9-15 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

9-15 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Geride bıraktığımız hafta yine zor bir hafta oldu. Haftalık gündem yazımda, Satürn’ün ve Uranüs’ün, Merkür ve Güneş’e uyumsuz açıları olacağını, hızlı şekil almamızı, taktik geliştirmemizi gerektiren ani gelişmelerin olabileceğini, zorlu etkilerin devam ettiğini anlatmıştım.

Zaten tam da öyle bir hafta oldu, ne yazık ki. Gökyüzü bizimle kesintisiz olarak konuşuyor.

8 Ağustos Pazar günü, aslan burcunda bir yeniay doğdu. Bu etkiyi almaya devam ediyoruz.

Ay’ın her fazı 3,5 gündür.

Yeniay ile başlayan 3,5 günlük süreçte etkiler zaten çok aktif. Ama sonrasındaki 3,5 gün hilal fazı olduğundan, Ay’ın ışığı görünür olmaya başladığından, yeniayın barındırdığı ihtimaller, yaşamımızda daha görünür olabilir.

Yani özetle bu hafta, aslan yeniayının etkileri güçlü şekilde devam ediyor sevgili okuyucularım.

Yeniay yazım burada ↓ Tıklayabilirsiniz ↓

8 Ağustos 2021 Aslan Burcunda Yeniay

Merkür 12 Ağustos Perşembe günü burç değiştiriyor. Aslan burcu transitini tamamlıyor ve başak burcuna geçiyor.

Şimdi her bir günün detaylarına bakacağız.

Başlamadan önce, danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


9-15 Ağustos haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 12 Ağustos Perşembe günü 00:56’da başak burcuna geçiyor.

Yönettiği iki burçtan birine gelmiş oluyor. İkizler ve başak burçları, Merkür’ün kendi evleridir. Merkür bu burçlarda güçlüdür. Özelliklerini, temsil ettiği konuları, doğasını rahat ve vurgulu şekilde ortaya koyar.

Akılcı bir tutumla, mantıkla ilerlemek isteyeceğimiz, duyguların biraz geri planda kalabileceği, pratik çözümlerin peşinde olacağımız, işimizde/hizmet alanlarımızda yeni şeyler üretmek isteyeceğimiz, verimli bir dönem.

Ağustos ayı yorumlarınızda transitin burçlar bazında olasılıklarını görebilirsiniz.

Bu yazımın sonunda Ağustos ayı burç yorumlarınızın linkleri yer alıyor.

Hafta içinde Merkür için ayrı bir yazı da yayınlayacağım inşallah.


9-15 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

10 Ağustos : Venüs Neptün karşıtlığı : Venüs 22° Başak, Neptün 22° Balık

İlişkiler içinde hayal kırıklıklarına açık bir görünüm. İlişkiler derken, hem ikili ilişkiler, hem sosyal ilişkiler, her anlamda insan ilişkilerimizi kastediyorum.

Beklentilerin karşılanmayabileceğini anlatıyor Neptün. Verdiğiniz değerin, gösterdiğiniz özenin, inceliklerin karşılığını alamamak gibi durumlar yaşanabilir ve bir kırgınlık yaratabilir bunlar.


11 Ağustos : Merkür Jüpiter karşıtlığı : Merkür 28° Aslan, Jüpiter 28° Kova

Gereğinden fazla iddialı konuşmalar olabilir. Tutulamayacak abartılı sözler verilebilir bu karşıtlık zamanlarında. Büyük vaatleri anlatan bir görünüm. Merkür sözlerimizi, konuşmalarımızı, iletişimlerimizi simgeler. Jüpiter ise uyumsuz açılarında işleri büyütüyor.

Abartılı, gösterişli, fazla iddialı söz, seçim, tutum ve davranışlardan uzak duralım.


11 Ağustos : Mars Kuzey Ay düğümü karesi : Mars 7° Başak, Kuzey Ay Düğümü 7° İkizler

Bir çatışma enerjisi var burada. Mars agresyonu simgeleyen gezegendir. Ay düğümleri ise kadersel olarak gelişebilecek olay ve durumları simgeler. Anlaşmazlıklar, agresyonlu durumlar olabilir bu Marsiyen enerjiyle. Tartışmalara girmemeye çalışalım.

Sakarlıklara, düşmelere, vb durumlara da dikkat edelim.


12 Ağustos : Venüs Pluto üçgeni : Venüs 24° Başak, Pluto 24° Oğlak

Güzel bir görünüm. Güçlü bir görünüm. Pluto’nun uyumlu açıları, yeniden doğuşu, güçlenmeyi, canlanmayı, kuvvet kazanmayı simgeler.

Venüs ise ilişkilerimizi anlatıyor. İkili ilişkiler içinde, sosyal ilişkiler içinde, sevdiklerimizde olan bağımızda kırıldığımız ya da öfkelendiğimiz şeyleri konuşmak, bir şeylere çekidüzen vermek, sınırları belirlemek adına çok güzel bir zaman.

Venüs öz sevgidir, öz değerdir en temelde. Pluto’nun uyumlu açısı, kendi içimizde de dönüşümlerden geçebileceğimizi, kendimizi sevmek ve saymak konusunda daha farkındalıklı, daha derinlikli bakış açılarına varabileceğimizi söylüyor.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

9 Ağustos 2021 Pazartesi

Ay bugün 17:55’e kadar aslan burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, Merkür ile kavuşum halinde. Dialoglarımız olabilir. Spor ve sanat konularında kayıtlar, hocalarla irtibatlar, iletişimler olabilir. Bilgi alabiliriz. Çünkü aslan burcu sanat ve spor temalarını simgeliyor.

Günlük akışta, haberleşme ağımızda bir hareketlilik var bu sabah.

Öğle ve gündüz saatlerinde bu kez Ay Jüpiter karşıtlığının etkisindeyiz. Abartılı tavırlardan, iddialı ve kibirli davranışlardan, ayrıca gereksiz harcamalardan kaçınalım.

15:22-17:55 arasında boşlukta olan Ay, 17:55’te başak burcuna geçiyor.

Daha çalışkan, daha üretken, daha detaycı olacağımız 2,5 günlük bir Ay döngüsü başlıyor.


10 Ağustos 2021 Salı

Ay gün boyunca başak burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, kuzey güney Ay düğümleri ile kare açıda. Bazı konularda kadersel şeyler zorlayabilir bizi. İletişimlerde iyi hissetmeyebiliriz.

Gündüz saatlerinde atmosfer değişiyor. Ay Uranüs üçgeni, güzel yenilikleri, değişimleri anlatıyor. Yeni şeylere adım atabiliriz. Bizi sınırlarımızdan özgürleştirecek şeyler yapabiliriz. Daha önce denemediğimiz, yapmadığımız şeyleri yapabiliriz. Keyifli bir akış var.


11 Ağustos 2021 Çarşamba

Günün ilk yarısında Ay Neptün karşıtlığını görüyoruz. Günlük işlerde, iletişimlerde, ilişkilerde keyifsiz gibiyiz biraz. Duygusal anlamda iyi hissetmeyebiliriz. Bedensel anlamda halsiz, yorgun, isteksiz olabiliriz.

Bunun dışında yanılgılar, hesaplarda yanlış işlemler, yanlış analizler olabilir. Dikkat edelim.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Pluto üçgeni ile toparlıyoruz ruh halimizi, enerjimizi. İşimizde, parasal konularda, otorite figürleri ile ilgili konularda güzel bir Pluto desteği bu ayrıca.

Ay 14:21-23:07 arasında boşlukta. 23:07’de terazi burcuna geçiyor.


12 Ağustos 2021 Perşembe

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Sabah ve öğle saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıda. İlişkiler, iş birlikleri, yardımlaşmalar, haberleşmeler, imzalı işler, kayıtlar, başvurular için güzel bir vakit.

Gündüz saatlerinde Ay Satürn üçgenini görüyoruz bu kez. Bu da çok güzel bir açı. Hocalarla, eğitmenlerle güzel iletişimlerimiz olabilir. İşimizde yeni bağlantılar doğabilir. El sıkışmalar olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Kiron karşıtlığını görüyoruz. İkili ilişkiler içinde, genel anlamda insan ilişkilerimiz içinde kırgınlıklara, anlaşmazlıklara açık bir zaman dilimi. İletişimleri azaltın isterseniz.


13 Ağustos 2021 Cuma

Ay yine günün tamamında terazi burcunda.

Günün ilk yarısında Ay ve Güneş uyumlu açıda 🙂 Güzel bir sabah. İşimizde, ilişkilerde, günlük işlerimizde keyifli bir akış var. Kendi içimizde iyi hissedeceğimiz, morali, neşesi yüksek bir sabah.

Günün ikinci yarısında, hatta biraz daha akşam üstü saatlerde Ay Pluto karesinin etkisinde olacağız bu kez. İlişkiler içinde bir şeylere öfkelenebiliriz. Birlikte hareket etmek zor olabilir. Bazı hakkaniyetsiz düşünceler ve davranışlar kızdırabilir bizi. Kendimize çekilmek mümkünse, çekilelim bu vakitte derim 🙂

Ama günün geri kalanı güzel görünüyor. Akşam saatlerini güzelleştiren bir Ay Jüpiter üçgeni var. Şanslı, keyifli, eğlenceli, ilişkiler içinde iyi hissedebileceğimiz bir zaman. Güzel bağlantılar da doğabilir. Destekler olabilir. Bağlarımız, bağlantılarımız, konularımız için çözüm yaratabilirler. Yardım alabiliriz. Güzel bir akşam 🙂

23:38’den itibaren Ay boşlukta. Terazide iken alacağı bütün açıları almış durumda. Bu burçta iken alacağı başka bir açı yok. Bir sonraki burç olan akrep burcuna geçene kadar açısız ilerleyecek.


 14 Ağustos 2021 Cumartesi

Ay 03:01’e kadar terazi burcunda ve boşlukta. 03:01’de akrep burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay Merkür altmışlığı ile iletişimler keyifle akıyor. Güzel dialoglar olabilir. Haberleşmelerimiz olabilir. Bizi sevindirecek haberler alabiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay Mars altmışlığı ile güzel bir hareketlilik içindeyiz. Spor için çok güzel bir vakit. Enerji ve güç isteyen işlerimizi de yapabiliriz bu vakitte.

Günü geri kalanı akışkan ve rahat görünüyor. Gece saatleri için uyaracağım sadece. Ay, Uranüs ile karşıt açıda. Uyumamış olanlar, biraz şaşırtıcı şeyler duyabilirler dialoglarda.

Uranüs ani, beklenmedik şeyleri ve de elektriği, elektroniği simgeleyen gezegen. Elektrik kesintileri de olabilir ya da arıza veren aletler olabilir böyle bir görünüm varken.


15 Ağustos 2021 Pazar

Ay akrep burcunda olmaya devam ediyor.

Akrep burcu etkisiyle duyguları daha derin yaşayabilir, kendi içimize dönebilir, biraz da kaygılı, sıkıntılı hissedebiliriz bugün.

Gündüz saatlerinde eş zamanlı olarak uyumlu ve uyumsuz açıları bir arada göreceğiz.

Ay, Güneş ile kare (uyumsuz) açıda, Neptün ile üçgen (uyumlu) açıda. İlişkiler içinde keyifsizlikler olabilir ama Neptün’ün uyumu barışçıl, anlayışlı, sevgi dolu bir atmosferi anlatıyor.

Akşam saatlerinde güzel bir açısını görüyoruz Ay’ın. Ay Pluto altmışlığı etkin. Son 2 gündür bir şeyler bizi aşağıya çektiyse, esasen çoğunlukla kendi kendimizi aşağı çekiyoruz, karamsar düşüncelerimiz olduysa, umutsuz hissettiysek, kasvetli bir ruh halinde olduysak, şimdi artık bu enerji geride kalmaya başlıyor. ‘Hayatta her şey olabilir, her şey mümkün. Hayat beni destekler. Güzel işler verir. Güzel insanlar verir. Hayatın her zaman hediyeleri vardır. İlla ki güzel şeyler olacaktır.’ bakış açısına geliyoruz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Aslan Burcunda 28 Temmuz-12 Ağustos 2021

Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!