Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022

Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022

Venüs 19 Aralık Pazar günü retrosuna başlıyor sevgili okuyucularım. 30 Ocak’a kadar devam edecek olan bir retro bu.

Retro oğlak burcunun 26 derecesinde başlayıp 11 derecesinde sonlanacak.

Öncelikle şuradan başlayalım : ‘Retro’ derken ne kastediyoruz ?

Bir gezegen için geri hareket, gerileme mümkün mü ? Gezegenler geriye doğru gider mi ?

Hayır ! Gezegenler hiçbir zaman yörüngesinde ilerlerken ters yönde harekete başlamaz.

Hiçbir gezegen için böyle bir şey söz konusu değildir.

Peki o zaman neden böyle söylüyoruz ?

Bir gezegen yörüngesinde akarken zaman zaman yavaşlar ve Dünya’dan bakıldığında bizden gerideymiş gibi görünür. Geri gidiyormuş gibi görünür.  Yani konu, bir izafiyet konusudur.

İşin mantığı, matematiği budur. Bu kısmı netleştirmiş olalım 🙂

Bu retroda nelere dikkat etmemiz faydamıza olur ? Getirileri neler olur ? Nasıl değerlendirebiliriz ? Süreci nasıl geçirebiliriz ? Bunları anlamak için dilerseniz önce Venüs’ün temsil ettiği konulara bakalım.

Venüs sevgiyi, ilişkileri, aşkı, hazları, mutlulukları, hayatın tadını çıkarmak diyebileceğimiz keyifleri, alışverişleri, eğlenceleri simgeler.

Güzellik, estetik, estetik işlemler, moda, sanat gibi temalar da yine Venüsyen konulardır.

Bu saydığım temalarda Venüs retrosu ile geriye dönüp bakacağız. Farkındalıklar yaşayacağız. Yarım kalmış, eksik kalmış konuları tamamlayacağız. Bir gözden geçireceğiz buraları.

İlişkileri yeniden yapılandırma dönemi olarak ifade edebiliriz örneğin.

Ama Venüs’ün çok temel bir anlamı var ! En en en temelde öz sevgiyi anlatır  Venüs. Kendimize verdiğimiz değeri, kendimize olan sevgimizi, kendimizle ilişkimizi.

Zaten hayatın içinde tüm ilişkilerimiz, kendimizle olan ilişkimizin birer yansımasıdır ! 🙂

Her şey oradan başlar. Kendimize olan tavrımız nasılsa, bunu bize aynalayacak insanları çekeriz yaşamımıza. O yönde ilişkiler yaratırız.

Venüs retrosu demek ki temel olarak nasıl çalışacak ? Kendimizle olan ilişkimizi gözden geçirmemizi isteyecek. Buna vesile olacak deneyimler getirecek.

Kendimizi ne kadar seviyoruz ? Gerçek anlamda değer veriyor muyuz kendimize ?

Varlığımızı onurlandırıyor muyuz ? Kıymetimizi biliyor muyuz ?

Bize önce biz şefkatli davranıyor muyuz ? Anlayışla yaklaşıyor muyuz hissettiklerimize ?

Yapabildiklerimizi, olduğumuz kadarını olduğu haliyle kabul ediyor muyuz ? Alıp sevgiyle sarıyor muyuz, sarmalıyor muyuz en içimizde ?

Zorlandığımız konularda kendimize zaman tanıyor muyuz ?

İnanıyor muyuz potansiyellerimize ? Başardıklarımızı önce biz takdir ediyor muyuz ?

Özel ve sosyal ilişkilerde dengeyi koruyor muyuz ?

Kimi önceliklendiriyoruz ? Hep karşı tarafı mı merkezde tutuyoruz, başkalarına göre mi hareket ediyoruz, yoksa kendi merkemizde biz mi varız ?

İşte buraları elden geçirme zamanı bu Venüs retrosu.

Eksik tarafları tamamladıkça, hatalı bakış açılarımızı ve yanlış sayılabilecek yaklaşımlarımızı düzelttikçe, içimizde dönüştükçe dışımıza da en güzel şekilde yansıyacaktır bu değişimler.

Şimdi oğlak burcu üzerinden de olasılıkları üretelim. Retro oğlakta gerçekleşecek. Bu burcun temsil ettiği konular için de geriye dönüp bakma fırsatı verecek bize.

Nedir oğlak burcunun temaları ? İşimiz, kariyerimiz, paramızı kazandığımız alan, işimizde ürettiklerimiz, üretme şeklimiz, sorumluluklarımız.

Venüs sevdiğimiz ve keyif aldığımız şeyleri sembolize eden bir gezegen. Oğlakta retro yapınca, işimizde memnun olduğumuz şeyler, memnun olmadığımız ve yeterince iyi hissettirmeyen şeyler, daha bir yüzeye çıkacaktır, daha görünür olacaktır gözümüze.

İşimizde nelerden rahatsızlık duyuyoruz ? Özellikle işimizin bir parçası olan insan ilişkilerimizden yana nasıl hissediyoruz ? İyi hissettirmeyen durumlar dönüşebilir mi ? Nasıl iyileştirilebilir ? Neleri açıkça konuşabiliriz ? Kendimizi nasıl ifade edebiliriz ?

İşimizden daha çok keyif almak için nelere ihtiyaç duyuyoruz ?

İşte tüm bu konular için de bir onarım, bir tadilat, bir yeniden yapılandırma ve iyileştirme zamanı bu Venüs retrosu.

Şimdi de genel olarak uyarılarımı aktaracağım !

Venüs retrosunda neler yapılmaz ? Nelere dikkat edelim ? Onları paylaşacağım.

Venüs’ün sembolize ettiği konularda yeni adımlardan, bütünüyle sıfırdan başlayacak olan şeylerden, başlangıçlardan uzak durmamız gereken bir retro sürecine giriyoruz.

Venüs retrosu ;

Evlilik, söz, nişan gibi adımlar için uygun değildir sevgili okuyucularım. Hatta yeni bir ilişkiye başlamak için de doğru zaman sayılmaz. Başlayacak olan şey kalıcı olmayabilir ya da sorun yaratabilir çünkü. Karmik bir hesaplaşmayı anlatıyor olabilir. O yüzden bu retroda, evlilik ve ilişki yönünde adımlardan, girişimlerden uzak durmanızı önereceğim.

Ama şu notu düşeyim !

Yeni tanıyacağınız kişiler için destekleyici bir dönem değil, evet. Fakat bir süredir yaşanıyor olmasına rağmen henüz kelimelere dökülmemiş, adı konmamış duygular, durumlar varsa açılmak için, duygularınızı ifade etmek iyi bir dönem 🙂

Bir türlü konuşulamamış duygular konuşulabilir. Karşılıklı olarak açılmalar olabilir 🙂

Diğer yandan gizli saklı ilişkiler de açığa çıkacaktır. Bir de böyle bir etkisi var Venüs retrosunun.

Estetik operasyonlar için de uygun olmayan bir dönem. Yapılırsa, istenen sonuçlar alınamayabilir, konu  problematik hale gelebilir. Tekrarı gerekebilir. Bu tür uygulamalar için de retronun bitmesini bekleyiniz.

Büyük alışverişlerden kaçınmak da faydamıza olur. Venüs retrosunda aldığımız şeyleri çok sevmeyebiliriz, memnun kalmayabiliriz.

Venüs sanatı da sembolize ediyor. Bir süredir ihmal ettiğimiz hobilerimiz, sanatsal çalışmalarımız varsa, bu retroda güzel bir geri dönüş yapabiliriz 🙂 !

Doğru değerlendirirsek, retrolar fırsat zamanıdır esasen.

Yerine göre temkinli olalım, beklemek gerekiyorsa bekleyelim.

Yeri geldiğinde fırsatları görelim ve değerlendirelim.

İnşallah en güzel şekilde içinden geçelim bu retronun da. Süreçten faydalarla çıkalım !

Burçlar için olasılıklara geçmeden evvel buraya önemli bir yazımı ekliyorum sevgili okuycularım :

‘Doğum haritasında retro Venüs’ konulu bir yazım var benim.

Haritada Venüs’ün retro olması yaşam yolunda hangi olasılıklara işaret eder ?

Etkileri nasıl dönüştürülebilir, nasıl iyileştirilebilir ? Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar Venüs retrolarında daha mı avantajlı olurlar, böyle bir avantaj var mı, pek çok konuyu etraflıca anlattım bu yazımda, tıklayabilirsiniz ↓

Doğum Haritasında Retro Venüs


 Şimdi Venüs retrosunun burçlar üzerindeki etkilerine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Siz bu retronun etkilerini 10.ev konuları üzerinden alacaksınız.

İş hayatımız, kariyerimizle ilgili konular, işimizde konumumuz, görev ve sorumluluk alanlarımız, yetkilerimiz, yöneticiler, patronlar, üstler, yönetim ve kurallar, otoritenin talepleri/kararları/uygulamaları bu evle ilgili.

Venüs retrosunda işinizde üstlerle ilişkilerinizde, yöneticilerle, yaşamınızda otorite figürü olan kişilerle, kişisel yaşamınızda aile büyükleriyle iletişimlerde daha özenli olmanız gerekebilir. Uyumsuz olduğunuz, farklı düşündüğünüz noktalar, daha çok görünebilir gözünüze. Özellikle kadın figürler üzerinden alabilirsiniz bu etkiyi.

Diğer yandan geçmişten tanıdığınız kişilerle yeniden irtibatlar doğabilir. Yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz onlarla. Tekrar işler, projeler, alışverişler olabilir. Geçmiş müşteri bağlantılarınızdan yana şanslı bir zaman. Yeniden kapınızı çalabilirler.

İşinizle ilgili gözden geçireceğiniz konular olabilir ayrıca. İşinizde en çok nelerden keyif alıyorsunuz, hangi durum neye dönüşürse daha çok keyif alabilirsiniz, daha verimli olabilirsiniz, konforunuz artar, işinizin bir parçası olan şeyleri değerlendirebileceğiniz bir retro.

Şunu da ekleyeyim :

Retrolar, sıfırdan başlayacak, bütünüyle yeni olan girişimler için uygun değildir. Bu dönemde böyle şeyler yapmamaya çalışın. Güncelde kurulu olan düzeninizi analiz edip iyileştirmek için kullanın bu süreci.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Retroyu 9.ev konuları üzerinden deneyimliyor olacaksınız.

Bu evin temsil ettiği eğitim, öğretim, uluslararası işler, uzaklar, yurt dışı bağlantılı konular ve hukuksal meselelerde bir şeylerin tekrar konu olabileceği bir retro bu.

Uzaklarda yaşayan, bir süredir bir araya gelemediğiniz, görüşemediğiniz dostlarınız, akrabalarınız varsa, Venüs retrosunda bir araya gelebilirsiniz.

Siz birilerinin yanına gidebilirsiniz, onlar size gelebilirler. Seyahatler olabilir.

Eğitim hayatınızda geçmişten tanıdığınız kişilerle tekrar irtibatlar doğabilir. Eski hocalarınızla yazışabilir, görüşebilirsiniz.

Daha önceden tanıdığınız, bir süredir bağlantınızın koptuğu kişilerle yeniden temaslar olabilir.

Bunun dışında bazı arkadaşlıklar, dostluklar içinde birilerini daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ben böyle düşünüyordum ama aslında şöyle biriymiş’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Olumlu olumsuz her iki türlü kastediyorum. Bazı varsayımlarınızın ve ön yargılarınızın yanlış olduğunu görebileceğiniz bir zaman.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs retrosunun etkilerini 8.ev konuları üzerinden alacaksınız.

Geçmişte borç verdiğiniz paralar, bu süreçte elinize geçebilir.

Çözülememiş parasal konularda uzlaşmalar yaşayabilirsiniz.

Venüs keyifleri, keyfi harcamaları simgeler. Retro döneminde borçlarınızı büyütmemeye, henüz kazanmadığınız parayı önden harcamamaya dikkat edin. Kredi kartınıza yüklenmeyin.

Bu ev parasal konuların dışında ruhsal sorunlarla, psikolojik sorunlarla, korku ve takıntılarla ilgili bir ev.

Şifanın kapısını açabilir bu retro size. Ama eğer isterseniz, çabalarsanız, dönüşüme niyet ederseniz. Yaratmak istediğiniz değişime yardımcı olacak, aracı olacak kişiler, bilgiler, kanallar, kaynaklar karşınıza çıkabilir retroda. İçsel anlamda bir temizlenme ve yenilenme zamanı. İyi değerlendirin, olur mu ?


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Retro 7.evinizde gerçekleşiyor.

İlişkiler, ortaklıklar, birlikte yapılan şeyler, birlikte yol aldığınız kişiler, hocalar, danışmanlar, danışmanlıklar bu evle ilgili.

Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa, partnerinizle geçmişten bugüne çözülememiş konuları oturup konuşabilirsiniz. Sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyleri, sizi memnun eden/rahatsız eden şeyleri ifade edebilirsiniz. İlişkiler için bir yeniden yapılandırma zamanı bu.

Ama en başta kendimizle olan ilişkimiz geliyor. En önemli ilişki bu. İkili ilişkilerde, sosyal ilişkilerde size nasıl davranılmasına müsaade ediyorsunuz, sınırlarınızı çiziyor musunuz, siz kendinize nasıl davranıyorsunuz, işte buraları gözden geçirme zamanı.

Başka neler olabilir ?

Geçmişte danışmanlık aldığınız birinden tekrar danışmanlık alabilirsiniz. İş hayatınızda eski bağlantılarınızla yeniden iş birlikleri yapabilirsiniz. Tekrar temaslar doğabilir. Yeniden el sıkışmalar, anlaşmalar olabilir Venüs retrosunda.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Retroyu 6.evinizde deneyimleyeceksiniz.

İş hayatınız, gündelik rutinleriniz, iş ortamınız, görevleriniz üzerinden etki alıyorsunuz. Çalışma arkadaşlarınızla ufak tefek anlaşmazlıklar doğabilir. Görevlerin paylaştırılmasında, iş bölümünde kişiler bir şeylere itiraz edebilirler. Bunu yapacak olan siz de olabilirsiniz. Hizmet sunduğunuz alanlarda keyifsiz hissettiren bazı şeyler olabilir. Konuşulması ve çözülmesi gereken, ortak karar alınması gereken konular olabilir.

Çok duygusal davranmadan, objektif kalmak, konulara biraz teknik bakmak, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Daha önce birlikte çalıştığınız kişilerle, belki astlarınızla, belki eviniz için hizmet aldığınız kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz. 6.ev sadece hizmet sunduğumuz alanları değil, hizmet aldığımız kişi ve alanları da simgeliyor. Bir tamir, bir temizlik, vb bir konuda daha önce çalıştığınız kişilerden yeniden yardım isteyebilirsiniz.

İşinizde astlarınız varsa, onlarla daha içten, daha samimi şekilde, bir şeylerin iç yüzünü konuşacağınız durumlar olabilir. Öğreneceğiniz şeyler de olabilir. Özellikle kadın figürleri daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ön yargılı düşünmüşüm’ diyeceğiniz şeyler olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

Venüs 5.evinizde yapıyor retrosunu.

Bu alan aşkı, flörtleri, ilişkileri anlattığı için eski aşklarla, flörtlerle tekrar iletişimler doğabilir.

Sanat ve hobilerimiz, yaratıcı işlerimiz yine bu evin konusu. Geçmişte ilgilendiğiniz alanlara, hobilerinize dönebilirsiniz.

Bu evin diğer temaları üzerinden de olasılıklarınızı üreterek uyarılarımı paylaşayım :

Spekülatif yatırımlardan uzak durmanızı öneririm. Borsa, döviz, altın gibi yatırım araçları da 5.ev yönetiminde. Venüs’ün retro sürecinde atılan adımlar istediğiniz sonuçları getirmeyebilir.

Bir uyarım daha olacak. 5.ev lüks tüketimleri, fonksiyonel özelliklerinden ziyade marka değeri sebebiyle pahalı olan ürünleri, gösterişli, görkemli şeyleri anlatır. Giyim, kozmetik, vb alışverişlerinizde bütçenize dikkat etmeniz faydanıza olur.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs retrosu 4.evinizde gerçekleşiyor.

Emlak, arsa alım satım konuları bu evle ilgili. Bu yönde planlarınız varsa, beklemenizi öneririm. Retroda verdiğiniz kararlar ve gerçekleştirdiğiniz şeyler, memnuniyet getirmeyebilir çünkü. Bu süreci araştırma yapmak, alternatifleri değerlendirmek için kullanmanız ve beklemeniz faydanıza olur.

Taşınmak isterseniz ani karar almayın derim.

Aile bireylerinizle zaman zaman tartışmalar, anlaşmazlıklar da yaşanabilir Venüs burada retro iken. Bazı durumlar, uyumsuz olduğunuz noktalar daha büyük görünebilir gözünüze.

Aile içi iletişimlerinizde nerelerde eksik hissediyorsunuz ? Anne babanızla bağınızda nelerin olması sizi daha güçlü şekilde besler ? Bunları daha net fark edeceğiniz, belki de ifade edeceğiniz bir zaman.

Diğer yandan sizin için, iyiliğiniz için yaptıkları, şu ana kadar belki yeterince fark etmediğiniz, tam olarak kıymetini bilemediğiniz şeylere farklı bir gözle bakacağınız bir retro bu.


Akrep ve Yükselen Akrep :

3.evinizde bir Venüs retrosu.

Bu süreçte ikili ilişkilerde ve de sosyal bağlarınız içinde kendinizi doğru ifade etmeye daha fazla özen göstermenizi önereceğim. Yazışırken, konuşurken, maillerinizde, mesajlarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda daha dikkatli olunuz. Kime ne söylediğinize dikkat ediniz. Niyetiniz kötü olmasa bile, başka başka anlamlara gelebilir söylediğiniz şeyler. Yanlış anlaşılmalar olabilir.

Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla ufak tefek dargınlıklar da yaşanabilir. Bazı şeylere gücenebilirsiniz ya da vaktiyle gücendiğiniz şeyleri oturup konuşabilirsiniz. Yüzleşmeler olabilir. Onlarla ilgili bilmediğiniz durumları da öğrenebilirsiniz.

Sosyal medyada aktif olduğunuz bir faaliyetiniz varsa, buralarda bir yenilenme zamanı olacaktır bu retro sizin için. Mevcut hali gözden geçirip değişikliklere gitme zamanı.


Yay ve Yükselen Yay : 

Sizler bu retronun etkilerini 2.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

Geçmişten gelen konular para harcatabilir size bu dönemde. Bir süredir aklınızda olan şeyleri yapmaya, satın almaya başlayabilirsiniz.

Keyiflerde, hazlarda, keyfi tüketimlerde ölçülü olmak gereken bir dönem.

Maddi koşullarınıza odaklanabilirsiniz ayrıca. İşinizin, gelirinizin sağladığı konforu güçlendirmek için yeni hedefleriniz olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Venüs retrosunun etkilerini 1.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

Bu retro, en çok sizi ilgilendiriyor.

Aile içi bağlarda, sosyal bağlarda, ikili ilişkilerde bir güncellenme zamanı. İlişkileriniz içinde size iyi gelen şeyler, eksik hissettiğiniz şeyler, sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyler, duygusal ihtiyaçlarınız..buralara bakma zamanı.

Tutumları, davranışları gözden geçirme zamanı.

Bu etkiyle birlikte sınır çekeceğiniz şeyler olabilir. ‘Bunu artık böyle istemiyorum. Böyle olmasın. Şöyle olsun’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Bunları ifade edebilirsiniz. Bağlarınızı güçlendirmek, yeniden yapılnadırmak isteyebilirsiniz.

Ama en en en temelde öz sevgi, öz saygı, öz değer kavramlarını sorgulayacağınız, kendinizi bu anlamda analiz edeceğiniz bir süreç bu. Kendi değerinizi daha güçlü şekilde idrak edebilir, bir dönüşümle yeni kararlar alabilirsiniz.

Bunlar dışında yeni bir ilişkiye başlamak ya da nişan yapmak, evlilik yönünde adım atmak için Venüs retrosunun uygun olmadığını belirteyim. Venüs retrolarında bu yönde şeyler yapmamak gerekiyor.

Bu süreçte estetik operasyonlardan, imaj, stil değişikliklerinden de uzak durmanızı öneririm. Çünkü istediğiniz gibi olmayabilir. Büyük alışverişler için de retronun bitmesini bekleyin ayrıca.


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs retrosu etkilerini 12.evinizde.

Venüs ilişkileri anlatır. 12.ev ise gizliliği. Gizli saklı yürüyen iletişimlerin ortaya çıkabileceği, görünür olabileceği bir zaman bu. Konu doğrudan sizinle ilgili olabileceği gibi, yakın çevreniz içinde de olabilir. Üstü örtülü ilerleyen ilişkiler duyulabilir.

Kadın figürlerle ilgili bazı önyargılı düşüncelerinizin ya da iyimser varsayımlarınızın değişebileceği bir retro. Bazı kişileri daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Aslında böyle biriymiş’ diyebilirsiniz. Olumlu yönde ya da olumsuz yönde, her iki türlü çalışabilecek bir etki.

Bu ev aynı zamanda ruhumuzu, iç dünyamızı, psikolojimizi anlatıyor. Kendimize sakladıklarımızla ilgili bir ev.

Retro size nerelerde iyileşmeniz gerektiğini fark ettirebilir getireceği deneyimlerle.

İçsel enerjinizin, sezgilerinizin, evrenle bağınızın kuvvetleneceği bir dönem.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs retrosu 11.evinizde gerçekleşiyor.

Arkadaş, dost çevreleri üzerinden etki alacaksınız bu retrodan. Arkadaşlıklarınızda verdiğiniz değerin karşılığını görüyor musunuz, gösterdiğiniz sevgi, ilgi ve değer ne ölçüde karşılık görüyor, buralara bakacağınız ve durumları eşitlemek isteyeceğiniz bir güncellenme zamanı bu sizin için.

Retro etkisiyle eski dostlarla sürpriz karşılaşmalar da yaşanabilir. Bir süredir görüşemediğiniz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Geçmişten tanıdığınız kişilerle keyifli zamanlarınız, programlarınız olabilir. Yeniden irtibat kurduğunuza sevineceğiniz güzel iletişimler olası.


Venüs retrosunun en güzel farkındalıklara ve en güçlü dönüşümlere vesile olmasını diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!