Yengeç Burcu Nisan 2021

Yengeç Burcu Nisan 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Nisan ayının gezegen transitlerinin ve yeniay-dolunay döngülerinin size neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda. Bakalım sizin için nasıl bir ay ?

Güneş transitleri ile başlayalım !

Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 10.evinizde. İşiniz, iş hayatınıza dair konular, sorumluluklarınız ön planda. Hayatınızdaki otorite figürlerinin talepleri olabilir sizden. Yapmanız gerekenler artabilir.

Devlet bağlantılı konular da bu ev kapsamında. Bir yasal konunuz, resmi makamlarda yürttüğünüz bir süreç varsa bu döngüde ilerleyebilir. Devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir.

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

19 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor. Sosyal hayatınızın renkleneceği bir döngü bu. Arkadaşlıklar, gruplar içinde iletişimler artıyor.

Keyifli, hareketli bir Güneş transiti sizin için 🙂 Arkadaşlarınızla  eğleneceğiniz, birlikte güzel şeyler yapacağınız sosyal bir dönem 🙂


Merkür, 4 Nisan’a kadar balık burcunda. Yani 9.evinizde.

9.ev başka şehirlerle, başka ülkelerle, mesafelerle, uzaklarla ilgili bir ev.

Sizden uzakta yaşayan aile bireyleriniz, dostlarınız, sevdikleriniz varsa, onlarla iletişimler bu süreçte artacaktır. Onlar için yapacağınız şeyler, günlük hayatınızda daha fazla yer tutacaktır.

Eğitim hayatınız varsa, oralarda işler yoğunlaşacaktır. Hazırlayacağınız ödevler, projeler olabilir. Tez ya da makale çalışmalarınız varsa, onlar da hızlanır Merkür ile 🙂

Transitin genel ve burçlar bazında etkilerini detaylıca anlattığım bir yazım da var, tıklayabilirsiniz :

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

4 Nisan’da Merkür koç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Resmi işlemler, başvurular, devlet dairelerinde yapılacak işler getirebilir size Merkür burada iken.

Çalışıyorsanız, işinizde yoğun bir dönem olabilir. İşinizde yeni projeler olabilir. Hareketlilik yaratacak yeni müşteri bağlantıları doğabilir.

19 Nisan’da Merkür boğa burcuna geçiyor. 11.evinizde yol almaya başlıyor.

Dostlarınızla, arkadaş çevrenizle iletişimlerinizi artırıyor bu kez Merkür. Yeni insanlar da tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 14 Nisan’a kadar koç burcunda, 10.evinizde.

İşinizde yönetimle ilgili konularda, üstlerinizle iletişimlerinizde, yapmanız gereken işlerde Venüs’ün desteği sizinle. Uyumla, keyifle yapacağınız şeyler olacaktır. İşinizde özellikle kadın figürlerden gelecek faydalara işaret ediyor Venüs.

Resmi işlemleriniz varsa, resmi makamlara başvurularınız varsa, o konularınız için de pozitif bir etki bu. Güzel gelişmeler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 23 Nisan’a kadar ikizler burcunda, 12.evinizde ilerliyor.

4 Mart’tan bu yana burada. Biraz yormuş olabilir sizi. Çünkü 12.ev iç dünyamızı, bilinçaltımızı, duygu dünyamızı anlatıyor. Mars ise bir agresyon enerjisi.

Geçmişin öfkelerinden arınmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Kızgın olduğunuz durumlar, iç huzurunuzu kaçırıyor olabilir.

Her an her şey olması gerektiği gibi oluyor. Bu hep aklınızda olsun. İlahi planda yaşanması gerekenler yaşanıyor hep. Olan, olması gerektiği için oldu. Sizi bugünkü siz yaptı. Önünüze bakın. Enerjinizi geçmişin olumsuz deneyimlerine öfkelenmek için değil, mutlulukla, keyifle geleceğinizi yaratmak için kullanın. Daha da önemlisi anın tadını çıkarmaya bakın ! 🙂

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri burada, tıklayınız ↓

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

23 Nisan günü yengeç burcuna geçiyor Mars. 1.evinize geçiyor. Bir rahatlama getirecektir bu değişim size. Mars’ın 12.ev yerine 1.evinizde olması, çok daha güzel çünkü göreceli olarak.

Mars girişimlerle, atılan adımlarla, harekete geçmekle ilgili bir gezegen. 1.evinizde iken hayatınızın pek çok alanında yeni başlangıcınız olabilir. Yeni ortamlara dahil olabilirsiniz. Yeni şeyler satın alabilirsiniz. Planını yaptığınız şeyleri hayata geçirebilirsiniz.

Ayrıca spora başlatabilir Mars sizi 🙂 Tam bir spor enerjisi bu 🙂 Motivasyonla, hevesle yapacağınız güzel başlangıçlar var 🙂


Nisan 2021 Ay Döngüleri :

12 Nisan : Koç Burcunda Yeniay : Ay 22° Koç, Güneş 22° Koç

10.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay.

Çalışıyorsanız işinizde bir görev değişikliği gündeme gelebilir. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Yönetimle ilgili konular olabilir. Otorite figürleri değişebilir. Görev tanımınız güncellenebilir. Bir terfi ya da yeni bir sıfat getirebilir size bu döngü.

İş dışında da etki alabilirsiniz. Neler olabilir mesela ? Bir resmi işlem, bir yasal başvuru, vb gündeme gelebilir.

Kendi işine sahip olanlar bir büyüme, canlanma etkisi alıyorlar. Yeni güzel fikirler, farklı uygulamalar kazancınızı, bereketinizi artırabilir.

27 Nisan : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 7° Akrep, Güneş 7° Boğa

Bu dolunay 5.evinizde gerçekleşiyor. Bu evin temaları üzerinden üreteyim olasılıklarınızı.

Hayatınızda biri varsa, bir flört varsa, orada bir agresyon olasılığı var. Yeni başlamış olan, temeli sağlam olmayan bağlantılar sonlanabilir. Çünkü bir Uranüs etkisi söz konusu. Hayrınıza olmayan, sonlanması gereken bir dialog ise bu, dolunay döngüsünde böyle bir kopuş olabilir açıkçası.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda koşturabilirler biraz. Onların ihtiyaçları olabilir, ani gündemler olabilir. Bir şeyin bozulması, yeniden satın alma gerekliliği gibi şeyler mesela.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Keyifli, neşeli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepinize 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!