8 Ağustos 2021 Aslan Burcunda Yeniay

8 Ağustos 2021 Aslan Burcunda Yeniay

8 Ağustos Pazar günü Türkiye saati ile 16:50’de aslan burcunun 16 derecesinde bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

Güneş ve Ay, aslan burcunda kavuşuyor bu kez.

Yeniaylar, Güneş’in ve Ay’ın aynı burcun aynı derecesinde bir araya geldiği bir kavuşum halidir.

Yeni gelişmeleri, yeni başlangıçları, yeni şeylere adım atmayı, değişimleri, yenilikleri sembolize eder yeniaylar.

Bir yeniayda ya da dolunayda destekleyici görünümler, uyumlu açılar, güzel kavuşumlar gördüğümüz zaman, en güzel şekilde değerlendirelim diyorum. Çünkü her yeniayda, her dolunayda şahane görünümler olmuyor. Her zaman uyumlu gezegen açıları olmuyor, olamıyor tabii ki.

Bu yeniay sırasında da gökyüzü gergin biraz. Dikkat etmek, dikkatle ilerlemek, temkinli olmak gerekiyor.

Yeniayın an haritasına bakalım ve detayları konuşalım şimdi.

Bu bir yeniay olduğundan, yukarıda söylediğim gibi, Güneş ve Ay kavuşumda. Aslan burcunun 16 derecesinde bir aradalar.

Bu yeniayın en önemli görünümü, Uranüs’ten Güneş & Ay kavuşumuna gelen kare açı.

Bu biraz zorlu bir etki sevgili okuyucularım. Kare açılar uyumsuz açılardır.

Uranüs uyumsuz açılarında, sarsıcı gelişmeleri, beklenmedik, ani şeyleri, hızlı gelişen durumları simgeler. Bu yeniayın böyle bir enerjisi var.

Güneş yöneticileri, patronları, devleti, otoriteyi, yönetimi sembolize ediyor. Bu yeniaya yakın günlerde, otorite ile ilgili konularda, iş hayatınızda yönetimle ilgili konularda değişimler, yeni kararlar, yeni duyurular, bildirimler olabilir. Bu kararlar, Uranüs etkisi ile şaşırtabilir biraz.

Değişimler, ani kopuşlar, karar değişiklikleri, plan değişiklikleri, işleyiş ve düzen içinde değişimler olabilir.

Büyük bir farkındalık geliyor ayrıca Uranüs ile. Bakış açılarımız değişiyor. Bir şeyleri daha akılcı şekilde, daha mantıklı biçimde, daha yüksek bir farkındalıkla değerlendirmeye başlıyoruz.

Bu sebeple neler olabilir ? İnsanlarla ilgili düşüncelerimiz değişebilir. Bu doğrultuda davranışlarımız değişebilir.  Uzaklaşabiliriz bazı kişilerden. Daha mesafeli olmayı seçebiliriz.

Planlarımız, yapmak istediklerimiz, yapmaya karar verdiğimiz şeyler değişebilir.

Yeni gelişen durumlar sebebiyle, taktik geliştirmemiz ve güncel durumlara uyumlanmamız gerekebilir.

Bunun dışında Uranüs elektroniği, teknolojiyi, interneti simgeleyen gezegen olduğundan, yeniay bu konularda da olasılıklar barındırıyor. Elektrikli aletlerinizi ya elektroniklerinizi yenilemeniz gerekebilir. Evinizin interneti ile ilgili konularınız olabilir. Sosyal medyada paylaştıklarınız, dijital üyelikleriniz, dijital platformlarda yaptığınız işlemler konusunda da daha dikkatli olmanızı önereceğim.

Ayrıca Güneş eril enerjiyi simgelediğinden, bugünlerde erkek figürlerden yana beklenmedik ani şeyler olabilir sevgili okuyucularım. Tartışmalar, agresif durumlar d0ğabilir. Kavga eden erkekler olabilir yakın çevrenizde. Böyle şeylerle karşılaşabilirsiniz.

Merkür, yeniaya yakın bir derecede. Yeniay ile kavuşumda diyebileceğimiz bir konumda. Yani Merküryen bir yeniay deneyimleyeceğiz bir yandan da.

Bu Merkür, Jüpiter’den karşıt açı alan bir Merkür.

Merkür iletişimdir. Düşüncedir. Sözdür. Anlaşmadır. Sözleşmedir. Jüpiter ise karşıt açılarında, konuyu büyüten bir etkidir.

Yeniaya (öncesi-sonrası) yakın günlerde yapacağınız anlaşmalarda, sözleşmelerde, imzalayacağınız kontratlarda, ticari faaliyetlerde, alışverişlerde bir şeyler ederinden fazla bir rakam ile ücretlendirilebilir. Bir şeyler pahalıya gelebilir. Dikkat ediniz.

Bu yeniay aslan burcunda olduğu için ve aslan burcu lüks tüketimleri, marka değeri yüksek olan ürünleri, keyifleri, keyfi harcamaları, ayrıca gösterişi anlattığı için, büyük harcamalar olabilir. Gereksiz alışverişler olabilir. Bir lüks tüketim, büyük bir bütçe gerektirebilir. Bu açıdan da ölçüde, dengede kalmamız gerekiyor.

Aslan burcu çocukları, gençleri de anlatıyor. Çocuklarınızla ilgili konularda yeni gündemleriniz olabilir yeniay ile. Merkür ve Jüpiter’in görünümleri, konunun eğitim ile ilgili olabileceğini söylüyor.

Harika bir yeniay diyemiyorum bu kez. Şahane etkiler var, kullanalım, değerlendirelim diyemiyorum.

Gelen topu karşılasak yeter bu seferlik 🙂 Değişimlere ne ölçüde adapte olabildiğimiz, adaptasyon becerimiz, yeni durumlar için hızlıca şekil alma becerimiz, bu yeniayda önemli.

Bazı insan ilişkilerimiz içinde de bir şeyler değişebilir. Hayat hep yeni şeyler öğretiyor. Bu da böyle bir yeniay. Bizi, düşüncelerimizi, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı güncelleyebilecek bir farkındalık etkisi !

Şimdi aslan yeniayının etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

5.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Aşk, ilişkiler, flörtler bu evle ilgili. Bu anlamda bir dialogun, bir bağın içinde iseniz, karşınızdaki kişi ile ilgili daha objektif olmanıza, daha doğru değerlendirmeler yapmanıza vesile olacak bazı şeyler olabilir. Biraz şaşırabileceğiniz, beklemediğiniz yönde şeyler olabilir bunlar Uranüs etkisiyle. Karakteristik anlamda düşündüğünüzden farklı biri olduğunu anlayabilirsiniz örneğin karşınızdaki kişinin. Aşkta bir uyanış zamanı diyelim. Böyle bir yeniay bu sizin için.

Çocuk sahibi olanlar için de olasılıkları aktarayım. Çünkü çocuklar, gençler de bu evin konusu. Çocuklarınız için aldığınız kararlar varsa, onlar için yapmak istedikleriniz ve bu doğrultuda yaptığınız planlar varsa, bu planlarda değişikliklere gidebileceğiniz bir zamandasınız. Bazı yeni durumlar niyetlerinizi, kararlarınızı değiştirebilir. Yeni gelişmeler ile yön değişikliği yapabilirsiniz.

Sanatsal çalışmalar, ilham ve yaratıcılık gerektiren işler için güzel bir yeniay. Özgün, sıradışı, çarpıcı işler çıkabilir ortaya. Çünkü dediğim gibi, bir Uranüs etkisi var. Uranüs farklı olanı, özgün olanı simgeler.

Önemli başlangıçlar için çok destekleyici bir yeniay diyemiyorum. Acelecilikten uzak, sakin ve mantıklı biçimde, konular üzerinde uzun uzun düşünmek, dürtüsel şekilde harekete geçmemek önemli. Uranüs sizi başlangıçlara zorlayabilir ama etraflıca düşünmeden herhangi bir şey yapmayın derim.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor. Burası, ev ve aileyi simgeleyen alan.

Ev değiştirme, taşınma niyeti olanlar için uygun bir yeniay döngüsü. Uranüs ile kare açıda gerçekleşiyor çünkü bu yeniay. Uranüs böyle açılarında kopuşları ve değişimi simgeler.

Yer değiştirmek isteyenler için iyi bir yeniay.

Bunun dışında evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, bu şeyleri yeniayın sonrasındaki günlerde yapabilirsiniz. Fakat bir Merkür Jüpiter karşıtlığı var. Merkür aslanda. Yani ihtişamlı, gösterişli bir yerde 🙂 Jüpiter ise karşıt açısı ile aslan enerjisini büyütüyor. Abartılı seçimlerden, gereksiz harcamalardan kaçınmanızı önereceğim bu sebeple.

Evinizle ilgili sorunlu bir durum varsa, gerçek anlamda artık bir şekilde çözülmesi gereken bir konu varsa, bu yeniay ile birlikte değişime gidebilirsiniz. Yeni kararlarınız olabilir. Yapacağınız yeni şeyler olabilir ve konu çözülebilir.

Bunlar dışında, aile içinde bazı gerginlikler, ani gelişebilecek tartışmalar olabilir bugünlerde. Çünkü yeniayın başrollerinden biri Uranüs ve bu gezegen ani, beklenmedik, hızlı gelişen şeyleri, sürprizli durumları simgeliyor.


İkizler ve Yükselen İkizler :

3.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Kardeşlerinizin yeni başlangıçları olabilir. Değişimleri olabilir. Yaşamlarında değişen şeyler olabilir.
Bu arada kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla, yakın arkadaş çevrenizle ani gelişebilecek tartışmalar konusunda uyaracağım sizleri. Bu yeniay, Uranüs’ten kare açı alan bir yeniay. Kontrollü olmanız gerekebilir. ‘Bunu yapamam’ diyorsanız, bugünlerde iletişimlerinizi azaltmayı seçebilirsiniz.

İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler yine bu evle ilgili. Bu alanlarda faaliyetleriniz varsa, iş ya da hobi olarak üretimleriniz varsa, bu konular üzerinden de yeniayın etkisini alabilirsiniz. Değişen şeyler, değiştirmek istediğiniz şeyler ya da değişmesi gereken şeyler olabilir. Bir şeylerin yenilenmesi gerekebilir.

Yeniayın başrollerinden biri olan Uranüs, müthiş fikirler de bulabileceğinizi ve yaratıcı, orijinal, güzel içerikler üretebileceğinizi söylüyor.

Mental anlamda bir uyanış, bir farkındalık zamanındasınız. Zihninizde taşlar yerine oturuyor. Bir ‘Evreka !’ etkisi bu yeniay sizin için. Hatta hepimiz için.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Aslan yeniayı 2.evinizde meydana gelecek.

Bu ev maddi konularla ilgili en temelde. Parasal konularda yenilikler, değişimler olası.

Yeniayda Uranüs’ün uyumsuz bir açısı olduğunu görüyoruz, yukarıda anlattığım gibi. Uranüs ani olanı, beklenmeyeni sembolize eder. Yeniayın yakınındaki günlerde (öncesi-sonrası birkaç gün) beklenmedik masraflarla bütçeniz şaşabilir biraz. Hesapta olmayan para çıkışları, harcamalar olabilir.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, yani büyük bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa, bu yeniay döngüsünde yapmamanızı öneririm. Çünkü yeniayda bir de Merkür Jüpiter karşıtlığı görüyoruz. Jüpiter burada bir büyüteç etkisinde. Alacağınız şeyleri, yüksek bir fiyatla alabilirsiniz. Normaldeki fiyat bandından biraz yukarıda iken almış olursunuz belki. Böyle bir olasılığınız var. O yüzden önemli alışverişleri ertelemeniz iyi olur gibi göründü gözüme.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Bu yeniayın ev sahibi sizsiniz. 1.evinizde gerçekleşecek olan önemli bir yeniay.

Uranüs ile kare açısı olan, Uranüs etkisi vurgulu bir yeniay.

Yaşamınızda, güncel çerçeveniz içinde değişimler yaşayabilirsiniz. Bazı şeyler artık çözülmesi gereken bir noktaya gelmiş olabilir. Bazı mecburiyetler çözüme götürebilir sizi.

Ani kararlar almaya çok açık bir enerjidesiniz. Bundan kaçınmanızı önereceğim. Düşünülmeden alınacak kararlar, fevri davranışlar ancak zarar getirir kişiye. Bunu yapmayınız.

Diğer yandan yeniaydaki Uranüs karesi, ani kopuşları simgelediğinden, hayatınızda bitmesi gereken bağlantılar, insan ilişkileri, durumlar, ortamlar, konular da sonlanabilir kadersel olarak. Bu noktada ise yapılması gereken şey, değişime direnmemek olacaktır.

Bugünlerde büyük kararlar almamaya çalışın. Büyük atılımlar, önemli girişimler yapmamaya çalışın. Bir karar almanız, bir seçim yapmanız gerekiyorsa, üzerinde düşünün etraflıca. Aceleye getirmeyin.

Bunun dışında değişen bir şeyler olursa, beklemediğiniz yerlerden gelirse bu değişimler, her olan şeyin olması gerektiği için olduğunu bilerek ve akılda tutarak, enerjinizi serin tutun.

Sürprizli ve hızlı bir şeyler oluyor sanki bugünlerde hayatınızda 🙂 Hayırlısı olsun.


Başak ve Yükselen Başak :

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

12.ev şifanın evidir. Şifa derken ne kastediyorum ? Şifalanmaya ihtiyaç duyan durum, bedensel sağlığımızla ilgili olabilir, ruhsal sağlığımızla ilgili olabilir. Her anlamda iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Duygu dünyanızda, ruh halinizde değişimler yaratacak farkındalıklar, uyanışlar olabilir yeniay ile. Bir özgürleşme ve ferahlama hali bu. Bir şeyler içinizde yerli yerine oturabilir. Sıkıntı yaratan duygu ve düşüncelerden arınabilirsiniz. Geride bırakabilirsiniz bunları.

Fiziksel sağlığınızla ilgili değişimler olabilir. Bir yakınınızın böyle bir sorunu varsa, konuyu çözmek için yapacağı şeyler olabilir. Büyük şeylerle kendinizi korkutmayın. Büyük sorunlar kastetmiyorum.

Kendinizi bir şeylerden izole etmeye, içe dönmeye, kendinizle kalmaya ihtiyacınız varsa, bu yeniay döngüsü size bunu getirebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Sosyal hayatınızda değişimlere açık bir zaman. Arkadaşlarınızla aranızda bazı gerginlikler olabilir. Uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Ani parlamalar olabilir. Çünkü bir Uranüs etkisi görüyoruz yeniayda. O yüzden bugünlerde sosyal çevre iletişimlerinizi azaltmak, biraz daha kendinizle kalmak fayda getirebilir size.

Arkadaş ortamlarınızda beklenmedik bazı şeyler de olabilir. Grup içinde bir şeylere şaşırabilirsiniz. Konu sizden bağımsız olabilir.

Yeni ortamlara da girebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Teknoloji, internet, dijital alanlar 11.ev kapsamında. Bugünlerde bir elektronik aletinizi yenilemeniz gerekebilir. Üye olduğunuz dijital alanlar ve sosyal medya platformları üzerinden de alabilirsiniz yeniayın etkisini. Başlatmak istediğiniz şeyler varsa, detayları düşünmeden adım atmayın derim.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

10.ev iş ve kariyer alanımızdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir. Yöneticilerinizle ilgili değişimler olabilir. İstifa eden yönetici figürleri olabilir. Yönetimin yeni ve beklenenden farklı diyebileceğimiz kararları, bildirimleri olabilir. Bazı planlarda değişikliğe gidilebilir. Güncelde gelişen bir şeyler, fikirleri değiştirebilir. Yeni uygulamalar yapılabilir.

Yeniayda bir Merkür Jüpiter karşıtlığı görüyoruz ayrıca. Bu Merkür, aslanda bir Merkür. İddialı bir alanda. Jüpiter ise büyüteç etkisi. Yönetimin büyük vaatleri de olabilir. Büyük sözler verilebilir. Biraz gereğinden fazla olabilir bir şeyler.

Başka neler olabilir ? Nasıl ihtimaller var ?

İşinizde size yeni bir görev verilebilir. Uranüs etkisiyle, beklemediğiniz bir şey olabilir bu. Tam tersi bir görev sizden alınabilir de. Bu yönde de etki alabilirsiniz. Görev ve yetki alanınızda bir değişiklik olabilir yani.

Resmi konular, yasal işlemler, yasal süreçler, yine 10.evin konusu. Bu konularda değişimler, hatta sürprizli gelişmeler olabilir sevgili okuyucularım. Dolayısıyla her olasılığı düşünmenizi önereceğim. Tüm ihtimalleri ele almanız halinde, şaşkınlık yaşayacağınız bir şey olmaz. Etkilenmemiş olursunuz.

Bazı resmi süreçlerden ve sizi yormuş olan konulardan özgürleşmeniz de mümkün. Uranüs özgürlüğü simgeliyor. Bir şeyler artık son noktaya gelebilir, çözülebilir ve geride kalabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, hukuksal konular ve uzaklarla ilgili konular bu evin temaları arasında. Bu konular üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

Eğitim hayatınızda yeni gelişmeler olabilir.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Bir yolculuk yapmanız gerekebilir.

Uzakta yaşayan bir yakınınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Onların hayatında değişimler olabilir. Yanınıza gelebilirler. Şehir değiştirebilirler. Başka ülkeye yerleşecek yakınlarınız olabilir.

Hukuksal konular varsa hayatınızda, buralarda sürprizli diyebileceğimiz gelişmelere açık bir döngüdesiniz. Hep şahane şeyler söylemek isterim ama gerektiği noktada uyarılarımı da yapıyorum. Olasılıkları önden bilirseniz, oluşabilecek yeni durumlara daha kolay adapte olabilirsiniz. Bir Uranüs etkisi var bu yeniayda. Beklemediğiniz yönde gelişen durumlar olabilir. Yazmış olayım, bu etkiden haberdar olun.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Bir borç gündeminiz, sizi ruhsal anlamda zorlayan bir maddi konunuz varsa, bu konularda değişimler olabilir.

Hesapta olmayan bir ödeme de konu olabilir yeniay ile. Çünkü bu yeniayda, Uranüs etkisi var. Uranüs sürprizli gelişmeleri anlatır.

Bir parasal konuda, beklenmedik gelişmelere açık bir döngü diyebilirim.

Mal paylaşımları yapmak, kazançları paylaşmak, ortaklı mülkleri paylaşmak gibi konularınız varsa, bunlar ilerleyebilir. Kişiler payını alıp uzaklaşabilir.

Bir vergi borcu, bir sigorta prim, emeklilik konusu gündeminizde olabilir ayrıca.


Kova ve Yükselen Kova : 

7.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay. İlişkiler alanında.

Eşinizle ya da hayatınızda biri varsa partnerinizle dialoglarda sakin ve uzlaşmacı bir iletişim dili seçmenizi önereceğim. Sorunlarınız varsa, ani kararlar almamanızı önereceğim.

Sadece özel ilişkiler için değil, sosyal bağlarınız üzerinden de alıyorsunuz bu etkiyi. İnsan ilişkileriniz içinde karşınızdaki kişiyi dinlemeden, yeterince iyi anlamadan, kendisini ifade etmesine alan tanımadan fevri kararlar almamanız, faydanıza olur diye düşünüyorum.

Diğer yandan, hızlı şekilde bir ilişkiye adım atmaktan, karşı tarafı iyi tanımadan bir ilişkiye başlamaktan da kaçınınız.

İş ortaklıkları da 7.evin konusudur. Uranüs etkisiyle hızlı başlayacak iş birlikleri olabilir. Ortaklıklar olabilir. Şu an için önermem bu tür girişimleri. Konulara zaman tanıyınız.


Balık ve Yükselen Balık :

6.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Günlük yaşam düzeninizde değişimlerin olabileceği, rutinlerinizin değişebileceği, gündelik olarak, düzenli olarak yaptığınız şeylerde değişimlerin olabileceği bir yeniay.

Bu ev aynı zamanda işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor.

İşinizle ilgili konularda, iş ortamınızla, çalışma şeklinizle, çalışma saatinizle ilgili konularda, değişimler olası. Yeniaya kare açıda olan Uranüs, bu yönde olasılıklarınızın olduğunu söylüyor. İşinizde görev tanımınız değişebilir. Hizmetin şekli değişebilir. Hizmet saatleri değişebilir. Çalışma yeriniz, çalışma saatleriniz değişebilir. Biraz beklenmedik gelişmeler olabilir bunlar Uranüs etkisiyle.

Yeni durumlar oluşursa, uyumlanarak, duruma göre şekil alarak düzeninizi sürdürmenizi öneririm. Hızlı ve fevri kararlar almayınız.


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Aslan Burcunda 28 Temmuz-12 Ağustos 2021

Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

Yeniay güzel değişimler getirsin hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!