16 Nisan 2022 Terazi Burcunda Dolunay

16 Nisan 2022 Terazi Burcunda Dolunay

16 Nisan Cumartesi günü 21:54’te terazi burcunun 26 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği Ay evresidir.

Güneş hangi burcun hangi derecesinde ise Ay tam karşısına geldiğinde, karşıt burçta aynı derecede hizalandığında dolunay gerçekleşir.

Dolunayın ana çerçevesini Ay ve Güneş oluşturur.

Dolayısıyla nasıl bir dolunay gerçekleşeceğini ve nelere işaret ettiğini anlamak için Ay’ın ve Güneş’in hangi hat üzerinde olduklarına, yerleştikleri burçlara ve aldıklara açılara bakmalıyız.

Bu dolunayda Güneş’in Pluto ile temasını görüyoruz.

Güneş, Pluto’dan bir kare açı alıyor.

Kare açı 90 derecelik bir açı kalıbıdır ve uyumsuz açılardan biridir.

Pluto’nun Güneş’e yaptığı bu görünüm, dolunaya dair bir şeyler söylüyor elbette bize.

Neler söylüyor ? Nelere işaret ediyor ? Etraflıca anlatacağım.

Öncelikle terazi burcunu tanıyalım, temalarına bakalım. Neleri sembolize ettiğini konuşalım.

Çünkü dolunayın etkilerini bu temalar üzerinden deneyimleyeceğiz.

Terazi burcu ilişkileri simgeleyen bir burç sevgili okuyucularım.

İlişkiler derken evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklar başta olmak üzere, yakın ilişkilerimizi, birlikte yol aldığımız kişilerle olan bağımızı kastediyorum.

Bize hocalık eden, koçluk eden, danışmanlık veren, yönlendiren kişiler de yine terazi burcu kapsamındadır. Terazi zodyağın 7.evinin sahibidir ve 7.ev bu kişileri anlatır.

İlişkiler üzerinden kuvvetli bir dolunay etkisi alıyoruz. Bu dolunayın ana gündem konuları arasında en temelde ilişkilerimiz, bağlarımız, bağlantılarımız var.

Dolunay tamamlanma, sonlanma, neticelenme, netleşme, görünür olma gibi bir sembolizme sahip. İlişkiler üzerinden deneyimliyor olacağız dolunayın etkisini.

Acaba dolunay resmindeki Güneş Pluto karesi bize neler anlatıyor olabilir ?

Güneş idrakımızı, irademizi, bilinçli seçimlerimizi, mantıklı yanımızı, kararlarımızı, aklımızla vardığımız yeri, aklımızla vardığımız sonucu, duruşumuzu, tavrımızı temsil eder.

Peki Pluto’nun uyumsuz açısı nasıl anlamlara geliyor ?

Bir gezegenin uyumsuz açılarında, o gezegenin gölge yönleri açığa çıkar. Yani karanlık diyebileceğimiz tarafları. Göreceli olarak olumsuz diyebileceğimiz tarafları.

Pluto uyumlu açılarında gücü, kudreti, dönüşümü, ruhsal derinliği simgeler ama gölgesinde hakkaniyetsizlik vardır. Adil olmayan şeyler vardır.

Manipülasyon vardır. Kıskançlık, sahip olma ve yönetme arzusu, baskı, kabalık, güç çekişmeleri vardır.

İlişkiler içinde -bu bir evlilik, aşk ilişkisi olabilir. Bir iş ortaklığı olabilir. Bir hoca öğrenci ilişkisi olabilir. Bir danışan-danışman ilişkisi olabilir – insan ilişkileriniz içinde yaşadığınız Plutonik durumlar varsa, bu şeylere artık bir sınır çizme zamanının geldiğini söylüyor olabilir dolunay.

Kişisel sınırlarınızın ihlal edildiğini düşündüğünüz durumlar deneyimliyorsanız bazı kişi, durum ve ortamlardan uzaklaşmanın zamanı gelmiş olabilir.

Şimdiye dek tavır koymaktan geri durduysanız, bir şeyleri görmezden geldiyseniz ya da tolere ettiyseniz, dolunaya yakın günlerde konu daha yoğun şekilde kendini gösterebilir.

Daha görünür olabilir ve artık bu şeylere tahammül etmeyeceğinizi ifade edebilirsiniz.

Karşı tarafı kırmaktan çekinerek ya da kaybetmekten korkarak sabır gösterdiğiniz, ilişkilerinizi rayında götürmek için kendinizden verdiğiniz durumlar varsa, bunun artık sizi ne kadar eksilttiğini fark edebilir, böyle devam edemeyeceğinizi gereken tavrı koyarak söyleyebilirsiniz.

Görevini tamamlamış bazı bağlar, bağlantılar, dialoglar sonlanabilir. Dönüştürmek ve iyileştirmek yönünde tarafların çabası varsa yeniden yapılandırılabilir.

Bu dolunayda ilişkilerimiz gündemimizde yani özetle.

Hukuk da bir terazi temasıdır.

Dolunay ise tamamlanmalarla, sonuçlarla, neticelerle ilgili.

Bir başvurunun, resmi bir talebin sonucunu almak da dolunayın olasılıkları arasında o yüzden.

Hukuksal süreçleri olanlar konu ile ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirler.

Şimdi dolunayın burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İlişkiler alanında meydana geliyor.

Biraz zorlu bir dolunay esasen. Pluto’dan uyumsuz açısı var.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler, hocalar, kontratlar, anlaşmalar bu ev ile ilgilidir.

Bu bağlarınızın içinde size iyi gelmeyen şeyleri sonlandırmak isteyebileceğiniz bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

Sonlandırmak, tamamlamak yerine onarmak, yeniden yapılandırmak yönünde bir arzunuz da olabilir. Bu değişim için tarafların karşılıklı olarak istekli olması lazım gelir tabii. Böyle bir çerçeve söz konusu ise insan ilişkileriniz, yakın bağlantılarınız içinde oturup yeniden kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Kendinizi nerelerde aşağı çekiyorsunuz ve ilişkiler içinde karşınızdaki insanın sizi aşağı çekmesine izin veriyorsunuz, buraları fark edeceğiniz bir zaman. Plutonik etkiler var. O yüzden manipülasyon yaşadığınızı düşündüğünüz, enerjisi ve niyeti temiz olmayan kişilere/durumlara karşı tavrınızı koyacağınızı düşünebiliriz.

Bu dolunayın konusu ilişkiler sizin için.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

Pluto’dan kare açı alıyor Ay, dolunay sırasında. O yüzden biraz zorlu, biraz kaotik bir dolunay. Plutonik bir dolunay olarak adlandırabiliriz.

İş hayatınız, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız, evinizde size yardımcı olanlar, günlük hayat düzeniniz, sağlık konuları, ayrıca evcil hayvanlar gibi temalar üzerinden etki alıyorsunuz. 6.evin böyle temaları var.

Terazi burcu ise ilişkileri, iş birliklerini, yakın bağlantıları, birlikte hareket etmeyi simgeliyor.

Bu temalarda gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Tamamlanan, neticeye varan, dönüşen, dönüştürmeniz ve yeniden yapılandırmanız gereken şeyler olabilir.

İş yapma şeklinizde, günlük görevlerde değişimler meydana gelebilir. İş bölümü ve günlük işleyişte değişimler olabilir. İş ortamınızda sonlanan şeyler olabilir. Duygusal anlamda etkilenebileceğiniz şeyler olabilir bunlar biraz. İş arkadaşlarınızdan yana dargınlıklar olabilir.

Her olan şey, hayrımız için oluyor ve bir şeyler öğretiyor bize. Bunu aklımızda tutalım.

Deneyimlerin bize ne söylediğini okumaya çalışalım elden geldiğince. Mesajı alıp yolumuza devam edelim. Kişilere, konulara odaklanmak yerine, ne yaptığımız için ne oluyor ? Bundan sonra ne yapalım ? Odaklanacağımız kısım bu olsun.

Bu dolunayda da bir şeylere yeniden şekil verebiliriz. Özellikle ilişkiler üzerinden.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. Biraz zorlayıcı bir atmosferi var o yüzden.

Terazi burcu ilişkileri simgeliyor. Dolunay ise agresif bir enerji. Ayrıca sonlanmaları simgeliyor.

Dolunaya yakın günlerde ilişkiler (evlilik, ikili ilişkiler, sosyal ilişkiler, aile içi bağlar) içinde sabrınızı bu zamana dek zorlamış olan konularda agresyonlu durumlar yaşayabilirsiniz.

‘Buna daha fazla tahammül etmem. Bu kadarı yeter. Bunu bundan sonra kabul etmem’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Kişisel sınırlarınızı vurgulamanız gereken durumlar olabilir.

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, çocuklar, bebekler, ailenin küçükleri, gençler 5.ev kapsamında sayabileceğimiz temalar.

Aşk hayatınızda flört ettiğiniz biri varsa, anlaşmazlıklar olabilir. Oturup konuşmanız gereken şeyler olabilir. Farklı olduğunuz noktaları daha net görebileceğiniz bir zaman.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularla uğraşabilirler dolunaya yakın günlerde.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Dolunay 4.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. Kare açı, uyumsuz bir açı kalıbıdır. Pluto’nun uyumsuz açıları ise kaotik durumları, bizi zorlayan ve dönüştüren durumları, çözülmesi gereken konuları, anlaşmazlıkları simgeler.

O yüzden biraz zorlayıcı bir enerjisi var yeniayın.

Terazi burcu ilişkileri simgeliyor. 4.ev ise aileyi, ebeveynlerle, anne baba ile ilgili konuları.

Aile içinde tartışmalara açık bir dolunay etkisi bu sizin için. Dolunayın duyguları yükselten enerjisinde, konuların üzerine çok gitmemenizi öneririm.

Aile büyüklerinizden yana yorgun hissettiğiniz, tahammülünüzün bittiği konularda bir patlama yaşayabilirsiniz. Kendinizi sakince ifade etmeye çalışmak, bu mümkün değilse, sağlıklı bir iletişim kurulamıyorsa uzak kalmak iyi bir fikir olabilir.

Bunun dışında ev, emlak, konut konularında, yaşadığınız yerle ilgili konularda bir karar almanız gerekebilir. Yer değiştirmek isteyenler, taşınabilirler.

Ev içinde tamir, bakım, onarım gerektiren durumlar olabilir. Bir işçilik, bir tamir hizmeti almanız gerekebilir. Usta seçimi konusunda aceleci olmayınız. Sonrasında öfkelenmemek için işinin ehli biri ile çalışmanız faydanıza olacaktır.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Dolunay 3.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. Biraz zorlayıcı bir enerjisi var o yüzden.

Terazi burcu ilişkileri simgeliyor. Dolunay ise bir agresyon sembolü.

O yüzden 3.ev temalarında duyguları iyi yönetmek, kontrolü korumak faydanıza olur dolunaya yakın günlerde.

Nedir 3.evin konuları ?

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, yakın çevreniz. Bu kişilerle olan iletişimleriniz. Eğitimler, kurslar, seminerler, eğitimle ilgili planlar, hocalar.

Bu konularla ve kişilerle ilgili sorunlu durumlar varsa, değiştiremeyeceğiniz şeyler varsa, ilişkileri bir mesafe koyarak yeniden yapılandırmanız güzel bir fikir olabilir. Kavga etmek, agresyon yaşamak yerine bazen sadece doğru mesafeyi bulmak çok şeyi çözüyor.

İletişime dayalı işler, satış, pazarlama faaliyetleri, müşteri bağlantıları yine bu evin konusu. Terazi burcu ise özellikle danışmanlıkları ve eğitimleri simgeliyor. Bu yönde işleriniz varsa, bugünlerde daha özenli olmanızı, birlikte çalışacağınız kişileri iyi seçmenizi öneririm.


Başak ve Yükselen Başak :

Dolunay 2.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. O yüzden biraz zorlayıcı olabilir. Stres yaratan bir gündem olabilir. Bir konuya çözüm bulmak gerekebilir.

Bu ev parasal konuları simgeler. Terazi burcu ise evliliği, eşi, partneri.

Evliliğiniz, ilişkiniz içinde parasal konularda bir gündeminiz olabilir. Eşin/partnerin kazancı, maddi olanakları, maddi güvencesi gibi konularda bir gündem olabilir.

Birbirinize destek vermeniz gerekebilir. Büyük bir harcama olabilir, bir masraf doğabilir.

Sigorta, birikim, yatırım konularında anlaşmazlıklar olabilir.

Diğer yandan dolunay tamamlanmayı, neticeye ulaşmayı simgelediğinden bir parasal konu şekil de alabilir dolunaya yakın günlerde. Sonuçlanabilir. Geride bırakabilirsiniz artık konuyu. Netleştirebilirsiniz.

Dolunay civarı günlerde maddi konularda büyük hamlelerden ve girişimlerden kaçınmanızı öneririm.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. O yüzden şahane bir dolunay diyemiyorum.

Ama şahane olan ne ? Kime göre ve neye göre şahane ? Şahane dememiz için illa ki içinden geçerken bizi çok mutlu edecek şeyler mi olması gerekiyor ? Hayır.

Bazen bir şey oluyor. Zorlanıyoruz. Zorlu bir deneyim veriyor hayat bize. Ama sonrasında ‘İyi ki olmuş’ diyoruz. ‘Bu deneyim bana bunu öğretti. Ben bu konu içinde şunu yapmamayı öğrendim.’ diyoruz.

Siz bu dolunayda ağırlıklı olarak ilişkiler üzerinden etki alıyorsunuz. Terazi demek ilişki demektir ki bu dolunayın ev sahibisiniz siz.

İlişki derken ne kastediyorum ? Özel ilişkiler, yakın ilişler, arkadaşlıklar, iş ortaklıkları, hayatınızda eğitmen/rehber/danışman konumunda olan kişilerle olan ilişkileriniz, bunlar başta olmak üzere genel olarak insan ilişkileriniz.

Bu dolunaya yakın günlerde yaşayacağınız deneyimler vesilesi ile ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Nelerin size kendinizi iyi hissettirmediğini daha net görebileceğiniz, bir farkındalık, bir netleşme etkisi bu. Bir dialogu sonlandıran taraf olabilirsiniz.

Bir meselenin tamamlanıp sonlanması, bir bitiş, bir konudan özgürleşme, bir sonlanma yaşayabilirsiniz bugünlerde. Beklediğiniz bir şey varsa gündeminizde, burada bir sonuçlanma, bir netleşme olabilir.

Bitirdiğiniz, tamamladığınız şeyler de olabilir bugünlerde. Bir süredir aklınızda olan şeyler için adım atabilirsiniz. Bu bir şeyi iyileştirmek, dönüştürmek, yeniden şekil vermek için atılacak bir adım da olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Dolunay 12.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. O yüzden şahane bir dolunay diyemiyorum.

İnsan ilişkileriniz içinde bir şeyler daha görünür olabilir bugünlerde gözünüze.

Bu kez ilişkiler içinde kırgınlıklara, kızgınlıklara açık bir dolunay etkisindeyiz.

İlişkiler derken tüm insan ilişkilerimizi kastediyorum. Ama özellikle yakın bağlar, ikili ilişkiler, ortaklıklar terazi burcu ile ilgili.

Pluto ise dönüşmesi, değişmesi gereken durumları sembolize ediyor.

Mevcut haliyle rahatsız eden, iyi hissettirmeyen, iyi gelmeyen, güven vermeyen, enerjinizi eksilten ilişkileri ele alabileceğiniz, gereken noktada gerekli olan net tavrı/mesafeyi koyabileceğiniz, rahatsız olduğunuz şeyleri yüksek sesle söyleyebileceğiniz bir zamandasınız.

Kendinizi ifade etmek hakkınızdır. Size iyi gelmeyen şeyleri, ilişkiler içinde nasıl hissettiğinizi söylemek, konuşmak hakkınızdır. Ama Pluto’nun kontrolsüz enerjisine kapılmadan yapınız bunları.

Neye ihtiyacınız var, önce kendi içinizde netleşin. Bunları en iyi duyulacak ve anlaşılacak şekilde nasıl söyleyebilirsiniz bağlarınız içinde, bunu düşünün ve böyle yapın derim.

Çünkü bağırarak, kavga ederek söylediklerimiz genellikle duyulmuyor. Karşı taraf, o gürültüye kendini kapatmak istiyor. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım. Kendimizi güzelce, içtenlikle ifade etmek pek çok şey için anahtar aslında.


Yay ve Yükselen Yay :

Dolunay 11.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. O yüzden harika bir dolunay diyemiyorum. Biraz stresli bir enerjisi var.

11.ev arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi, işimizde içinde olduğumuz ekibi, bir parçası olduğumuz takımları simgeliyor.

İşinizde ekip arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir bugünlerde. Küçük bazı kırgınlıklar olabilir belki. Bir şeylere gücenebilirsiniz.

Ekip içinde haksızlık yapıldığını düşünebileceğiniz şeyler olabilir. Çünkü bu bir terazi dolunayı. Terazi burcu adaleti temsil eder. Pluto’nun uyumsuz açıları ise hakkaniyetsiz durumları simgeliyor.

Ekipler, gruplar, arkadaşlıklar içinde keyfinizi kaçıran şeyler olursa, konuları doğru analiz etme gayretinde olun. Ortada gerçek anlamda bir haksızlık varsa, kaliteli bir üslupla düşüncenizi ifade etmek de yerinde olur tabii.

Kendimizi ifade ederken kaoslar yaratmamak, ilişkileri zedelememek önemli.

Sakince konuştuğumuzda her söylediğimiz daha net duyulabiliyor. İçtenlikle konuştuğumuzda sözlerimizin karşı taraf üzerindeki tesiri daha büyük olabiliyor.

Çözüm ve uzlaşma odaklı bir tutumda olmanızı önereceğim.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

10.evinizde bir dolunay.

Dolunaylar yüksek, fevri enerjilerdir. Biraz da keyifsiz bir dolunay esasen. Plutonik bir atmosferi var. Pluto’nun dolunaya kare açısını görüyoruz.

Güç çekişmelerine, manipülasyonlara, hakkaniyetsiz durumlara işaret eder Pluto’nun uyumsuz açıları.

10.evinizde gerçekleşeceğinden işiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden etki alıyorsunuz.

İş bölümü, yetki, sorumluluk alanlarınız, neyi nasıl yaptığınız, üstlerinizle ilişkileriniz, başarılarınız, sizden beklenenler, otoritenin talepleri, işiniz için çabalarınız..Bu dolunayın bu çerçevede bir gündemi var sizin için. İş dışındaki sorumluluklarınızı da düşünebilirsiniz.

Haksızlık olarak nitelendireceğiniz bir durum olabilir dolunaya yakın günlerde. Üstlerinizden ya da ekip arkadaşlarınızdan yana keyfiniz kaçabilir biraz.

Bazı şeylerin sonuçları sizden kaynaklanmasa da, öyleymiş gibi algılanan durumlar olabilir.

Kendinizi yeterince ifade edemediğinizi, tanıtamadığınızı düşündürecek şeyler olabilir.

İyi yönetmek gereken bir dolunay. Ani kararlar almayın. Ülkece hayli zorlu bir ekonomik resmin içindeyiz. İşinizi, ekmek kapınızı fevri kararlarla kapatmayın.

Konuları iyi anlamaya çalışın. Pluto kuşku, şüphe anlamına gelir. Durumları enine boyuna idrak etmeden kimseden yana kötü niyetli düşünmeyin.

Bazı müşteri bağlantıları, sözleşmeler, sorun yaratan sözleşme maddeleri, karşılıklı hukuksal haklar gibi konular da gündem olabilir. Çünkü bunlar terazi temasıdır ve bu bir terazi dolunayı.

Bunlara dikkat edin.

Diğer yandan sonuç beklediğiniz konularda, özellikle resmi/yasal konularda sonuç alabileceğiniz bir zaman. Bir sonuç, bir netice sembolizmi vardır dolunayların.


Kova ve Yükselen Kova : 

9.evinizde bir dolunay.

Dolunaylar Güneş’in ve Ay’ın karşı karşıya geldiği, bir karşıtlık ve çatışma enerjisinin oluştuğu, duyguları daha yüksek yaşadığımız, yüksek, bir tık kontrolsüz bir enerjiyi, fevri bir atmosferi anlatırlar bize.

Bu dolunayda ek olarak bir Pluto etkisi de var. Pluto’nun dolunaya kare açısını görüyoruz. Kare açılar uyumsuzdur.

9.ev konuları üzerinden pürüzler, iletişim sorunları, hakkaniyetsiz olduğunu düşünebileceğiniz durumlar olabilir. Biraz bir şeyler keyfinizi eksiltebilir dolunaya yakın günlerde.

Yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, okul arkadaşlarınızla ilgili konular, hocalarınızla ilgili konular bu evle ilgilidir.

Yer değişiklikleri, taşınmalar, yolculuklar, seyahatler, uzakta yaşayan aile bireyleriniz, dostlarınız, onlarla ilgili konular yine 9.ev kapsamındadır.

Dolunayın öncesi-sonrası yakınındaki günlerde bu konular ve kişiler üzerinden gündemler oluşursa, kontrollü olmanızı ve çözüm/uzlaşma odaklı hareket etmenizi önereceğim.

Terazi burcu ilişkileri simgeler. Diplomasi ve politika demektir terazi.

İlişkilerimizi, her anlamda söylüyorum, genel olarak insan ilişkilerimizi iyi yönetmek bu dolunayda önemli.


Balık ve Yükselen Balık :

8.evinizde bir dolunay.

Ağırlıklı olarak parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Dolunaylar sonuç alma zamanıdır. Konular için bir tamamlanma, bir sonlanma zamanıdır.

8.ev paranın evi. Ödemeler, krediler, ortaklı parasal konular, miras, nafaka, mülklerin/kazançların paylaşımı, tazminat, sigorta, vergi gibi temaları var bu evin.

Dolunay yaklaşırken bu temalarda gündemleriniz olabilir.

Çözmekle uğraştığınız ya da bekleme halinde olduğunuz bir parasal konu tamamlanabilir.

Bununla birlikte şunu da söyleyeyim : Konunun çözümü için hakkınızı aramanız gerekebilir.

Bu bir terazi dolunayı. Terazi hakları, hukuku simgeler.

Pluto’nun ise kare bir açısı var bu dolunaya. Uyumsuz bir açısı var.

Parasal konularda bir şey yapmanızı, sesinizi çıkartmanızı gerektirecek şekilde bir gündeminiz olabilir.

Ortaklı bir mülk varsa paylaşım yapılabilir, bir miras konusu sonuçlanabilir.

Bir borç bitebilir. Bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Bir tazminat ödenebilir tarafınıza.

Ama dediğim gibi, bir hak arayışı durumu olabilir. Biraz öfkelenebilirsiniz bir şeylere. Hakkınızı aramanız gerekebilir.

Bu yönde bir dava süreci olanlar, sonuç alabilirler.

Parasal konular, hakkınız olan şeyler, paylaşımlar, haklar, payınız diyebileceğimiz şeyler gündeminize yerleşebilir bu dolunay ile.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-20 Nisan 2022

Merkür Boğa Burcunda 11-30 Nisan 2022

Venüs Balık Burcunda 5 Nisan-2 Mayıs 2022

Mars Balık Burcunda 15 Nisan-25 Mayıs 2022

Nisan ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda !! Ayrıca ayın tüm önemli gezegen açılarını bir arada görebileceğiniz bir yazı hazırladım ↓↓

Nisan 2022 Gezegen Açıları

Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2022,  Boğa Burcu Nisan 2022,  İkizler Burcu Nisan 2022,

Yengeç Burcu Nisan 2022,  Aslan Burcu Nisan 2022, Başak Burcu Nisan 2022

Terazi Burcu Nisan 2022,  Akrep Burcu Nisan 2022,  Yay Burcu Nisan 2022,

Oğlak Burcu Nisan 2022,  Kova Burcu Nisan 2022,  Balık Burcu Nisan 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!