 yıllık boğa dönemini tamamlıyor artık. İkizler burcuna geçiyor.

Hepsine bakacağız. Ayrı ayrı inceleyeceğiz her bir gelişmeyi ve getirebileceklerini.

Yorumlarıma başlamadan evvel, söyleyeyim her zamanki gibi : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 11.evinizde.

Burada arkadaşlıklar, kendinize benzeyen insanlarla bir araya gelebileceğiniz sosyal ortamlar, ait ve köklenmiş hissedeceğiniz ortamlar görüyorum. Belki eğitimler. Belki etkinlikler. Belki sporda grup çalışmaları. Belki sanat atölyeleri. 11.ev eğitim ortamlarıyla ve grup çalışmalarıyla ilgidir.

Boğa ise köklenmek. Yerini bulmak. İyi hissetmek. Huzurlu hissetmek. Konfor. Keyif.

Enerjinizi yenileyecek, ‘Güzel bir başlangıç yaptım’ diyeceğiniz bir şeylere adım atabilirsiniz bu ay. Hem keyif alacağınız şeyler yapabilir, hem sosyalleşebilirsiniz.

20 Mayıs günü 16:00’da ikizler burcuna geçiyor, 12.evinize yerleşiyor Güneş.

Bu transit sizin için spiritüel alanlarda bir kişisel gelişim dönemi. 12.ev ruhsal/spiritüel alanları simgeler. İkizler ise bilgi demektir. Okumak, izlemek, araştırmak, öğrenmek demektir.

Ruhsal yanınızı besleyecek, ufkunuzu açacak yeni şeyler öğrenebilirsiniz bu transitte. Beslenebileceğiniz kanallar, sayfalar, kitaplar keşfedebilirsiniz.

Bunlar dışında şöyle de çalışır bu transit :

İkizler burcu kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları ve yakın çevreyi, yakın arkadaşları temsil ediyor. 12.ev ise konuşulmamış şeyleri. Haberdar olmadığınız şeyleri.

Kardeşleriniz, yakınlarınız özel bir şeylerini paylaşabilirler sizinle. Daha önce konuşmadığınız, anlatmadıkları kişisel konularını açabilirler.

Bir konuda yardımınızı da isteyebilirler. Bir şeyleri çok duyurmadan, çok ortalığa dökmeden kendi içinizde halledebilirsiniz. Yardımlaşmalar olabilir.


Yengeç Burcu Mayıs 2024


MERKÜR

Merkür, retrosunu 25 Nisan’da tamamladı +1 gün de durağan konumdaydı. 26 Nisan itibariyle koçta, ileri seyrinde. 15 Mayıs’a kadar koçta olmaya devam edecek. 10.evinizde.

10.ev işimizi, çalışma hayatımızı, iş düzenimizi anlatan ev. Retrodan işinizle ilgili konularda etki almış olabilirsiniz.

Sorumluluklarınız, görev alanlarınız, donanımlarınız, donanımlarınızın yeterliliği, eksik olduğunuz, geliştirmeniz gereken noktalar, iletişim becerileriniz, yönetimle ilgili konular..Buralarda çalışmış olmalı retro.

Merkür değişimler, farkındalıklar getirmiş olabilir retrosunda.

Şimdi retrodan öğrendiklerinizle buralarda bir şeyleri düzenliyorsunuz.

15 Mayıs günü 20:06’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

11.ev transitleri keyifli geçiyor. Çünkü sosyalleşiyoruz. Daha çok insan içinde, daha çok iletişim halinde oluyoruz.

11.ev grupları, grup olarak yapılan aktiviteleri simgeler. Boğa ise keyiftir, konfordur, köklenmektir. Çok keyif alacağınız grup çalışmaları içinde yer alabilirsiniz bu transitte.

11.ev kovanın evi. O yüzden teknolojiyi simgeliyor. Günlük yaşam kalitenizi artırmak için, düzeniniz içinde konforunuzu artırmak için satın alacağınız elektrikli/elektronik aletler de olabilir.


Yengeç Burcu Mayıs 2024


VENÜS

Venüs 23 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 11.evinizde.

Venüs kısmetleri, şansları temsil ediyor. 11.ev ise dostları. Bir dosttan gelecek güzel bir şey, bir katkı, bir yardım, bir yönlendirme, belki güzel bir hediye, mutlu olacağınız bir şey..Böyle şeyleri anlatıyor bu Venüs 🙂

Arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan güzel şeyler gelebilir.

Boğa topraklanmak, köklenmek demektir. Bağların kuvvet kazanacağı bir dönem.

Kuvveti, derinliği olmayan ilişkileri ise daha net görür, doğru mesafeleri kurarsınız bu Venüs transitinde.

23 Mayıs 23:31’de Venüs’ün ikizler transiti başlayacak. 12.evinize geliyor.

Ruhsal tarafta hafiflemeye, arınmaya, içinizi temizlemeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Venüs bu içsel temizlik için yardım edecek size.

İkizler burcu okumak, öğrenmek, araştırmak demektir. Bilgidir ikizler. 12.ev ise spiritüel alanları, kişisel gelişimimize katkı olan alanların bilgisini simgeliyor.

Yaşam yolunuzda her zaman işinize yarayacak kıymetli bilgiler getirebilir Venüs bu transitinde size. Bir ruhsal temizlik dönemi.


Yengeç Burcu Mayıs 2024


MARS

Mars ay boyunca koç burcunda, 10.evinizde olacak.

İş hayatınızda yeni şeyler olabilir. Yönetimi simgeler 10.ev. Yönetimde değişen kişiler olabilir örneğin. Ünvanlar, sıfatlar, sıfatların sahipleri değişebilir.

Sizin de bir terfiniz olabilir. Bir konuda sorumluluk alanınız değişebilir. Yetki alanınız değişebilir.

İşinizde yeni kararlarınız olabilir. Yön değiştirmek, alan değiştirmek ya da bir şirkete/firmaya geçmek isteyenler bu yönde girişimlerini artırabilirler. Bir değişim gerçekleşebilir.

Mars koçta biraz aceleci çalışabiliyor. Hızlı karar almayın diyeceğim sadece.

Onun dışında üzerinde düşünülmüş, B planları yapılmış, hazırlanmış, zemini oturtulmuş konularda değişimleri destekler bu Mars.


Yengeç Burcu Mayıs 2024


JÜPİTER

Jüpiter 26 Mayıs’ta (02:15’te) yeni transitine başlıyor. Bu değişim büyük bir gelişme hepimiz için !

Transitleri ortalama olarak 1 yıl sürer Jüpiter’in. 1 yıllık boğa dönemi tamamlanıyor.

Jüpiter ; 12 yıllık bir zodyak turunun ardından 12.evinizde olacak.

Bu transitte şanslarınız, kısmetleriniz spiritüel alanlardan, ilmi alanlardan, kişisel gelişim diyebileceğimiz konulardan gelebilir. Spiritüel alanlarda yeni pek çok şey öğrenebileceğiniz, var olan bilgi birikiminizi büyütebileceğiniz bir dönem.

Hayatınızı, yaşam şeklinizi iyi yönde değiştirmenize vesile olacak çok bilgi katabilirsiniz kendinize.

Spiritüel alanlarda bir donanım oluşturduysanız ve hazır hissettiğiniz bir noktadaysanız ; eğitmenlik yapmaya, danışmanlık vermeye başlayabilirsiniz.

Kendinize kattıklarınızı yazmaya, paylaşmaya, website/sosyal medya alanlarında içerik üreterek anlatmaya başlayabilirsiniz.

Ruhsal alanda büyük açılımlar olacak. Fayda bulduğunuz şeyleri başkalarıyla da paylaşabilirsiniz.

Psikoloji de bir 12.ev temasıdır. Bu bölümü okumuş, bitirmiş olabilirsiniz. Şimdi belki danışanlarınız olacak. Bilgileri paylaşma zamanı. Yazma, anlatma, konuşma zamanı.


Yengeç Burcu Mayıs 2024


Mayıs 2024 Ay Döngüleri :

8 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 18° Boğa, Güneş 18° Boğa

11.evinizde doğacak boğa yeniayı. Uranüs ile kavuşumda doğacak. Jüpiter’e yakın bir noktada. Ayrıca Satürn ile iyi açıda. Çok güzel bir yeniay.

‘Bana çok iyi geldi’ diyeceğiniz, enerjinizi yenileyecek, içinde huzurlu olacağınız, keyif alacağınız yeni bir sosyal ortam, bir etkinlik, bir grup aktivitesi getirebilir bu yeniay size.

Köklenmek. Ait hissetmek. Kendinize benzeyen insanlarla bir arada olmak. Birlikte güzel şeyler yapmak. 11.evde böyle güzel bir yeniay ile bunlar olabilir.

Arkadaş çevrelerinde güzel şeyler olabilir.

Sosyal medyada, dijital alanlarda bilgilerinizi paylaştığınız işleriniz, içerik ürettiğiniz alanlar varsa bu alanda da güzel bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Yeni şeyler deneyebilirsiniz. Bu yeni şeylerle iyi değişimler olabilir. Özgürlük, büyüme ve açılım enerjisi var bu yeniayda.


Yengeç Burcu Mayıs 2024


23 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay  : Ay 2° Yay, Güneş 2° İkizler

6.evinizde bir dolunay.

Yay dolunayı Plüto’nun uyumlu açılarıyla gerçekleşecek. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda. Bu ayın yeniayı da, dolunayı da çok güzel olasılıklar taşıyor.

6.ev iş hayatınızı, iş düzeninizi, iş ortamınızla ilgili konuları, günlük düzeninizi, görev tanımınızı, rutinlerinizi simgeliyor. İşinizde bir şey düzenlenebilir. Sizin için daha kolay, daha konforlu bir hale gelebilir bir şey.

Uzmanlık alanınız olmadığı halde sizden beklenmiş bir iş, uzmanına verilebilir. Görev tanımınız içinde sizi zorlayan bir şey sonlanabilir. Bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Yay burcu uzakları, uzak şehirleri ve yabancı ülkeleri simgeliyor. Uzaklarla bağlantılı ticari işleriniz varsa, bu alanlarda bir açılım yaşayabilirsiniz dolunay ile.

Gümrük, ithalat & ihracat yönetmelikleri, lojistik, nakliye, ve benzeri konularda düzene oturtacağız şeyler olabilir.

Başka bir şehirle, ülkeyle bağlantılı bir iş teklifi alabilirsiniz. Bu yönde bir konu netleşebilir.

Uzaklardan önceki yerine dönmek isteyenler de istedikleri sonucu alabilirler. Güzel bir tamamlanma yaşayabilirler. Konu istediğiniz gibi şekil alabilir. İşinizde yurt dışından önceki yerinize, eski yerinize dönüyor da olabilirsiniz.


Yengeç Burcu Mayıs 2024


Mayıs ayı için böyle olasılıklarınız var yükselen yengeçler.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yengeç Burcu Mayıs 2024


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz : @anlatburcak


Yengeç Burcu Mayıs 2024


Keyifli, eğlenceli, güzel bir ay diliyorum.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!