Boğa Burcu Nisan 2022

Boğa Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Nasıl bir ay bekliyor bizi ? Nisan’ın nasıl bir astrolojik gündemi var ? Bunlar sizi nasıl etkileyebilir ?

Ayın gezegen transitleri ve yeniay&dolunay döngüleri size neler getirebilir ? Anlatmaya geldim.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Şimdi Güneş ile başlayarak bu ay için olasılıklarınıza bakalım !

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 12.evinizde.

Bu 1 aylık 12.ev döneminde önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev atılımlara, evlilik yönünde adımlara, işinizde önemli imzalara, alım satım konularına, büyük başlangıçlara uygun değildir. Çünkü evlerin sonuncusudur. Tamamlanmayı anlatan bir evdir.

O yüzden bu süreci tam tersi yönde kullanmanızı önereceğim. Bir şeyler başlatmak için değil, eldeki işleri tamamlamak için, bitirmek için değerlendirebilirsiniz örneğin.

Sonlandırmak, bitirmek, neticelendirmek, tamamlamak istediğiniz işler için kullanabilirsiniz. Geride bırakmak istediğiniz konular için değerlendirin. Özellikle ruhsal anlamda bir değişim ve iyileşme zamanı. Anıların yükünden, geçmişin yüklerinden özgürleşme zamanı. Psikolojik anlamda, ruhsal anlamda bir şifayı sembolize eder bu ev. Aynı zamanda fiziksel sağlık sorunları için de destekleyici. Bir iyileşme, güçlenme dönemi Yaradan’ın nasibiyle.

Bir de ne zamanı diyebiliriz ? Yeniliklere hazırlanma zamanı. Yenilikler için hazırlıklar yapma dönemi. Yapılması gerekenleri planlama süreci.

Güneş boğa burcuna geçtiğinde, niyetleriniz için, planladığınız şeyler için adım atmaya uygun bir zamanda olacaksınız. Şu an için beklemede kalınız ve hazırlıklarınızı yapınız.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!

İşte adımların, girişimlerin zamanı başlıyor sizin için !!

1.evinizde ilerleyecek bir Güneş ile hayatınızda yeni sayfalar açılabilir. Başlangıçlara çok müsait bir zaman bu. Güneş ve Merkür, 1.evinizi hareketlendiriyor olacaklar.

Güneş’in 1.ev transiti ile ne olur ? Ruh haliniz pozitif yönde değişir. Özgüveniniz artar.

‘Bu artık böyle devam etmesin’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Kendinize olan güveninizi gözden geçirebilirsiniz. Bu konuda iyileştirmek istediğiniz durumları ele alabilirsiniz. İmajınızı, halinizi, tavrınızı yenilemek, kendinizi güncellemek isteyebilirsiniz.

Planlar, hedefler, atılımlar için kullanın bu transiti mutlaka. Yıl içindeki boğa dönemi. Sizin için destekleyici bir dönem. Rüzgar istediğiniz yönde esebilir. Bu rüzgarla yol alın 🙂

Her tür konu için harekete geçebileceğiniz bir zaman. Hayatınızda tam olarak istediğiniz gibi olmayan durumlar için, ‘şöyle olsa beni daha çok mutlu eder’ dediğiniz şeyler için yapabilecekleriniz varsa, Güneş’in gücünü yanınıza almışken yapın bunları ! 🙂 Parıl parıl bir dönem.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 12.evinizde.

İmzalı işlerden, kontratlardan, sözleşmeli konulardan, önemli girişimlerden bu döngüde uzak durmanızı öneririm. 12.ev süreci, başlangıçlara uygun değildir.

Psikolojik konular var ayrıca bu evde. Spiritüel konular var. Merkür bu alanlarda bilgiler, kitaplar, güzel kanallar, sayfalar, uzmanlar kazandırabilir size. Bu dönemde farkındalığınızı büyütecek, kişisel gelişiminizi destekleyecek, kendinizle ilişkinizi kuvvetlendirecek spiritüel alanlar, kaynaklar ve uzmanlar karşınıza çıkabilir.

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

Merkür’ün de boğa dönemi. 2022 içinde hızlıca yol alabileceğiniz zamanlar bunlar. Güneş boğada. Merkür boğada. Gezegenlere ev sahipliği yaptığınız bu zamanı, iyi değerlendirmenizi öneririm.

Merkür’ün 1.ev transitleri bol bol iletişim anlamına gelir. Haberleşmeler, organizasyonlar, bildirimler, kararlaştırılacak konular, yakın çevre dialogları anlamına gelir.

Yeni yeni fikirler, planlar anlamına gelir. Merkür koçta-12.evinizde iken planladığınız, niyet ettiğiniz ve hazırlandığınız şeyler için harekete geçebilirsiniz artık. Geri durmayın ve ertelemeyin  niyetlerinizi.

Başvurular, kayıtlar, evrak konuları yine bu dönemin getirileri arasında olabilir. Kayıt yapacağınız yerler olabilir bu dönemde.

Ticari faaliyetler için de verimli, bereketli bir dönem. Güzel anlaşmalar doğabilir. Yeni bağlantılar kurabilirsiniz. İmzalı işler, kontratlar, taahhütler gündeme gelebilir Merkür ile.

Aynı zamanda eğitim demektir Merkür. Bu dönemde başlayacağınız eğitimler olabilir.

Hayli aktif, dinamik, bol iletişimli, keyifli bir zaman ! 🙂

30 Nisan’da bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. İkizler burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Maddi koşullarınız, işiniz, kazancınız, bütçeniz, ödemeleriniz, yatırımlarınız, masraflarınız, her tür parasal konu üzerinde daha çok düşünebileceğiniz bir zaman bu. Sorun yaratan konular, güçsüz noktalar, daha iyi olmasını istediğiniz durumlar için güzel fikirler bulabilirsiniz Merkür ile.

Hayatı nasıl bir standartta yaşıyorsunuz ? Bütçenizi nasıl değerlendiriyorsunuz ? Keyiflere bütçe ayırıyor musunuz ? Kendinize maddi anlamda yeni bir çerçeve yaratmak isteseniz, bunu nasıl yapabilirsiniz ? Ek gelir, ek kaynak yaratacak nelere sahipsiniz ? Neler kazanca dönüşebilir ?Bu konulara odaklanabilirsiniz Merkür’ün 2.ev geçişinde.

Yeni anlaşmalar, yeni ticari bağlantılar, kazancınızı artıracak yeni gelişmeler de olabilir.

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 10.evinizde.

İş hayatınızda Venüsyen, güzel bir dönem.

Çalışma hayatınız varsa, kariyerinizle, iş tanımınızla, projelerinizle, yöneticilerinizle ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Son zamanlarda bu konularda keyfinizi eksilten şeyler olduysa, buralarda güzel değişimler olabilir. Bir rahatlama olabilir.

İşinizde kovanın yaratıcılığı ile güzel, yaratıcı, renkli işler, yeni projeler üretebilirsiniz.

Kova burcu arkadaşlarımızı simgelediği için, iş arkadaşlarınızdan yana güzel şeyler olabilir.

Kişisel yaşamınızda kendinizi, imajınızı, hayatın içinde, ilişkiler içinde nasıl algılandığınızı, hangi şey ile nasıl bir izlenim bıraktığınızı, duruşunuzu, hayattaki imzanızı gözden geçirebileceğiniz bir süreç bu ayrıca. Duruşunuzu, imajınızı yeniliyorsunuz.

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor. Sosyal çevre alanına yerleşiyor.

Ayın geri kalanında burada olacak.

Gruplar, ekipler içinde aktif olacağınız, iş hayatınızda güzel takım çalışmalarının içinde olacağınız bir zaman.

Kişisel yaşamınızda da sosyal çevrenizle bağınız, arkadaşlık ilişkileriniz, dostlarınızla olan paylaşımlarınız açısından oldukça keyifli bir Venüs geçişi.

Yeni ortamlara, yeni gruplara da dahil olabilirsiniz. Örneğin bir kurs ortamı. Bir spor faaliyeti. Bir eğitim. Yeni insanlar tanıyabileceğiniz bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 10.evinizde.

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda bir değişim olabilir. Güzel başlangıçlar olabilir bu transitte.

Yöneticilerinizle, otorite ile ilgili konularda pozitif gelişmeler olabilir.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde yeni gelişmelerle bir ferahlık yaşayabilirsiniz. Konular güzelce ilerleyebilir.

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 11.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İdealleriniz, hedefleriniz, işinizde yapmak istedikleriniz için kullanabileceğiniz bir dönem. Değerlendirmeye çalışın derim.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

12.evinizde gerçekleşecek olan Kironyen bir yeniay. Niçin Kironyen diyorum ? Kiron ile kavuşum halinde gerçekleşiyor çünkü.

Yeniay Güneş’in ve Ay’ın kavuşumudur sevgili okuyucularım. Bu defa Kiron da var kavuşumun içinde.

12.ev sağlık konularını, Kiron ise şifayı sembolize eder.

Tedavi gerektiren bir konunuz varsa, muayene/tahlil işlerinizi yapabilirsiniz. Sizin ya da bir yakınınızın, fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorunu varsa, şifa getirecek şeyler olabilir. İyi hekimler çıkabilir karşınıza. Konu düşündüğünüzden daha küçük olabilir. Çözüm beklediğinizden daha kolay gelebilir.

İç dünyanızda sizi uğraştıran, ruh halinizi ve yaşam enerjinizi aşağı çeken, psikolojik sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen konular varsa, bunların yarttığı duygulardan özgürleşmenizi sağlayacak, şifa araçları çıkabilir karşınıza. Özellikle spiritüel alanları kastediyorum.

Yogaya başlamak için çok iyi bir yeniay. 12.evden etki aldığınız için ruhsal derinliği konularda güzel başlangıçlara açıksınız.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

Pluto’dan kare açı alıyor Ay, dolunay sırasında. O yüzden biraz zorlu, biraz kaotik bir dolunay. Plutonik bir dolunay olarak adlandırabiliriz.

İş hayatınız, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız, evinizde size yardımcı olanlar, günlük hayat düzeniniz, sağlık konuları, ayrıca evcil hayvanlar gibi temalar üzerinden etki alıyorsunuz. 6.evin böyle temaları var.

Terazi burcu ise ilişkileri, iş birliklerini, yakın bağlantıları, birlikte hareket etmeyi simgeliyor.

Bu temalarda gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Tamamlanan, neticeye varan, dönüşen, dönüştürmeniz ve yeniden yapılandırmanız gereken şeyler olabilir.

İş yapma şeklinizde, günlük görevlerde değişimler meydana gelebilir. İş bölümü ve günlük işleyişte değişimler olabilir. İş ortamınızda sonlanan şeyler olabilir. Duygusal anlamda etkilenebileceğiniz şeyler olabilir bunlar biraz. İş arkadaşlarınızdan yana dargınlıklar olabilir.

Her olan şey, hayrımız için oluyor ve bir şeyler öğretiyor bize. Bunu aklımızda tutalım.

Deneyimlerin bize ne söylediğini okumaya çalışalım elden geldiğince. Mesajı alıp yolumuza devam edelim. Kişilere, konulara odaklanmak yerine, ne yaptığımız için ne oluyor ? Bundan sonra ne yapalım ? Odaklanacağımız kısım bu olsun.

Bu dolunayda da bir şeylere yeniden şekil verebiliriz. Özellikle ilişkiler üzerinden.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket, neşe, keyif ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!