Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

Mars 13 Aralık Pazartesi günü Türkiye saati ile 12:53’te yay burcuna geçti sevgili okuyucularım. 24 Ocak’a kadar yayda olacak ve yay temalarını katacak hayatımıza.

Mars hareketi, aksiyonu, eyleme geçmeyi ve yeni başlangıçları simgeleyen gezegendir.

Transitleri, geldiği evin konularında bir hareketlenmeyi anlatır bize.

Mars hangi burçta ilerliyorsa, o burcun temsil ettiği konularda yeni başlangıçlarımız olur. Bir canlanma, bir yenilenme, bir değişim ve hareketlenme olur.

Ayrıca efor, mücadele, çaba demektir Mars. Mars’ın bulunduğu yer, enerjimizi fokusladığımız alandır.

Mars nerede ise, o burcun konularında yeni şeyler başlar ve bu başlangıçlar bir efor gerektirir. Uğraşlarımız, meşguliyetlerimiz, şekil vermeye çalıştığımız şeyler olur o konularda. Girişimlerimiz olur.

Beklemede kalmış niyetlerimiz için artık aksiyon alırız. Adım atarız. Kendiliğinden başlayan ve uyumlanmamız gereken gündemler de olur tabii. Biraz uğraştırır bizi Mars.

Zaman zaman da biraz kızdırır. Çünkü agresyonu simgeleyen gezegendir aynı zamanda.

Sorun yaratabilecek, bizi öfkelendirebilecek şeyleri de işaret eder o yüzden transitleri ile.

Peki yay transiti nasıl bir transit olabilir ?

Mars yay burcunda iken hangi konularda başlangıçlara açık olacağız ?

Hangi konularda çaba sarf etmemiz gerekecek ? Durumları yoluna koymak ya da planları hayata geçirmek için nerelerde bir efor halinde olacağız ?

Yay hangi temaları simgeliyor ?

Yüksek öğrenim, üniversite, akademik çalışmalar, eğitimler, ilimler yayın önde gelen temaları arasında.

Şehirler arası ve ülkeler arası seyahatler, uzaklara yolculuklar, uzakta yaşayan sevdiklerimizle, aile bireylerimizle, akrabalarımızla ilgili konular, yabancı ülkelerle ilgili konular, yabancı diller, toplumlarla ilgili konular, dünya kültürleri yine yay sembolizminde.

Bu temalarda koşturacağımız, hareket halinde olacağımız yeni konular doğabilir bu dönemde.

Başka şehirlerle bağlantımız varsa, bir yolculuk yapmamız, bir yere gitmemiz gerekebilir. İş seyahatleri olabilir. Gezi ve seyahat planları da hayata geçebilir tabii.

Bir başka ülkeye yerleşmek yönünde hazırlığı olanlar için temposu yüksek bir dönem. Başvurular, mülakatlar, evrak teslim süreçleri olabilir. Bildirimler, sonuçlar gelebilir.

Eğitim almak istediğimiz konularda, iyi bir hoca, iyi bir program için araştırmalar yapabiliriz. İrtibatlar kurabiliriz. Bir eğitim başlayabilir. Bu eğitim yaşamın, hayatın, evrenin işleyişini idrak etmemize vesile olacak ve hayat görüşümüzü güncelleyecek derin bir alanda olabilir.

Akademik hayatı olanlar için, öğrenciler için oldukça yoğun bir döneme benziyor. Sınavlar, proje ve ödev teslimleri, makale çalışmaları, tezler, kongre ve konferans hazırlıkları, vb konular gündeminizde olacaktır. Varsa artacaktır.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlamak için harika bir zaman. Başka ülkelerin kültürlerine dair yeni şeyler öğrenebileceğimiz bir zaman. Özellikle dans bir yay temasıdır, bu yönde bir başlangıç getirebilir Mars ilgi duyanlara 🙂

Hukuksal konularda bir hareketlenme olacaktır ayrıca. Beklediğiniz duruşmaların, sonuçlanmaların gerçekleşeceği dönem olabilir bu. Hukuku da sembolize eden burçtur yay.

Başka neler olabilir ?

Uzağınızda yaşayan, başka bir şehirde ya da ülkede olan sevdiklerinizle, dostlarınızla ilgili yapmak istediğiniz şeyler olabilir. O şeyler için hazırlıklarınız, çabalarınız olabilir ya da sizden istedikleri şeyler olabilir. O konularla ilgilenebilirsiniz.

Marsiyen enerjiyi girişimlerimiz için kullanmaya çalışalım. Saydığım tüm bu temalarda kimi zaman agresyon yaratabilecek durumlara da açık bir zamandayız. Biz o kısmı sönümlemeye ve dizginlemeye çalışarak yenilikler için değerlendirelim Mars’ın enerjisini.


Şimdi Mars’ın yay transitinin burçlar üzerindeki etkilerine geçeceğim.

Ondan evvel, iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Mars 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirlerarası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Hayat çerçeveniz içinde bu konular varsa, buralarda yeni gelişmelerin olabileceği, belki yeni kararlarla harekete geçeceğiniz, hızlanacağınız bir Mars transiti olacaktır bu. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Eğitim hayatınız içinde yoğun bir dönem olabilir.

Uzakta yaşayan aile bireyleriniz ve sevdikleriniz için yapmanız gereken şeyler olabilir. Efor sarf edeceğiniz konular gündeme gelebilir.

Seyahatler, keyfi ya da mecburi yolculuklar da olası.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Mars 8.evinize geliyor.

Parasal konular, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler bu evin konusu. Bu konular Mars ile hareketleniyor.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar olabilir.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bunu  yapabilirler. Krediler, bankacılık işleri/işlemleri bu evle ilgili.

Yapılandırılacak olan borçlar olabilir. Hukuksal boyutu olan borçlar konusunda yeni gelişmeler olabilir. Konuyu artık mecburen çözmeniz gerekebilir.

İşinizde vergi konusu, faaliyetlerinizi resmi olarak belgelendirme konuları, muhasebecilik işleri öne çıkabilir. Buralarda bir efor hali olacak gibi.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Mars 7.evinize geliyor.

Bu ay ilişkiler evinizde büyük bir hareketlilik var. Burası ilişkiler alanı.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön planda.

Bu ev kimleri ve hangi konuları temsil ediyor ? Evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri, ayrıca iş ortaklıklarını, iş birliklerini.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin konusu.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda bu konularda yeni şeylerin başlayabileceğini anlıyoruz bu transitten.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan, görüştüğünüz biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Mutlulukla, uyumla ilerleyen bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olabilir herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız, iletişim ağınız büyüyebilir.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmen konumunda olduğunuz bir işle meşgul iseniz hareketli, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz 🙂

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Hocalar, eğitmenler eklenebilir hayatınıza. Herhangi bir konuda bir kursa ya da birebir/özel ders alacağınız bir eğitime başlayabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Mars 6.evinize geliyor.

Bol bol çalışmalı, bol koşturmalı, hareketli bir dönem. Hareket ve bereket zamanı 🙂

6.ev üretmek, hizmet sunmak demektir. Çalışmak, fayda sunmak demektir. İşinizde yeni başlangıçlarınız olabilir. Hizmet ya da ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz. Sunduklarınızı daha güzel, daha faydalı hale getirmek için yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

İş aramakta iseniz fırsatlar doğabilir. Çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hem iş hayatınızda, hem de kişisel yaşamda günlük ritmin yükseleceği bir zaman bu. Yeni rutinler, yeni bir günlük düzen geliyor gibi sanki 🙂


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 5.evinize geliyor.

Dış dünyayla bağlantınızın artacağı, eğlenmek, gezmek isteyeceğiniz, evden ziyade sosyal ortamlarda olmak isteyeceğiniz bir zaman olabilir bu.

Sanatsal faaliyetler, kurslar, eğitimler içinde olabilirsiniz. Yay burcu eğitimi, 5.ev ise sanatı simgeler. Dans bir yay temasıdır. Bir dans eğitimi de gündeme gelebilir o yüzden.

Etkinlikler içinde olabileceğiniz, ilgi alanlarınızda, sanatta, sporda hareketlenebileceğiniz bir transit.

Çocuklar da 5.evin temasıdır. Çocuklarınız varsa, onlarla ilgili meşguliyetleriniz de artabilir. Biraz çaba, efor gerektiren konularla ilgilenebilirsiniz. Düzene koymanız gereken şeyler olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

Mars 4.evinize geliyor.

Mars’ın olduğu yer, ne için efor sarf ettiğimizi anlatır. Enerjinizi daha çok evinize, ailenize odaklıyor bu döngü.

Evimiz, evimizle ilgili planlarımız, tadilat, bakım, tamir, dekorasyon konuları, evimizi ilgilendiren konular, ayrıca ailemiz, aile bireylerimiz 4.evin temaları arasında.

Mars ile buralarda neler olur ?

Yeni başlangıçlar olur. Planlarınız için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu adımı atabilirler.

Evinizde değişimler yapmak, yapılması gerekenleri ele almak için aktif, güzel bir dönem.

Bununla birlikte Mars bir çatışma enerjisidir. Zıtlaşmayı, uyumsuzluğu, agresyonu simgeler. Ev içinde tartışmalar yaşayabilirsiniz bu transit içinde zaman zaman. Bu Marsiyen enerjinin farkındalığıyla, bu etkiyi bilerek birbirinize karşı sakin ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm. Konuları büyütmeden, anlaşmak, uzlaşmak niyetiyle, huzurunuza odaklanarak geçirin süreci.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Mars 3.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde koşturmalar olabilir. Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. Gidip geleceğiniz yerler olabilir.

Yakın çevre ve iletişim alanında ağırlıyor olacaksınız çünkü Mars’ı. Ayrıca yukarıda saydığım kişileri Mars temsil ediyor.

Yay burcu eğitimi ve akademiyi simgeler. Akademik planlarınız, hedefleriniz, başvuru hazırlıklarınız varsa buralar hareketleniyor. İletişimleriniz ve günlük hareketliliğiniz, yapmanız gerekenler ile artıyor.

Bunlar dışında yakın çevre içinde yurt dışı bağlantısı olan, başka şehirlerle bağlantısı olan konular, yolculuklar, uzak yerlere seyahatler gündeme gelebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Mars 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konulara bir canlanma geliyor. Mars daha fazlasını yaptırabilir size. Daha çok üreteceğiniz, daha stratejik olabileceğiniz, daha çok kazanabileceğiniz, bereketli bir dönem.

Bu ev kazançlarımızı olduğu kadar, harcamalarımızı da simgeliyor. Yay ise eğitim demek. Eğitim masraflarının da gündeme gelebileceği bir dönem o yüzden. Eğitimler, kurslar, seminerler için yapacağınız ödemeler olabilir.


Yay ve Yükselen Yay : 

Mars 1.evinize geliyor.

Tam bir yenilik dönemi. Yeni yeni başlangıçlarınız olabilir. Ruhunuzdaki tozları atmak, hareketlenmek, canlanmak isteyeceğiniz, parlak bir dönem.

Bir süredir yapmak istediğiniz seyahatleri yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Kültür turlarına katılabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. İlgi alanlarınızda eğitimlere katılabilirsiniz. Yay temaları üzerinden böyle güzel olasılıklarınız var.

Hayatınızla ilgili her konuda olabilecek başlangıçlar anlamına geliyor bu transit sizin için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Mars 12.evinize geliyor.

12.ev hazırlık yapmanın zamanıdır. Harekete geçme zamanı değildir ! 12.ev döngüsünde yeni şeylere adım atılmaz.

Ama Mars gözü kara bir gezegen. Girişim isteyen, eylem, hareket isteyen bir gezegen.

Dolayısıyla beklemek istemeyeceğiniz, sabırsız davranabileceğiniz konular olabilir. Bunu yapmayınız mümkün olduğunca. Mars 12.evde iken başlatılan şeyler, istenen sonuçları vermeyebiliyor çünkü.

Ayrıca bedensel ve ruhsal anlamda halsizlik, yorgunluk, enerjinin düşmesi gibi durumlar olabilir 12.ev etkisiyle. Mars ise zaten bağışıklığımızı anlatan gezegen. Kendinize daha iyi bakın derim Mars burada iken. İyi beslenin, iyi uyuyun, size iyi gelecek şeylere yönelin.


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars 11.evinize geliyor.

Yaşamınızda bir canlanma, bir renklenme etkisi bu. Kendinizi yeni sosyal ortamlarda, yeni grupların, arkadaşların, takım faaliyetlerinin, etkinliklerin içinde bulabilirsiniz.

Özellikle yay temalarında olabilir bunlar. Nedir yay temaları ? Yabancı diller, dünya kültürleri, dünya dansları, ilimler, ufkunuzu besleyecek alanlar.


Balık ve Yükselen Balık :

Mars 10.evinize geliyor.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, Marsiyen enerjiyle hızlanacağınızı düşünebiliriz. Girişim zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Özellikle yay temalarında olabilir bunlar. Vize-pasaport konuları, uluslararası para transferleri, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri ile ilgili işlemler gibi örneğin. Bu yönde gündemleriniz varsa istediğiniz şeyler gerçekleşebilir, başlayabilir.


Bir başka yazıda görüşmek üzere, sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!