Aslan Burcu Nisan 2022

Aslan Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Nisan ayından alabileceğiniz olası etkileri paylaşacağım bu yazımda.

Her zamanki gibi önce transitlere, ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 9.evinizde.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzun yolculuklar, uzakta yaşayan akrabalarınız ve dostlarınızla ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, akademik çalışmalar, hukuksal konular var 9.evin temaları arasında. Bu konularda gündemleriniz olabilir Güneş 9.evinizden geçerken.

Koç burcu başlatmak demektir. Güneş’in yüceldiği yerdir ayrıca koç burcu.

Yukarıda saydığım temalarda güçlü bir zamanı, güç toplamayı, motivasyonla, hevesle ilerlemeyi anlatıyor bize bu Güneş transiti.

Örneğin öğrenci iseniz, bir eğitimin içinde iseniz, akademinin içinde iseniz, tez, makale, araştırma çalışmalarınız çok güzel ilerleyebilir.

Bir seyahatiniz olabilir ya da aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki sevdiklerinizle haberleşmeleriniz sıklaşabilir. Onlarla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Gidiş gelişler olabilir. Yer değiştirecek olanlar olabilir.

Yeni bir eğitime, bir kurs programına, bir seminere katılabilirsiniz. İlginizi çeken, sevdiğiniz, keyif aldığınız alanlarda öğreneceğimiz yeni şeyler ufkunuzu büyütecektir.

Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Yabancı dizilerle, filmlerle daha çok vakit geçirebilirsiniz. Bunları izleyebileceğiniz platformlara üye olabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  10.evinize geliyor.

Bu süreçte önemli konular, bir görev olarak yapılması gerekenler, işinizde düzenlemeniz/şekil vermeniz gereken şeyler ana gündeminiz olabilir.

Devlet, kurallar, kanunlar, yönetmelikler 10.evin temaları arasındadır. İşinizde ya da hayatınızın başka bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir.  Örneğin yasal bir ödeme, bir başvuru, bir beyan, bir kayıt, bir evrak teslimi gibi. Devlet dairelerinde işlemler yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz de olabilir. 10.ev bankalarla da ilgilidir. Zaten bu bir Güneş transiti. Boğa paranın burcu.

Parasal konular, resmi konular önde olabilir Güneş buradan geçerken.

Çalışma hayatınız varsa, biraz yoğun bir dönem olabilir ayrıca.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 9.evinizde.

9.ev hayatımıza şekil veren konuları, donanım diyebileceğimiz eğitimleri, bilgileri, hayata dair farkındalığımızı, değerlerimizi, bilinç seviyemizi anlatan bir ev. Hayatı nasıl biri olarak yaşadığımızla ilgili.

Bakış açılarımız, dünya görüşümüz, inançlarımız 9.evin konusu.

Buralarda değişen şeyler olacaktır. Merkür bunları değiştirecek bilgilere, farkındalıklara vesile olacak şeylere işaret ediyor. Hayatın içinde size bir derinlik kazandıracak, sizi olgunlaştıracak, daha iyi ve daha rahat ilerlemenizi sağlayacak, güçlü farkındalıklara varabilirsiniz. Çok güzel bilgiler, uzmanlar, eğitmenler, şahane içerikler keşfedebilirsiniz.

9.ev transiti olması sebebiyle yolculuklar gündeme gelebilir. Uzağınızda olan aile bireyleri/akrabalar/dostlar ile iletişimleriniz de artacaktır.

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

İşiniz ve geliriniz konusunda daha fazla düşünebileceğiniz bir dönem. Çünkü Merkür nerede ise mental enerjimiz oradadır. Mental odağımız o evin ve o burcun konularıdır.

10.ev işi, boğa burcu ise parayı simgeler. Ana maddi kaynağınız neresi ? Maddi olanaklarınız nasıl bir yaşam sürmenize neden oluyor ? Daha iyi koşullarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Ek gelir kaynakları yaratmak için nelere sahipsiniz ? Kazanca dönüşebilecek nasıl donanımlarınız var ? İşte bu konulara odaklanabileceğiniz, yeni iş planlarının doğabileceği bir dönem.

Birikim, yatırım, alım satım konuları, mülklerle ilgili konular, bankacılık işlemleri de gündeme gelebilir. Bu temalarda niyetleriniz varsa, konular hızlanabilir. Planlar hayata geçebilir.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Sosyalleşme zamanı. İletişim, sohbet, muhabbet zamanı bu sizin için 🙂

İkizler burcu eğitimleri, kurs ortamlarını simgeler. 11.ev ise grupları, sınıfları, takım çalışmalarını.

Üretelim öyleyse olasılıklarınızı. Bu transit size neler getirebilir ? Sosyalleşebileceğiniz kurs ortamları, güzel eğitimler, grup çalışmaları getirebilir.

Yeni tanıyacağınız insanlar olabilir. Güzel bağlantılar doğabilir. İletişimlerinizden hem keyif alacağınız, hem fayda bulacağınız bir zaman.

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler evi burası. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu temalarda şanslı, güzel bir dönem. Çünkü Venüs iyicil bir gezegen.

Hayatınızda biri varsa, evli iseniz bu süreçte daha çok keyif alabilirsiniz birlikteliğinizden. Sorunlar varsa aşabilirsiniz. Kararsız olduğunuz noktalarda netleşebilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin meşgul olduğu, çabalamakta olduğu durumlar varsa, bu konular güzel bir şekil alabilir. İstenilen yönde sonuçlanabilir.

Genel anlamda tüm insan ilişkileriniz içinde keyifli bir dönem. Desteklenmek, ihtiyaç duyduğumuzda birilerinin devreye girdiğini görmek, işimizi kolaylaştıran dostlarımızın olduğunu görmek, gerektiğinde yardım almak, fikir almak, danışmak çok güzel şeyler. Venüsyen bu dönem bunları getirebilir size.

7.evin temaları arasında danışmanlıklar da var. Kova burcu ise astrolojinin burcu. Astrolojik danışmanlık almak için uygun bir zamanda olduğunuzu da söylüyor Venüs.

Kova burcu aynı zamanda dijital alanlarla, teknolojiyle ilgili bir burç. Üyelikler, abonelikler gündeme gelebilir. Üyelik satın alacağınız aplikasyonlar, dijital platformlar olabilir bu süreçte.

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Ayın geri kalanında balıkta ve 8.evinizde olacak.

8.ev bütçemizi, gelir gider dengemizi, ödemelerimizi, harcamalarımızı simgeleyen bir ev. Parasal konularla ama daha çok para çıkışları ile ilgili bir alan.

Yapmanız gereken, stres yaratan ödemeler varsa, Venüs’ün iyicil etkisini aldığınız bu dönemde güzelce yapabilirsiniz bu ödemeleri. Parasal konularda pozitif gelişmeler olabilir. Kolaylıklar doğabilir.

Kişisel kazançlar dışında, başkalarından gelecek maddi kaynaklar olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 7.evinizde olmaya devam ediyor.

İlişkiler alanında bir hareketlilik var. Venüs ile güzellikler, Mars ile başlangıçlar geliyor.

Bizi bilgisiyle yönlendiren kişiler, hocalar, eğitmenler, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar 7.evin konusudur. Bir alanda yeni bir hocanız olabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni yeni eğitmenlerle tanışabilirsiniz.

Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

Uyumla ilerleyen, güzel bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni atılımları, başlangıçları olabilir bu dönemde. Her konu için düşünebilirsiniz bunu. Yeni girişimleri olabilir ya da fırsatlar doğabilir, kendiliğinden açılacak kapıları olabilir.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.

7.evin temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var. Güzel bir hareketlenme zamanı !

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 8.evinizde transit etmeye başlıyor.

Paraya dair konular, yasal boyutu olan paralar, devlet birimlerine olan ödemeler, vergi, sigorta, sigorta primi, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi konular var bu evde.

Bu yönde gündemleri olanlar bir süredir beklemeler yaşadılarsa, Mars ile konuların hızlanabileceğini söyleyeyim. Yeni gelişmeler olabilir.

İlerlemek, yapılacakları halletmek, gerekenleri yapmak için hızlanabilirsiniz.

Yeni girişimler olabilir. Alım satım planları varsa gerçekleşebilir.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

9.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Kironyen bir yeniay.

Böyle söylüyorum çünkü Kiron ile kavuşum halinde gerçekleşiyor.

Kiron şifayı, şifa için yapılan şeyleri, bir şeyi düzeltmek/daha iyi hale getirmek/güçlendirmek/iyileştirmek için yapılan şeyleri simgeler.

Kiron’un başrolde olduğu bu yeniay ile 9.ev konularında bir şeyleri onaracak ve kuvvetlendirecek başlangıçlarınız olabilir. Yeni güzel gelişmeler, ferahlık getirebilir.

Hangi konular üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini ? 9.evin nasıl temaları var ?

Eğitim, yüksek öğrenim, yolculuklar, seyahatler, uzaklarla bağlantılı konular, yurt dışı bağlantılı konular, vize/pasaport konuları, uluslararası ticari faaliyetler ve hukuksal konular.

Yüksek öğrenim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz. Son zamanlarda stres, gerginlik ya da üzüntü yaratan durumlar olduysa, akademik konularınızda çözümler, kolaylıklar gelebilir. Gündem konularınız için yardımcı olacak, destek olacak kişiler olabilir. Size yön gösterecek, yönlendirecek kişiler olabilir.

Yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Örneğin ilgi alanlarınızda almak istediğiniz eğitimler varsa, yeniay ile bu adımı atabilirsiniz.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Uzakta yaşayan bir yakınınızla ilgili gündemleriniz varsa, sorunlar varsa, onlar çözülebilir.

Hukuksal konularda pozitif yeni gelişmeler olabilir.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

Dolunay 3.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. Biraz zorlayıcı bir enerjisi var o yüzden.

Terazi burcu ilişkileri simgeliyor. Dolunay ise bir agresyon sembolü.

O yüzden 3.ev temalarında duyguları iyi yönetmek, kontrolü korumak faydanıza olur dolunaya yakın günlerde.

Nedir 3.evin konuları ?

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, yakın çevreniz. Bu kişilerle olan iletişimleriniz. Eğitimler, kurslar, seminerler, eğitimle ilgili planlar, hocalar.

Bu konularla ve kişilerle ilgili sorunlu durumlar varsa, değiştiremeyeceğiniz şeyler varsa, ilişkileri bir mesafe koyarak yeniden yapılandırmanız güzel bir fikir olabilir. Kavga etmek, agresyon yaşamak yerine bazen sadece doğru mesafeyi bulmak çok şeyi çözüyor.

İletişime dayalı işler, satış, pazarlama faaliyetleri, müşteri bağlantıları yine bu evin konusu. Terazi burcu ise özellikle danışmanlıkları ve eğitimleri simgeliyor. Bu yönde işleriniz varsa, bugünlerde daha özenli olmanızı, birlikte çalışacağınız kişileri iyi seçmenizi öneririm.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepinize ! Keyif, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!