Yay Burcu Nisan 2022

Yay Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Nisan nasıl bir ay olabilir sizin için ? Acaba ilkbaharı nasıl karşılıyorsunuz 🙂

Nasıl etkiler var, bunlar nasıl olasılıkları anlatıyor, detaylıca ele alalım bu yazımda.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 5.evinizde.

Oldukça renkli, eğlenceli, güzel bir ev burası 🙂 Çok güzel temaları var.

O yüzden sizin için keyifli bir Güneş transiti !!

Neleri simgeliyor bu ev ? Nelerle ilgili ?

Hobiler, sanatsal konular, eğlenceler, sportif faaliyetler, keyifli aktiviteler, keyif aldığımız için meşgul olduğumuz şeyler bu evle ilgili.

O yüzden Güneş buradan geçerken, sevdiğiniz şeylerle vakit geçirebilirsiniz. İlgi alanlarınızda güzel şeyler yapabilirsiniz. Adım atacağınız bir şeyler olabilir.

Sporda, sanatsal konularda başlangıçlarınız olabilir.

Bu evin temel konularından biri de aşk 🙂 Bu yönde bir hareketlilik de getirebilir Güneş size 🙂 Tanışmalar olabilir. Beğendiğiniz, tanımak istediğiniz, sizin için özel olan biri varsa, iletişimleriniz artabilir.

Evli iseniz ya da bir ilişki içinde iseniz, eşinizle/partnerinizle birlikte eğleneceğiniz, keyif alacağınız güzel aktivitelere katılabilirsiniz.

Bu evin bir diğer önemli teması çocuklar !! Çocuklar, bebekler, hamilelikler yine 5.evle ilgili.

Bu bir koç transiti. Koç burcu yenilikleri, başlangıçları, bir başlatma enerjisini anlatıyor.

O yüzden bebek sahibi olmak isteyenler için destekleyici, şanslı bir döngü. Tabii ki nasip, kısmet konusudur her şey. Gaybı Yaradan bilir. İsteyenlerin gönlüne göre olsun.

Sizin bu yönde bir isteğiniz, planınız, gündeminiz yoksa, çevrenizden de hamilelik haberleri alabilirsiniz.

Ayrıca çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir. Sanatta, sporda ya da başka bir konuda ilk defa deneyimleyecekleri, güzel şeyler olabilir. Yeni adımlar atabilirler hedefleri, hayalleri için.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  6.evinize geliyor. Bu evin doğasını, enerjisini, konularını öne çıkarmaya başlıyor yeni bir döngü olarak.

6.evimizden Güneş geçerken, hayat tempomuzu hızlandıracak şeyler olur.

Bu transit böyle bir hareketliliğin işaretçisi sizin için. Yeni bir şeyler başlar, yapmanız gereken şeyler olur, yeni konular doğar ve günlük yaşamınız bir şekilde hızlanır/hareketlenir/kalabalıklaşır.

İşinizde, iş dışında sorumluluklarınız artar. Yoğun bir tempo yaşayabilirsiniz.

Fakat yüksek bir tempo olmasının yanı sıra hayatınızda pek çok şeye şekil verebileceğiniz, dağıldığını hissettiğiniz konuları düzene koyabileceğiniz, yeni rutinler ile yeni bir günlük çerçeve kurabileceğiniz, verim/üretim/fayda/düzen ve temizlik zamanı.

Evet, temizlik de bir 6.ev teması 🙂

Şöyle bir gözden geçirin hayatınızı. Önce detaylara odaklanmadan büyük resme bakmaya çalışın. Sonra her bir durum için inin detaylara. Muhasebenizi yapın. 6.ev tam da bunları simgeler. Var olan haliyle memnun olmadığınız durumları iyileştirmek için öncelikle analiz edin konuları.

Temizlikler yapın. Evinizi, dolaplarınızı, çekmecelerinizi, telefonunuzu, tabletinizi, bilgisayarınızı, mutfağınızı, çalışma alanınızı, bedeninizi, duygu dünyanızı, ruhunuzu temizleyecek şeyler yapın.

Arının, temizlenin, sadeleşin ve hafifleyin. Yeni olasılıklar için hayatınızda alan açmaktır bu. Enerjiyi temizlemektir. İşte bu transit, bunların zamanı sizin için !

6.ev iş hayatımızı da simgeliyor doğrudan. Boğa burcu ise para demek.

İşinizde üretimlerinizin ve bu doğrultuda kazancınızın da artabileceği bir zaman.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 5.evinizde.

Yakın çevreniz içinde çocuklarla ilgili konular ön plana çıkacaktır, 5.ev hareketlendiği için.

Hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Çocuklarınız için yapacağınız şeyler olabilir. Merkür eğitimleri, kursları, etkinlikleri, sosyal faaliyetleri sembolize eder. Onlar için spor, sanat yönünde ya da başka konularda kayıtlar yapabilirsiniz. Eğitimlere, etkinliklere katılmaları için yapacağınız başvurular olabilir. Kurumlara vereceğiniz evraklar olabilir.

Yaratıcılık isteyen, yaratıcılığa dayalı olan işler, 5.ev temasıdır. Eğer böyle bir işiniz varsa, çok güzel şeyler üretebilirsiniz.

Ayrıca yaşam enerjinizi yükseltecek yeni bir hobiler edinebilirsiniz.

Sanatsal gösteriler, konserler için bilet alabilirsiniz. Güzel etkinliklere katılabilirsiniz. Eğlenceli şeyler yapabilirsiniz. 5.ev dönemi olduğu için, keyifleri öne alacağınız, keyifleri önceliklendireceğiniz bir zaman bu.

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

Merkür de gelip yerleşiyor 6.evinize. İşinizi, çalışma hayatınızı, kişisel yaşamınızda ‘Düzenim, rutinim’ diyebileceğiniz şeyleri gözden geçirme zamanı.

Merkür’ün olduğu yerde analizler, değerlendirmeler vardır. Durum tespitleri vardır.

İşte bu transit 6.ev konularını gözden geçireceğiniz bir dönemi anlatıyor o yüzden.

Hayatınızda çekidüzen vermek istediğiniz konular için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Burası Merkür’ün kendi evi. Merkür iki burcun yönetici gezegenidir. Bunlardan biri ikizlerdir (diğeri başak). Dolayısıyla Merkür’ün ve ikizler burcunun temaları ortaktır.

Merkür de, ikizler de eğitimi simgeler. Kursları, eğitim ortamlarını, hocaları simgeler. Bilginin paylaşılmasını anlatır Merkür ve ikizler burcu.

Aynı zamanda arkadaş edinmeyi, yeni insanlar tanımayı, iletişimleri.

Merkür 7.evinizde ilerlerken önemli eğitimler başlayabilir hayatınızda. Bunlar size çok iyi gelebilir.

Hem ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hem güzel insanlar tanıyabileceğiniz bir dönem. Hocalarınızdan yana çok şanslı hissedebilirsiniz kendinizi. Keyif alacağınız ortamlar içinde yer alabilirsiniz.

Evlilik, ikili ilişkiler, eş/partner, ortaklıklar, imzalı konular da bu evin temaları arasında.

Eşinizin/partneriniz yeni atılımları olabilir bu dönemde. İmza atacağı, sözleşme yapacağı anlaşmaları, başlangıçları olabilir.

Doğrudan sizinle ilgili de olabilir konu. Kontrat yapacağınız alışverişleriniz olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 3.evinizde.

İletişim evinizde gerçekleşecek, harika bir transit !!

Yakın çevremiz, arkadaşlıklarımız, komşularımız, gün içinde gördüğümüz/görüştüğümüz kişiler, dialoglarımız bu evin konusudur.

Kova burcu da sosyal çevremizi, dostlarımızı sembolize eder.

O yüzden sosyalleşeceğiniz, sohbetler, muhabbetler içinde keyifli zamanlar geçireceğiniz, arkadaşlarınızla haberleşmelerinizin, iletişimlerinizin sıklaşacağı, çok güzel bir zaman bu 🙂

Kardeşler, akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Onlardan yana sevineceğiniz şeyler de olabilir.

3.ev sosyal medya ile, kova burcu ise internetle, dijital platformlarla ilgili. İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, işinizde de güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Kovanın yaratıcılığı ile sosyal medyada yapacağınız eğlenceli, güzel, farklı şeyler olabilir.

İyi bir transit bu ! Değerlendirin, olur mu 🙂

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, yuvamızı, aile içi konuları, aile bireylerimizi, anne babamızı simgeler.

Venüs’ün geçtiği yerde ise güzel şeyler olur. Özellikle bu Venüs transiti, diğerlerine kıyasla daha güçlü. Çünkü balık burcu, Venüs’ün yüceldiği yerdir.

Sevgi, uyum, anlaşma, keyif, konfor, şıklık, estetik, güzellik demektir Venüs.

O yüzden bu Venüs geçişi neler getirebilir size ?

Aile içinde sorunlar varsa, çözebilirsiniz. Bir anlaşma haline varabilirsiniz. Küslükleri aşabilir, birbirinize olan sevginizi daha güçlü şekilde ifade edebilirsiniz.

Eviniz için yeni eşyalar alabilirsiniz. Odalarınızı düzenleyebilir, dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Evinizin şıklığını ve konforunu artıracak güzel ürünler bulabilirsiniz.

İyi bir transit.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 3.evinizde olmaya devam ediyor.

Yakın çevre ve iletişim alanında ağırlıyorsunuz Mars’ı.

Mars ile bir hareketlilik var. Yakın çevrenizden kişilerle daha çok, daha sık irtibat kurabilirsiniz. Görüşmeleriniz artabilir.

Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. 3.ev özellikle bu kişileri temsil ediyor.

Yakın yerler, şehir içinde gidiş gelişler de 3.evle ilgilidir. Bu yönde bir hareketlilik de olabilir. Gezeceğiniz yerler olabilir ya da gitmeniz gereken, bulunmanız gereken yerler olabilir.

3.ev bilgiyi yaydığımız platformları, websiteleri, sosyal medya platformlarını temsil eder. Kova ise zaten teknoloji demektir. Dijital platformlar demektir.

Başlayacak olan bu yeni Mars transiti ile sosyal medyada, dijital alanlarda içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paylaşmak için ya da belki de hayatınızı paylaşmak için açacağınız bir sayfa, kanal, website, blog olabilir.

Dijital faaliyetleriniz varsa, hızlanma zamanı. Yeni atılımlarla büyüme zamanı !!

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 4.evinizde transit etmeye başlıyor bu kez.

Mars çabayı, çabalamayı anlatan bir gezegen.

4.ev ise evi, evle ilgili konuları ve aileyi simgeliyor.

Mars buradan geçerken evinizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Eviniz için yapmanız gerekenler artabilir. Evde daha çok vakit geçirebilir, enerjinizi buraya akıtabilirsiniz. Mars’ın olduğu yer, efor alanımızdır.

Evinizde pürüzlü durumlar olabilir. Eşyalarınızdan bozulanlar olabilir. Yeni eşyalar, aletler almanız gerekebilir. Tamir, bakım, kontrol, onarım gerektiren şeyler olabilir.

Bu bir balık transiti olduğu için sularla ilgili konular da olasılıklarınız arasında. Örneğin evinizin tesisatı ve su sistemi ile ilgili konular doğabilir.

Aile içinde agresyonlu durumlara açık bir dönem. Kendinizi dengede tutmanız, öfkeleri kontrol etmeniz faydanıza olur. Konuşabileceğimiz yerde konuşuruz. Ama bu mümkün değilse kavga etmek yerine uzaklaşmak daha iyi olabilir.

4.ev geçmişi simgeler aynı zamanda. Balık burcu ise bilinçaltımızla ilgilidir.

Mars neleri sembolize ediyor ? Öfkeyi, agresyonu, kızgınlıkları.

Şimdi bu bilgileri birleştirelim. Bu transit içinde ruhsal anlamda neler yaşayabilirsiniz ?

Geçmişte yaşanmış, unutamadığınız şeyleri hatırlamaya, tekrar tekrar öfkelerini yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Zihinsel odağınız daha çok geçmişte olabilir. Aile köklerinize, aile büyüklerinize olan kızgınlıklarınız, çocukluğunuzda yaşadığınız zorlanmalar, anne ve babanızın eksik/yanlış yaptığını düşündüğünüz şeyler daha çok yüzeye çıkabilir. Daha çok aklınıza gelebilir. Geçmişi daha çok anabilirsiniz. Bu da ruhsal anlamda bir zorlanma yaratabilir.

Geçmişi değiştiremeyiz ama dönüştürebiliriz. Bunu da bugünün aklı, bilinci ve vizyonuyla geçmişi yeniden okuyarak yapabiliriz. Hangi şey ne için yaşandı, neye hizmet etti, bugünkü halinizin hangi kısmını oluşturdu, işte bu kısmı okuyun !!

Yaşananlardaki dersi alın ve yolunuza devam edin. Geçmişe değil, önünüze bakın. Hayatın içinde hiçbir şey geriye doğru değil. Her şey ileri yönlü akıyor. Siz de önünüze bakın.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

5.evinizde bir yeniay doğuyor.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir yeniay bu. Konuyla ilgili yapmanız gerekenler varsa, bir tedavi ihtiyacı varsa, adım atabilir, harekete geçebilirsiniz. Yeniay ile kavuşan Kiron bir şifa sembolü çünkü.

Konu içinde ihtiyaç varsa, çözülmesi gereken bir durum varsa, bunu iyileştirmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

5.evin çocuklar, bebekler, hamilelik teması dışında başka konuları da var. Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler de bu evle ilgili. Bu ev zaten en temelde bir yaratım enerjisini anlatıyor.

Sanatsal alanda duyurmak, göstermek, tanıtmak, parlatmak istediğiniz işleriniz varsa, bu yeniayı en iyi şekilde değerlendirmenizi öneririm.

Aşk da bir 5.ev temasıdır. Aşk hayatınızda son zamanlarda istediğiniz gibi ilerlememiş olan konuları konuşmak, onarmak, iyileştirmek yönünde istekleriniz varsa, karşılıklı olarak kendinizi ifade edebileceğiniz günlerdesiniz.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

Dolunay 11.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. O yüzden harika bir dolunay diyemiyorum. Biraz stresli bir enerjisi var.

11.ev arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi, işimizde içinde olduğumuz ekibi, bir parçası olduğumuz takımları simgeliyor.

İşinizde ekip arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir bugünlerde. Küçük bazı kırgınlıklar olabilir belki. Bir şeylere gücenebilirsiniz.

Ekip içinde haksızlık yapıldığını düşünebileceğiniz şeyler olabilir. Çünkü bu bir terazi dolunayı. Terazi burcu adaleti temsil eder. Pluto’nun uyumsuz açıları ise hakkaniyetsiz durumları simgeliyor.

Ekipler, gruplar, arkadaşlıklar içinde keyfinizi kaçıran şeyler olursa, konuları doğru analiz etme gayretinde olun. Ortada gerçek anlamda bir haksızlık varsa, kaliteli bir üslupla düşüncenizi ifade etmek de yerinde olur tabii.

Kendimizi ifade ederken kaoslar yaratmamak, ilişkileri zedelememek önemli.

Sakince konuştuğumuzda her söylediğimiz daha net duyulabiliyor. İçtenlikle konuştuğumuzda sözlerimizin karşı taraf üzerindeki tesiri daha büyük olabiliyor.

Çözüm ve uzlaşma odaklı bir tutumda olmanızı önereceğim.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay olsun herkes için ! İlkbaharın enerjisiyle yeni başlangıçlarımız olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!