İkizler Burcu Nisan 2021

İkizler Burcu Nisan 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Nisan ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda. Bakalım nasıl ihtimaller görünüyor sizin için ? Bu ilkbahar döngüsünde yeni neler başlayabilir hayatınızda 🙂 Fırsatlar nerelerden gelebilir ? Nelere dikkat etmeniz iyi olur ?

Hadi başlayalım !

Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 11.evinizde, çok güzel bir Güneş transiti.

11.ev sosyal hayatımızı, arkadaşlarımızla olan bağımızı anlatan bir alan. Arkadaş gruplarınız içinde güzel zamanlar geçireceğiniz, paylaşımlarınızdan keyif alacağınız güzel bir döngü.

İşinizde takım ruhunuz güçleniyor ayrıca. Ekip içinde birbirinize destek vereceğiniz şeyler olacaktır.

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

19 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

11.ev dönemine kıyasla biraz kendi içinizde, kendinizle geçireceğiniz bir zaman dilimi başlıyor. Güneş her burçta 1 ay süreyle kalır. 12.ev döngünüz de 1 ay sürecek.

Her zaman kalabalıklar içinde olamayız. Zaten olsak da, bu bize iyi gelmez. Son derece sosyal bir dönemin ardından, şimdi biraz içe dönme, kendinizi dinleme, ruhsal ihtiyaçlarınızı fark etme zamanı bu.

Spiritüel konulara ilginiz varsa, hayatınızı güzelleştirecek pek çok yeni bilgi getirir bu döngü size.

Piskolojik konularda bir iyileşme, güçlenme, huzur bulma zamanı.

Belki biraz izole olmak iyi bir fikir olabilir bu dönem için. Ruhunuzu besleyin derim bu zaman diliminde.


Merkür, 4 Nisan’a kadar balık burcunda transitine devam ediyor. Burası sizin 10.eviniz.

10.ev iş hayatımızı, kariyerimizi, yönetici figürlerini, otoriteyi, devlet de bir otorite olduğu için resmi işlerimizi, yasal konularımızı simgeliyor.

Merkür iş hayatınızda artan bir iletişim hali getirebilir size. Yönetime raporlamalarınız, bildirimleriniz olabilir. Yönetimin yeni bildirimleri, kararları olabilir. Yöneticilerinizle ilgili konular artabilir.

Resmi işleriniz, başvurularınız, ödemeleriniz, kayıt işlemleriniz, vb şeyler olabilir ayrıca devlet dairelerinde.

Transitin genel ve burçlar bazında etkilerini detaylıca anlattığım bir yazım da var, tıklayabilirsiniz :

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

4 Nisan’da Merkür koç burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Güneş de burada. Şimdi Merkür de, Güneş’in yanında olacak. Yani 11.ev vurgunuz kuvvetleniyor.

Oldukça sosyal, hareketli, bol iletişimli bir dönem bu sizin için. Arkadaş çevreniz içinde renkli, eğlenceli, güzel zamanlarınız olacaktır. Dostluklarınız güçleniyor.

19 Nisan’da Merkür boğa burcuna geçiyor. Yani 12.evinize geliyor.

Bilinçaltımız, ruhsal konularımız, ruh halimiz, psikolojimiz, kendimize sakladıklarımız, iç dünyamız demektir bu ev. Duygusal ihtiyaçlarımız, kendimizle olan ilişkimiz bu evle bağlantılı.

Kendi içinizde aşmak, dönüştürmek, iyileştirmek, geride bırakmak istediğiniz şeyler varsa, Merkür burada iken işinizi kolaylaştıracak bilgilerle, kişilerle karşılaştırabilir sizi. Yeni bakış açıları ile tanışabilirsiniz. Hayat kalitenizi yükseltecek yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 14 Nisan’a kadar koç burcunda, 11.evinizde.

Güneş, Merkür ve Venüs aynı yerde. 11.evinizde. Dostluklar, arkadaşlıklar, arkadaşlarınızla ilgili konular bu döngünün ana konusu sizin için.

Bir süredir yalnız hissettiyseniz kendinizi, şimdi size çok iyi gelecek arkadaşlıklar içinde olabilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Bir gruba dahil olabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 23 Nisan’a kadar ikizler burcunda. Mars’ı 1.evinizde misafir ediyorsunuz.

4 Mart’ta ikizler burcuna geçmişti. 4 Mart’tan bu yana yeni başlangıçlar yaşamış olabilirsiniz. Başlattığınız şeyler olmuş olabilir, girişimleriniz olmuş olabilir. Hayatınız hızlanmış, hareketlenmiş olabilir.

23 Nisan’a kadar aynı etki devam ediyor. İyi değerlendirin. Beklettiğiniz konularda harekete geçin. Spora başlayabilirsiniz ayrıca bu dönem. Mars sporla da ilişkili.

Sadece agresyonuna dikkat etmeniz konusunda uyaracağım. Ani parlamalar, kontrolsüz çıkışlar olabilir çünkü. Bir şeylere çok takılmadan hayatınıza bakın lütfen. Keyif almak olsun her gününüzün niyeti. Hayatı güzel yaşamak olsun. Gerisini boşvermek gerekiyor 🙂 En azından elden geldiğince.

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri burada, tıklayınız ↓

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

23 Nisan günü yengeç burcuna geçiyor Mars. 2.evinize gelmiş oluyor böylece. Burası para evi olduğu için, gelir akışınızda bir hareketlilik getirebilir bu kez.

Harcamalarınız da artabilir. Bazı yeni masraflarınız olabilir girişimleriniz doğrultusunda. Konforunuz için yapmak istediğiniz bazı şeyler olabilir. Bunlar yengeç etkisiyle, özellikle evinizle ilgili harcamalar olabilir örneğin.


Nisan 2021 Ay Döngüleri :

12 Nisan : Koç Burcunda Yeniay : Ay 22° Koç, Güneş 22° Koç

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Uyumlu açıları olan, iyicil, şanslı, güzel bir yeniay 🙂

11.ev grupları, bir grubun parçası olmayı anlatır. Ayrıca arkadaşlıklarımızla ilgili bir evdir burası.

Yeni ortamlara dahil olabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz yeniay ile. Yeni arkadaşlıklar doğabilir.

Dostlarınızdan güzel destekler gelebilir ihtiyaç duyduğunuz konularda.

Sosyal anlamda yeni başlangıçlar görünüyor 🙂

27 Nisan : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 7° Akrep, Güneş 7° Boğa

6.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Bu ev günlük yaşam düzenimizle, gündelik işlerimizle, görevlerimizle, görev olarak gördüğümüz şeylerle, rutin olarak yaptığımız şeylerle ilgili.

İş hayatımız, iş arkadaşlarımız, iş ortamımıza dair konular, görev tanımımız yine bu ev kapsamında.

Bu temalar üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Bu konularda değişen, düzenlenen, tamamlanan, yeni bir şekil kazanacak olan durumlar olabilir. Günlük olarak yaptığınız bir şey sonlanabilir. Size verilmiş olan bir görevi tamamlayabilirsiniz.

Sağlık teması, yine 6.evin bir başka konusu. Bedensel sağlığınızla ilgili konularınız da olabilir dolunay ve civarı günlerde. Beslenme ve uyku düzeninize özen gösterin.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Keyifli, huzurlu, neşeli, bol sohbetli, kahkahalı ve bereketli bir ay olsun 🙂

İlkbaharın taze enerjisiyle yenilenip yapraklandığınız, hatta çiçeklendiğiniz bir ay olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!