Boğa Burcu Nisan 2021

Boğa Burcu Nisan 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Nisan ayının size genel olarak neler getirebileceğini, sizin için nasıl bir ay olabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Önce transitlere bakalım. Ardından ayın yeniay ve dolunay döngülerini konuşalım.


Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda.

12.evinizde bir Güneş transiti. Hayat temponuzun göreceli olarak biraz düşük olabileceği bir döngü bu. 12.ev kendimizle kalmayı, dinginliği, biraz izole olmayı, geriye çekilmeyi simgeliyor.

Bir sonraki 1.ev döngüsünde mis gibi yeni başlangıçlarınız olacaktır. İşte bu 12.ev süreci, o başlangıçlara, yeniliklere hazırlanma zamanı.

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

19 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

İşte bu çok daha güzel bir Güneş etkisi sizin için. Çünkü 1.ev, 12 evin ardından yeni başlayan bir döngüyü anlatıyor. Tazelenmeyi, yeni şeyler başlatmayı simgeliyor.

İşinizde yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ruh haliniz, psikolojiniz açısından bir güçlenme, toparlanma yaşayabilirsiniz. Kendiniz için yeni kararlarınız olabilir. Hayatınızı kolaylaştıracak alışverişleriniz olabilir. Üzerinizdeki tozları atma zamanı bu.


Merkür, 4 Nisan’a kadar balık burcunda transitine devam ediyor. Burası sizin 11.eviniz.

Sosyal çevre alanıdır 11.ev. Merkür ise iletişimdir. Arkadaşlıklardan yana güzel bir süreç o yüzden. İletişim tarfiğiniz hareketli, paylaşımlarınız var.

Transitin genel ve burçlar bazında etkilerini detaylıca anlattığım bir yazım da var, tıklayabilirsiniz :

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

4 Nisan’da Merkür koç burcuna geçiyor. Güneş’in yanına geliyor. Yani 12.evinize geliyor.

İmzalı işlerden, kontratlardan, sözleşmeli konulardan, önemli girşimlerden bu döngüde uzak durmanızı öneririm. 12.ev süreci, başlangıçlara uygun değildir.

Psikolojik konular var bu evde. Spiritüel konular var. Merkür bu alanlarda bilgiler, kitaplar, güzel kanallar, sayfalar, uzmanlar çıkaracaktır karşınıza.

19 Nisan’da Merkür boğa burcuna geçiyor. 1.evinizde yol almaya başlıyor bu kez !

Günlük hayatınız hızlanacaktır. Yeni fikirleriniz olacaktır. Planlarınızı hayata geçirmek için destekleyici bir etki alıyorsunuz. İmzalı işleriniz de olabilir.

Merkür size iletişimler getirir. Yeni bağlantılar getirir. Eğitimler, seminerler de getirebilir.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 14 Nisan’a kadar koç burcunda, 12.evinizde.

Ruhsal anlamda oldukça güzel bir etki. Ruhunuza iyi gelecek şeyler keşfedersiniz Venüs ile. Kendinizle olan ilişkinizde neyi nasıl yaptığınızda nasıl hissettiğinizi anlamanız, kendinizi iyi tutmanız, huzurunuzu artırmanız için yardım ediyor Venüs.

İçsel bir şifalanma etkisi bu. Duygu dünyanızı iyileştirecek şeyler olacaktır.

14 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Aşk hayatınızda bir canlanma olabilir 🙂 Yeni tanışmalar olabilir. Hayatınızda biri varsa, ilişkinizden çok daha keyif alacağınız, güzel programlar yapabileceğiniz, birlikte daha fazla vakit geçirebilecğeiniz bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 23 Nisan’a kadar ikizler burcunda, 2.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

4 Mart’tan bu yana 2.evinizde.

Para alanı burası. O yüzden size para harcatıyor olabilir. Masraflarınız artmış olabilir. Ama gelir akışınız açısından da pozitif bir etki. Bir canlılık, bir hareketlilik var. Yeni girişimler var.

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri burada, tıklayınız ↓

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

23 Nisan günü yengeç burcuna geçiyor Mars. 3.evinize geçiyor.

Yakın çevremiz, evimize yakın yerler, şehir içi hareketliliğimiz ve iletişimlerimiz bu evle bağlantılı. Mars hareketlendirecektir buraları.

Evinize yakın noktada bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artabilir. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde görüşmeleriniz, toplantılarınız artabilir.

Sosyal medya faaliyetleriniz varsa, websiteniz ya da bir blog unuz varsa, buralarda yeni güzel şeyler yapabilirsiniz. Bir website açmak ya da sosyal medyada içerik üretmek istiyorsanız, başlamak için uygun bir döngü.


Nisan 2021 Ay Döngüleri :

12 Nisan : Koç Burcunda Yeniay : Ay 22° Koç, Güneş 22° Koç

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Uyumlu gezegen açıları eşliğinde gerçekleşecek bir yeniay bu. Güzel bir yeniay.

Sizin, bir aile bireyinizin, bir yakınınızın sağlık konusunda bir gündemi varsa, tedaviye başlayabilir. Gerekenler yapılabilir. Bir şifa, bir güçlenme etkisi alıyorsunuz.

12.ev ayakları simgeleyen bir alan aynı zamanda. Özellikle de ayak sağlığınız ile ilgili bir gündeminiz varsa, yeniayı değerlendirebilirsiniz.

Spiritüel alanlarda bir eğitim alma planınız varsa, bir seminere katılmak isterseniz, ruhsal anlamda size iyi gelecek bir şey başlatmak isterseniz, bu yeniay destekleyecektir sizi.

Psikolojik konularda yeni güzel gelişmelerin olabileceği bir döngü.

27 Nisan : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 7° Akrep, Güneş 7° Boğa

7.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. İlişkileriniz üzerinden alıyorsunuz dolunay etkisini.

Evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, iş birlikleri, bize hocalık/koçluk eden, danışmanlık veren kişiler, danışmanlık yaptığımız, yönlendirdiğimiz kişiler bu ev ile bağlantılı.

İlişkiler içinde agresyona müsait bir zemin var. Uranüs’ün karşıt açısı, tamamlanması gereken dialogların bu etki altında sonlanabileceğini söylüyor. Hayatınızdaki görevi bitmiş olan kişilerle bağlantınız sonlanabilir. İlişkiler içinde yeni kararlarınız olabilir. Hayırlısı ne ise, o olsun.

Eşinizle, sevgilinizle, iş ortağınızla ya da size yol gösteren kişilerle, birlikte hareket ettiğiniz kişilerle ilgili başka türlü gündemleriniz de olabilir. Ama bu dolunayın ana konusu ilişkiler diyebiliriz sizin için.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay olsun.

Her şeyin ölçüsünde olduğu, dengede kaldığınız bir ay olsun. İlkbaharın taze enerjisiyle, yepyeni güzel şeyler olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!