17-23 Ocak 2022 Astroloji Gündemi

17-23 Ocak 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar !

Yeni haftanın gündemi ile geldim yine.

14 Ocak Cuma günü yılın ilk Merkür retrosu başladı sevgili okuyucularım.

Kova burcunun 10 derecesinde başladı. 4 Şubat günü oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

Bizleri nasıl etkileyecek ? Hangi konular üzerinden alacağız etkileri ? Nelere dikkat edelim ? Neler için bekleyelim ? Bu süreci değerlendirmek istesek, en güzel biçimde nasıl değerlendirebiliriz ?

Tüm bunları anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz :

14 Ocak-4 Şubat 2022 Merkür Retrosu

Bu haftanın bir diğer gündemi 18 Ocak günü yengeç burcunda gerçekleşecek olan dolunay değerli okuyucularım.

18 Ocak’ta yengeç burcunun 27 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Plutonik bir dolunay deneyimleyeceğiz bu kez. Duygusal anlamda dalgalanıyoruz biraz. Ruhsal anlamda bir dönüşüm ihtiyacı içindeyiz. Yaşamımızda bazı şeyleri artık değiştirmek istiyoruz. Yapabileceklerimizi artık yapacağımız, yeni kararlar alacağımız bir zamandayız.

18 Ocak 2022 Yengeç Burcunda Dolunay

Bu hafta çok önemli bir şey daha gerçekleşiyor.

Büyük bir değişim yaşanıyor gökyüzünde !

18 Ocak günü kuzey güney Ay düğümleri aks değiştiriyor.

Son 1,5 yıldır ikizler-yay hattındaydı Ay düğümleri. Artık bu döngü tamamlanıyor ve 18 Ocak Salı günü boğa-akrep hattına geçiyorlar.

Önümüzdeki 1,5 yıl boyunca kuzey Ay düğümü boğa burcunda, güney Ay düğümü ise karşısında, yani akrep burcunda olacak. Ay düğümlerinin transiti 18 ay sürer.

Bizim için önemi nedir Ay düğümlerinin ? Bu hat ne ifade ediyor ? Tutulma hattını simgeliyor. Tutulmalar, yani Güneş ve Ay tutulmaları Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Önümüzdeki 18 aylık süreçte artık boğada ve akrepte yaşayacağız tutulmaları.

Bu büyük değişim için ayrı bir yazı hazırlıyorum. Hafta içinde yayınlayacağım inşallah.

Bu hafta Güneş kova burcuna geçiyor ayrıca. Bir de bu değişim var.

Şimdi yeni haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


17-23 Ocak haftasının başlıca gelişmeleri :

Burada tekrar toparlamış olayım haftanın tüm gelişmelerini.

18 Ocak Salı günü, yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor.

Yine 18 Ocak günü kuzey güney Ay düğümleri, boğa akrep aksına geçiyor.

20 Ocak Perşembe günü 05:38’de Güneş kova burcuna geçiyor.


17-23 Ocak haftasının gezegen açıları :

18 Ocak : Merkür Kiron altmışlığı : Merkür 8° Kova, Kiron 8° Koç

Kiron’un Merkür’e uyumlu bir açısı olacak tekrar. Merkür bu açıyı yakın zamanda almıştı. Şimdi retrosunda yeniden alıyor.

Merkür iletişimlerimizi simgeliyor. Kiron ise şifalanmayı. Son zamanlarda insan ilişkilerimiz içinde kırıldığımız, gücendiğimiz şeyler olduysa ya da belki biz incittiysek birilerini, bu hafta bu durumlar onarılabilir. Farkında olduğumuz bir hatamız olduysa adım atalım. Durumu telafi etmeye çalışalım.

23 Ocak : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 3° Kova, Merkür 3° Kova

Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor. Bir süredir niyetinde olduğumuz, planlamasını yaptığımız konular için adım atabileceğimiz bir zamandayız.

İletişimler içinde kopukluklar yaşandıysa, yakın çevremiz içinde bir müddettir görüşmediğimiz kişiler varsa, bu kişilerle yeniden irtibatlar da doğabilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

17 Ocak 2022 Pazartesi

Ay gün boyunca yengeç burcunda. Dolunayın öncesindeyiz. 18 Ocak Salı günü burada bir dolunay gerçekleşecek.

Günün ilk yarısında ve öğle saatlerinde Ay Neptün üçgenini görüyoruz. Yumuşak, sakin, huzurlu bir akış var bu vakitte.

Ama akşam saatleriyle birlikte atmosfer değişiyor biraz. Ay Pluto karşıtlığı oluşuyor. Ardından 02:47’de dolunay gelecek. Akşam saatlerinde duygusal anlamda zorlanabileceğimiz durumlara açığız. Sorunlu bir durum olmasa bile (olmasın tabii ki), kendi içimizde çok iyi hissetmeyebiliriz. Olumsuz düşüncelere, olumsuz ihtimallere kapılabiliriz. Korkular, kaygılar, endişeler daha görünür olabilir. Ruhen biraz zorlanıyoruz bu dolunayda.


18 Ocak 2022 Salı

Bugün dolunay günü. Yengeç burcunun 27 derecesinde, Pluto’dan karşıt açı alan bir dolunay meydana geliyor.

Dolunay yazım burada, tıklayabilirsiniz ↓

18 Ocak 2022 Yengeç Burcunda Dolunay

Dolunay gün başlarken 02:47’de gerçekleşiyor. Yani Ay Güneş karşıtlığı meydana geliyor. Öncesinde ise Ay Pluto karşıtlığı var. Ruhen gerginiz bugünlerde. Dolunay bu Plutonik etki ile birlikte gerçekleşiyor (dolunay yazımda detayları görebilirsiniz). Kurduğumuz bağları, ilişkilerimizi, hayata ne ölçüde köklendiğimizi sorguluyoruz.

Dolunay ile birlikte boşluğa giriyor Ay. 07:03’e kadar bir boşluk süreci var. Yengeçte ve açısız olacak bu vakte kadar.

07:03’te aslan burcuna geçiyor.

Çocuklarla ilgili konular ön planda olabilir bugün. Onlar için yapılması gerekenler, onların ihtiyaçları. Yakın çevre içinde hamilelik konuları konuşulabilir. Bebek müjdeleri gelebilir. Bir tedavi ihtiyacı olanlar bu konu için harekete geçebilirler.

Ayrıca aslan etkisiyle sanatsal konular da öne çıkıyor.

Akşam saatlerinde Ay Merkür karşıtlığı geliyor. Bazı sözleri doğru değerlendiremeyebiliriz. Bazı cümleler bize yanlış gelebilir. Farklı bakış açıları çatışabilir. Dialoglar içinde birbirimize anlayışlı ve nezaketli olalım.


19 Ocak 2022 Çarşamba

Ay bugün aslan burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Günün ilk yarısında Ay Satürn ile karşıt açıda. Bazı engelleyici sebepler günlük akışta aksamalar yaratabilir. Tartışmalara da açık bir zemin var. Sakin ve hoşgörülü olalım.

Günün ikinci yarısında ise Güneş, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda. Çünkü Ay düğümleri boğa akrep aksına geçmiş durumda.

Gündüz saatleri akışkan görünüyor. Kolay ilerleyebiliriz bir şeyler içinde. Bu vakti yapmak istediğimiz şeyler için kullanabiliriz.


20 Ocak 2022 Perşembe

Ay bugün 17:02’ye kadar yine aslan burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Mars üçgeni ile hareketliyiz. Mars’ın enerjisiyle motivasyonumuz yerinde. Aslanın enerjisiyle keyfimiz yerinde 🙂 Mars da sporla ilgilidir, aslan burcu da. Sportif faaliyetler, etkinlikler için çok güzel bir sabah. Yapacağımız şeyler bize çok iyi gelebilir. Eğlenceli bir sabah yaşayabiliriz.

İşimizde, günlük işlerimizde bir şeyler hızlı ilerleyebilir. Mars üçgeni ile efor isteyen şeyleri aradan çıkarabiliriz, keyifle yapabiliriz.

11:15-17:02 arasında Ay boşlukta. Aslan burcunda iken diğer gezegenlerden alacağı tüm açıları almış durumda. Herhangi bir açısı yok.

Ay’ın boşlukta olacağı bu zaman diliminde önemli işler başlatmaktan kaçınınız. Büyük imzalı konular için de önermem Ay’ın boşluk zamanlarını. Çünkü Ay boşlukta iken başlatılan şeyler sonuç vermeyebiliyor, ilerlemeyebiliyor ya da istediğimiz şekli almayabiliyor.

17:02’de başak burcuna geçiyor Ay. Temizlik yapmak isteyebiliriz. Bir şeyleri düzenleyebiliriz bu akşam. Bazı şeylerden arınarak sadeleşebiliriz. Telefonumuzdan gereksiz fotoğrafları silmek gibi bir şey bile olabilir bu. Fazlalıklardan arınıyoruz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Ay duygu dünyamızı simgeler. Jüpiter, Ay’a karşıt açı yapıyor. Uyumsuz açılarında bir büyüteç etkisidir Jüpiter ve Ay başakta iken alıyor bu açıyı.

Başağın doğasında evhamlar, kuruntular, kaygılar var sevgili okyucularım. Bu akşam bir şeyler endişelendirebilir bizi. Bazı korkuları daha büyük yaşayabiliriz. Boş yere gerginlik yaşayabiliriz. Evham yapmamaya, konuları/durumları doğru değerlendirmeye çalışalım.

Yukarıda, haftanın başlıca gelişmeleri bölümünde belirttiğim gibi Güneş bugün 05:38’de kova burcuna geçiyor ayrıca.


21 Ocak 2022 Cuma

Ay başak burcunda transit ediyor.

Günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Uranüs üçgeni görüyoruz. Bir toprak üçgeni. İşimizle ilgili konularda, parasal konularda şanslı bir sabahtayız.

Başak temizlemeyi, düzenlemeyi, bir şeylere çekidüzen vermeyi simgeler. Uranüs ise özgürleşmeyi. Bizi ferahlatacak güzel bir temizlik yapabiliriz. Bu dijital bir temizlik bile olabilir. Gereksiz şeylerden arınıyoruz, dağınıkları toparlıyoruz bu sabah.

Başak burcu hizmetlerimizle ilgilidir ayrıca. Uranüs’ün uyumlu açılarının olduğu yerde ise güzel değişimler vardır. Hizmetlerimizi çeşitlendirecek, yenileyecek ve hizmet kalitemizi yükseltecek güzel değişikliklere gidebiliriz bugün.


22 Ocak 2022 Cumartesi

Ay bugünün tamamında da başakta yine.

Günün ilk yarısında Ay Neptün karşıtlığı var. Bir halsizlik, bir zor uyanma hali, bir isteksizlik şeklinde tarif edebilirim bu açıyı. Planladığımız bazı şeylerden vazgeçebiliriz. Motivasyonumuz düşebilir biraz.

Günün ikinci yarısında ise gayet güzel şekilde toparlanıyoruz. Ay Pluto üçgeni geliyor. Hem bedensel, hem ruhsal anlamda enerjimiz değişiyor. İşe dair konular açısından da güzel bir açı. Güçlenmekle ilgili bir görünüm.

Akşam saatlerinde Ay Mars karesini görüyoruz. Tartışmaların doğabileceği, uyumsuzlukların olabileceği bir vakit. Ayrıca sakarlıklar yaşanabilir. Bir şeyler kırılıp dökülebilir. Hepsine dikkat diyeyim.

22:45 sonrasında Ay boşlukta. Başakta iken alacağı başka bir açısı bulunmuyor önünde.


23 Ocak 2022 Pazar

01:02’ye kadar başak burcunda ve boşlukta olan Ay, 01:02’de terazi burcuna geçiyor.

Terazi ile ilişkilerin, ilişkilerimize dair konuların ön planda olacağı 2,5 günlük bir Ay transiti başlıyor.

Güneş Merkür kavuşumu kesinleşiyor ayrıca bugün. Yukarıda, haftanın açılarında başlığında bu kavuşum ile ilgili olasılıklarımızı görebilirsiniz.

Sabah saatlerinde Ay, Güneş Merkür kavuşumu ile şahane üçgen açılar yapıyor. Çok güzel bir sabah. Güneş Merkür kavuşumunun anlattığı ihtimalleri açığa çıkarıyor.

Güzel iletişimler olabilir. Bir süredir görüşmediğimiz kişilerle görüşebiliriz.

Aklımızın karışık olduğu, son zamanlarda üzerinde düşündüğümüz konularda netlik kazanabiliriz. Retro bir Merkür çünkü bu. Geriye dönüp bakıyoruz ve toparlıyoruz bir şeyleri.

Gündüz saatlerinde Ay Kiron karesini görüyoruz. İlişkiler içinde birbirimizi kırmamaya özen gösterelim.

Akşam saatlerinde Ay Venüs karesi geliyor. İkili ve sosyal ilişkiler içinde uyumsuzluklara açık bir zaman. Yakın çevremiz içinde bir şeylere gücenebiliriz. Dialogları minimumda tutmak, talepkar olmamak, beklenti içinde olmamak iyi olabilir bu akşam için.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum :

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2021-20 Ocak 2022

Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022

Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !! İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Güzel bir hafta diliyorum herkese ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!