27 Nisan 2021 Akrep Burcunda Dolunay

27 Nisan 2021 Akrep Burcunda Dolunay

27 Nisan Salı günü Türkiye saati ile 06:31’de akrep burcunun 7 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor.

Her ayın içinde bir dolunay yaşıyoruz sevgili okuyucularım. Hatta bazen bir ayın içine iki dolunayın denk geldiği de oluyor. Sürekli olarak yaşadığımız bir şey yani dolunay.

Ama bu dolunay, önemli bir dolunay. Diğerlerinden farklı olarak, oldukça keskin, dikkat çekici görünümleri var.

Dolunayın an haritası şöyle :

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği Ay döngüsüdür. Bu dolunayda Ay akrepte, Güneş ise karşı alanda, yani boğada.

Güneş, dolunay sırasında Uranüs ile kavuşuma yaklaşmış durumda.

Satürn, dolunay ile kare açı konumunda. Yani Güneş, Ay ve Satürn arasında

bir t-kare açı kalıbı var.

Bu yılın ana karakterini belirleyen çok önemli bir açısı var sevgili okuyucularım. Nedir o ? Satürn Uranüs karesi.

Köklü değişimler anlamına gelen bir açı bu. Uzun süredir aynı şekilde devam etmiş olan durumların değişimini anlatıyor.

Sabrın, toleransın, anlayışın bittiği noktayı ve kopuşları simgeliyor.

İşte bu dolunay, Satürn Uranüs karesini tetikleyen bir dolunay.

Bireysel bazda düşünecek olursak, kişi Satürn Uranüs karesinden yana ne yaşayacaksa bu yıl, bunu bu dolunay ile yaşayabilir.

Uzun zamanlar boyunca tahammül ettiğiniz, düzeltmeye çalıştığınız fakat buna rağmen istediğiniz değişimleri göremediğiniz durumları sonlandırma zamanı bu.

Belki verdiğiniz değerin karşılığını alamadığınız, size iyi gelmeyen, sizi aşağı çeken ilişkileri noktalandırma zamanı.

Bu t kare açı kalıbı, boğa, akrep ve kova ekseninde, yani sabit nitelik grubu burçlarda meydana geldiği için, biten şeyler için kesin bir sonlanma zamanı olabilir bu. Kolay kolay karar değişikliği olmayabilir.

Uranüs uyandırmaya geliyor. Belki ‘Şimdiye dek nasıl görememişim, nasıl izin vermişim bu durumlara’ diyeceğimiz farkındalıklar olacaktır. Kendi değerimizi daha güçlü şekilde fark edip daha fazlasına izin vermeyeceğimiz durumlar için bir bitiş vakti olacaktır bu dolunay.

Ülke bazında skandal diyebileceğimiz durumlar da görebiliriz haberlerde.

Boğa akrep aksı, parayı simgeliyor. Uranüs ise dijital olan şeyleri. Aynı zamanda sarsıcı, beklenmedik, sürprizli, öngörülemeyen şeyleri de anlatır Uranüs.

Bakın, son günlerde büyük bir kripto para vurgunu görüyoruz haberlerde, değil mi ?

Dolunay yaklaşırken etkiler açığa çıkmaya başlamış durumda. Her zaman için bu böyledir.

Bir açı, kavuşum, tutulma, yeniay, dolunay, söz konusu şey her ne ise, yaklaşırken, etkileri görünür olmaya başlar. Birkaç gündür bu dolunayın etkisini de yaşıyoruz esasen.

Şimdi burçlar için olasılıklara geçeceğim.

İletişim bilgilerimi aktarayım öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Parasal konularda dikkatli olmanız gereken günlerdesiniz. Büyük alışverişleri, aciliyeti yoksa ertelemeniz iyi olur. Önemli alım satım konularınız varsa, onları da bu dolunayın etkisi altında iken önermem.

Çünkü çok vurgulu bir Uranüs etkisi var dolunayda. Öngörülemeyen, sürprizli durumlar olabilir.

Parasal bir konuda bir sonlanma, bir borcun bitmesi, bir alacağın tahsili, bir tazminatın temin edilmesi, bir sigorta, bir vergi konusunun çözümlenmesi gibi gelişmeler de yaşayabilirsiniz, eğer böyle gündemleriniz varsa.

Ağırlıklı olarak parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İlişkiler aksı aktif hale geliyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde size iyi gelmeyen, sizi bir şekilde sınırlandıran, üzen, yoran, aşağı çeken kişilerle yol ayrımlarının gündeme gelebileceği bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

Eşinizle/partnerinizle ilgili zorlu konular varsa, uğraştığınız bir şeylerin içinde iseniz, sürprizli çözümler, güçlü değişimler de gerçekleşebilir.

İkili ilişkiler başta olmak üzere, genel anlamda insan ilişkilerinizde önemli kararlar alabilirsiniz. Ama bunlar üzerinde etraflıca düşünülmemiş şeyler ise, konuya yeterince vakit tanımadıysanız, aceleci, fevri kararlar almayın tabii.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İş hayatınız, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız, evinizde size yardımcı olanlar, günlük hayat düzeniniz, sağlık konuları, ayrıca evcil hayvanlar gibi temalar üzerinden etki alıyorsunuz. 6.ev kapsamında bu temalar var.

İş ortamınızda, iş yapma şeklinizde, günlük görevlerde değişimler meydana gelebilir. Günlük düzeninizde, rutin olarak yaptığınız bir şey sonlanabilir. Hatta Uranüs etkisiyle hızlı ve sürprizli bir değişim olabilir bu. Bir şey köklü olarak değişebilir.

Ani istifa kararlarına açık bir zamandasınız. Eğer bir B planınız yoksa, hali hazırda başka bir iş alternatifi yoksa, hızlı karar almayın lütfen.

Sağlık konusunda bir sürecin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir tedaviniz varsa, artık konu tamamlanabilir. Konudan özgürleşebilirsiniz. Akrep dönüşüm ve şifalanma halini simgeler çünkü.

Evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. Onlarla biraz daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, ayrıca sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler, çocuklara dair konular 5.ev kapsamında sayabileceğimiz temalar.

Aşk hayatınızda sürdürdüğünüz ama aslında içinde iyi hissetmediğiniz bir flört hali, bir ilişki varsa, bağınızı sonlandırabilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler olabilir. Konuyla ilgili gergin bir süreç yaşıyor olabilirler. Konudan yana yorulmuş olabilirler. Dolunay bu alanı tetikliyor. Bazı şeyler şu an için istediğiniz şekilde olmayabilir. Ama gün gelir, olur. Çünkü zorlu zamanlar da var, şanslı zamanlar da var hayatın içinde. Şimdilik konuyu akışa bırakmak iyi gelebilir size.

Sanatsal konularınız varsa, işiniz bu ise, buralarda bitireceğiniz şeyler olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

4.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

4.evin temaları üzerinden etki alacaksınız. Nedir onlar ? Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar.

Bir ev değişikliği gündeme gelebilir, bu yönde bir planınız varsa. Hatta yoksa bile olabilir 🙂 Çünkü işin içinde sürprizlerin gezegeni Uranüs var.

Bir süredir taşınmak istiyorsanız, evinizle ilgili memnun olmadığınız durumlar varsa, artık bu dolunay ile konuyu tamamlayabilirsiniz. Net bir karar alabilirsiniz.

Emlak, arazi, arsa, tapu konularında gündemleriniz olabilir. Biraz beklenmedik şeyler olabilir bunlar.

Ayrıca aile köklerinden, geçmişten, çocukluğunuzdan aldığınız etkiler ve inanç kalıplarınız, korkular, çekingenlikler, kabuğunuzda kalmanıza neden, değişimlere engel olan bakış açılarınız, ürkek hissettiğiniz ve adım atmakta zorlandığınız konular, duygusal ihtiyaçlar yine 4.ev için söyleyebileceğimiz konular.

Bu konularda önemli uyanışlar, değişimler geliyor. Mevcutta yaşadığınız bir şeylerin kök nedenini fark edebilir ve bu doğrultuda yeni şeyler yapabilirsiniz. ‘Bu artık böyle gitmez’ dediğiniz durumları sonlandırma zamanı.


Başak ve Yükselen Başak : 

3.evinizde bir dolunay gerçekleşecek.

Bu ev en temelde kardeşlerimizle ilgili. Yakın akrabalar, komşular, sıkça görüştüğümüz kişiler de yine bu evle bağlantılı. Bu kişilerle ilgili gündemleriniz olabilir. Kardeşlerinizin bitirdiği, sonlandırdığı şeyler olabilir. Değişimler yaşayabilirler. Krediler, borçlar, vb parasal konular gündeme gelebilir. Artık yapılması gereken bazı ödemeler olabilir.

Yakın çevrenizde, arkadaşlıklar içinde, iletişimlerde kontrollü olmanızı önereceğim. Diğer yandan size iyi hissettirmeyen ve yeterince şans tanıdığınız bağlantıları sonlandırma zamanı bu.

3.ev arabaları, araçları da anlatır. Bir araba satışı da olabilir gündeminizde. Arabanızı satmak istiyorsanız, bu dolunayın civarı günlerde satış gerçekleşebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Parasal konularda ve taşınmaz mallarla, müklerle ilgili konularda bir gündem getiriyor size. Satürn 3.evinizde ilerlemekte. Kardeşlerinizi de ilgilendiren parasal konularınız varsa, ev, mülk konularınız varsa ve bir süredir netleşemediğiniz durumlar olduysa, bu dolunay sürecinde köklü çözümler, tamamlanmalar olabilir.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey, büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa, bu dolunaya yakın günlerde (öncesi-sonrası civarı günlerde) yapmamanızı öneririm. Aldığınız şey istediğiniz gibi olmayabilir, şaşırtabilir sizi. Memnuniyetsizlik yaratabilir.

Gelirleriniz arasında başkalarından gelen bir kaynak tamamlanabilir, sonlanabilir. Kişisel kazançlarınız açısından baktığımızda ise para kazanma şekliniz değişebilir diyebiliriz.

Yani özetle parasal konularda bir değişim etkisi alıyorsunuz.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Satürn Uranüs karesini aktive eden, önemli bir dolunay bu.

İlişkiler aksı üzerinden etki alıyorsunuz. 1-7.evlerde bir karşıtlık hali var. Evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, koçluklar, iş birliği yaptığınız ve birlikte yol aldığınız kişiler ve özel hocalar 7.ev kapsamında.

Uzun zamandır sizi yormuş, üzmüş, incitmiş ya da bir şekilde fayda getirmemiş ilişkilerden özgürleşme zamanı bu sizin için. Dolunay 1.evinizde gerçekleştiğinden, ilişkiyi sonlandıran taraf siz olabilirsiniz.

Bitmesi gereken bir ilişkinin (illa ki bir aşk ilişkisi olmasına gerek yok, yukarıda saydığım ilişkileri kastediyorum) belki çok farkındasınız bir süredir. Ama bir şeyleri gömezden geliyorsunuz. Yeni olandan, değişimden korktuğunuz için belki elinizde olanı sonlandırmaya cesaret edemiyorsunuz. Hayat sonsuz olasılıklarla dolu aslında.

Böyle bir bağ, bağlantı, bir türlü bitiremediğiniz bir şey varsa, evren müdahale edebilir buraya. Sizin bitiremediğinizi hayat bitirebilir. Kadersel anlamda bir yol ayrımına, bir özgürleşmeye, bir kurtuluşa ve değişime işaret ediyor dolunay.


Yay ve Yükselen Yay : 

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

12.ev kapalı alanları, ruhsal konuları, iç dünyamızı, kendimize koyduğumuz yasakları, kendimizden esirgediklerimizi, kendimizi içine hapsettiğimiz durumları anlatır.

Bu dolunay, sizi oradan çıkaracak farkındalıklar, uyanışlar getirecektir. Belki kiminiz için ‘Ben bunu artık yapmayacağım. Artık yeter !’ dediğiniz bir nokta bu.

Şimdiye dek hep kendinizden verdiğiniz, hep tolere ettiğiniz, fedakarlıklar yaptığınız konularda artık kişisel sınırları çizme ve hayır deme zamanı.

İç dünyanızı şifalandıracağınız bir iyileşme dönemi başlıyor. Bunun için önce kopması gereken şeyler kopacaktır, bitecektir kadersel olarak.

Bir süredir uğraştığınız bir sağlık sorunu varsa aile içinde, bir tedavi, bir çözüm gündeme gelebilir.

Fiziksel ya da ruhsal anlamda bir şifalanma, bir iyileşme, güçlenme halini anlatıyor akrep dolunayı.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

İçinde olduğunuz, bir parçası olduğunuz gruplar üzerinden etki alıyorsunuz. Hem sosyal grupları, yani arkadaş gruplarınızı, hem de iş için, eğitim için ya da başka bir sebeple içinde bulunduğunuz grupları kastediyorum.

Bir ayrılma, bir kopuş, bir sonlanma olabilir. Bir gruptan çıkabilirsiniz. Grup içerisinde bazı soğukluklar, mesafeler olabilir. Siz de buna karşılık tavır değiştirebilirsiniz.

Dostlarınızdan yana şaşırdığınız bir şeyler olabilir bugünlerde. Beklentileriniz karşılanmayabilir.

Arkadaşlıklar üzerinden etki alıyorsunuz.

Size iyi gelmeyen, verdiğiniz değere karşılık alamadığınızı düşündüğünüz bazı dialogları sonlandırabilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova : 

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden etki alıyorsunuz.

İşiniz konusunda değişimlere açık bir zamandasınız. Öfkelendiğiniz şeyler sebebiyle ani şekilde bir istifa isteği doğarsa içinizde, bunu yapmamanızı öneririm. Ama uzun zamandır hazırlandığınız bir şeyse bu, işinizi bırakmayı planlıyorsanız, o vakit bu vakit olabilir.

Yönetimde değişimler olabilir ayrıca. Kişiler değişebilir. Kural değişiklikleri, düzen değişikliklikleri de olabilir.

Bunlar dışında, 10.ev dolunayı olması sebebiyle, resmi evrak konularınız varsa, yasal işlemleriniz varsa, bunlarda bir tamamlanmaya varabilirsiniz.

Hukuksal konularınız varsa, resmi süreçler içinde sonuç alabileceğiniz bir zaman dilimi.


Balık ve Yükselen Balık :

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Yüksek öğrenimde, akademik çalışmalarınızda sonuna geldiğiniz bir konu olabilir. Tamamladığınız, özgürleştiğiniz şeyler olabilir. Hocalarla ilgili sürprizli durumlar, değişimler de gündeme gelebilir.

Bir yer değişikliği, bir taşınma ya da bir yolculuk, başka bir şehre ya da ülkeye seyahat konusu da olasılıklarınız arasında. Konu doğrudan size ait de olabilir, yakın çevrenizde de böyle bir durum olabilir.

Başka bir şehre taşınacak olabilirsiniz mesela. Bu yönde bir konu varsa, dolunay civarı günlerde gerçekleşebilir.

Hukuksal bir konunuz varsa, konuyla ilgili yeni gelişmelerin olabileceği günlerdesiniz.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Nisan ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Nisan 2021, Boğa Burcu Nisan 2021, İkizler Burcu Nisan 2021,

Yengeç Burcu Nisan 2021, Aslan Burcu Nisan 2021, Başak Burcu Nisan 2021,

Terazi Burcu Nisan 2021, Akrep Burcu Nisan 2021, Yay Burcu Nisan 2021,

Oğlak Burcu Nisan 2021, Kova Burcu Nisan 2021, Balık Burcu Nisan 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler, görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!