Kova Burcu Nisan 2022

Kova Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Nisan ayı olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda.

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakalım.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 3.evinizde.

Burası iletişim evidir en temelde. Günceldeki iletişim trafiğimizle ilgilidir. Yaptığımız yazışmalar, konuşmalar, mülakatlar, görüşmeler, toplantılar, mailler, mesajlar bu evin konusudur.

Aynı zamanda yakın çevremizi simgeler 3.ev.

Güneş transitleri bize söylüyor ? Geldiği evin konularının hareketleneceğini söylüyor.

İşte Güneş, 3.evinizden geçerken, dialoglarınız, çevrenizle irtibatınız, görüşmeleriniz, konuşmalarınız artacaktır.

İşinizde toplantılarınız artabilir. Arkadaşlarınızla buluşmalarınız artabilir.

Bir mail trafiği doğabilir.

Ulaşmanız gereken ya da ulaşmak istediğiniz kişiler olabilir. Bu temasları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu evin temsil ettiği kişiler var ayrıca. Kimler onlar ? En başta kardeşler ! Yakın akrabalar, komşular, okul arkadaşları, günlük hayatta gördüğümüz kişiler.

Bu kişilerle iletişimler de artacaktır. Onlarla ilgili konular daha ön planda olacaktır. Örneğin kardeşlerinizin yeni planları, yeni kararları olabilir hayatları ile ilgili. Başlayacakları şeyler olabilir. İş hayatlarında, kişisel hayatlarında yeni şeylere adım atabilirler.

Yakın çevreniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  4.evinize geliyor.

Hayatınızda bazı konuların durağanlaşabileceği, biraz içe çekilebileceğimiz bir zaman bu. Çok sosyal geçmeyebilir örneğin. Kendinizle kalmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz.

Evimiz, yuvamız, evimize dair konular bu evle ilgilidir.

Güneş’in bu transitinde gündeminiz, odağınız daha çok evinizle ilgili konular olabilir. Ev düzeniniz içinde yenilikler yapabilirsiniz. Enerjinizi aşağı çeken sıkışık, kalabalık alanlar, düzensiz odalar varsa, bunları elden geçirebilirsiniz.

Temizleyeceğiniz şeyler olabilir. Evinizden çıkaracağınız şeyler olabilir.

Aile içi konular da 4.evin temasıdır. Aile bireyleriniz için, anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 3.evinizde.

Yakın çevrenizle iletişimlerinizin artabileceği bir döngü.

Ayrıca yeni insanlar tanıyabilirsiniz, yeni dialoglar doğabilir. Gireceğiniz ortamlarda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Evinize yakın bir semtte ya da kendi muhitinizde, mahallenizde gitmeye başlayacağınız bir kurs, bir eğitim, bir faaliyet de gündeme gelebilir.

Çünkü Merkür eğitimleri, kurs ortamlarını, sınıf ortamlarını simgeler. 3.ev ise evimize yakın yerleri.

İletişimlerde hareketlenebileceğiniz, daha fazla hayatın içinde, daha fazla kalabalıklar içinde olmak isteyeceğiniz bir zaman.

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Ev, konut, arsa, arazi alım satım-kiralama gündemi olanlar araştırmalarını yapabilirler. İrtibatlar, anlaşmalar olabilir. İmzalar atılabilir.

Ailenizle para gündemleriniz olabilir. Çünkü bu bir boğa transiti ve boğa burcu parayı simgeler. 4.ev ise aileyi temsil eden bir alan.

Aile büyüklerinizle birlikte karar vereceğiniz parasal konular olabilir.

Aile, ev ve para şeklinde tarif edebilirim sizin için bu dönemin ana çerçevesini.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor.

5.evinizden geçecek bu kez Merkür.

4.ev dönemine nazaran çok daha eğlenceli, keyifleri olan bir alan bu.

Etkinlikler, aktiviteler, sanat gösterileri, konserler, müzikli ortamlar, kutlamalar, partiler, organizasyonlar 5.evin konusudur.

Merkür burada transit ederken, hayatınızdaki hareketi, eğlenceyi artırmak, gezmek, sevdiklerinizle bir araya gelmek isteyebilirsiniz.

Kutlamalar gündeme gelebilir. Davet edileceğiniz bir yer olabilir. Sizin bir kutlamanız olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 1.evinizde.

Yılın özel zamanlarıdır Venüs’ün 1.ev dönemleri !!

Venüs transitleri, ilgili evin konularında güzel şeyler yaşadığımız, hayatın hediyelerini aldığımız zamanlardır ki bu bir 1.ev geçişi. Doğrudan yaşam yolumuzu, karşılaşacağımız insanları, gireceğimiz ortamları, kararlarımızı, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı simgeler 1.ev.

O yüzden çok güzel bir Venüs dönemi bu sizin için.

Sevinç, heves, mutluluk demektir Venüs. Şanslar, güzellikler, fırsatlar demektir. Alışverişler, yeme içme konuları, hayatın keyifleri de Venüsyen şeyler 🙂

Venüs kovada iken, kendinizi iyi hissedeceğiniz, mutlu olacağınız, size iyi gelecek yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni güzel insanlar tanıyabilirsiniz.

Kendinizi yenilemek, yaşamınızı yenilemek için yapacağınız şeyler olabilir.

Dış görünüş demektir aynı zamanda 1.ev. Stilinizi yenilemek, giyiminize daha fazla özenmek isteyebilirsiniz. Alışverişleriniz olabilir.

Venüs aynı zamanda sanatın gezegenidir. Sanatsal alanlarla başlangıçlarınız olabilir.

Hayattan aldığınız keyfi, yaşama duyduğunuz iştahı artıracak, harika bir Venüs dönemi !

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Paramız, gelirlerimiz, maddi olanaklarımız demektir bu ev. Venüs ise keyfi ve konforu simgeler. O yüzden paradan yana göreceli olarak biraz daha rahat, akışkan bir zaman olabilir bu.

Ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bir süredir niyetinde olduğunuz şeyleri satın alabilirsiniz.

Balık burcu spiritüel konularla ilgilidir. Bu yönde alışverişleriniz de olabilir. Spiritüel alanlarda kitaplar, melek kartları, tütsüler gibi örneğin.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 1.evinizde olmaya devam ediyor.

Mars neleri simgeler sevgili okuyucularım ? Hareketi, bir hareket başlatmayı, girişimde bulunmayı, eyleme geçmeyi, başlangıçları, yenilikleri.

1.ev de aynı şekilde başlangıç anlamına geliyor. O yüzden çok güçlü bir transit bu sizin için.

Tam bir yenilik zamanı. Tam bir başlangıç zamanı. Hayatınızın farklı farklı alanlarında, birçok farklı konu için adım atabileceğiniz bir zaman.

Niyetleriniz için, hedefleriniz için eyleme geçebilirsiniz. Yeni yeni başlangıçlarınız olabilir.

Her konu için değerlendirebileceğiniz bir dönem.

İşinizde hızlanabilirsiniz. Güncelde çalışmıyorsanız, çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yeni ortamlara dahil olabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Mars sporun gezegenidir 🙂

Daha iyi bir hayat yaşamak için, kendinizi daha iyi bir versiyonunuza dönüştürmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Güçlü adımlar atarız Mars’ın 1.ev dönemlerinde. Daha cesur hissederiz. Motivasyonumuz yüksek olur. Daha hevesli oluruz hayata. İşte sizin için böyle bir dönem bu. Hareket zamanı !

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 2.evinizde transit etmeye başlıyor.

2.evinizden geçecek bir Mars, parasal konularda hırslanabileceğinizi söylüyor. Daha iyi şartlarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Neler gerekli ? İşinizi nasıl büyütebilirsiniz ? Buralara odaklanabilirsiniz. Bu konular için daha çok çaba sarf edebilirsiniz.

Kendinizi daha konforlu bir yaşama taşımak için başlatacağınız şeyler olabilir.

Masraflar, harcamalar, para çıkışları da artabilir Mars ile. 2.ev transitlerinde genellikle bunu görüyoruz.

Bir olasılık daha söyleyeyim. Mars sporu simgeler. Spora başlayabileceğiniz, bu yönde harcamalarınızın da olabileceği bir zaman. Belki bir üyelik ücreti ya da spor malzemeleri alışverişi gibi mesela 🙂


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

3.evinizde gerçekleşiyor bu güzel yeniay.

Yakın çevreniz içinde bir başlangıç enerjisi var, bir hareketlenme var. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, arkadaşlarınızla, komşularınızla ilgili konular, hatta sizin de içinde olduğunuz konular varsa yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Birlikte başlatacağınız, birlikte adım atacağınız şeyler olabilir.

3.ev, evimize yakın yerleri, mahallemizi, muhitimizi simgeler. Koç yeniayı ile evinize yakın bir noktada gideceğiniz bir kurs, bir eğitim, bir sosyal ortam, bir etkinlik başlayabilir hayatınızda.

Bir ilk, bir yenilik, bir sıfırdan başlama enerjisi var bu yeniayda.

Koç yeniayı olduğu için spora da başlayabilirsiniz 🙂 Spor, bir koç temasıdır.

İnternet üzerinden yapılan işler, online ticari faaliyetler, sosyal medya yine 3.evin temaları arasında. Bu alanlarda atılımlarınız, girişimleriniz olabilir. Koçun hevesiyle, motivasyonuyla yapacağınız yeni şeyler olabilir. Mevcut işinizi büyütecek adımlarınız olabilir.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

9.evinizde bir dolunay.

Dolunaylar Güneş’in ve Ay’ın karşı karşıya geldiği, bir karşıtlık ve çatışma enerjisinin oluştuğu, duyguları daha yüksek yaşadığımız, yüksek, bir tık kontrolsüz bir enerjiyi, fevri bir atmosferi anlatırlar bize.

Bu dolunayda ek olarak bir Pluto etkisi de var. Pluto’nun dolunaya kare açısını görüyoruz. Kare açılar uyumsuzdur.

9.ev konuları üzerinden pürüzler, iletişim sorunları, hakkaniyetsiz olduğunu düşünebileceğiniz durumlar olabilir. Biraz bir şeyler keyfinizi eksiltebilir dolunaya yakın günlerde.

Yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, okul arkadaşlarınızla ilgili konular, hocalarınızla ilgili konular bu evle ilgilidir.

Yer değişiklikleri, taşınmalar, yolculuklar, seyahatler, uzakta yaşayan aile bireyleriniz, dostlarınız, onlarla ilgili konular yine 9.ev kapsamındadır.

Dolunayın öncesi-sonrası yakınındaki günlerde bu konular ve kişiler üzerinden gündemler oluşursa, kontrollü olmanızı ve çözüm/uzlaşma odaklı hareket etmenizi önereceğim.

Terazi burcu ilişkileri simgeler. Diplomasi ve politika demektir terazi.

İlişkilerimizi, her anlamda söylüyorum, genel olarak insan ilişkilerimizi iyi yönetmek bu dolunayda önemli.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Mutlu, bereketli, keyifli bir ay olsun !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!