Başak Burcu Nisan 2022

Başak Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Nisan ayı başlamak üzere. Öyleyse ben de size, bizi nasıl bir ayın beklediğini anlatayım.

Bakalım bu ayın gezegen geçişleri ve Ay döngüleri sizlere genel olarak neler getirebilir ? Nasıl konular gündeme gelebilir ?

Nerelerde fırsatlara açıksınız ? Hangi konularda ne şekilde ilerlemek faydanıza olur ?

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 8.evinizde.

Bu evin ana teması paradır, parasal konulardır. Ama özellikle ödemelerle, borçlarla ilgili bir alandır 8.ev.

Bir yatırım ya da büyük bir alışverişiniz için, ihtiyacınız için kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurularınız olabilir. Yeni yeni bankacılık uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şu ana dek kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Olasılıklarınızı yenilik ve başlangıç enerjisi üzerinden yazıyorum. Çünkü bu bir koç transiti. Koç, zodyağın ilk burcudur. Başlamayı, başlatmayı, yenilikleri, yeni olana adım atmayı simgeler. Doğanın uyanışıdır, değil mi koç dönemi ? Yeni bir döngüdür.

Maddi varlıklarınızı büyütmek, harcamalarınızın ötesine geçebilmek, biriktirebilmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir kimileriniz için.

Başkalarından gelecek bir maddi kaynak başlayabilir. Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda süreçleri olanlar, istediklerini elde edebilirler. Bu kaynaklar elinize geçebilir.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  9.evinize geliyor.

9.ev derinlikli bir ev. Hayat görüşümüz, değerlerimiz, prensiplerimiz, erdemlerimiz, hakkaniyet kavramımız, dünya görüşümüzü oluşturan şeyler, bakış açılarımız, ufkumuz, vizyonumuz bu evle ilgili.

Güneş buradan geçerken bu kavramlarda bir farkındalık, bir derinlik, bir olgunluk yaratacak, sizi değiştirecek, olgunlaştıracak, vizyonunuzu büyütecek bir şeylerin başlangıcını getirebilir size.

Sizi uzun vadede şekillendirecek şeyler olabilir bunlar. Örneğin bir eğitim. Örneğin derin bir alan, bir ilim. Bunlar da 9.ev temasıdır zaten.

Kendinizi, bakış açılarınızı yenilemenize vesile olacak alanlar, eğitimler, ilimler, yüksek bilgi/derin bilgi diyebileceğimiz konular, kaynaklar dahil olabilir hayatınıza.

Bunlar dışında gezileriniz, seyahatleriniz olabilir. Uzaklarla ilgili konularınız olabilir 9.ev dönemi olduğu için.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular canlanıyor. Yeni bir maddi akış başlayabilir. Bir ortaklaşa kazanç başlayabilir. Aile içinde mal paylaşımları gündemde ise bunlar gerçekleştirilebilir.

Yatırım amaçlı yapacağınız bir girişim olabilir. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Bir şeylerin fikrini getirebilir size Merkür. Adım atmanız şart değil. Belki araştırmalarınızı yaparsınız. Belki planlarınız olur, kararlarınız olur.

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

9.ev başka şehirleri, başka ülkeleri, uzakta olanı, uzak olanı simgeler. Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, akrabalarınız varsa, onlarla irtibatlar artabilir. Yapmaları gereken evrak konuları, para transferleri, yasal işlemler olabilir. Yardımcı olabilirsiniz onlara. Göndereceğiniz şeyler olabilir. Onlardan size gelecek şeyler olabilir.

Okul hayatı olanlar için hareketli bir dönem. Ödevler, sınavlar, yaklaşan proje teslim tarihleri, sunumlar, grup çalışmaları olabilir gündeminizde.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Burası işimizle ilgili konuları, otoriteyi, yönetimi, yöneticileri, görevlerimizi, iş ve iş dışında sorumlu olduğumuz konuları simgeler.

Merkür ise fikir, düşünce, plan, planlama, uygulama, iletişim, irtibat demektir.

Merkür buradan geçerken işinizde gözden geçireceğiniz, yeniden planlayacağınız şeyler olabilir. Yenilemek amacıyla değiştireceğiniz şeyler olabilir. Kararlaştıracağınız, bir plan ve program yapacağınız konular olabilir.

İşinizde irtibatlar, müşteri bağlantıları, toplantılar, görüşmeler artabilir.

Yönetimden gelecek bildirimler olabilir. Yeni bir düzen ve işleyiş oluşturulabilir bazı konular için.

Yapılması gerekenler artabilir. Yeni planlar, projeler, düzenlemeler bir yoğunluk getirebilir size.

Resmi kayıtlarınız, belge konularınız, yasal işlemleriniz, başvurularınız, beyanlarınız da olabilir devlet birimlerinde. Yasal ödemeleriniz olabilir. Örneğin bir konut vergisi ödemesi gibi.

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 6.evinizde.

Venüs ile günlük işler, görevler, çalışma ortamı, iş arkadaşları gibi iş hayatına dair konularda rahat bir akışınız olabilir. İyicil bir gezegen Venüs. Sevginin, güzelliklerin, kolaylıkların, şansların gezegeni. O yüzden ılımlı etkiler var. Destekler var. Yardımlaşmalar var. İş arkadaşlarınızla uyumunuz artacaktır.

Sağlık sorunları olanlar için de olumlu bir süreç bu. İyileşme yönünde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu evin diğer temaları üzerinden de bakalım olasılıklarınıza. 6.ev günlük yaşam kalitemizle ilgilidir.

Günlük yaşam düzeninizi gözden geçirmek, alışkanlıklarınızı güncellemek, spora başlamak, bedeninize, sağlığınıza daha çok özen göstermek isteyebilirsiniz Venüs ile.

Bu güzel süreci değerlendirin, olur mu ? Yaşamınızdan gereksiz olan şeyleri çıkararak, sadeleşerek, daha sağlıklı bir beslenme düzeninize geçerek, daha iyi yaşamaya özen göstererek bir yenilik enerjisi başlatın hayatınızda.

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Ayın geri kalanında balıkta ve 7.evinizde olacak.

Çok güzel bir Venüs transiti. Çünkü Venüs’ün yüceldiği yerdir balık burcu.

Venüs, güçlü çalıştığı balık burcunda iken pozitif etkilerini, iyicil doğasını çok daha kuvvetli şekilde ortaya koyacaktır.

Peki siz bu güzel etkiyi hangi konular üzerinden alıyorsunuz ? İnsan ilişkileriniz, evliliğiniz, partnerinizle bağınız, iş ortaklarınız, hayatın herhangi bir alanında birlikte hareket ettiğiniz kişilerle iletişimleriniz üzerinden alıyorsunuz.

İnsan ilişkileriniz içinde son zamanlarda çözemediğiniz, uzlaşamadığınız şeyler olduysa, yakın bağlar içinde bir şeyler keyfinizi kaçırdıysa, Venüs’ün balık döneminde sorunlu durumlar çözülebilir.

Karşılıklı anlayışla, empatiyle pürüzlü noktalar aşılabilir. Sevdiklerinizden güzel jestlerin de gelebileceği bir zaman. Sevgiyi daha güçlü şekilde görebileceğiniz bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 6.evinizde olmaya devam ediyor.

Bol koşturmalı, bol hareketli bir dönem olabilir bu sizin için.

İşinizde yeni bir düzen başlayabilir. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

6.ev üretmek, çalışmak, hizmet sunmak demektir. Çalışmak istiyorsanız güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bir işe adım atabilirsiniz.

Mevcut işinizde yapacağınız yenilikler olabilir. Hizmet çeşitliliğinizi, ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz. Sunduğunuz şeyleri daha güzel, daha faydalı hale getirmek için yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Kişisel yaşamınızda da bir yenilik enerjisi bu Mars. Yeni rutinler yaratabilirsiniz kendinize.

Mars sporun gezegenidir. 6.ev ise yaşam kalitemizi anlatır. Spora başlamak için çok uygun bir dönem bu. Çok güzel bir başlangıç olabilir, devamı çok güzel gelebilir. Kendiniz için iyi şeyler başlatın !

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 7.evinizde transit etmeye başlıyor.

Evlilik hazırlığında olanlar bu adımı gerçekleştirebilirler. Evleneceğiniz döneme denk geliyor olabilir bu transit. Çünkü Mars adımları, 7.ev ise evliliği simgeler.

Güzel bir ilişki içinde olanlar söz, nişan, evlilik teklifi, evlilik kararı gibi güzel gelişmeler yaşayabilirler. Sizin için özel olan biri varsa ve duygularınız karşılıklı ise Mars’ın cesareti ile karşılıklı itiraflar olabilir 🙂 Bir ilişki başlayabilir.

İşinizde iş birlikleri, anlaşmalar yapabileceğiniz kişiler olabilir. Değerlendirebileceğiniz güzel teklifler gelebilir.

7.ev temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var.

Tüm bunlar dışında fevri bir enerjidir Mars. Yakın ilişkiler, evlilikler, ikili ilişkiler, ortaklıklar başta olmak üzere tüm insan ilişkilerinizde daha anlayışlı, daha toleranslı ve daha sakin olmanızı önereceğim.

Danışmanlıklar, eğitimler, eğitmenler de bu evin konusudur. Herhangi bir alanda bir danışmanlık almak, bir hoca ile çalışmaya başlamak gibi kararlarınız ve girişimleriniz de olabilir Mars burada iken.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Kiron ile kavuşum halinde gerçekleşecek olan, Kironyen bir yeniay.

Kiron şifayı, şifalanmayı, iyileşmeyi, daha iyi hale gelmeyi, çözümü simgeleyen bir asteroid.

Başrolde Kiron’un olduğu bu yeniay ile 8.ev konularında güzel gelişmeleriniz olabilir o yüzden 🙂

Bir borç konusu, önemli bir ödeme, maddi anlamda stres yaratan bir gündem varsa, konuyla ilgili olumlu yeni gelişmeler olabilir. Bir kolaylık doğabilir, bir borç yükünden özgürleşebilirsiniz.

Bir yakınınıza maddi konularda yardımcı olabilirsiniz. Sizin birine desteğiniz olabilir.

Yasal yollardan hakkınızı aradığınız bir parasal konu, bir tazminat, bir vergi, bir sigorta konusu varsa, ferahlık yaşayacağınız yönde gelişmeler olabilir.

Aile-akrabalar içinde anlaşmazlık yaratan ortak bir mülk, bir paylaşım konusu varsa, durumu çözmenin yolunu bulabilirsiniz. Anlaşmaya varabilirsiniz.

Bir sağlık sorununuz varsa, özellikle bir ameliyat gündeminiz varsa, bu operasyon gerçekleşebilir. Çünkü 8.ev cerrahi müdahalelerle ilgilidir. Kiron ise şifalanmayı simgeliyor, dediğim gibi. Bir operasyon ile konuya çözüm bulabilirsiniz.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

Dolunay 2.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. O yüzden biraz zorlayıcı olabilir. Stres yaratan bir gündem olabilir. Bir konuya çözüm bulmak gerekebilir.

Bu ev parasal konuları simgeler. Terazi burcu ise evliliği, eşi, partneri.

Evliliğiniz, ilişkiniz içinde parasal konularda bir gündeminiz olabilir. Eşin/partnerin kazancı, maddi olanakları, maddi güvencesi gibi konularda bir gündem olabilir.

Birbirinize destek vermeniz gerekebilir. Büyük bir harcama olabilir, bir masraf doğabilir.

Sigorta, birikim, yatırım konularında anlaşmazlıklar olabilir.

Diğer yandan dolunay tamamlanmayı, neticeye ulaşmayı simgelediğinden bir parasal konu şekil de alabilir dolunaya yakın günlerde. Sonuçlanabilir. Geride bırakabilirsiniz artık konuyu. Netleştirebilirsiniz.

Dolunay civarı günlerde maddi konularda büyük hamlelerden ve girişimlerden kaçınmanızı öneririm.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!