Mars Balık Burcunda 15 Nisan-25 Mayıs 2022

Mars Balık Burcunda 15 Nisan-25 Mayıs 2022

Mars 15 Nisan Cuma günü 02:17’de balık burcuna geçiyor. 25 Mayıs tarihine kadar balıkta olacak sevgili okuyucularım.

Marsiyen konular açısından yeni bir dönem başlıyor.

Bir gezegen hangi burçtan geçmekte ise temsil ettiği konular, o burcun doğasına bürünür. O burcun doğasında yaşanır.

Mars’ın simgelediği konuların balık enerjisinde yaşanacağı bir döneme giriyoruz.

Bu transitin bizlere neler getirebileceğini anlamak, analiz etmek için ne yapalım ?

Önce Mars’ın temsil ettiği konuları ele alalım.

Neler Mars ile ilgili ? Mars hayatımızda hangi alanları yönetiyor , buraya bakalım.

Sonra balığın doğasını konuşalım.

Nasıl bir tabiatı var ? Mars’a istediklerini verebilir mi ? Mars için uygun bir zemin mi ? İkisini birlikte düşünerek bakalım ve olasılıklarımızı üretelim.

Mars ile balık burcunun doğası pek uyumlu sayılmaz sevgili okuyucularım 🙂

Mars yüksek bir enerjiyi, hareket enerjisini, hareket halinde olmayı, atılmayı, girişmeyi, cesaretle başlatmayı simgeliyor. Gözü kara bir gezegen Mars 🙂 Girişim seven, hedefleri için adımları olan bir burç.

Balık ise naif, dingin, durgun. Geri planda kalmayı seven, ürkeklikleri olan bir burç. Çoğunlukla da akışta olan, akışa teslim olmayı seçen bir doğası var.

O yüzden süreci bir cümle ile tarif edersem, Mars’ın enerjisinin biraz sönümlenebileceği bir transit yaşayacağımızı söyleyebilirim.

Hedeflerimiz için bir süredir çaba halindeysek, şimdi balığın dinginliğinde olmak, biraz soluklanmak, planları/hedefleri biraz olsun kenara bırakmak isteyebiliriz.

Konuları akışına bırakmak, sakinleşmek, durulmak, telaşlardan arınmak isteyebiliriz. Buna ihtiyaç duyuyor olabiliriz.

Büyük atılımlar, büyük girişimler için bir süre için beklemede kalmak, şartların oluşması için beklemek, yeni başlangıçlar için daha iyi hazırlanmak isteyebiliriz.

Ürkekliklerimizi, bizi geride tutan, adım atmaktan alıkoyan korkularımızı fark edebiliriz. Bu konular üzerinde çalışabiliriz kendimiz için.

Korkuları aşmak, bunun için de kök nedenleri analiz etmeye çalışmak, korkuların altına bakmak, korkulara rağmen ilerleyebileceğimizin farkına varmak, bu dönemin hediyeleri arasında olabilir.

Bunlar dışında bu bir balık transiti olduğu için, dalgınlıklara dikkat etmek gerekiyor. Unutkanlıklara dikkat etmek gerekiyor. Dalgınlıklar, dikkatsizlikler sorun yaratabilir. Unutulan şeyler, eksiklikler sorun yaratabilir.

Örneğin bir parasal işlemin yanlış yapılması gibi. Örneğin bir evrakın, bir imzanın eksik olması gibi. Bir kişisel eşyanın bir yerde unutulması gibi.

İşimizde, iş dışında kişisel yaşamımızda, günlük akışlarımızda daha çok açalım gözümüzü. Bu dönemde daha dikkatli olalım.

İlaçlar, kimyasallar da balık temasıdır. Balık burcunu Neptün yönetir. Neptünyen şeylerdir bunlar. İlaç kullanımları konusunda da uyarılarımı ekleyeceğim o yüzden.

İlaçlarınızı doğru şekilde aldığınıza daha çok dikkat edin bu süreçte. Son kullanma tarihlerine de iyi bakın.

Kanmak, kandırmak, aldanmak vardır ayrıca Neptün’ün gölgesinde. Dolandırıcılık, hırsızlık gibi konular da balık burcu ile ilgilidir. Mars balıkta ilerlerken kişisel verilerinizi, kişisel eşyalarınızı daha iyi korumaya gayret edin. Bilmediğimiz numaralara yanıt vermemize, her telefonu açmamıza da gerek yok.

Peki bu transit bütünüyle dikkat etmemiz gereken bir dönem mi ?

Hiç pozitif olasılıklarımız yok mu ?

Olmaz olur mu 🙂 Var. Elbette var.

Balık burcu şifayı ve iyileşmeyi sembolize eder. Zodyakta 12.evin sahibidir. Evlerin sonuncusunun sahibidir. Yeni bir döngünün başlangıcından önce arınmayı, temizlenmeyi, hafiflemeyi, ferahlamayı, iyileşmeyi, dönüşmeyi, gereksiz olandan arınmayı, yeniye hazırlanmayı anlatır.

Fiziksel ve ruhsal sorunların aşılması, ruhun şifasını bulmasını, zihnin temizlenmesi, bakış açılarının dönüşmesi için hayatın bize bir destek süreci bu.

Kendimizle meşgul olmak, duygularımızın daha çok farkında olmak, ruhumuzun ihtiyaçlarını karşılamak için bir içe dönüş ve iyileşme zamanı.

Mars başlangıçları, balık burcu ise suları simgeliyor. Su sporları, yüzme, havuz, deniz gibi sularla ilgili konularda yapılacak başlangıçlar için uygun ve şanslı bir zamanda olduğumuzu da ekleyerek genel etkileri anlattığım bu bölümü tamamlayayım değerli okuyucularım.

Şimdi Mars’ın balık transitinin burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Mars 12.evinizde transit etmeye başlıyor.

12.ev, zodyakta evlerin sonuncusudur. O yüzden bir döngünün sonunu anlatıyor olabilir bu dönem sizin için.

Tamamlamak, bitirmek, aşmak ve geride bırakmak istediğiniz konular için kullanın bu süreci. Konu somut bir şey olabilir, psikolojik bir problem gibi soyut bir şey olabilir. Her şey olabilir.

Mars’ın 12.ev zamanlarında enerji düşer. İçe döner. Geri çekilmek, kendimizle kalmak, sessizleşmek isteriz. Hedeflerimizi bir süre için kenara bırakmak, bazı şeylere mola vermek, dinlenmek isteriz.

Hayatınızın mümkün olan noktalarında işleri yavaşlatabileceğiniz, kendinize, duygusal ihtiyaçlarınıza daha fazla zaman ayırabileceğiniz, bir müddet için kendi içinizde bir şeylerle meşgul olabileceğiniz bir zaman.

Fiziksel, mental, ruhsal anlamda daha sağlıklı, daha güçlü olmak için iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa, onlara odaklanabileceğiniz bir zaman.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars 11.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İdealleriniz, hedefleriniz, işinizde yapmak istedikleriniz için kullanabileceğiniz bir dönem. Değerlendirmeye çalışın derim.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Mars 10.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bu ev işi, çalışmayı, görev gereği yapmamız gerekenleri temsil ediyor.

Mars burada iken iş yükünüz artabilir. Normal temponuzdan daha fazla çalışabilirsiniz.

Yönetimin yeni kararları olabilir. Yeni projeler, yeni girişimler için yapacağınız hazırlıklar olabilir. Biraz yorucu olabilir bunlar.

Aile büyükleriyle ilgili sorumluluklarınız da olabilir. Onların ihtiyaçları ile ilgilenmeniz gerekebilir.

İşiniz, kariyeriniz, ünvanlarınız, imajınız, toplum önündeki duruşunuz, hayatınızda sahip olduklarınız..Mars bunlarla ilgili düşünmeye sevk edecek sizi.

Kendi işini kurma hazırlığında olanlar için güzel bir zaman. Mars’ın motivasyonuyla yol almak daha kolay olacaktır.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars 9.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bu evin temaları üzerinden bir hareketlilik getirecektir hayatınıza.

Nedir 9.evin temaları ? Akademik konular, yüksek öğrenim, okul yaşamı, seyahatler, uzaklara yolculuklar, uzaklardaki sevdiklerinizle ilgili konular, uluslararası ticari faaliyetler, yurt dışı bağlantılı işler, yurt dışı para transferleri, şehirler arası taşımacılık konuları.

Okul yaşamınız varsa, burada koşturmalar artabilir. Eğitim hayatınız için yapmanız gerekenler artabilir. Sınavlar, projeler, ödev teslimleri gibi.

Uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınız ile ilgili konular olabilir. Onlar için yapmanız gerekenler olabilir.

Şehirler arası konular doğabilir.

9.ev hayatımıza şekil veren konularla, ufkumuzla, vizyonumuzla ilgili bir ev. Ufkunuzu büyütecek, yaşamın içinde farkındalığınızı artıracak, sizi derinleştirecek bir alanda başlangıçlarınız olabilir. Gelişiminize hizmet edecek bir şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 8.evinizde transit etmeye başlıyor.

Paraya dair konular, yasal boyutu olan paralar, devlet birimlerine olan ödemeler, vergi, sigorta, sigorta primi, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi konular var bu evde.

Bu yönde gündemleri olanlar bir süredir beklemeler yaşadılarsa, Mars ile konuların hızlanabileceğini söyleyeyim. Yeni gelişmeler olabilir.

İlerlemek, yapılacakları halletmek, gerekenleri yapmak için hızlanabilirsiniz.

Yeni girişimler olabilir. Alım satım planları varsa gerçekleşebilir.


Başak ve Yükselen Başak :

Mars 7.evinizde transit etmeye başlıyor.

Evlilik hazırlığında olanlar bu adımı gerçekleştirebilirler. Evleneceğiniz döneme denk geliyor olabilir bu transit. Çünkü Mars adımları, 7.ev ise evliliği simgeler.

Güzel bir ilişki içinde olanlar söz, nişan, evlilik teklifi, evlilik kararı gibi güzel gelişmeler yaşayabilirler. Sizin için özel olan biri varsa ve duygularınız karşılıklı ise Mars’ın cesareti ile karşılıklı itiraflar olabilir 🙂 Bir ilişki başlayabilir.

İşinizde iş birlikleri, anlaşmalar yapabileceğiniz kişiler olabilir. Değerlendirebileceğiniz güzel teklifler gelebilir.

7.ev temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var.

Tüm bunlar dışında fevri bir enerjidir Mars. Yakın ilişkiler, evlilikler, ikili ilişkiler, ortaklıklar başta olmak üzere tüm insan ilişkilerinizde daha anlayışlı, daha toleranslı ve daha sakin olmanızı önereceğim.

Danışmanlıklar, eğitimler, eğitmenler de bu evin konusudur. Herhangi bir alanda bir danışmanlık almak, bir hoca ile çalışmaya başlamak gibi kararlarınız ve girişimleriniz de olabilir Mars burada iken.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Mars 6.evinizde transit etmeye başlıyor.

İş, çalışma hayatı, görevler, rutinler, sorumluluklar, ayrıca sağlık gibi temaları var bu evin.

Mars buradan geçerken, günlük hayatınızın temposu hızlanabilir. Yapılması gerekenler, sorumluluklarınız artabilir.

Çalışanlar için hareketli bir dönem. İşinizde görev tanımınıza eklenecek şeyler olabilir. Yeni sorumluluk alanları doğabilir sizin için.

Bağışıklığınızı yüksek tutacak şekilde beslenme düzeninize, uykunuza dikkat etmenizi önereceğim. Artan tempo, bedensel enerjinizi düşürebilir.

Mars spor demektir ayrıca. 6.ev ise günlük düzeni anlatıyor. Spora başlayabileceğiniz bir dönem bu !

Mars agresyonu da simgelediği için, iş arkadaşlarınızla iletişimlerinizde daha kontrollü ve daha özenli bir tutumun bu süreçte yararı olur size.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Mars 5.evinizde transit etmeye başlıyor.

Çocuklar, bebekler, evin küçükleri, eğlence, yaratıcılık, hobiler, sanatsal aktiviteler gibi temaları var.

Çocuklarınızla ilgili konular meşgul edebilir sizi bu süreçte. Yetişkin yaşta iseler, kendi yaşam düzenleri için ihtiyaç duydukları noktalarda sizden yardım isteyebilirler. Devreye girmeniz gerekebilir. İş bölümü yapabilirsiniz çeşitli konular için.

Küçük yaşta çocuklarınız varsa onlar için planlayacağınız, düzenleyeceğiniz, başlatacağınız şeyler olabilir.

Sanatsal etkinlikler, yaşam coşkunuzu yükseltecek güzel aktiviteler de getirebilir Mars size. Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Mars’ın hevesi ve motivasyonu ile + balığın ilhamı, hayal gücü ve yaratıcılığı ile hayatınızda yeni ilgi ve keyif alanları oluşabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Mars 4.evinizde transit etmeye başlıyor bu kez.

Mars çabayı, çabalamayı anlatan bir gezegen.

4.ev ise evi, evle ilgili konuları ve aileyi simgeliyor.

Mars buradan geçerken evinizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Eviniz için yapmanız gerekenler artabilir. Evde daha çok vakit geçirebilir, enerjinizi buraya akıtabilirsiniz. Mars’ın olduğu yer, efor alanımızdır.

Evinizde pürüzlü durumlar olabilir. Eşyalarınızdan bozulanlar olabilir. Yeni eşyalar, aletler almanız gerekebilir. Tamir, bakım, kontrol, onarım gerektiren şeyler olabilir.

Bu bir balık transiti olduğu için sularla ilgili konular da olasılıklarınız arasında. Örneğin evinizin tesisatı ve su sistemi ile ilgili konular doğabilir.

Aile içinde agresyonlu durumlara açık bir dönem. Kendinizi dengede tutmanız, öfkeleri kontrol etmeniz faydanıza olur. Konuşabileceğimiz yerde konuşuruz. Ama bu mümkün değilse kavga etmek yerine uzaklaşmak daha iyi olabilir.

4.ev geçmişi simgeler aynı zamanda. Balık burcu ise bilinçaltımızla ilgilidir.

Mars neleri sembolize ediyor ? Öfkeyi, agresyonu, kızgınlıkları.

Şimdi bu bilgileri birleştirelim. Bu transit içinde ruhsal anlamda neler yaşayabilirsiniz ?

Geçmişte yaşanmış, unutamadığınız şeyleri hatırlamaya, tekrar tekrar öfkelerini yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Zihinsel odağınız daha çok geçmişte olabilir. Aile köklerinize, aile büyüklerinize olan kızgınlıklarınız, çocukluğunuzda yaşadığınız zorlanmalar, anne ve babanızın eksik/yanlış yaptığını düşündüğünüz şeyler daha çok yüzeye çıkabilir. Daha çok aklınıza gelebilir. Geçmişi daha çok anabilirsiniz. Bu da ruhsal anlamda bir zorlanma yaratabilir.

Geçmişi değiştiremeyiz ama dönüştürebiliriz. Bunu da bugünün aklı, bilinci ve vizyonuyla geçmişi yeniden okuyarak yapabiliriz. Hangi şey ne için yaşandı, neye hizmet etti, bugünkü halinizin hangi kısmını oluşturdu, işte bu kısmı okuyun !!

Yaşananlardaki dersi alın ve yolunuza devam edin. Geçmişe değil, önünüze bakın. Hayatın içinde hiçbir şey geriye doğru değil. Her şey ileri yönlü akıyor. Siz de önünüze bakın.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars 3.evinizde transit etmeye başlıyor.

Mars’ın geçtiği yerde konular hızlanır, hareketlenir, artar, büyür. Yeni şeyler başlar. Yeni şeyler olur.

Bu geçiş ile 3.ev konularını aktive ediyor Mars sizin için.

Bu evin iletişim, satış, pazarlama, reklam, e-ticaret, online faaliyetler, sosyal medya, eğitmenlik, danışmanlık gibi temaları var.

Bu alanlarda işleriniz varsa, Mars ile yeni planlarınız ve girişimleriniz olabilir. Mevcut hali ile tam olarak memnuniyet yaratmayan durumları iyileştirmek için yeni şeyler deneyebilirsiniz. Efor, enerji, çaba, deneme, girişim demektir Mars. 3.evinizde iken enerjiniz daha çok bu konularda olur.

Mars’ın bir de agresif yanı var 🙂 İşin diğer yüzü de bu.

O yüzden iletişimlerde nezaketinizi korumakta zorlanabilirsiniz kimi zaman. Buraya dikkat diyeyim. Herkes kendi seviyesinde iletişim kurar. Kimse kimseye bir şey yapmaz. Kendi ayarını ortaya koyar aslında.

Hepimiz kendimizden sorumluyuz. Sözlerimize, neyi nasıl ifade ettiğimize özenelim.


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars 2.evinizde transit etmeye başlıyor.

2.evinizden geçecek bir Mars, parasal konularda hırslanabileceğinizi söylüyor. Daha iyi şartlarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Neler gerekli ? İşinizi nasıl büyütebilirsiniz ? Buralara odaklanabilirsiniz. Bu konular için daha çok çaba sarf edebilirsiniz.

Kendinizi daha konforlu bir yaşama taşımak için başlatacağınız şeyler olabilir.

Masraflar, harcamalar, para çıkışları da artabilir Mars ile. 2.ev transitlerinde genellikle bunu görüyoruz.

Bir olasılık daha söyleyeyim. Mars sporu simgeler. Spora başlayabileceğiniz, bu yönde harcamalarınızın da olabileceği bir zaman. Belki bir üyelik ücreti ya da spor malzemeleri alışverişi gibi mesela 🙂


Balık ve Yükselen Balık :

Mars 1.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olun ayrıca. Daha çok açın gözünüzü. Acelecilikten uzak olun.

Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor aslında, değil mi ?Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için şahane bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, o kadar çok şeyi değiştiriyor ki..


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-20 Nisan 2022

Merkür Boğa Burcunda 11-30 Nisan 2022

Venüs Balık Burcunda 5 Nisan-2 Mayıs 2022

Nisan ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda !! Ayrıca ayın tüm önemli gezegen açılarını bir arada görebileceğiniz bir yazı hazırladım ↓↓

Nisan 2022 Gezegen Açıları

Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2022,  Boğa Burcu Nisan 2022,  İkizler Burcu Nisan 2022,

Yengeç Burcu Nisan 2022,  Aslan Burcu Nisan 2022, Başak Burcu Nisan 2022

Terazi Burcu Nisan 2022,  Akrep Burcu Nisan 2022,  Yay Burcu Nisan 2022,

Oğlak Burcu Nisan 2022,  Kova Burcu Nisan 2022,  Balık Burcu Nisan 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!