24-30 Ocak 2022 Astroloji Gündemi

24-30 Ocak 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım !

Nasılsınız ? Retrolarla aranız nasıl 🙂 Hem Merkür’ün, hem Venüs’ün retroda olduğu bir zamandayız. Aksilikler, keyifsiz ruh halleri, ilişkilerin içinde iyi hissetmediğimiz durumlar yaşıyor olabiliriz.

Ama diğer yandan önemli farkındalıklar ve güncellemeler de yükleniyor 🙂 Yeni bir sürüme geçer gibi güncelleniyoruz, yenileniyoruz.

Retrolarla ilgili bu hafta için verebileceğim iyi bir haber var ayrıca ! Bu hafta 29 Ocak Cumartesi günü Venüs retrosu sonlanıyor. Bir süredir insan ilişkilerimiz içinde yaşadığımız tatsızlıklar, keyifsiz durumlar geride kalmaya başlıyor.

Bir retro ya da bir dolunay/yeniay..ya da bir gezegen açısı..Her şey geçici. Hepsi geçici. Önemli olan hayatın o şey aracılığı ile ne söylemeye çalıştığını anlamak. Mesajları almak. Hataları düzeltmek. Eksikleri gidermek. Yenilenmek ve daha iyi bir versiyonumuza dönüşmek.

Retrolar da buna hizmet ediyor sistem içinde.

Yine de sonuna geliyor olmak güzel tabii 🙂 Venüs retrosu bu hafta sonlanıyor. Merkür retrosu ise 4 Şubat’ta bitiyor. Az kaldı, sıkalım dişimizi 🙂

Şimdi yeni haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


24-30 Ocak haftasının başlıca gelişmeleri :

24 Ocak Pazartesi günü 15:52’de Mars oğlak burcuna geçiyor. 13 Aralık’tan bu yana yay burcundaydı. Artık yay transiti tamamlanıyor ve sonlanıyor.

Mars hareketin ve girişimlerin gezegenidir. Hareket etme şeklimizi simgeler.

Yay burcu disipline olmakta zorlanan, disiplinden biraz uzak, keyiflere ve motivasyona odaklı bir burç. Mars burada iken ufkumuzu büyüten, yaşamımızı keyiflendiren, hayatımızı renklendiren yeni başlangıçlar yaptık. Diğer yandan yayın enerjisiyle hedeflerimize ve yapmak istediklerimize odaklanamadık tam olarak. Disipline girmekte ve istikrar göstermekte zorlandık.

Şimdi Mars’ın oğlak burcuna geçişi ile bu disipline kavuşuyoruz işte 🙂 Görevlerimize ve sorumluluklarımıza odaklanacağımız, üretmek, çalışmak, yapılacakları tamamlamak isteyeceğimiz, düzenle ve disiplinle ilerleyerek hedeflerimizde yol alabileceğimiz bir zaman başlıyor.

24 Ocak’ta başlayacak olan Mars’ın bu oğlak transiti 6 Mart tarihine kadar sürecek sevgili okuyucularım.

26 Ocak’ta Merkür, retrosu içinde oğlak burcuna geri dönüyor. 4 Şubat’a kadar sürecek olan retronun geri kalan kısmı oğlakta gerçekleşecek.

28 Ocak’ta Venüs durağan konuma geliyor. 29 Ocak’ta Venüs retrosu bitiyor.


24-30 Ocak haftasının gezegen açıları :

26 Ocak : Merkür Kuzey Ay düğümü üçgeni : Merkür 29° Oğlak, Kuzey Ay Düğümü 29° Boğa

Son birkaç gündür iletişim sorunları yaşandıysa, dialoglar içinde keyifleri kaçıran durumlar olduysa belki bir şeyler toparlanabilir. Bu güzel açı, bunun işaretçisi olabilecek bir görünüm.

29 Ocak : Merkür Pluto kavuşumu : Merkür 26° Oğlak, Pluto 26° Oğlak

Bir güçlenme göstergesi. Ama nasıl bir güçlenme ? Geriye bakarak, bir şeylere tekrar bakarak, daha önce fark etmediklerimizi bu kez fark ederek güçlenme. Çünkü bu Merkür, retro bir Merkür. Kovada başladığı retrosuna oğlakta devam ediyor. 4 Şubat’a kadar oğlakta olacak ve retro burada tamamlanacak.

Bunun dışında son zamanlarda yaşanmış olan Plutonik durumlar, duygular için bir şeyleri yeniden ele alma ve yeniden analiz etme zamanı bu. Nedir Plutonik duygular ? Pluto nasıl bir enerjidir ? Gölgesinde kıskançlık, kuşku, şüphe, gereksiz meraklar, kişilerle ilgili meraklar, temiz olmayan niyetler, art niyetli düşünceler vardır. Bu tür durumlar yaşadıysak birkaç gündür, birilerinden bu yönde şeyler gördüysek Merkür’ün retrosunda buraya tekrar temas etmesi ile bu konularda daha güçlü hissedebiliriz kendimizi. Böyle kişiler bunların karmasının kendilerine dönüşünü yaşayabilirler. Biz de gereken mesafeyi, tavrımızı koyabiliriz bu enerjiler karşısında.

29 Ocak : Güneş Kiron altmışlığı : Güneş 9° Kova, Kiron 9° Koç

Kiron iyileşmekle, şifalanmakla, güç toplamakla ilgili bir gösterge. Güneş ise doğrudan bizi anlatıyor.

Yapabileceklerimizi, potansiyellerimizi, kendimize olan güvenimizi, enerjimizi, atılımlarımızı simgeler Güneş. Bir iyileşme ve toparlanma ile ayağa kalkıyoruz bu hafta. Güç kaybettiysek, heveslerimiz eksildiyse, şimdi yeniden yüksek bir motivasyonla harekete geçiyoruz.

30 Ocak : Güneş Uranüs karesi : Güneş 10 Kova, Uranüs 10 Boğa

Değişimlere, sürpriz gelişmelere açık bir zaman. Değişmesi gereken, fakat buna rağmen bir süredir ertelenmiş şeyler çeşitli vesileler ile mecburen ve aniden değişebilir. Değişim yönünde adım atmak gerekebilir. Konu bir duygu gibi soyut bir şey olabilir. Yenilenmesi gereken bir eşya gibi somut bir şey olabilir. Her tür konu olabilir söz konusu şey. Değişimleri ve yön değişikliklerini anlatan bir kare.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

24 Ocak 2022 Pazartesi

Ay terazi burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Satürn karesini görüyoruz. Kısıt yaratan çeşitli durumlar olabilir ve günlük akışlar aksayabilir. Beklemek gereken şeyler olabilir bu sabah. Sabırlı olalım.

Ay terazide, ilişkileri simgeleyen burçta. Satürn ise uyumsuz açılarında soğukluk ve mesafe anlamına geliyor. İkili ve sosyal ilişkiler içinde, aile bağları içinde beklediğimiz şeyleri tam olarak göremeyebiliriz bu sabah. Bir şeylere gücenebiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Pluto karesinin etkisindeyiz. Öfkeler, kızgınlıklar yüzeye çıkıyor. İç huzurumuzu eksiltmeyelim. Herkesin bir şeylerden yana sınandığını kendimize hatırlatarak kabul enerjisinde olmayı deneyelim. Küçük ve değmeyecek şeyler ise bizi kızdıran, onları zaten önemsemeyelim.


25 Ocak 2022 Salı

Ay 06:57’ye kadar terazi burcunda bugün yine. 01:09-06:57 arasında boşlukta. 06:57’de akrep burcuna geçiyor.

Sabah erken saatlerde bir Ay Merkür karesi var.

İletişimler istediğimiz gibi akmayabilir. Önemli görüşmeleri şayet mümkünse erteleyelim.

Gündüz saatlerinde ise bu kez Ay Güneş karesi geliyor.

Yöneticilerle, patronlarla, eril figürler ile uyumu yakalamak biraz zor olabilir. Çok destekleyici bir zamanda değiliz. Pürüzlü durumlar gerginlik yaratabilir biraz.

Günün en güzel kısmı akşam saatleri diyebilirim. Sabaha ve gündüze kıyasla, çok daha ferah ve akışkan bir vakit. Ay Jüpiter üçgeni ile güzel bir akşamdayız. Her anlamda şanslıyız 🙂


26 Ocak 2022 Çarşamba

Ay akrep burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Günlük akışımızı aksatabilecek, pürüz yaratabilecek, ilerlemeyi zorlaştırabilecek şeyler olabilir.

Ama akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Neptün üçgeniyle güzel bir atmosfer var. Ruhumuzu negatif olandan arındırabileceğimiz, iyiliğimize hizmet edecek bakış açılarına gelebileceğimiz, yumuşak, şifalı, dingin bir vakitteyiz.

Konular çok daha rahat ilerleyebilir ayrıca.


27 Ocak 2022 Perşembe

Ay bugün 10:34’e kadar yine akrep burcunda.

Sabah erken saatlerde Ay önce Pluto, sonra Merkür ile uyumlu açılar yapıyor. Bu sabah erkenden yapacağımız şeyler varsa, destekleyici bir vakitteyiz.

08:27-10:34 arasında Ay boşlukta. 10:34’te yay burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay, Jüpiter ile uyumsuz açıda. Yayın ve balığın iyimserliği var bu resmin içinde. Ay yayda. Jüpiter ise balıkta. Gereğinden fazla iyimser davrandığımız, fazla pozitif düşündüğümüz konularda hayal kırıklığı yaratabilecek şeyler olabilir bu akşam. ‘Haa meğerse bu böyleymiş’ diyebiliriz.

Ama akşamın ilerleyen saatlerinde Ay Güneş uyumu geliyor. Çok güzel bir altmışlık açı oluşuyor Ay ve Güneş arasında. Kendimizi çok daha mantıklı bakış açılarına taşıyoruz. Modumuz, ruh halimiz, dialoglarımız, ilişkilerimizden yana şanslı bir görünüm bu ayrıca. Keyifli bir gece. Arkadaşlarla, dostlarla eğlenceli dialoglar olabilir ayrıca. Çünkü Güneş, Ay’a bu uyumlu açıyı sosyal çevremizi simgeleyen kova burcundan yapıyor.

Ay Kiron üçgeninin de devrede olduğu bir gecedeyiz. Son zamanlarda üzüldüğümüz konularda olumlu değişimler yaşayabileceğimiz bir vakit.


28 Ocak 2022 Cuma

Ay yay burcundaki transitine devam ediyor.

Günün ilk yarısında Ay’ın uyumlu, güzel bir açısı var. Bir Ay Satürn altmışlığı var.

Hocalarımızla iletişimler, eğitimlerle/kurslarla ilgili konular, kayıt, başvuru işlemleri için şanslı bir sabah.

Ayrıca kararsız kaldığımız konularda güzel öneriler alabiliriz bu sabah. Yapmak istediğimiz şeylerde yardımcı olacak kişiler karşımıza çıkabilir.

Günün ikinci yarısında ise Ay Neptün karesi geliyor. Beklentilerin dışında, beklediğimizin zıttında durumlar olabilir bu görünüm altında. Birilerinden bir şey istemek, rica etmek gibi bir niyetiniz varsa, bunu bu Neptün etkisi altında yapmamanızı önereceğim. Yanıtlar beklediğiniz yönde gelmeyebilir.

21:59 sonrası Ay boşlukta. Yay burcunda iken alacağı bir açı bulunmuyor artık önünde. Açılar tamamlanmış durumda.


29 Ocak 2022 Cumartesi

Ay 12:08’e kadar yay burcunda ve boşlukta. 12:08’de oğlak burcuna geçiyor.

Akşam üstü saatlerinde Ay, Mars ile kavuşuyor. Aceleci davranabiliriz. Agresif davranabiliriz. Gereğinden büyük tepkiler verebiliriz bir şeylere. Bu yüksek Marsiyen enerjiyi böyle kullanmayalım. Yapılacak şeyler konusunda harekete geçmek için değerlendirelim.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığı ile şanslıyız. Ruh halimiz olumlu yönde değişiyor. Sevineceğimiz güzel şeyler olabilir. Aradığımız bir şeyler varsa, bulabiliriz. İstediğimiz bir şeyleri yapabiliriz. Keyifli bir akşam.


30 Ocak 2022 Pazar

Ay oğlak burcunda bugün.

Sabah erken saatlerde Ay, Venüs ile kavuşuyor. Kadın figürlerle iletişimler doğabilir. Ailenin kadın figürlerinin ihtiyaçları ile ilgilenmemiz gerekebilir.

Pazar günü de olsa işimizi düşünebileceğimiz, işimizle ilgili yapılması gerekenlere vakit ayırabileceğimiz bir gündeyiz. Oğlak çalışkan bir burçtur çünkü. İş düşünür, iş sever 🙂 Ay oğlakta olunca üretmek, çalışmak, yapılacak işleri bekletmeden yapıp bitirmek isteriz.

Akşam saatlerinde Ay Neptün altmışlığı ile huzurlu bir atmosfer var. İlişkiler içinde sorunlu durumlar tatlıya bağlanabilir. İşimizle, evimizle, ailemizle ilgili konularda pürüzler varsa çözülebilir. Bir rahatlama halini anlatır Neptün’ün uyumlu açıları.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum :

Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022

Merkür Retrosu 14 Ocak-4 Şubat 2022

Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !! İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Keyifli bir hafta diliyorum herkese ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!