Akrep Burcu Nisan 2022

Akrep Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Nisan ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bakalım ilkbaharı karşılamaya hazırlanırken, ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri sizlere neler getirebilir ? Nasıl olasılıklar var ?

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 6.evinizde.

Bu transit döneminde çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz ön planda olacaktır.

Günlük hayatınızda ana konular daha çok buralardan gelecektir.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü. İş ortamınızda yeni uygulamalar olabilir. Yeni görevleriniz olabilir. İşleyişte değişen şeyler olabilir.

İşinizde bazı düzenleme görevleri verilebilir size. Örneğin arşiv kayıtlarının düzenlenmesi, dosyalanması gibi.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Değişimler olabilir.

Sağlıklı beslenme konularına odaklanabilirsiniz ayrıca.

Spora başlayabilirsiniz, diyet ve detoks yapabilirsiniz. 6.ev, bunları da kapsıyor 🙂 Temizlemekle, düzenlemekle ilgili bir ev burası.

Evinizi de sadeleştirmek isteyebilirsiniz. Atılacaklar varsa, düzenlenmesi gereken şeyler varsa, bu işlerinizi halledebilirsiniz.

6.evin bir teması daha var. Nedir o ? Evcil hayvanlar ! Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular da doğabilir. Örneğin aşısının vakti gelmiştir ya da bir kontrolü olabilir. Bir veteriner konusu olabilir.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  7.evinize geliyor.

Güneş buradan geçerken bir eğitmen, bir yol gösterici, herhangi bir alanda bir hoca getirebilir hayatınıza.

Şimdiye dek kişisel olarak ilerlemeye çalıştığınız, fakat bir eğitmenin rehberliğine ihtiyaç duyduğunuz, eğitim almak istediğiniz, araştırmasını yaptığınız bir konu varsa, kadersel olarak çok güzel eğitmenler, birlikte çalışabileceğiniz kişiler çıkabilir karşınıza. Çeşitli vesileler ile güzel irtibatlar doğabilir.

Sporda, bir ilgi alanınızda, bir hobinizde işinde başarılı, güzel bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz.

Evlilik, ikili ilişkiler, eşinizle/partnerinizle ilgili konular yine 7.evle ilgilidir. Bu bir boğa transiti olduğu için ve boğa burcu maddi konularla ilgili olduğu için, eşinizin/partnerinizin iş, para, kariyer, iş düzeni, kazanç ya da başka bir konuda yenilikleri olabilir. Önemli başlangıçları olabilir. Onunla ilgili konular ön planda olabilir.

Mutlu ilişkiler içinde evliliğin konuşulabileceği bir zaman ayrıca. Evlilik yönünde ilk adımlar da atılabilir. Örneğin ailelerin tanışması gibi. Söz, nişan gibi.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 6.evinizde.

İşinizde çok verimli bir dönem olabilir bu koç transiti sizin için.

6.ev iş hayatımızı simgeler. Koç ise hareketi, yeniliği, başlangıçları, hızlanmayı, girişimleri, güçlü adımları.

İş hayatınızda yeni fikirlere, yeni başlangıçlara çok açık bir dönem bu. Yeni planlamalar yapabilirsiniz. Hizmet kalitenizi yükseltmek için yeni şeyler ekleyebilirsiniz üretimlerinize.

Hizmet etmek, hizmet almak demektir 6.ev. Ayrıca günlük yaşamımızla, rutinlerimizle ilgilidir.

Dolayısıyla hizmet alacağınız alanlar da olabilir. Koç sporun burcudur. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz örneğin.

Düzenli olarak gitmeye başlayacağınız yeni bir ortam eklenebilir günlük yaşamınıza.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bedensel sağlığınızı güçlendirecek, bedeninizi arındıracak, sizi yenileyecek güzel şeylere adım atabileceğiniz bir zaman. Örneğin beslenme düzeninizde değişiklikler, daha sağlıklı beslenme kararı, güzel bir detoks, düzenli spor kararı, faydalı rutinler, faydalı alışkanlıklar gibi.

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

7.eviniz hareketli bu ay. Güneş’in yanına Merkür de geliyor. Bu iki yerleşim 7.ev konularının gündeminize yerleşebileceğini söylüyor bize.

İşinizde, kişisel yaşamınız içinde meşguliyetlerinizde, hobilerinizde, yaptığınız şeyler içinde, sosyal hayatınızda ‘biz’ olma duygusunun, birlikte hareket etmenin, birlikte yol almanın zamanı bu sizin için.

Yeni tanışmalar olabilir. Yeni bağlantılar kurulabilir ve bu kişilerden gelecek güzel şeyler olabilir bu dönemde.

Örneğin işinizde tanıdığınız bazı kişiler yeni, başka bağlantılara vesile olabilirler. Anlaşmalar doğabilir. Yeni yeni işler, projeler, iş birlikleri oluşabilir.

Bir eğitim, bir danışmanlık da getirebilir size bu transit. Alacağınız bir danışmanlıktan büyük fayda bulabilirsiniz. Eğitmen arayışında olduğunuz konularda, ihtiyaç duyduğunuz özelliklerde, güzel hocalarla tanışabilirsiniz. İletişime geçebilirsiniz. Eğitim sürecinize başlayabilirsiniz.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Para alışverişleri, borç alma, borç verme, borç ödeme gibi konular, kredi kartı başvurusu, kredi başvurusu, bankacılık hizmetleri, bankacılık işlemleri, yatırım, alım satım konuları gündeme gelebilir Merkür burada iken.

İkizler burcu kardeşleri, yakın akrabaları, yakın bağları simgeler. Özellikle bu kişilerle, yakın çevreniz içinde olabilir bu parasal konular.

Paraya dair konular ön plana çıkabilir 8.ev dönemi olduğu için.

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 4.evinizde.

Evinizde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zamandasınız. Yaşam alanınızın enerjisini değiştirmek, eşyalarınızı yenilemek, odalarınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Aile içi konular açısından da çok güzel bir transit bu. Bir sevgi enerjisi. Sorunlar aşılabilir. Uyumunuzu, birbirinize olan sevginizi, bağlarınızın gücünü besleyecek şeyler olacaktır.

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

5.evden geçecek olan bir Venüs !! Hem de yüceldiği, son derece güçlü olduğu, balık burcunda olan, mis gibi çalışacak bir Venüs !!

5.ev sanatsal yaratım demektir. Venüs de sanatın gezegenidir. Balık ise zaten ilham demek, hayal gücü demektir 🙂

Kendinize yeni derinlikli alanlar açmak, sanatla bağ kurmak için harika bir zaman.

İşiniz sanat ise şahane çalışmalarınız olabilir. Ürettiklerinizin satışını yapıyorsanız, ürünler hazırlıyorsanız, bol bereketli, güzel satışlarınız olabilir. Sanattan, hobilerinizden, ilgi alanlarınızdan gelecek kazançlar olabilir.

İlhamla, yaratıcılığınızla yapacağınız şeyler, size çok iyi gelebilir. Bir ruhsal temizlik aracı olabilirler sizin için.

Hamilelik, çocuk, bebek demektir bu ev aynı zamanda. Bu yönde niyeti olanlar için destekleyici bir zaman. Ama tabii ki nasipleri Yaradan bilir.

Aşk da bir 5.ev temasıdır. Sizin için özel olan biri varsa, onunla derinlikli, sahici, içten, bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olabilir Venüs burada iken.

Koşulsuz sevgi demektir balıkta bir Venüs.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 4.evinizde olmaya devam ediyor.

Enerjiniz daha çok evinize, ailenize, yuvanızla ve yaşam alanınızla ilgili konulara akacaktır bu döngüde.

Mars enerjimizi nereye harcayacağımızı gösterir. Efor alanımızdır Mars’ın geçtiği yer.

Mars 4.evinizde iken neler olabilir ? Bu evin temsil ettiği temalarda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Evinizle ilgili planladığınız şeyler için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu değişimi gerçekleştirebilirler.

Evinizde tadilat, tamir gerektiren konular olabilir. İlgilenmeniz gereken şeyler olabilir.

Mars aynı zamanda bir anlaşmazlık enerjisidir. Ev içinde zaman zaman tartışmalar da yaşayabilirsiniz bu süreçte. Bu etkiyi bilerek birbirinize karşı anlayışlı, sakin, yapıcı ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm.

Bazen çok da önemli olmayan şeylere odaklanabiliyoruz. Büyütebiliyoruz konuları.

Bunları yapmamaya gayret ederek, bir sorun varsa çözüm ve uzlaşma için neler yapabileceğinize fokuslanın bu dönemde.

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 5.evinizde transit etmeye başlıyor.

Çocuklar, bebekler, evin küçükleri, eğlence, yaratıcılık, hobiler, sanatsal aktiviteler gibi temaları var.

Çocuklarınızla ilgili konular meşgul edebilir sizi bu süreçte. Yetişkin yaşta iseler, kendi yaşam düzenleri için ihtiyaç duydukları noktalarda sizden yardım isteyebilirler. Devreye girmeniz gerekebilir. İş bölümü yapabilirsiniz çeşitli konular için.

Küçük yaşta çocuklarınız varsa onlar için planlayacağınız, düzenleyeceğiniz, başlatacağınız şeyler olabilir.

Sanatsal etkinlikler, yaşam coşkunuzu yükseltecek güzel aktiviteler de getirebilir Mars size. Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Mars’ın hevesi ve motivasyonu ile + balığın ilhamı, hayal gücü ve yaratıcılığı ile hayatınızda yeni ilgi ve keyif alanları oluşabilir.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

6.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay.

İş hayatımız, günlük çalışma düzenimiz, iş ve iş dışındaki rutinlerimiz, işimizde ürettiklerimiz, sorumluluklarımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız, ekip içi iş bölümünde payımıza düşenler bu evin konusudur.

İşinizle ilgili son zamanlarda sorun yaratmış durumların çözüme ulaşabileceği günlerdesiniz. Yeni bir günlük düzen oluşabilir. Görev alanınız düzenlenebilir. İş yapma biçiminiz, saatleriniz, işinizde kullandığınız araçlar, vb çalışma alanınız gibi konularda bir şeyler iyileştirilebilir. Size iyi gelecek değişimler olabilir.

Sağlık teması da 6.evin konusudur. Bu yeniay ise Kironyen bir yeniay. Bir şifa yeniayı. Sağlık konusunda sizi uğraştıran gündemler ne ise bu konular üzerinden de pozitif etki alıyorsunuz.

Bir şeyler iyileşiyor, iyiye gidiyor.

Bir önemli teması daha var bu evin. Nedir o ? Evcil hayvanlar. Onlarla ilgili çözeceğiniz konular da olabilir yeniaya yakın günlerde.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

Dolunay 12.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. O yüzden şahane bir dolunay diyemiyorum.

İnsan ilişkileriniz içinde bir şeyler daha görünür olabilir bugünlerde gözünüze.

Bu kez ilişkiler içinde kırgınlıklara, kızgınlıklara açık bir dolunay etkisindeyiz.

İlişkiler derken tüm insan ilişkilerimizi kastediyorum. Ama özellikle yakın bağlar, ikili ilişkiler, ortaklıklar terazi burcu ile ilgili.

Pluto ise dönüşmesi, değişmesi gereken durumları sembolize ediyor.

Mevcut haliyle rahatsız eden, iyi hissettirmeyen, iyi gelmeyen, güven vermeyen, enerjinizi eksilten ilişkileri ele alabileceğiniz, gereken noktada gerekli olan net tavrı/mesafeyi koyabileceğiniz, rahatsız olduğunuz şeyleri yüksek sesle söyleyebileceğiniz bir zamandasınız.

Kendinizi ifade etmek hakkınızdır. Size iyi gelmeyen şeyleri, ilişkiler içinde nasıl hissettiğinizi söylemek, konuşmak hakkınızdır. Ama Pluto’nun kontrolsüz enerjisine kapılmadan yapınız bunları.

Neye ihtiyacınız var, önce kendi içinizde netleşin. Bunları en iyi duyulacak ve anlaşılacak şekilde nasıl söyleyebilirsiniz bağlarınız içinde, bunu düşünün ve böyle yapın derim.

Çünkü bağırarak, kavga ederek söylediklerimiz genellikle duyulmuyor. Karşı taraf, o gürültüye kendini kapatmak istiyor. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım. Kendimizi güzelce, içtenlikle ifade etmek pek çok şey için anahtar aslında.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay olsun herkes için ! İlkbaharın enerjisi yenilesin bizi !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!