Ağustos 2021 Gezegen Açıları

Ağustos 2021 Gezegen Açıları

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bu yazımda Ağustos ayının gezegen açılarını ve her bir açının olası etkilerini göreceksiniz.

Ay içinde ilerlerken yararlanabilirsiniz. Yapmak istediğiniz şeyler için uygun zamanlar seçmek isterseniz, gezegen açılarına bakın mutlaka.

Ağustos ayının açıları şöyle :

2 Ağustos : Merkür Satürn karşıtlığı : Merkür 10° Aslan, Satürn 10° Kova

İletişim ve haberleşme demektir Merkür. Satürn ise kısıttır, engeldir.

Bu karşıtlıkta bir sesini duyuramama hali görüyorum. Çabalama, yanıtsız kalma, bekleme, anlatmaya çalışma, yardım isteme, zorlanma hali görüyorum. Yangınlarla ve yangınların yarattığı zorluklarla mücadelede, insanların yanıtsız ve yardımsız kaldığı bir gün olabilir bu, ne yazık ki :((


2 Ağustos : Güneş Satürn karşıtlığı : Güneş 10° Aslan, Satürn 10° Kova

Otorite figürleri ile ilgili gerginliklerin olabileceği bir gün. Otoritenin kararları, seçimleri, yaptığı ve yapmadığı şeyler, ilerlemesi gereken konularda engeller yaratabilir. Güçlük yaratabilir.


3 Ağustos : Venüs Uranüs üçgeni : Venüs 14° Başak, Uranüs 14° Boğa

Haftanın güzel açılarından biri. Çok da güzel bir üçgen ! Üçgen açılar, en uyumlu açılardır. Rahatlığı, kolaylığı, güzelliği, şansları, fırsatları anlatır üçgen açılar.

İnsan ilişkilerimiz, ikili ilişkiler, ayrıca güzellik, şıklık için yapılan şeyler, kişisel bakımlar, alışverişler gibi konularda şanslı bir zamandayız. İlişkiler içinde keyifli şeyler olabilir. Olumlu yönde değişimler olabilir. Kişisel bakımımızla ilgili yapmak istediğimiz şeyleri yapabiliriz.


4 Ağustos : Merkür Uranüs karesi : Merkür 14° Aslan, Uranüs 14° Boğa

Fikir ve plan değişiklikleri, ani haberler, yeniden karar almak gereken durumlar, hızlı gelişen bir şeyler olabilir bu hafta. Planlanan şeylerin değiştirilmesi gerekebilir. Hızlıca yeni durumlara adapte olmak ve çözüm üretmek gerekebilir. Çözüm odaklı ve serinkanlı olalım. Planlarımızın dışında yeni durumlar oluşursa, ne yapabileceğimize, neyin fayda getireceğine odaklanalım.


3 Ağustos : Merkür Kiron üçgeni : Merkür 12° Aslan, Kiron 12° Koç

İletişimlerde bir şeyler onarılıyor bu hafta. Dargınlıklar geride kalabilir. Barışmalar olabilir.

Ayrıca söylediklerimizle, yazdıklarımızla, paylaştıklarımızla başkalarının şifasına vesile olabiliriz bu hafta. Merkür yazılı-sözlü iletişimlerimizi simgeler çünkü. Başkalarının söylediği şeyler de bizde bir şifa etkisi yaratabilir.

Bize iyi gelecek websiteler, youtube kanalları, sosyal medya sayfaları keşfedebiliriz.


5 Ağustos : Güneş Kiron üçgeni : Güneş 12° Aslan, Kiron 12° Koç

Kiron şifayı sembolize eden bir asteroid. Uyumlu açılarında yaraların şifa bulmasını, sorunların çözülmesini, iyileşen durumları, ferahlığı simgeliyor.

O yüzden Güneş Kiron üçgeninin bir şifalanmaya, güçlenmeye işaret ettiğini söyleyebiliriz. Ülkece yaşadığımız bu zorlu, alevli, dumanlı, kara günlerin ardından yaraların sarılmasını, ihtiyaç sahiplerine güçlü yardımların ulaşmasını diliyorum. Elimizden geldiğince katkı olalım lütfen sevgili okuyucularım. Zaman destek zamanı. Zaman yardımlaşmanın, bir olmanın zamanı !


7 Ağustos : Güneş Uranüs karesi : Güneş 14° Aslan, Uranüs 14° Boğa

Değişim görüyorum burada tek kelime ile. Karar değişiklikleri, plan değişiklikleri, ani gelişen durumlar karşısında yön değişikleri yaşanabilir böyle bir görünüm varken.

Otorite figürlerinin sürprizli kararları olabilir ayrıca.

Uranüs uyanışı simgeler. Güneş ise idrakımızdır. Büyük bir farkındalık, bir ‘kendine gelme’ hali yaşayabiliriz bu hafta. Durumları çok daha mantıklı şekilde analiz edebiliriz. Yanlışlarımızdan dönebiliriz. Bir şeylerin nedenini fark edebiliriz. Taşlar yerine oturabilir zihnimizde.


10 Ağustos : Venüs Neptün karşıtlığı : Venüs 22° Başak, Neptün 22° Balık

İlişkiler içinde hayal kırıklıklarına açık bir görünüm. İlişkiler derken, hem ikili ilişkiler, hem sosyal ilişkiler, her anlamda insan ilişkilerimizi kastediyorum.

Beklentilerin karşılanmayabileceğini anlatıyor Neptün. Verdiğiniz değerin, gösterdiğiniz özenin, inceliklerin karşılığını alamamak gibi durumlar yaşanabilir ve bir kırgınlık yaratabilir bunlar.


11 Ağustos : Merkür Jüpiter karşıtlığı : Merkür 28° Aslan, Jüpiter 28° Kova

Gereğinden fazla iddialı konuşmalar olabilir. Tutulamayacak abartılı sözler verilebilir bu karşıtlık zamanlarında. Büyük vaatleri anlatan bir görünüm. Merkür sözlerimizi, konuşmalarımızı, iletişimlerimizi simgeler. Jüpiter ise uyumsuz açılarında işleri büyütüyor.

Abartılı, gösterişli, fazla iddialı söz, seçim, tutum ve davranışlardan uzak duralım.


11 Ağustos : Mars Kuzey Ay düğümü karesi : Mars 7° Başak, Kuzey Ay Düğümü 7° İkizler

Bir çatışma enerjisi var burada. Mars agresyonu simgeleyen gezegendir. Ay düğümleri ise kadersel olarak gelişebilecek olay ve durumları simgeler. Anlaşmazlıklar, agresyonlu durumlar olabilir bu Marsiyen enerjiyle. Tartışmalara girmemeye çalışalım.

Sakarlıklara, düşmelere, vb durumlara da dikkat edelim.


12 Ağustos : Venüs Pluto üçgeni : Venüs 24° Başak, Pluto 24° Oğlak

Güzel bir görünüm. Güçlü bir görünüm. Pluto’nun uyumlu açıları, yeniden doğuşu, güçlenmeyi, canlanmayı, kuvvet kazanmayı simgeler.

Venüs ise ilişkilerimizi anlatıyor. İkili ilişkiler içinde, sosyal ilişkiler içinde, sevdiklerimizde olan bağımızda kırıldığımız ya da öfkelendiğimiz şeyleri konuşmak, bir şeylere çekidüzen vermek, sınırları belirlemek adına çok güzel bir zaman.

Venüs öz sevgidir, öz değerdir en temelde. Pluto’nun uyumlu açısı, kendi içimizde de dönüşümlerden geçebileceğimizi, kendimizi sevmek ve saymak konusunda daha farkındalıklı, daha derinlikli bakış açılarına varabileceğimizi söylüyor.


19 Ağustos : Merkür Mars kavuşumu : Merkür 12° Başak, Mars 12° Başak

Yeni girişimler için güzel bir enerji bu. Mars girişimdir. Merkür iletişimdir, görüşmedir, bildirimdir, duyurudur.

İrtibata geçmek istediğimiz kişilerle konuşmak, yazışmak için destekleyici bir zaman. Duyurmak, tanıtmak, göstermek, haberdar etmek istediğimiz işler, projeler için de harika.

Merkür eğitimin gezegenidir ayrıca. Mars ise başlangıçları simgeliyor. Eğitimlere başlamak, bize katkı sağlayacak şeyler öğrenmeye başlamak gibi hediyeleri de olabilir bu vaktin.

Başak burcunda gerçekleşecek bir kavuşum olduğu için, işimizde/hizmet sunduğumuz alanlarda yeniliklere, atılımlara işaret eden bir görünüm.


20 Ağustos : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 14° Başak, Uranüs 14° Boğa

Çok güzel bir üçgen. Doğası birbirine çok benzeyen iki gezegen arasında oluşacak, şahane bir üçgen açı. Uranüs, Merkür’ün üst oktavıdır. Merkür de aklı, zekayı, düşünceyi, zihinsel süreçleri simgeler, Uranüs de.

Bu açı, harika fikirler bulabileceğimizi söylüyor. Yaratıcı, farklı, yenilikçi, sıradışı, orijinal fikirler bulabiliriz. Merkür başak burcunda olduğu için, konularımız için pratik çözümler yaratacak şeyler olabilir bunlar. Çünkü başak sorun çözmekle, fayda yaratmakla ilgili bir burçtur.

İşimizde yeni, farklı, daha önce denemediğimiz şeyler yapabileceğimiz, yeni olana son derece açık bir zaman.

Sürprizli, güzel haberler alabiliriz ayrıca 🙂 Bizi rahatlatacak, sorunlardan özgürleştirecek yeni şeyler, değişimler olabilir. Beklediğimizden de rahat ve güzel olabilir bir şeyler.


20 Ağustos : Güneş Jüpiter karşıtlığı : Güneş 27° Aslan, Jüpiter 27° Kova

Kibirli, egosantrik, fazla özgüvenli, fazla cesaretli sayılabilecek davranışlardan ve bakış açılarından kaçınalım. Yapabileceklerimizi doğru değerlendirmeyip gereğinden büyük işlere girebiliriz. Büyük sözler verebiliriz.

Bunun dışında abartabiliriz bir şeyleri. Güneş aslanda iken alıyor bu karşıtlığı. Aslan burcu gösteriş demektir. Lüks tüketim demektir. Harcamalarımızda da kontrollü olalım sevgili okuyucularım.


22 Ağustos : Mars Uranüs üçgeni : Mars 14° Başak, Uranüs 14° Boğa

Yenilikler için, değişim için harekete geçme zamanı bu !

Mars harekettir, Uranüs ise değişim ! Yeni şeyler başlatmak için harika bir görünüm.

Yapmak istediklerimiz için, yaşam bileşenlerimizde değişim yaratmak için girişimlerde bulunabileceğimiz, hevesle, iştahla, motivasyonla yeni girişimlerde bulunabileceğimiz bir zaman.


22 Ağustos : Venüs Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Venüs 7° Terazi, Kuzey Ay Düğümü 7° İkizler

Kuzey Ay düğümü, hayatın hediyelerini anlatır bize. Kadersel kolaylıkları, kadersel güzellikleri anlatır.

Venüs ise ilişkilerimizi, hayatın keyiflerini, eğlenceyi, mutlulukları, parasal şansları, alışverişleri simgeleyen gezegen.

İlişkiler gezegeni Venüs, terazide iken alıyor bu açıyı. Evlilik yönünde adım atmak, nişan, söz, nikah yapmak için değerlendirilebilecek bir zaman o yüzden. Yeni ilişkiler de başlayabilir. Duyguları ifade etmek, sevgileri söylemek ya da evlenme teklifi yapmak için harika bir zaman 🙂


23 Ağustos : Venüs Satürn üçgeni : Venüs 8° Terazi, Satürn 8° Kova

İlişkiler içinde kalıcı olmasını istediğimiz adımlar için şahane bir görünüm. Satürn uzun vadeli şeyleri anlatır.

İkili ilişkilerde evlilik kararı alınabilir. Evlilik yönünde adımlar atılabilir. Aileler tanışabilir. Söz, nişan, nikah yapılabilir.

Özel ilişkiler dışında, sosyal ilişkilerimiz üzerinden de alıyoruz bu güzel açının etkisini. Sevdiklerimizden yana çok güzel şeyler yaşayabiliriz. Yardımlaşmalarımız olabilir.


25 Ağustos : Merkür Neptün karşıtlığı : Merkür 22° Başak, Neptün 22° Balık

Merkür düşüncelerimizdir, fikirlerimizdir, kararlarımızdır. Neptün ise Merkür’e karşıtlık ve kare açı gibi uyumsuz görünümlerinde, yanılgılar, hatalı değerlendirmeler, yanlış analizler, gerçekliği olmayan düşünceler getirebiliyor.

Dolayısıyla karar almak, herhangi bir konuda bir yargıya varmak, önemli bir seçim yapmak için çok uygun bir gün değil bu. Dikkat edelim. Acele etmeyelim. Enine boyuna düşünelim bir şeyleri. Konuları doğru tartalım.

İletişimlerde hayal kırıklıklarına açık bir görünüm ayrıca.


26 Ağustos : Venüs Kiron karşıtlığı : Venüs 12° Terazi, Kiron 12° Koç

Kiron yarayı ve şifayı simgeleyen bir astreoid. Uyumsuz açılarda incinmeyi, yaralanmayı anlatır. Hem fiziksel, hem ruhsal anlamda olabilir bu.

Venüs ilişkileri sembolize ettiğinden, insan ilişkilerimiz içinde, ikili ilişkilerde dargınlıkların, küslüklerin olabileceğini anlatıyor bu görünüm. Bir şeyler kırabilir, incitebilir sizi.

Bunun dışında özellikle kadın figürler, sakarlıklara karşı dikkatli olmalı. Venüs kadınları anlatır çünkü. Mutfakta kesici aletlere dikkat ediniz. Düşmelere, çarpmalara dikkat ediniz.


26 Ağustos : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 24° Başak, Pluto 24° Oğlak

Harika bir üçgen açı. Güçlü iletişimler olabilir böyle bir görünüm altında. Konum sahibi kişilerle, ulaşmak istediğiniz kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Destek ve yardım alabilirsiniz. İşinizde yöneticilerinizden yana güzel şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı resmi işleriniz, işlemleriniz varsa, rahatça ilerleyebilir. Sonuç beklediğiniz konular, istediğiniz yönde neticelenebilir.

İletişimler, anlaşmalar, sözleşmeler, iş bağlantıları, ticari faaliyetler açısından güzel bir üçgen.

Yapmak istediğiniz bir duyuru, bir bildirim, bir sunum, bir projenin tanıtımı gibi bir gündeminiz varsa, Pluto desteğinden yararlanabilirsiniz. Mülakatlar, toplantılar, görüşmeler güzel geçebilir.


Ağustos ayında gezegenler arasında oluşacak açılar bu şekilde sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Mail adresim : anlatburcak@gmail.com

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Aslan Burcunda 28 Temmuz-12 Ağustos 2021

Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!