Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2021-20 Ocak 2022

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2021-20 Ocak 2022

Güneş 21 Aralık Pazartesi günü 18:59’da oğlak burcuna geçiyor ve 20 Ocak 2022 tarihine kadar oğlakta olacak sevgili okuyucularım.

Oğlak burçlarının doğum gününü kutluyorum 🙂

Düzenli, çalışkan, kural seven oğlaklar 🙂 İyi ki varsınız ! Oğlak yaşamı düzenler, sistem kurar. Olması gerekeni olması gerektiği gibi sürdürür disipliniyle. Hayat sizinle güzel. Mutlu bir yaş diliyorum 🙂

Güneş’in bu alana geçişi ile birlikte ne olacaktır ? Günlük yaşamımızda oğlak burcu temaları daha çok yer bulmaya başlayacaktır.

Oğlak burcunun temsil ettiği konularda, işlerimiz, dialoglarımız, gündemlerimiz olacaktır bu döngüde.

Peki oğlak burcu hangi konuları sembolize eder ?

İşimiz, çalışma hayatımız, işimizle ilgili konular, görevler, yapılacak işler, sorumluluklar, toplum önünde sahip olduğumuz sıfatlar, otorite bağlantılı konular, yöneticiler ve patronlarla ilgili konular, devlet bağlantılı işler ve işlemler.

Oğlak döngüsü, temelde sıkı bir çalışma zamanına girdiğimizi gösteriyor.

Güneş’in bu döngüsü ‘Vaktini iyi kullan, yapılacakları hallet, sorumluluklarını yerine getir.’ diyor bize. ‘Disiplinini sağla, sistemini kur, düzenli ilerle, sistematik hareket et.’ diyor.

Disiplinli ve görev odaklı bir tutumla ilerleyeceğiz bu dönemin enerjisiyle. Daha çok üreteceğiz, yaptığımız şeylerde bir istikrar sağlayacağız, bir düzen yaratacağız. İyi kullananlar için, son derece verimli geçecektir. O anlamda güzel bir transit.

İşimizde yönetim figürlerinin yeni düzenlemeleri olabilir ayrıca. Görev yeri, görev birimi değişen kişiler de olabilir. Otoritenin yeni duyuruları olabilir. Otoriteye yapılacak raporlamalar olabilir. İş yoğunluğumuzun artabileceği bir süreç.

Oğlak burcu devleti de sembolize eder. Güneş’in oğlakta olacağı bu döngüde, devlet dairelerinde işlemlerimiz de olabilir o yüzden. e-devlet üzerinden yapacağımız işlemler olabilir.

Çeşitli kurumlara ibraz etmemiz, beyan etmemiz, teslim etmemiz gereken  evraklar olabilir.

İş, kural ve disiplin şeklinde özetleyebilirim bu döngünün ana çerçevesini.

Şimdi Güneş’in oğlak burcu transitinin burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 10.evinize yerleşiyor.

Bu ev hareketlendiğinde, işimiz, kariyerimiz, yetki ve sorumluluklarımız, otorite ile ilgili konularımız ön plana çıkıyor. Yoğun bir çalışma temposu anlamına geliyor olabilir bu transit sizin için. Tevafuk, yıl sonu. Pek çok sektör için hayli hareketli bir zaman.

Raporlamalar artabilir. Düzenlemeniz, otoriteye sunmanız gereken şeyler olabilir.

Ayrıca oğlağın tabiatıyla şu oluyor bu Güneş transitlerinde : İşimizde bir şeyleri daha sistemli hale getirmek istiyoruz. Oğlağın disiplini ile bir çerçeve oturtmak, işleyişi daha iyi hale getirmek, bunun için de kurallar belirlemek istiyoruz. Tam bir disiplin zamanı. Çalışma, üretme ve işleri düzene koyma zamanı.

İşinizde yeni görevler, yeni sorumluluklar da gündeme gelebilir. Terfiler olabilir ayrıca. Yükselişler olabilir.

Devlet bağlantılı işlemler yine bu evin konusu. Evrak teslimi, başvuru, kayıt, dilekçe, vb. gibi şeylerle meşgul olabilirsiniz. Devlet dairelerinde ya da belki e-devlette yapacağınız işlemler olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 9.evinize geliyor.

Yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, basın, yayıncılık, hukuksal konular bu evle bağlantılı. Bu temalar hayatınızda varsa, bu konularda istekleriniz, planlarınız varsa, yeni güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz Güneş geçişi ile.

Eğitim hayatınız varsa, destekleyici bir dönem. Biraz da tempolu diyebilirim. Teslim etmeniz gereken projeler, evraklı işler, akademik çalışmalar olabilir.

Sizin ya da bir yakınınızın, ailenizden birinin uzak bir yere bir yolculuğu da gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki yakınlarınızla bağlantılar, haberleşmeler, bir araya gelmeler olabilir.

Dünya kültürleri hakkında daha fazla şey öğreneceğiniz, güzel bir dönem. Başka ülkelere, toplumlara, yaşam şekillerine, inanç sistemlerine olan merakınız artacaktır.

İbadethane gezileriniz olabilir 9.ev olması sebebiyle.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Başka bir ülke ile ilgili hedefleriniz varsa, niyetleriniz varsa, adım atabilirsiniz. Vize başvurunuz olabilir. Seyahatleriniz olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 8.evinize geçiyor.

Parasal konular, özellikle de başkalarından gelen maddi kaynaklar ve ödemeler öne çıkıyor bu transit ile.

Borçlarınızı artırmamaya, tasarruflu ilerlemeye çalışın. Kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde ölçülü olmanız, faydanıza olur.

Oğlak burcu devleti, devletin kurallarını, yönetmelikleri, kanunları simgeler. 8.ev ise vergi, muhasebe, sgk ödemeleri, prim, sigorta, tazminat, mal paylaşımı, mülk paylaşımı gibi konuları sembolize eder.

İşinizde vergilendirme, raporlama, muhasebe işlemleri gündeme gelebilir. Buralarda yapmanız gerekenler artabilir. Yönetmeliklere uygun olarak güncellemeniz gereken ya da raporlamanız gereken şeyler olabilir.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, bu Güneş transitinde yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 7.evinize yerleşiyor bu kez.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular bu evle ilgili. Ayrıca sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler, iş ortaklıkları yine bu evin konusu.

Güneş burada iken eşinizle/parrtnerinizle ya da iş ortaklarınızla ilgili konular ön planda olacaktır.

Hayatınızın herhangi bir alanında yenilemeniz gereken taahhütler, yıllık anlaşmalar, kontratlar da olabilir. Örneğin internet sağlayıcınız, örneğin bir dijital platform. Örneğin kira sözleşmesi. Her tür konu olabilir.

Eşiniz/partneriniz yeni başlangıçlar yapabilir bu dönemde. Oğlak burcu işimizi anlattığı için, özellikle kariyerinde yeni gelişmeler olabilir. Yeni iş fırsatları doğabilir. Mevcut işinde yükselebilir.

Devlet bağlantılı konular, resmi işlemler de olası. Atacağınız imzalar, yapacağınız başvurular, kayıtlar, vb şeyler olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 6.evinize geliyor.

Bu değişim ile birlikte 6.evin konuları öne çıkmaya başlıyor. Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz bu evle ilgili.

İşinizde ve kişisel yaşamınızda temponun, hareketliliğin yükselebileceği, bol çalışmalı, koşturmalı bir zaman.

Gündelik hayatınızı ve yaşam alanınızı, evinizi, ofisinizi, çekmecelerinizi, dolaplarınızı, arşivinizi düzenlemek, temizlemek için güzel bir dönem. Bu tür şeyler de olacaktır. 6.ev transit alınca, sadeleşmek isteriz. Bir şeyleri düzenlemek, yoluna koymak, fazlalıklardan arınmak isteriz.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Sağlık sorunları olanlar, doktora görünmek isteyenler muayene, tahlil, tetkik işlerini yapabilirler.

İyi yaşam, sağlıklı beslenme, spor konularına odaklanabilirsiniz ayrıca. Spora başlayabilirsiniz, detoks yapabilirsiniz. Bedensel olarak da arınma zamanı.

Bir şey daha ekleyeyim : Evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem. Onlar da bu evin konusu 🙂 Evcil hayvanınızın aşısı, kontrolü, eğitimi, vb konular olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 5.evinize geçiyor.

Sanatın ev burası. Sanatsal yaratımı anlatıyor.

5.ev yaratıcılıktır, fikirler üretmektir. Takdir ve alkıştır. Beğenidir. Göz önünde olmaktır.

Oğlak burcu işimizi simgeler. Dolayısıyla işinizde yaratıcı, başarılı, dikkat çekecek çalışmalarınız, farklı projeleriniz, sunumlarınız, duyurularınız olabilir bu dönemde. Tanıtımını yapacağınız şeyler olabilir.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler de getirebilir size 5.ev geçişi.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.

Bebek sahibi olmak istiyorsanız, destekleyici bir zaman. Yakınlarınızdan da bu yönde müjdeler gelebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş 4.evinize geliyor.

Evi ve aileyi anlatır 4.ev.

Bu süreçte, oğlak temaları olarak sayabileceğimiz konuları, eviniz ve aileniz üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Oğlak burcu, otorite olan, herhangi bir konunuzda yetki sahibi olan kişileri simgeler. Ev sahibinizle, kontratınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Kontratınızı yenileyebilirsiniz.

Ev almak isteyenler bunu gerçekleşebilirler. Tapu konusu olanlar, devlet dairelerinde bu işlemlerle meşgul olabilirler.

Yaşam alanınızın güvenliği için yeni bir şeyler yapabilirsiniz. Tamirat, eşya yenileme gibi şeyler de olası.

Oğlak burcu işi ve kariyeri anlatır. Ayrıca resmi/yasal konuları simgeler. Aile bireylerinizin iş hayatıyla ilgili gelişmeler olabilir Güneş burada iken. İş teklifi alanlar, işini kuracak olanlar olabilir.

Aile içinde resmi süreçleri, devlet bağlantılı başvuruları, vb olanlar varsa konular hızlanabilir Güneş ile.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 3.evinize geliyor.

Kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir. Yakın akrabalarınızla, kuzenlerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Akrabalardan haberler gelebilir. Taşınan komşularınız olabilir, yeni komşular gelebilir. Komşularınızla birlikte yaşam alanınız için alacağınız kararlar olabilir.

3.ev bu kişileri sembolize ediyor.

Burası aynı zamanda iletişim evi. Dialoglarınız, görüşmeleriniz, haberleşmeleriniz, bilgi paylaşımlarınız artıyor. Arkadaş çevreniz içinde de güzel bir dönem 🙂 Uzun zamandır bir araya gelemediyseniz, birlikte bir şeyler yapabilirsiniz. Keyif alacağınız, eğlenceli zamanlarınız olabilir.

Oğlak burcu iş hayatımızla ilgilidir. İşiniz için üreteceğiniz yeni bir şeyler geliyor gibi sanki 🙂 Zihinsel anlamda hareketli, üretken, verimli bir zaman.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş 2.evinize geliyor.

Para evi hareketleniyor. İşinizde daha çok kazanacağınız, önemli alışverişler yapacağınız, paradan yana şanslı bir dönem olabilir bu.

İşinize fokuslanmak, maddi kaynaklarınızı büyütmek, daha yüksek yaşam standartlarına sahip olmak, yaşam içindeki konforunuzu, keyiflerinizi artırmak isteyeceksiniz. Zihniniz parasal tarafta olacak.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Beklettiğiniz konular varsa, harekete geçebilirsiniz.

Yeni başlangıçları anlatır 1.evde bir Güneş transiti.

Oğlak burcu işi, kariyeri, iş hayatımızla ilgili konuları, yönetimi, yöneticileri simgeler. Devlet bağlantılı alanlar, resmi konular, yasal işlemler de oğlağın konusu.

Bu konularda yenilikleriniz, değişimleriniz, atılımlarınız olabilir özellikle.

Özgüvenli, kararlı ve girişken bir tavırla ilerleyeceğiniz, güçlü bir Güneş döngüsünden geçiyor olacaksınız. Önemli konularınız için değerlendirin süreci.


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 12.evinize geliyor.

Bu süreçte, önemli başlangıçlardan uzak durmanız önemli ! 12.ev döngüsünde başlatılan şeylerin devamı çok gelmeyebiliyor. İstenilen şekilde gelmeyebiliyor. O yüzden büyük atılımlar için bu 1 aylık oğlak sürecinde beklemede kalınız.

Bu evi bir inziva, bir içe dönüş, bir geri çekilme hali gibi düşünebiliriz. Daha çok kendinizle kalmak isteyebilirsiniz Güneş burada iken. Hevesleriniz, motivasyonunuz, hayata olan iştahınız biraz sönümlenebilir. Bir şeylerin muhasebesini yapabilirsiniz. Hayatınızda memnun olmadığınız alanları gözden geçirebilirsiniz. Bir içsel iyileşme ve yeniden doğuşa hazırlanma zamanı bu sizin için.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 11.evinize geliyor bu kez.

Bu ev renkli, eğlenceli bir ev. Çünkü sosyal çevremizi temsil ediyor.

Arkadaşlarınızla, dostlarınızla daha çok iletişim kuracağınız, sosyalleşeceğiniz, bol iletişimli bir zaman başlıyor.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da 11.evin konusudur. Toplum yararına yapılan bir çalışmaya katılabilirsiniz. Bir kampanyaya bağışınızla destek verebilirsiniz Güneş burada iken.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Merkür Oğlak Burcunda 13 Aralık 2021-2 Ocak 2022

Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

Aralık ayı burç yorumlarınız aşağıda yer alıyor :

Koç Burcu Aralık 2021, Boğa Burcu Aralık 2021, İkizler Burcu Aralık 2021,

Yengeç Burcu Aralık 2021, Aslan Burcu Aralık 2021, Başak Burcu Aralık 2021,

Terazi Burcu Aralık 2021, Akrep Burcu Aralık 2021, Yay Burcu Aralık 2021,

Oğlak Burcu Aralık 2021, Kova Burcu Aralık 2021, Balık Burcu Aralık 2021

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!