19-25 Nisan 2021 Astroloji Gündemi

19-25 Nisan 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ? Yeni haftanın astrolojik gündemi ile geldim.

Geçtiğimiz birkaç haftaya kıyasla, biraz daha dikkat etmek, daha temkinli olmak, yerine göre durmak, beklemede kalmak gereken bir hafta var sırada. Önemli kavuşumlar ve gezegen açıları var gezegenler arasında.

Ama bu hafta bir bayramımız var ! Bayramların en güzeli, çocuk bayramımız var ! 🙂

Dünyanın, yeryüzünün bütüüün çocuklarının bayramını kutluyorum !

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun 🙂

Meclisimiz 101 yaşında !

Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanın bağımsızlığı ve milletin egemenliği için canlarını feda etmekten geri durmayan şehitlerimizi, gazilerimizi, bugünümüz için mücadele vermiş olan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle, hürmetle anıyoruz bir kez daha.

Pandemi koşulları pek çok şeyi kısıtlıyor ama mümkün olan resmin içinde, en güzel şekilde kutlayalım bayramımızı !

Bu hafta Güneş, Merkür ve Mars burç değiştiriyor. Güneş ve Merkür boğa burcuna, Mars ise yengeç burcuna geçiyor. Yeni transitler başlıyor.Her birini konuşacağız.

Haftanın her bir günü için açılara da bakacağız, her zaman olduğu gibi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


19-25 Nisan haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 19 Nisan Pazartesi günü 13:29’da boğa burcuna geçiyor.

Merkür zihnimizi maddi konulara taşıyacak boğa transitinde. Ayrıca ayağı yere basan, mantıklı, akılcı, temkinli ve stratejik planlar, fikirler getirecek bize.

Güneş ise 19 Nisan günü, gün sonunda 23:33’te boğa burcuna geçiyor.

Güneş’in boğa transiti ise parasal konularda güçlenmeye işaret ediyor. İşini büyütmek, gelirini artırmak, maddi olanaklarını genişletmek isteyenler için harika bir Güneş etkisi.

Merkür’ün ve Güneş’in boğa burcuna geçişiyle birlikte parasal konular öne çıkmaya başlıyor. Boğa burcu maddi güç ile, maddi anlamda konforumuzla, yaşam standartlarımızla, kazançlarımızla, hayatın keyifleriyle, hayatı güzel yaşamakla ilgili bir burç.

Hem Merkür’ün, hem Güneş’in boğa transiti için yazılarım geliyor.

Mars 23 Nisan Cuma günü yengeç burcuna geçiyor.

Mars yengeçte güç kaybeder biraz. Çünkü zıttı olan oğlak burcunda yüceliyor. Mars’ın ve yengecin doğası birbiriyle çok uyumlu değil. Mars girişken, atılım seven, gerektiğinde savaşan, kavga eden, gücünü ortaya koymak isteyen, eril bir enerji.

Yengeç ise naif, dişil enerjiyi simgeleyen Ay tarafından yönetilen, duyguları yüksek yaşayan, derinlikli, huzur seven, huzuru için gerektiğinde sessiz ve edilgen kalan, biraz da çekingenlikleri olan bir burç.

Dolayısıyla Mars yengeçte, çok güçlü bir konumda değil.

Mars’ın yengeçte olacağı 23 Nisan-11 Haziran arası olan dönemde, harekete geçmekte zorlanabiliriz zaman zaman. Gereken cesareti kendimizde bulamadığımız durumlar olabilir. Gereğinden fazla duygusal davrandığımız, geçmişin etkisinde kaldığımız zamanlar olabilir. Aktif, hareketli tutalım kendimizi. Özgüvenimizi besleyecek şeyler yapalım.

Ayrıca yengeç burcu, evimizi, yaşam alanımızı, yaşadığımız yeri, eve ve aileye dair konuları simgelediğinden, bu konularda yeni gündemlerimiz olacaktır. Çünkü Mars nerede ise, hareket alanımız orasıdır. Mars’ın geldiği yerde bir hareketlenme başlar. Yeni girişimler, başlangıçlar olur.


19-25 Nisan haftasının öne çıkan gezegen açıları :

19 Nisan : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 29°Koç, Merkür 29°Koç

Önemli haberler, konum ve ünvan sahibi kişilerle iletişimler, önemli görüşmeler, irtibatlar gündeme gelebilir.

Haber beklediğimiz konularda, mesajlar, mailler, telefonlar gelebilir. İletişimde hayli aktif bir gün.

23 Nisan : Venüs Uranüs kavuşumu : Venüs 10°Boğa, Uranüs 10°Boğa

Venüs ilişkileri, aşkı, sevgiyi, özel ve sosyal anlamda insan ilişkilerimizi, kurduğumuz bağları simgeler. Uranüs ise sürprizlerin gezegenidir. İlişkilerde beklenmedik durumlara açık bir haftadayız.

Hızlı başlayan şeyler hızlı bitebilir. Bir ilişkiye adım atmak için uygun bir haftada olmadığımızı söyleyeyim. Zaten bir Venüs Satürn karesi de var.

24 Nisan : Merkür Uranüs kavuşumu : Merkür 10°Boğa, Uranüs 10°Boğa

Uranüs beklenmeyeni, sürprizli olanı, ani ve hızlı olanı, hızlı gelişen durumları simgeler.

Merkür’ün Uranüs ile kavuşum yapacak olması, sürpriz iletişimlere, beklemediğiniz yerlerden gelebilecek maillere, mesajlara, dialoglara işaret ediyor.

Merkür fikir ve kararlarımızı, rasyonel yanımızı, idrakımızı sembolize ettiği için, Uranüs ile büyük farkındalıklar, büyük uyanışlar da yaşayabiliriz.

Uranüs aydınlatır, fark ettirir. Bu hafta bizi sınırlayan, şimdiye dek bir şeylerin hep aynı olmasına neden olmuş olan, değişim yaşamamıza engel olan düşünce kalıplarımızı fark edebilir, bunlardan özgürleşebiliriz. Bir farkındalık, bir idrak, bir uyanış zamanı bu.

Bunun dışında medyada, sosyal medyada şaşırtıcı haberler görebiliriz.

Uranüs, Merkür’ün üst oktavıdır. İkisi de aklın, bilginin, teknolojinin gezegeni. Merkür Uranüs kavuşumu ile bilimde, teknolojide, tıp alanında, dijital platformlarda yeni gelişmeler de olası.

25 Nisan : Merkür Satürn karesi : Merkür 12°Boğa, Satürn 12°Kova

Merkür düşüncedir, Satürn ise kısıtlardır. Bizi sınırlayan, daha doyumlu bir hayat yaşayabilecekken güzelliklere ket vuran, hayallerin önünde duran düşüncelerimizi, kalıp haline getirdiğimiz bakış açılarımızı fark edebiliriz bu hafta. Bize bunları fark ettirecek şeyler olabilir. Bunlar üzerine düşünebiliriz.

İletişimlerde bazı soğukluklar olabilir ayrıca.

Bir de yapmak istediğiniz işlerde, günlük akışlarda, iletişim araçları ile ilgili konularda, internetle ilgili konularda bazı engellerin, aksiliklerin, beklemelerin olabileceğini söyleyen bir kare açı bu.

25 Nisan : Venüs Satürn karesi : Venüs 12°Boğa, Satürn 12°Kova

Özel ve sosyal ilişkilerde bazı soğukluklar, beklediğimiz karşılığı tam olarak bulamadığımız durumlar olabilir. Gerçeklerden uzaklaştığımız, fazla iyimser olduğumuz, fazla beklentiye girdiğimiz noktalarda, Satürn gerçekleri gösterebilir bu hafta bize.

Temeli sağlam olmayan ilişkiler, arkadaşlıklar için test diyebileceğimiz bir deneyim getirebilir bu kare açı. Sonlanması gereken dialoglar sonlanabilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

19 Nisan 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca yengeç burcunda.

Güneş Merkür kavuşumu bugün kesinleşiyor. Bu kavuşumla birlikte önemli iletişimler, irtibatlar gündeme geliyor. Olasılıkları yukarıda anlattım.

Bugün Merkür ve Güneş boğa burcuna geçiyor ayrıca.  Bu iki transit için yazılarım gelecek, dediğim gibi.

Akşam saatlerinde çok güzel bir Ay Neptün üçgeni var. Huzurlu bir akşam. Ruhsal çalışmalar için ve meditasyon, yoga gibi aktiviteler için çok güzel bir akşam.


20 Nisan 2021 Salı

Ay 03:03-09:10 arasında boşlukta. Yengeç burcunda iken alacağı bir açı kalmamış durumda. Yani açısız ilerliyor. 09:10’da ise aslan burcuna geçiyor.

Bugün Ay’ın açıları uyumsuz sevgili okuyucularım. Şayet mümkünse önemli işleriniz için bugünü kullanmamanız, günü mümkün olduğunca durağan ve sakin geçirmeniz faydanıza olur.

Sabah ve öğle saatlerinde Ay, Güneş ve Merkür ile uyumsuz açılarda. Günlük işlerde aksilikler olabilir. İletişim sorunlarına açık bir zaman dilimi bu ayrıca. Yöneticilerle, üstlerle dialoglarda ufak tefek gerginlikler olabilir. Özel ilişkilerde kadın erkek uyumsuzluğunu da anlatır Ay Güneş karesi.

Akşam saatlerinde ise Ay ve Uranüs arasında bir kare açı var. Bir içsel huzursuzluk hali bu. Ayrıca beklenmedik durumlara açık bir akşam. Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda bir şeylerle uğraşabilirler. Evin içinde kırılan, dökülen şeyler olabilir. İnsan ilişkileri içinde, dialoglarda beklenenden farklı cevaplar olabilir. Bu akşam kimseden bir şey istememenizi öneririm.


21 Nisan 2021 Çarşamba

Ay günün tamamında aslan burcunda.

Sabah saatlerinde Ay, Uranüs ile kare açıda + Satürn ile karşıt açıda. Satürn Uranüs karesi aktive oluyor. Bazı düzen değişiklikleri gündeme gelebilir. Bir şeyler yenilenmek üzere değişebilir.

Ay aslan burcunda olduğu için saçlarla ilgili değişimler de gündeme gelebilir. Ama bugün yapmanızı önermem. Uyumsuz açılar var.

Çocuklarla ilgili konular yine aslan burcu temasıdır. Onların düzeni ile ilgili bir şeyler, artık daha farklı yapılmak üzere değişebilir.

Aslan etkisiyle, hobilerin, sanatsal konuların gündeme gelebileceği bir gün.


22 Nisan 2021 Perşembe

Günün ilk yarısında Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Egosantrik tavırlardan uzak duralım. Ayrıca alışverişleri, lüks tüketimleri abartabilecek bir zaman dilimindeyiz, ona da dikkat edelim bu sabah 🙂

Gündüz saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile güzel bir hareketlilik var. Bedensel güç isteyen işleri harika bir enerjiyle, motivasyonla, keyifle yapabiliriz.

Ay 15:04-16:08 arası boşlukta. Aslanda olmaya devam ediyor ama önünde bir açısı kalmamış durumda. Aslan burcunda iken alacağı tüm açıları almış durumda.

16:08’de ise başak burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay Güneş üçgeni var. Çok güzel bir Ay Güneş uyumunun etkisindeyiz. İkili ilişkilerde, sosyal ilişkilerde keyifli bir akşam. Kendimizi iyi hissedeceğimiz başka şeyler de olabilir.


23 Nisan 2021 Cuma

Ay bugün başak burcunda. Günün ilk yarısında şahane açılar görüyoruz.

Ay Merkür üçgeni, Ay Venüs üçgeni ve Ay Uranüs üçgeni neşeli, sürprizli, keyifli, coşkulu bir sabahı anlatıyor. Tevafuk, bugün bayram günümüz ! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun 🙂 !

Sabah saatlerini yazışmalar, görüşmeler, önemli dialoglar için değerlendirebiliriz. Güzel haberler de gelebilir Merkür’ün, Venüs’ün ve Uranüs’ün uyumuyla.

Bugün Mars yengeç burcuna geçiyor ayrıca. 14:48 itibariyle yengeç transitine başlıyor. Yukarıda genel etkileri anlattım ama Mars’ın yengeç transiti için de ayrı bir yazı yayınlayacağım.


24 Nisan 2021 Cumartesi

Ay bugün 19:05’e kadar başak burcunda yine.

Bugün Merkür Uranüs kavuşumunun kesinleştiği gündeyiz. Sürpriz dialoglara açık bir gün. Son derece orijinal fikirler bulabiliriz ayrıca. Bir de nedir Uranüs ? Uyanıştır, idraktır, farkındalıktır. ‘Evreka !’ anları geliyor yani 🙂 Durumların, olayların kök nedenlerini fark edebiliriz, bu yönde şeyler yaşayabiliriz.

Ay 13:49-19:05 arasında boşlukta, 19:05’te terazi burcuna geçiyor.

Mars artık yengeç burcunda. O yüzden Ay teraziye geçince, Mars ile kare açı yapıyor bu akşam. Tartışmalara açık bir zaman dilimi. Bu akşam münakaşalardan uzak tutun kendinizi.


25 Nisan 2021 Pazar

Ay terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, danışmanlıklar, birlikte yapılan şeyler başta olmak üzere genel anlamda insan ilişkilerimiz, terazi burcu ile ilgili.

İlişkilerden yana dikkatli olmak, kendimizi doğru ifade etmek, karşı tarafı doğru anlamak, tatlı dilden, nezaketten uzaklaşmamak bugün daha bir önemli. Çünkü Merkür Satürn karesi ve Venüs Satürn karesi bugün kesinleşiyor. İlişkilerde anlaşmazlıkların, soğuklukların, uyumsuz durumların olabileceğini söylüyor bu kareler.

Ama gündüz saatlerinde Ay’ın çok güzel açıları var. Umarım durumlar dengelenir. Ay kuzey Ay düğümü üçgeni ve Ay Satürn üçgeni ile gündüz saatlerinde bağlarımızdan, bağlantılarımızdan yana şanslıyız.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Nisan ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Nisan 2021, Boğa Burcu Nisan 2021, İkizler Burcu Nisan 2021,

Yengeç Burcu Nisan 2021, Aslan Burcu Nisan 2021, Başak Burcu Nisan 2021,

Terazi Burcu Nisan 2021, Akrep Burcu Nisan 2021, Yay Burcu Nisan 2021,

Oğlak Burcu Nisan 2021, Kova Burcu Nisan 2021, Balık Burcu Nisan 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!