Yengeç Burcu Nisan 2022

Yengeç Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Nisan ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Acaba Nisan size neler getirebilir ? Bu ay şanslı olacağınız, rahat ilerleyebileceğiniz konular neler ? Dikkat gerektiren durumlar var mı ? Nasıl gündemleriniz olabilir ? Detaylıca aktaracağım.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 10.evinizde.

En tepedeki evdir burası. Haritanın tepe noktasıdır. Bu hayatta durduğumuz yeri, sahip olduklarımızı, ünvanlarımızı, her anlamda sıfatlarımızı simgeler. Müdür olmak da buna örnektir. Anne olmak da. Baba olmakta. Tüm sıfatlarımızı örnek olarak verebiliriz.

10.ev geçişlerinde ne olur ? Sıfatlardan gelen sorumluluklar artar.

Çalışma hayatımızda yönetimin talepleri artar. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur, bunlar gündemimize yerleşir.

Aile bireyleri, aile büyükleri için yapmamız, ilgilenmemiz gereken şeyler olur.

Resmi konular da 10.evin konusudur. Yasal işlemler de getirebilir o yüzden size bu Güneş transiti.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz. Yanıt alabilirsiniz. Konu içinde tıkanmış noktalar çözülebilir. Konunuz ilerleyebilir.

Devletin bir hizmeti için bir kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. Bunları yapabilirsiniz devlet dairelerinde.

Bir şey daha ekleyeyim : Koç başlangıç enerjisidir. Zodyağın ilk burcudur. Doğanın uyanış döngüsüdür. İşinizde güçlü başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir dönem bu o yüzden. İşimiz, kariyerimiz 10.evin önde gelen temalarından.

Yeni projeler, yeni reklamlar, yeni müşteri bağlantıları, yönetimin yeni kararları, hatta belki yeni yöneticiler de olasılıklarınız arasında.

İş fırsatları da doğabilir. Kimileriniz işe başlayacak ya da iş değiştirecek bu döngüde. Bu arayışta olan herkesin gönlüne göre olmasını dilerim. Bu ekonomik şartlarda, sağlıktan sonra tabii en önemli şey iş diyebiliriz. Çalışmak, üretmek isteyen herkesin keyifle ve huzurla çalışacağı bir işi olsun !

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  11.evinize geliyor. Burası sosyal çevre alanı.

Güneş’in geldiği yer hareketlenir. O yüzden bu Güneş transiti, sizin için son derece sosyal bir dönem olabilir sevgili okuyucularım.

Arkadaşlarınızla gideceğiniz, gezeceğiniz yerler olabilir. Buluşmalar, bir araya gelişler artabilir.

İşinizde tüm ekibi ilgilendiren, takım çalışması diyebileceğimiz şeyler öne çıkacaktır ayrıca 11.ev dönemi olduğu için. Bu ev biz olmak, birlikte yapmak, takımın bir parçası olmak demektir. Grup çalışmaları artacaktır bu dönemde.

Boğa burcu parayı simgeler. O yüzden arkadaşlarınızla parasal konular da gündeme gelebilir. Birbirinize destek vereceğiniz şeyler olabilir. Birikim, yatırım, alım satım konularında dost çevrelerinden tavsiyeler ve yardımlar alabilirsiniz.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 10.evinizde.

Resmi işlemler, kayıt işlemleri, yasal başvurular, devlet dairelerinde yapılacak işler getirebilir size Merkür burada iken.

İş hayatınız varsa, çalışıyorsanız işinizde yoğun geçecek bir dönem olabilir. Yeni fikirler, yeni projeler gündeme gelebilir. Bunların hazırlıkları, çalışmaları biraz yorucu olabilir. Bir başlangıç, bir yenilik enerjisi var koç transiti olduğu için. Yapmak istediğiniz başlangıçlar emek ve efor gerektiren şeyler olabilir. Ama yapmanız halinde işiniz, kariyeriniz açısından çok güçlü bir dönem.

Üzerinizde birikmiş olan tozları silkeleme zamanı ! Atılım zamanı ! Hareket zamanı !

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

Sosyal alandan geçecek olan bir Merkür, kalabalıklar, gruplar, yeni arkadaşlar getirebilir size.

Yeni yeni sosyal ortamlarda çok daha iyi hissedeceğiniz bir döneme adım atıyor olabilirsiniz.

11.ev dijital olan şeylerle, Merkür ise eğitimle ilgili. O yüzden bu transit size online eğitimler, seminerler de getirebilir. Bu tür bir şeye kayıt yaptırmak, bir grup çalışmasına dahil olmak için harika bir dönem.

Yeni grupların içinde, bol bol iletişim halinde olabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.

Ayrıca elektroniklerle ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni elektronik alışverişleriniz olabilir.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

İşinizde, kişisel yaşamınızda hedeflerinizi, planladıklarınızı bir süre için kenara koymak, dinlenmek, güç toplamak, kendinize vakit ayırmak isteyebileceğiniz bir dönem.

Motivasyonunuzu korumakta güçlük çekerseniz, bedensel anlamda halsizlikler yaşarsanız, mola vermeye ve uzaklaşmaya ihtiyaç duyarsanız, bunların 12.ev etkisi olduğunu ve durumun böyle kalmayacağını kendinize hatırlatın. Geçici bir süreç bu.

Bunun dışında Merkür imzalı işleri simgeler. 12.ev ise başlangıçları destekleyen bir ev değildir. Merkür 12.evinizde iken kontrat, sözleşme gibi imza gerektiren konulardan, alım satım konularından uzak durmanızı öneririm.

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 8.evinizde.

Bu ev parasal konuların evidir. Nasıl paralar mesela ? Özellikle ödemeler, harcamalar, ortaklaşa kazançlar, alım satım konuları, yasal boyutu olan paralar, vergi ödemeleri, sigorta prim ödemeleri, maddi güvence olarak söyleyebileceğimiz şeyler, yatırımlar.

Venüs buraları güzelleştiriyor sizin için, bu kova transiti ile.

Borçlarınızı kolayca ödemenizi sağlayacak fırsatlar doğabilir. Elinize bütçenizi rahatlatacak paralar geçebilir. Bazı borçları bütünüyle bitirebilirsiniz.

Ortaklaşa kazanç sağladığınız kişiler, bağlantılar, ticari faaliyetler varsa, paylaşımlarda değişimler olabilir. Payınız artabilir ya da ortak geliriniz artabilir. Daha çok para geçebilir elinize.

Miras, nafaka, ortaklı malların paylaşımı gibi konularınız varsa ve bu konular içinde zıtlaşmalar  olduysa Venüsyen bir uyumla uzlaşmaya varabilirsiniz. Anlaşmazlıklar geride kalabilir. Herkes payına düşeni alabilir, payından memnun olabilir.

Ruhsal anlamda sorun yaratan takıntılı düşünceleriniz, kendini tekrar eden ve çıkmazda hissettiren ruh halleriniz, psikolojik sorunlarınız varsa, Venüs bunlardan da özgürleşebileceğinizi söylüyor. Bu dönemde karşınıza şifanıza vesile olacak şeyler çıkabilir. 8.ev bu konularla da ilgilidir.

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Ayın geri kalanında balıkta ve 9.evinizde olacak.

Yolculuklar, geziler, seyahatler, uzaklardaki akrabalarla/dostlarla iletişimler, ayrıca eğitim konuları, hocalarla iletişimler, akademik konular Venüs’ün iyicil etkisini alıyor.

Bu temalarda işler rahatça akar, güzelce akar Venüs ile. Destekler, iyi niyetli davranışlar, yardımlar, keyifler, mutluluklar olur 🙂

Ayrıca dünya kültürlerine, dünya mutfaklarına, başka kültürlerin müziklerine, danslarına daha fazla ilgi duyabilir, bu konulardan daha çok keyif alabilirsiniz. Yeni yeni ilgi alanları doğabilir hayatınızda.

9.ev ilimleri de simgeliyor. Balık burcu ise spiritüel konularla ilgili. Ruhunuza şifa olacak derin alanlarla, ilimlerle, spiritüel öğretilerle temas kuracağınız bir zaman olabilir bu.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 8.evinizde olmaya devam ediyor.

Bu evin konularının gündeminizde olacağını anlıyoruz buradan. Burası vurgu kazanıyor.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bu adımı atabilirler. Daha önce kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Parasal konular, ödemeler, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler, alacak verecek konuları bu evle ilgili. Bir süredir beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bir süredir tahsil edemediğiniz paralar elinize geçebilir. Alacaklarınızı elde edebilirsiniz.

Maddi güvence niyetiyle yapacağınız bir parasal başlangıç olabilir. Bir birikim oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bir hesap açabilirsiniz. Sahip olduğunuz maddi varlıkları çoğaltmak için neler yapabileceğinize bakmak isteyebileceğiniz bir dönem. Daha iyi yaşam standartları için yeni kararlarınız olabilir.

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 9.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bu evin temaları üzerinden bir hareketlilik getirecektir hayatınıza.

Nedir 9.evin temaları ? Akademik konular, yüksek öğrenim, okul yaşamı, seyahatler, uzaklara yolculuklar, uzaklardaki sevdiklerinizle ilgili konular, uluslararası ticari faaliyetler, yurt dışı bağlantılı işler, yurt dışı para transferleri, şehirler arası taşımacılık konuları.

Okul yaşamınız varsa, burada koşturmalar artabilir. Eğitim hayatınız için yapmanız gerekenler artabilir. Sınavlar, projeler, ödev teslimleri gibi.

Uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınız ile ilgili konular olabilir. Onlar için yapmanız gerekenler olabilir.

Şehirler arası konular doğabilir.

9.ev hayatımıza şekil veren konularla, ufkumuzla, vizyonumuzla ilgili bir ev. Ufkunuzu büyütecek, yaşamın içinde farkındalığınızı artıracak, sizi derinleştirecek bir alanda başlangıçlarınız olabilir. Gelişiminize hizmet edecek bir şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Kironyen bir yeniay görüyoruz bu kez. Niçin bu şekilde isimlendiriyorum ? Kiron ile kavuşum halinde gerçekleşiyor. O yüzden Kironyen bir sembolizmi var.

10.ev iş ve kariyer alanımızdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

İş, kariyer, üstlerle ilgili konular, yönetimin/yöneticilerin kararına bağlı olan konular, yetki ve sorumluluk alanlarımız, otoritenin talepleri, ayrıca yasal konular, devlet bağlantısı olan konular/başvurular, kayıtlar/resmi süreçler gibi 10.ev temalarında güzel gelişmeleriniz, yeni başlangıçlarınız olabilir olabilir yeniay ve yakınındaki günlerde.

İşinizde yönetimin yeni güzel kararları olabilir. Sorunlu durumlara çözüm yaratacak yeni düzenlemeler yapılabilir.

Çalışma hayatınızda memnun olacağınız yeni bir görev üstlenebilirsiniz.

İş kurma sürecinde iseniz hızlanabilirsiniz. İlk adımlar gelebilir.

Yasal bir süreç var gündeminizde, konuyla ilgili güzel gelişmeleriniz olabilir.

Bir çözüm ve iyileştirme sembolü var bu yeniayda. Böyle bir özet yapabilirim.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

Dolunay 4.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. Kare açı, uyumsuz bir açı kalıbıdır. Pluto’nun uyumsuz açıları ise kaotik durumları, bizi zorlayan ve dönüştüren durumları, çözülmesi gereken konuları, anlaşmazlıkları simgeler.

O yüzden biraz zorlayıcı bir enerjisi var yeniayın.

Terazi burcu ilişkileri simgeliyor. 4.ev ise aileyi, ebeveynlerle, anne baba ile ilgili konuları.

Aile içinde tartışmalara açık bir dolunay etkisi bu sizin için. Dolunayın duyguları yükselten enerjisinde, konuların üzerine çok gitmemenizi öneririm.

Aile büyüklerinizden yana yorgun hissettiğiniz, tahammülünüzün bittiği konularda bir patlama yaşayabilirsiniz. Kendinizi sakince ifade etmeye çalışmak, bu mümkün değilse, sağlıklı bir iletişim kurulamıyorsa uzak kalmak iyi bir fikir olabilir.

Bunun dışında ev, emlak, konut konularında, yaşadığınız yerle ilgili konularda bir karar almanız gerekebilir. Yer değiştirmek isteyenler, taşınabilirler.

Ev içinde tamir, bakım, onarım gerektiren durumlar olabilir. Bir işçilik, bir tamir hizmeti almanız gerekebilir. Usta seçimi konusunda aceleci olmayınız. Sonrasında öfkelenmemek için işinin ehli biri ile çalışmanız faydanıza olacaktır.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!