Merkür Retrosu 14 Ocak-4 Şubat 2022

Merkür Retrosu 14 Ocak-4 Şubat 2022

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın ilk Merkür retrosu 14 Ocak Cuma günü kova burcunda başlıyor.

Kova burcunun 10 derecesinde başlayıp oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak olan bir retro bu.

Yani hem kova, hem oğlak burcu üzerinden gerçekleşecek.

Merkür 14 Ocak-26 Şubat arasında kova burcunda retrosunda olacak.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan geri kalan kısmında ise oğlak burcunda bir retro süreci deneyimleyeceğiz.

İlk kısım olan kova dönemi için konuşacak olursak ; özellikle sosyal ilişkilerimizi gözden geçireceğimizi söyleyebiliriz.

Merkür iletişimin gezegenidir. Dialoglarla, irtibatlarla ilgilidir. Ayrıca düşüncelerimizi, bakış açılarımızı, zihinsel odağımızı temsil eder.

Kova burcu ise sosyal çevremizi sembolize ediyor. Arkadaşlarımız, dostlarımız, içinde olduğumuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları kova burcunun temaları arasında.

Sosyal ilişkilerimize, yakın çevre dialoglarımıza daha fazla odaklanacağımız, belki bir şeyleri sorgulayacağımız, durumlara başka gözlerle, farklı bakış açılarıyla bakacağımız bir zaman.

Hangi bağın içinde nasıl hissediyoruz ? Kurduğumuz bağlardan memnuniyet duyuyor muyuz ?

Dostluklarımız ve arkadaşlıklarımız içinde çözülmesi, şifalandırılması gereken şeyler var mı ?

İnsan ilişkilerimizde neleri istiyoruz ? Neler değerlerimizle örtüşmüyor ?

Kimlerle ‘biz’ olabiliyoruz ? Köklendiğimizi kimlerle bir türlü hissedemiyoruz ?

Kişisel haklarımıza, kendi iyiliğimize saygılı mıyız ?

Başkalarının menfaatine aynı ölçüde özenli miyiz ?

İlişkilerimize biraz daha bu gözlerle bakacağımız bir retro etkisi alıyoruz sevgili okuyucularım.

Bağlarımızı şifalandırmak için iyi bir dönem esasen. Merkür retrolarında bir şeyleri onarma fırsatı buluruz.

Çünkü Merkür retrolarında, hiç bakmadığımız açılardan bakarız konulara. Farklı perspektifler, uyanışlara vesile olur. Güzel farkındalıklar yaşarız.

İlişkiler için bir yeniden yapılandırma zamanı diyebilirim.

Sözlerimizi iyi seçelim. Arkadaşlıklarımıza özenelim. Oturup konuşmak istediğimiz şeyler varsa da samimiyetle, içtenlikle paylaşalım bunları.

Anlaşmalarda, imzalı işlerde, kontratlar gibi bağlantılar içinde de bir şeyleri gözden geçirmemiz gerekebilir.

Bazı şeyleri yeniden ele alacağımız, üzerinden geçeceğimiz, pürüzleri gidereceğimiz bir Merkür retrosu geliyor yine. Merkür retroları eksikleri gidermek, olanı olduğundan daha iyi hale getirmek için bir fırsat dönemidir.

26 Ocak-4 Şubat arası olan oğlak döneminde ise oğlak burcunun temsil ettiği konularda daha dikkatli olmamız, daha kontrollü ilerlememiz, iletişimlerimize dikkat etmemiz ve büyük başlangıçlardan uzak durmamız faydamıza olacaktır.

Oğlak burcunun temalarına bakalım öyleyse : İşimiz, kariyerimiz, yöneticilerimiz, yaşamımızdaki otorite figürleri, üstlerle iletişimlerimiz, otoritenin talepleri, kararları, bildirim ve düzenlemeleri, ayrıca devlet bağlantısı olan konular, yasal süreçler, evrak teslimleri, başvurular, kayıtlar, imza, onay, vb resmi işlemler.

Merkür oğlakta retro iken işimizde üstlerle, yöneticilerle, ayrıca müşteri bağlantılarımızla dialoglarımıza daha fazla özenelim. Kendimizi doğru ifade ettiğimizden ve hangi sözün nasıl anlaşıldığından emin olalım sevgili okuyucularım.

Geçmişten tanıdığımız kişiler yeniden karşımıza da çıkabilir. Yeniden irtibatlar da doğabilir.

Bir süredir ilerlememiş olan resmi konuların ilerleyebileceği, sürüncemede kalmış olan şeylerin tamamlanabileceği bir zaman. Diğer yandan sıfırdan/yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir zaman olmadığından önemli konularda girişimlerden uzak durmanızı önereceğim.

İş kurmak, iş değiştirmek, işiyle ilgili büyük atılımlar yapmak isteyenlere beklemelerini önereceğim.

Merkür retrolarını geçmişe dönüp bakmak, eksikleri tamamlamak, yeniye hazırlanmak için verir bize hayat 🙂 Öyleyse biz de bu yönde değerlendirelim. Yeni ve büyük adımlardan kaçınalım sevgili okuyucularım.

Merkür retrolarında neler yapılmaz ? Genel anlamda nelere dikkat edelim ? Neler için bekleyelim ? Şimdi bir özet ve uyarı listesi yapacağım sizler için. Her Merkür retrosunda yapıyorum bunu.

Merkür iletişim gezegenidir. O yüzden bu süreçte iletişimlere, sözlerimize, mesajlarımıza, maillerimize, her zamankinden daha fazla özenelim. Çünkü Merkür retrolarında kendimizi istediğimiz gibi ifade edemeyebiliyoruz. Böyle olunca yanlış anlaşılmalar doğabiliyor. Daha dikkatli olalım.

♦ Günlük akışlarda yazışmalarımıza, mesajı, maili kime gönderdiğimize, nereye hangi rakamı yazdığımıza dikkat edelim. Önemli evrakları doldururken bilgileri eksiksiz yazmaya özenelim.

♦ Büyük diyebileceğimiz, önemli alışverişleri retroda yapmayalım. Özellikle de elektronik eşya satın almak için önermeyeceğim bir süreç. Tam da kova burcunda bir retro zaten bu. Kova teknolojiyi, teknolojik ürünleri, elektronik aletleri simgeler. Merkür retrosunda aldığınız şeylerden memnun kalmayabilirsiniz. Bu alışverişi boş yere yaptığınızı düşünebilirsiniz. Üründe sorun olabilir, teslim, kurulum süreçlerinde pürüzler yaşanabilir. Elektronik alışverişlerimizi, retro sonrasına bırakalım.

♦ Online alışverişlerde güven vermeyen sitelerden uzak duralım.

♦ Hayati kararlar almaktan kaçınalım. Yaşamınızı büyük ölçüde etkileyecek önemli konuları, eğer mümkünse, bekletmenizi, yeterince düşünmeden bir adım atmamanızı önereceğim. Merkür retrosu, konuları etraflıca düşünüp tartma, daha detaylı, daha kapsamlı bir değerlendirme yapma zamanıdır.

İş kurmak, iş değiştirmek, ev almak, ev satmak, taşınmak, evde büyük değişimler yapmak gibi majör adımları da retro sonrasına ertelemeniz faydanıza olur.

♦ İmzalı işler, yeni anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler için destekleyici değildir Merkür retroları. Merkür retroda iken başlayan anlaşmalar uzun süreli olmayabiliyor. Gözden kaçan sözleşme koşulları olabiliyor. Özetle söylersek, sorun yaratacak durumlar olabiliyor. Dolayısıyla imza gerektiren konular için de bir bekleme zamanı bu.


Şimdi kova burcunda başlayıp oğlak burcunda tamamlanacak olan bu Merkür retrosunun burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

11.evinizde başlayacak, 10.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Retronun 26 Ocak’a kadar olan kısmı 11.evinizde.

Sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız, iş ortamınızda içinde bulunduğunuz ekipler, grup çalışmaları bu ev kapsamında. O yüzden arkadaşlarla iletişimlere dikkat diyorum.

Bazı projelerin, yapmış olduğunuz çalışmaların üzerinden geçme zamanı bu ayrıca. Eksikler tamamlanacaktır. Düzeltmeler, iyileştirmeler olacaktır.

26 Ocak-4 Şubat arası olan retronun geri kalan bölümünde ise 10.ev konularında başlangıçlardan uzak durmanızı, daha dikkatli ilerlemenizi, daha kontrollü olmanızı önereceğim.  Nedir 10. evin konuları ? İşimiz, iş hayatımızla ilgili konular, yöneticilerle dialoglar, kariyerimizi ilgilendiren konular, resmi işlemler, devlet bağlantılı işler.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

10.evinizde başlayacak, 9.evinizde tamamlanacak olan bir Merkür retrosu.

14 Ocak-26 Ocak arasında retro 10.evinizde.

İşinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle dialoglarda yanlış anlaşılmamaya dikkat etmenizi, bu doğrultuda davranmanızı önereceğim.

Kendi işini kurmak isteyenler bu döngüde beklemeli. İşten ayrılmak için de uygun bir döngü olmadığını belirteyim. Hızlı kararlar almayınız.

İmzalı işlerde, evrak işlerinde, devlet dairelerinde yapılması gereken işlerde aksaklıklar doğabilir retro ile. 10.evin konuları arasında bunlar da var.  Eksikler, tamamlanması gereken, üzerinden geçilmesi gereken şeyler çıkabilir. Ama diğer yandan geçmişten gelen, sürüncemede kalmış konular tamamlanacaktır.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 9.evinizde yaşanacak.

9.ev temaları üzerinden olasılıklarınızı aktarayım. Uyarılarımı da paylaşayım.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, örneğin bir okul, bir vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin ayrıca. Bir şeyler karışmasın 🙂


İkizler ve Yükselen İkizler : 

9.evinizde başlayacak, 8.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

26 Ocak’a kadar olan dilimde retro 9.evinizde. 9.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Yüksek öğrenim hayatınızda evrak işlerinde eksikler, dalgınlıklar yaşanmaması adına dikkat etmenizi, hocalarla ileitşimlerde daha özenli olmanızı, kendinizi doğru şekilde ifade etmenizi önereceğim. Bazı ödevlerin, projelerin üzerinden geçmeniz de gerekebilir.

Seyahat planlarınızda değişiklikler getirebilir Merkür retrosu. Uzaklarla ilgili işlerde bazı beklemeler olabilir.

Önemli işlere başlamaktan ve imza atmanızı gerektirecek konulardan uzak durmanız gereken bir dönem. Merkür retrolarında önemli başlangıçlar yapmamamız gerekiyor.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 8.evinizde yaşanacak.

Ortaklı paralar, başkalarından gelen kaynaklar, borçlar, ödemeler, kazançlar, maddi konular bu evle ilgili.

Bu zamana kadar şekil almamış olan parasal konular, ortaklı kazançların paylaşımları gibi konuların sonuca bağlanabileceği bir zaman.

Geçmişten gelen, birikmiş olan borçlarınız için bir ödeme planı oluşturulabilir. Borçlar yapılandırılabilir. Durumu yoluna koymak için fırsatlarınız olabilir.

Mülkler, kazançlar, vergi, prim, sigorta, tazminat, kredi gibi konularda gündemleri olanlar için konuları bir ele alma, derleme, toplama zamanı bu. Beklediğiniz sonuçlar, yanıtlar, kararlar varsa, Merkür retrosunda bu yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

8.evinizde başlayacak, 7.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

26 Ocak’a kadar olan kova döneminde retro 8.evinizde. 8.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Geçmişten gelen borçlar karşınıza çıkabilir. Örneğin öğrenciliğinizde devletten aldığınız bir kredi gibi.

Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bu retro sürecinde ödemenizi rica edebilir. Sizin vaktiyle borç verdiğiniz paralar gelebilir.

Retrolar bir temizlik süreci aslında. Kredi kartı borcunuzu bitirebilirsiniz. Yüklü ödemeleriniz varsa küçültebilirsiniz.

Şu uyarımı da yapayım : Kişisel kazanç yerine eşten, aileden ya da bir başka noktadan gelen bir maddi kaynakla ilerliyorsanız, böyle bir düzeniniz varsa, bu retroda bazı gecikmeler olabilir. Elinize geçeceğini düşündüğünüz paralar, çeşitli sebeplerle gecikebilir. B planınız olsun o yüzden.

Bir de bu ev kredilerle ilgilidir. Merkür retroda iken bir kredi çekmemenizi, bir borç oluşturmamanızı öneririm. Çünkü retroda başlayan şeyler sorun yaratabiliyor. İnsanın ayağına dolanabiliyor biraz.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 7.evinizde yaşanacak.

İlişkiniz içinde partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

7.ev bu konu ve kişileri sembolize eder.

Diğer yandan konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak, kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. O anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, kuvvetlenme zamanıdır.

Oğlak retrosu olduğundan devlet bağlantılı konularda, resmi işlemlerde bir şeyler çözülebilir, yoluna girebilir. Oğlak burcu bu konularla bağlantılıdır.

Bununla birlikte yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanız faydanıza olur sevgili okuyucularım.


Aslan ve Yükselen Aslan :

7.evinizde başlayacak, 6.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

26 Ocak’a kadar olan dilimde retro 7.evinizde. 7.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durunuz, beklemede kalınız bu süreçte.

Partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte. Oralara da dikkat diyeyim. Çünkü 7.ev bu kişileri temsil ediyor.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 6.evinizde yaşanacak.

Bu ev iş, hizmet, sağlık, günlük düzen, görev ve sorumluluklar, rutinler gibi temaları kapsıyor.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir Merkür burada retro iken. Herhangi bir konuda hizmet aldığınız noktalarda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Bunun gibi durumlarda stres yapmadan bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Merkür retroda iken, planlamalarınızı daha iyi yapmanız, bir şeyleri gözden kaçırmamak adına yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz faydanıza olur.

Ayrıca büyük bir temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek gerekmediği halde sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için, gün içinde yaptığınız şeyleri gözden geçirebilirsiniz. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

6.evinizde başlayacak, 5.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

26 Ocak’a kadar olan dilimde retro 6.evinizde. 6.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Yoğunluğunuz artabilir. Hesap kitap işleri, arşiv düzenleme, kayıt işleri, dosyalama işleri verilebilir size. Bu tür şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Evinizde, ofisinizde büyük bir temizlik zamanı bu. Yaşam alanınızı, çalışma alanızı gözden geçirip yeniden düzenleyebilirsiniz.

Ufak tefek mevsimsel sağlık sorunlarına açık bir döngü ayrıca. Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bağışıklığınızı yüksek tutacak şeyler yapmanızı önereceğim.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 5.evinizde yaşanacak.

Aşkta, flörtler içinde zaman zaman iletişim sorunları olabilir. Birbirinizi yanlış anladığınız durumlar olabilir. Kendinizi doğru tanıtmak, karşı tarafı doğru anlamak adına daha özenli olun bu retro etkisinde.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden yorulabilirler biraz 🙂 Onların yaramazlıkları ile uğraşabilirler 🙂 Onlar için yapmanız gereken şeyler olabilir. Bir süre zorlanabilirsiniz bir düzen oturtmakta. Bazı aksaklıklar olabilir. Ama geçici bir etki bu.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Retro 5.evinizde başlayacak, oğlak dönemi ile 4.evinizde tamamlanacak.

14-26 Ocak arasında retro kovada, 5.evinizde. 5.ev temalarında temkinli olmak faydanıza olacaktır. Uyarılarımı paylaşayım.

Kova burcunun 10 derecesinden oğlak burcunun 24 derecesine kadar sürecek olan bir retro bu.

Retro 5.evinizde başlayacak, oğlak dönemi ile 4.evinizde tamamlanacak.

14-26 Ocak arasında retro kovada, 5.evinizde. 5.ev temalarında temkinli olmak faydanıza olacaktır. Uyarılarımı paylaşayım.

Bu dönemde kalıcı olmayacak flörtler olabilir. Yeni tanışmalar için çok uygun bir zaman değil bu. Diğer yandan bir süredir görüştüğünüz biri varsa ya da karşılıklı duygularınızın olduğu ama henüz açılmadığınız özel biri varsa, bu retroda konuşabilirsiniz. Hislerinizi, kendinizi açıkça ifade edebilirsiniz.

Çocukları olanlar için şöyle söyleyeyim : Biraz uğraştırıcı gündemler getirebilir Merkür retrosu. Pürüzlü durumlar, belki 1 kerede değil, birkaç kerede çözülebilecek durumlar. Onlarla ilgili meşguliyetleriniz artabilir. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, kendi düşüncelerini, planlarını anlatabilirler size. Konuşmadığınız şeyleri konuşabilirsiniz.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 4.evinizde yaşanacak. Ev ve aile alanı burası.

Evinizde eşyalarınızı yenileyebileceğiniz, arızalı şeyleri onarabileceğiniz ya da yenisini alabileceğiniz, evinizi düzene koymak isteyeceğiniz bir dönem.

Aile içinde eski konular tekrar gündeme gelebilir, biraz sorun yaratabilir bu retroda. Anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Oturup etraflıca konuşmak, karşılıklı olarak birbirinizi anlama niyetinde olmak, empati kurmak güzel olur tabii.

Bu bir oğlak retrosu. Oğlak burcu devlet bağlantılı konuları, resmi işlemleri de simgeler. Aile içinde bu yönde konularınız da olabilir. Eksik evrakları tamamlamak, geriye dönük bir şeylerin üzerinden geçmek gerekebilir. Devlet dairelerinde işleri olabilir ailenizin, anne babanızın.


Akrep ve Yükselen Akrep :

4.evinizde başlayacak, 3.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 4.evinizde. 4.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Ev içinde, aile içinde bazı sorunların, çözülmesi gereken konuların doğabileceği bir dönem.

Evinizde tamir, bakım, yenileme gerektiren durumlar olabilir.

Aile içinde anlaşmazlıklar olabilir.

Diğer yandan aileniz ve eviniz konusunda ikamet, emlak konularında bir süredir beklediğiniz şeyler varsa, Merkür retrosunda sonuçlanabilir. Sürüncemede kalmış ya da bir türlü çözülememiş bir şeyler, istediğiniz yönde şekil alabilir. Çözülebilir.

Retrolarda geçmişten gelen konuların  bu kez farklı bakış açılarıyla yeniden ele alındığını, çözümlerin bulunduğunu, işlerin yoluna girdiğini görürüz.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise 3.evinizde yaşanacak.

3.ev, iletişim evidir en temelde. Retro etkisiyle bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Özellikle ilkokul, ortaokul, lise yıllarınızdan arkadaşlar, hocalar olabilir bu kişiler. Çünkü 3.ev, üniversiteye kadar olan eğitim hayatımızdır. Eski komşularınız karşınıza çıkabilir ayrıca bu süreçte. Komşuları da simgeler 3.ev.

Bunlar dışında kardeşlerle, yakın akrabalarla dialoglarda yanlış anlaşılmalara, iletişim problemlerine açık bir zaman dilimi. 3.ev temel olarak bu kişileri simgeliyor. Bu dönemde sözlerde kötü niyet aramamaya çalışınız. Kendimizi doğru ifade edemeyebiliyoruz Merkür retrolarında iken. Söylemek istediklerimizi tam olarak anlatamayabiliyoruz.

Yakın çevre dışında da, genel olarak dikkat edin diyeceğim iletişim konusuna. Yazdığınız maillerde, mesajlarda, sosyal medyada yaptığınız paylaşımlarda daha fazla düşünerek hareket edin.


Yay ve Yükselen Yay : 

3.evinizde başlayacak, 2.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 3.evinizde. 3.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Retrodan yakın çevre iletişimleriniz etki alıyor.

Günlük hayatınızda sık gördüğünüz, sık görüştüğünüz, yakın çevre diyebileceğiniz kişilerle iletişimlerde kimi zaman sorunlar yaşanabilir. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Kardeşlerle ilgili konular, halledilmesi gereken bir şeyler çıkabilir ayrıca. Strese kapılmadan, ufak tefek pürüzlerle çok odaklanmadan ilerleyiniz.

Retrolar geçmişi önümüze tekrar getiriyorlar. Eski komşularınız, eski okul arkadaşlarınız ile tekrar irtibat kurabileceğiniz bir retro süreci ayrıca 🙂 Çünkü bu kişiler de 3.ev kapsamındadır.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise 2.evinizde yaşanacak.

Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem diyeyim. 2.ev para evidir. Parasal her tür konuda dikkatli olmanız iyi olur.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde yaptığınız hesaplamaları bir kez daha, bir kez daha kontrol etmek gibi örneğin. Maddi konularla ilgili iletişimlerde, bankacılık işlemlerinde daha detaycı olmak gibi örneğin.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

2.evinizde başlayacak, 1.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 2.evinizde.

Sizler bu retrodan parasal konular üzerinden etki alacaksınız. Önemli alışverişleriniz için retronun bitmesini beklemenizi önereceğim. Çünkü doğru karar veremeyebilirsiniz. Bir şeyi aldıktan sonra ‘Aslında bunun yerine şu şeyi alsam, daha iyi olurmuş’ diyebilirsiniz. Bu süreçte beklemek, faydanıza olur.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise oğlak burcunda, 1.evinizde yaşanacak.

1.evinizde bir Merkür retrosu, müthiş bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir ayrıca Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir.


Kova ve Yükselen Kova :

1.evinizde başlayacak, 12.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 1.evinizde.

Bir farkındalık dönemi bu sizin için. Nasıl iletişim kuruyorsunuz insan ilişkilerinizde ? Tavrınız, tarzınız ne ? Nasıl bir enerjidesiniz ? Sözleriniz, davranışlarınız nasıl anlaşılıyor ? Gerçekte siz, algılandığınız gibi biri misiniz ? Doğru ifade edebiliyor musunuz kendinizi ? Biraz buralara bakacağınız bir süreç.

Bazı kararları ya da fikir, plan aşamasında olan şeyleri gözden geçireceğiniz, daha iyi hale getireceğiniz, eksikleri tamamlayacağınız bir retro dönemi ayrıca.

İmzalı her tür konudan uzak durmanızı önereceğim. İmza derken bu bir iş anlaşması da olabilir, bir ev kira kontratı da olabilir, nikah da olabilir. Merkür retroları büyük adımlar ve imzalar için uygun zamanlar sayılmazlar. Merkür retrolarında başlayan şeyler kısa süreli olabiliyor ya da pürüz yaratabiliyor. Dikkat etmeniz ve bu etkiyi bilerek retronun bitmesini beklemeniz faydanıza olur.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise oğlak burcunda, 12.evinizde yaşanacak.

12.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini fark edebileceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, evren yolunu da gösterecektir 🙂 İhtiyaç duyduğumuz her bilgi, en doğru zamanda gelir hayattan.

Ayrıca yaşam kalitenizi yükseltmek, hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirmek için, hangi işleri bitirip geride bırakmanız, yarım kalan hangi konuları tamamlamanız gerektiğini söyleyecek size Merkür, retrosu ile.

Bir şeyleri ele alıp bu kez tamamlayıp çok daha rahat edeceğiniz, bir derleme toplama zamanı bu hayatınız içinde.


Balık ve Yükselen Balık : 

12.evinizde başlayacak, 11.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 12.evinizde.

Korkular, kaygılar, bilinçaltınızda biriktirdikleriniz yüzeye çıkabilir, daha görünür olabilir bu süreçte. Ruh halinize yansıyabilir. Rüyalarınıza yansıyabilir. Korkularınızı daha net fark edebilirsiniz.

Duygu durumunuzu iyileştirmek adına yeni şeyler yapabilirsiniz. Bunlar internet, teknoloji bağlantılı şeyler olabilir. Örneğin bir aplikasyon kullanmaya başlamak gibi. Bu bir kova retrosu olduğu için böyle söylüyorum. Kova interneti, teknolojiyi simgeler.

Hem 12.ev etkisi + hem retro süreci söz konusu. 12.ev dönemleri de, retro zamanları da girişimler için destekleyici değildir. Önemli işlerden, başlangıçlardan, imzalı konulardan uzak durmanız, retronun bitmesini beklemeniz faydanıza olur.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise oğlak burcunda, 11.evinizde yaşanacak.

Bu retronun etkisini ağırlıklı olarak sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alabilirsiniz.

11.ev bir takımın parçası olmayı anlatan bir alan. Dolayısıyla iş ya da başka bir sebeple, bir parçası olduğunuz gruplar içinde iletişimlerde daha özenli olmanızı önereceğim. Ufak tefek pürüzler olabilir. Yanlış anlaşılmalar sebebiyle kırgınlıklar doğabilir. Karşınızdaki kişinin iyi niyetinden şüpheniz yoksa, kelimelere çok odaklanmamaya çalışınız.

Dijital platformlar, online konular, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bunlar da 11.evin konusudur. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu biliniz ve stres yapmayınız. Merkür retrolarında böyle şeyler yaşanabiliyor 🙂


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2021-20 Ocak 2022

Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022

Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !! İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!