Nisan 2022 Gezegen Açıları

Nisan 2022 Gezegen Açıları

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bu yazımda Nisan ayının gezegen açılarını ve her bir açının olası etkilerini aktaracağım sizlere.

Ay içinde ilerlerken yararlanabilirsiniz. Yapmak istediğiniz şeyler için uygun zamanlar seçmek isterseniz, gezegen açılarına bakmanızı öneririm mutlaka.

Nisan ayının açıları şöyle :

2 Nisan : Güneş Kiron kavuşumu : Güneş 12° Koç, Kiron 12° Koç

Şifalanma, deri değiştirme, yeniden doğuş şeklinde özetleyeceğim bu güzel kavuşumu !


2 Nisan : Merkür Kiron kavuşumu : Merkür 12° Koç, Kiron 12° Koç

İletişimler, dialoglar içinde pürüzlü durumları onarmak için bir çabamız olabilir Merkür bu kavuşumu yaparken. Kiron şifalanmayı simgeler çünkü.

Merkür demek bilgi demek, öğrenmek demektir. Ruh halimize, zihnimize, duygu dünyamıza iyi gelecek şahane yeni bilgiler öğrenebiliriz ayrıca. Çok güzel bilgi kaynakları, hocalar, uzmanlar, kanallar, siteler, içerikler keşfedebiliriz.


5 Nisan : Mars Kuzey Ay Düğümü karesi : Mars 22° Kova, Kuzey Ay Düğümü 22° Boğa

Stratejik olmak, ilişkileri korumak, bakmaya devam edeceğimiz yüzlere kötü söz söylememek, nezaketi korumak böyle bir görünüm altında daha önemli hale geliyor. Sözlerimizde, tavırlarımızda mantıklı olalım, ölçülü olalım. Anlaşmazlıklar olabilir. Ama bir konuda anlaşamamak başka bir şey, kötü cümleler sarf etmek başka bir şey. Gerekirse uzaklaşalım. Kavgalara, münakaşalara girmeyelim. Dikkat edelim sevgili okuyucularım.


5 Nisan : Mars Satürn kavuşumu : Mars 22° Kova, Satürn 22° Kova

Biraz karmik bir görünüm bu. Marsiyen konularda vaktiyle yaratılmış karmaların, yapılmış hataların karşılığı gelebilir hayattan. Satürn karmayı ve yaşam derslerimizi simgeler çünkü.

Mars’ın gölgesinde ise öfke, agresyon, kabalık, nezaketsizlik, sertlik, kontrolsüzlük var. Böyle enerjilerle yapılmış yanlış şeylere karşılık verebilir hayat bu hafta. Ders verebilir. Ektiğini biçmek bir görünüm esasen.

Bunların yanlış olduğunu gösterecek şeyler olabilir. Ama bunları bir ceza olarak almıyoruz yaşamdan. Yaradan hep iyiliğimizi istiyor. En iyi versiyonumuza dönüşmemizi istiyor. Bunun için de yanlışlarımızdan arınmamız, sivri yanlarımızı törpülememiz gerekiyor. Tecrübeler veriyor yaşam bize.


7 Nisan : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 22° Koç, Satürn 22° Kova

Satürn düzeni, istikrarı, devamlılığı, sistemleri, sistemli hareket etmeyi sembolize eder.

Merkür ise günlük işlerimizle, günlük düzenimizle, ürettiklerimizle, yaptıklarımızla ilgilidir.

İşimizde, hayatımızın herhangi bir yerinde bazı şeyler için yeni bir çerçeve kurabiliriz, bir düzen belirlemek isteyebiliriz bu hafta.

Daha sistemli ilerlemek, daha düzenli üretmek istediğimiz alanlar varsa, bu yönde girişimlerimiz, yeniliklerimiz olabilir.

Satürn hocaları, Merkür ise iletişimi sembolize eden bir gezegen aynı zamanda.

Eğitmenlerle, hocalarla, alanında uzman kişilerle çok güzel iletişimlerimiz de olabilir. Hocalarımızla güzel şeyler paylaşabiliriz. Övgüler alabiliriz onlardan. Dersler içinde keyifli şeyler olabilir. Başaracağımız şeyler olabilir.

Almak istediğimiz eğitimler, katılmak istediğimiz kurslar varsa, araştırmalarımız, irtibatlarımız, kayıt işlemlerimiz olabilir.


8 Nisan : Merkür Mars altmışlığı : Merkür 25° Koç, Mars 25° Kova

Merkür kararlarımızı, fikirlerimizi, düşüncelerimizi, niyetlerimizi simgeler sevgili okuyucularım. Mars ise yenilik, başlangıç, cesaret ve motivasyon demektir.

Bu hafta çok güzel yeni girişimlerimiz olabilir. Güzel fikirler bulabiliriz. Başlatacağımız yeni işler olabilir.

Spora başlamak için de harika bir hafta !! Merkür, sporu simgeleyen koç burcunda ilerliyor. Mars ise zaten sporu, enerjiyi, bedensel hareketliliği simgeleyen gezegen. Spor yapmak, sporu hayatımızın bir parçası haline getirmek, her şeyi o kadar değiştiriyor ki..Hayatımızın içinde her şeye yansıyor bedenimiz için yapacağımız şeyler. Spor yapmıyorsak bu hafta bir yerinden başlayalım bence 🙂 Örneğin bu bahar havasında yürüyüşlerle başlayalım 🙂


8 Nisan : Jüpiter Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Jüpiter 23° Balık, Kuzey Ay Düğümü 23° Boğa

Kadersel olarak gerçekleşebilecek güzellikleri, destekleri, kolaylıkları, olumlu gelişmeleri simgeliyor bu açı. Güncel gündemimiz içinde konu olan şeyler ya da kendimize mesele ettiğimiz şeyler çözülebilir. Düşündüğümüzden daha güzel ilerleyebilir. Sorunlu durumlar iyileşebilir.

Çok güzel destekler, yardımlar alabiliriz. Bizim yardımcı olacağımız, çözüm yaratacağımız konular olabilir. Özel bir açı.


10 Nisan : Merkür Pluto karesi : Merkür 28° Koç, Pluto 28° Oğlak

İletişimler içinde kurnazlık diyebileceğimiz şeylerle, niyeti temiz olmayan, art niyetli düşünceleri, merakları olan kişilerle karşılaşabiliriz. Bazı şeyler iyi niyetle söylenmeyebilir. İyi niyetler suistimal edilebilir.

Bunu önden bilerek kişisel sınırlarımızı koruyalım. Gereken noktada gereken tavrı ve mesafeyi koyalım.


12 Nisan : Jüpiter Neptün kavuşumu : Jüpiter 23° Balık, Neptün 23° Balık

2022 yılının en özel ve önemli görünümlerinden biri.

Büyük iyicil Jüpiter’in, hangi gezegen ile nasıl bir temas yaptığı oldukça önemli.

Güncelde balık burcunda ilerlediği için, Neptün ile bir kavuşumu olacak.

Neptün balık burcunun yöneticisidir. Kendi evinde bir Neptün var elimizde.

Balık burcu ruhsal/psikolojik konuları, iç dünyamızı, duygularımızı, duygusal anlamda iyileşmeyi, ferahlamayı, bir içsel temizliği, bir iç huzunu, bir ruhsal arınmayı simgeler. Tam da böyle bir dönüşüm sürecindeyiz.

Jüpiter Mayıs ayında koç burcuna geçecek. O vakit, başlangıçların zamanı olacak. Koç dönemi ilklerin, yeniliklerin dönemi olacak.

İşte balık burcunda gerçekleşecek bu güçlü kavuşum, yeniye adım atmadan evvel eskimiş olandan, görevini tamamlamış olandan, ruhun yüklerinden özgürleşme zamanı.


13 Nisan : Güneş Satürn altmışlığı : Güneş 23° Koç, Satürn 23° Kova

Satürn’ün uyumlu açıları, sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek, düzenek koymak, sistematize etmek gibi anlamlara geliyor.

İşimizde ya da kişisel hayatımızda, herhangi bir konuda düzenlemek, daha sistemli hale getirmek, istikrar yaratmak, düzen yaratmak, sabit bir çerçeve kurmak istediğimiz konular için yeni şeyler yapabiliriz.

Ayrıca otoriteden, üstlerden, yöneticilerden, konum sahibi kişilerden, hocalardan, eğitmenlerden yana güzel şeyler olabilir. Destekler alabiliriz. İşimizi kolaylaştıracak, yolumuzu güzelleştirecek kişiler olabilir.


18 Nisan : Merkür Uranüs kavuşumu : Merkür 13° Boğa, Uranüs 13° Boğa

Bu önemli kavuşum, yaratıcı, farklı, yenilikçi, sıradışı, orijinal fikirleri temsil ediyor.

Harika fikirler bulabiliriz. Hayatımızda yenilik yaratacak güzel şeyler yapabiliriz. Bir değişim ve özgürleşme sembolü bu.

Sorun diyebileceğimiz pürüzlü durumlar için çözüm yaratacak yaratıcı şeyler gelebilir aklımıza.

Sürprizli, güzel haberler alabiliriz ayrıca 🙂 Uranüs sürprizlerin gezenidir.

Bir farkındalık, bir uyanış halini de anlatıyor bu kavuşum.


18 Nisan : Venüs Uranüs altmışlığı : Venüs 13° Balık, Uranüs 13° Boğa

Venüs’ün temsil ettiği temalarda güzel sürprizler olabilir Uranüs ile 🙂

Venüs ilişkileri simgeler. İkili ilişkiler, aile içi bağlar, sosyal bağlantılar, arkadaşlıklar, dostluklar Venüs ile ilgilidir.

İlişkilerimiz içinde bizi mutlu edecek, çok da tahmin etmediğimiz, beklemediğimiz, güzel şeyler yaşayabiliriz 🙂

Sanatta açılımlarımız olabilir, yeni başlangıçlarımız olabilir.

Ayrıca güzellik, şıklık için yapılan şeyler, kişisel bakımlar, alışverişler gibi konularda şanslı bir zaman bu. Bunlar da Venüs temasıdır. Kişisel bakımımızla ilgili yapmak istediğimiz şeyleri yapabiliriz.


18 Nisan : Güneş Pluto karesi : Güneş 28° Koç, Pluto 28° Oğlak

Aile içinde, arkadaşlar arasında, iş ortamında tartışmalara açık bir etki biraz. Zıtlaşmalar olabilir. Bunu bilerek temkinli olalım sevgili okuyucularım.

Günlük hayatın içinde tanımadığımız kişilerden yana bir şeylere sinirlenebiliriz ayrıca.

Hakkaniyetsiz durumları, etik olmayan, güzel olmayan şeyleri, nezaketsiz davranışları simgeler Pluto’nun uyumsuz açıları. Böyle enerjilerden uzak kalmaya çalışalım.


24 Nisan : Merkür Satürn karesi : Merkür 23° Boğa, Satürn 23° Kova

Merkür iletişim ve haberleşme demektir. Satürn ise kısıtları, kısıtlı durumları, engelleri simgeler.

İletişimler içinde kendimizi yeterince ifade edemediğimiz durumlar deneyimleyebileceğimize işaret ediyor bu kare açı o yüzden.

Duygularımızı, düşüncelerimizi tam olarak istediğimiz gibi anlatamayabiliriz. Doğru anlaşılmadığımızı düşündürecek şeyler olabilir.

Bunun dışında ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibat kurmakta zorlanabiliriz. Çeşitli sebeplerle beklemeler olabilir.

Aynı zamanda karmik bir görünüm bu. Sözlerimizle vaktiyle kalp kırdıysak, benzer cümleleri başkalarından duyabiliriz. Karmanın gezegenidir Satürn.


25 Nisan : Merkür Neptün altmışlığı : Merkür 24° Boğa, Neptün 24° Balık

Anlayış, empati, uyum, sezgiler, ilham, yaratıcılık, sanatsal üretimler, hepsi bu altmışlığın içinde 🙂

İnsan ilişkilerimiz, iletişimlerimiz açısından yumuşacık, sevgi dolu bir görünüm. Derinlikli, manevi bir enerji.

Sevgi bağlarımız içinde bize kendimizi iyi hissettirecek çok güzel şeyler yaşayabiliriz.

Duygu dünyamızı şifalandıracak, huzurumuzu artıracak şeyler yapabiliriz.

Ayrıca Merkür, keyifleri simgeleyen boğa burcundan alıyor bu açıyı. Bir süredir kendimize zaman ayıramadıysak, sevdiğimiz, keyif aldığımız şeyleri yapabiliriz. Geziler, arkadaş buluşmaları planlayabiliriz. Alışverişlerimiz olabilir. Bir keyif, konfor ve huzur zamanı bu.


27 Nisan : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 27° Boğa, Jüpiter 27° Balık

Şahane bir altmışlık. ‘Büyük iyicil’ deriz Jüpiter için.

Jüpiter şansın, güzelliklerin, fırsatların, kolaylıkların, bolluğun, bereketin gezegenidir. Merkür’e pozitif bir açı yapıyor. O yüzden Merküryen temalarda şanslı olacağımız zaman !

Nedir Merküryen temalar ? İletişimler, irtibatlar, görüşmeler, yazışmalar, toplantılar, mülakatlar, sunumlar, haberleşmeler, bildirimler, imzalı işler, kontratlar, kararlar, fikirler, bilgi paylaşımları, eğitimler, seminerler, hocalarla ilgili konular, ulaşım, arabalar, araçlarla ilgili konular.

Jüpiter’den yana desteğimiz var bu konularda.


27 Nisan : Venüs Jüpiter kavuşumu : Venüs 24° Balık, Jüpiter 24° Balık

İki iyicilin kavuşumu ! Yılın özel zamanlarından biri.

Jüpiter de, Venüs de şansın, güzelliklerin, mutlulukların gezegeni. İkisi de etkileri pozitif olan gezegenler.

Kavuşumlarında neler olur ? Mutluluklar olur. Sevinçler olur. Fırsatlar doğar. Maddi manevi güzellikler olur.

Konular çözüm bulur. Tıkanmış şeyler ilerlemeye başlar.

Küslükler geride kalır. Barışmalar olur.

Yapmak istediğimiz şeyleri hayata geçiririz Venüs ve Jüpiter’in temaslarında.

Bu güzel kavuşum bizler için, işlerin kolayca ilerlediği, akışkan, huzurlu, keyifli bir zamanı anlatıyor.


28 Nisan : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 28° Boğa, Pluto 28° Oğlak

Harika bir üçgen açı. Güçlü iletişimler olabilir böyle bir görünüm altında. Konum sahibi kişilerle, ulaşmak istediğimiz kişilerle iletişime geçebiliriz. Destek ve yardım alabiliriz. İşimizde yöneticilerimizden yana güzel şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı resmi işler, işlemler rahatça ilerleyebilir. Sonuç beklediğimiz konular, istediğimiz yönde neticelenebilir.

İletişimler, anlaşmalar, sözleşmeler, iş bağlantıları, ticari faaliyetler açısından güzel bir üçgen.

Yapmak istediğiniz bir duyuru, bir bildirim, bir sunum, bir projenin tanıtımı gibi bir gündeminiz varsa, Pluto desteğinden yararlanabilirsiniz. Mülakatlar, toplantılar, görüşmeler güzel geçebilir.


Nisan ayında gezegenler arasında oluşacak açılar bu şekilde sevgili okuyucularım.

Nisan için astrolojik gündemi ve aylık yorumlarınızı da ekleyeyim buraya.

Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2022,  Boğa Burcu Nisan 2022,  İkizler Burcu Nisan 2022,

Yengeç Burcu Nisan 2022,  Aslan Burcu Nisan 2022, Başak Burcu Nisan 2022

Terazi Burcu Nisan 2022,  Akrep Burcu Nisan 2022,  Yay Burcu Nisan 2022,

Oğlak Burcu Nisan 2022,  Kova Burcu Nisan 2022,  Balık Burcu Nisan 2022

Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de yazayım her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!