Terazi Burcu Nisan 2022

Terazi Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Nisan ayı sizin için nasıl olasılıklara işaret ediyor ? Ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri size neler getirebilir ? Bakalım bu yazımda birlikte.

Baharı nasıl karşılıyorsunuz ? Nasıl etkiler var, detaylıca ele alalım.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 7.evinizde.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Koç bir başlangıç enerjisidir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Başkalarının bilgisine ihtiyaç duyacağınız konular olabilir.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  8.evinize geliyor.

Bu ev parasal konularla ilgilidir. Boğa burcu da paranın burcudur.

Güneş burada iken ağırlıklı olarak maddi konular ön planda olabilir sizin için.

Sigorta konuları, bir sigortanın başlangıcı ya da tamamlanmış bir sigorta primi karşılığı olarak bir maaşın bağlanması, yasal ödemeler, devletten alınacak paralar, vergi konuları, ödemeler, mülklerle ilgili  konular, para alışverişleri, bankacılık işlemleri olabilir.

Paraya dair gündemlerle meşgul olabilirsiniz.

Bir borcunuzu bitirebilirsiniz. Önemli bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz.

Aile içinde mülk/kazanç paylaşımları olabilir. Aileden gelecek maddi olanaklar olabilir. Miras, mülklerin devri, kira geliri, vb paylaşımlar gerçekleştirilebilir, şayet bu yönde gündemleriniz varsa.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 7.evinizde.

Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar ve işbirlikleri bu evin temel temaları arasında.

Hocamız olan kişiler, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler, danışmanlık aldığımız kişiler, danışmanlıklar da 7.ev kapsamında.

Koç enerjisiyle bu temalarda başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

Eşinizle/partnerinizle birlikte adım atacağınız şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yeni atılımları olabilir herhangi bir konuda.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. Görüştüğünüz biri varsa, bunun artık adını koymak isteyebilirsiniz. Bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

İşinizde ağınızı büyütmek, bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir.

Arkadaşlarınızla ortaklı ticari fikirleriniz olabilir.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza yaptığınız için yeterince disiplin gösteremediğiniz ya da teknik olarak yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz konularda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Koç sporun burcudur. Örneğin sporda bir koç, bir eğitmen dahil olabilir günlük yaşamınıza.

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Güneş gibi Merkür de boğada, 8.evinizde.

Paraya dair konularla ilgili bir yoğunluk var. Bir yatırım fikri, maddi güvence olarak söyleyebileceğiniz bir şey, bir birikim, bir sigorta konusu gündeme gelebilir.

Yakın çevreniz içinde alacak verecek konuları olabilir. Borç alma verme konuları olabilir.

Miras, nafaka, ortak kira geliri, ortak ticari faaliyetlerin geliri, mülklerin yönetimi, alım satım konuları gibi gündemleri olanlar için hareketli bir dönem. İletişimler artabilir. Gerekli irtibatlar, temaslar kurulabilir. Konular hızlanabilir, tamamlanabilir.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Bu kez kendi evinde yol alıyor olacak. Merkür ikizler ve başak burcunun yönetici gezegenidir.

İkizler burcu Merkür’ün evidir. İkizler temalarında hayli aktif bir dönem olacaktır o yüzden.

İletişimler ve haberleşme trafiği bu defa eğitim, yüksek öğrenim, yurt dışı bağlantılı konular, başka şehirlerde ve ülkelerde yaşayan sevdikleriniz ile ilgili konular, varsa hukuksal meseleler üzerinden artıyor.

Teziniz, makaleniz, akademik çalışmalarınız varsa, bu süreçte ilerleyebilirsiniz. Hocalarınızla, danışman hocanızla, jüri üyelerinizle bir araya gelebilirsiniz. Yayınlanacak çalışmalarınız olabilir. Sunumlarınız olabilir. Bilimsel platformlarda yer alabilirsiniz. Bir kongre gündeme gelebilir.

Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle, dostlarınızla iletişimleriniz artabilir ayrıca.

Bir gezi, bir seyahat gerçekleşebilir. Çok keyif alacağınız bir yolculuğunuz, tatiliniz olabilir ya da bu dönemde bir tatilin planını, organizasyonunu yapabilirsiniz.

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 5.evinizde.

Bu evin nasıl temaları var ? Nelerle ilgili bu ev ? Aşk, flörtler, yaratıcı konular, yaratım enerjisi, çocuklar, bebekler, hamilelik konuları, hobiler, kurslar, sanatsal etkinlikler, gösteriler, konserler.

Venüs ile bu temalarda çok güzel şeyler olabilir. Keyifli şeyler yapabilirsiniz.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Bir kurs başlangıcınız olabilir. Sanatsal meşguliyetleriniz varsa ortaya yeni güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Bunları güzelce tanıtabilirsiniz. Kova burcu dijital platformları simgeler. Sosyal medyada, dijital alanlarda sanat çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili güzel şeyler olabilir. Onların başlangıçları olabilir. Kurslara katılabilirler. Etkinlikler içinde keyifli vakitler geçirebilirler.

Yakınlarınızdan, arkadaş ya da akraba çevresinden hamilelik haberleri gelebilir.

Çok güzeldir Venüs geçişleri 🙂 5.evin de böyle renkli temaları var 🙂

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

İş, iş ortamınız, çalışma düzeniniz üzerinden alıyorsunuz Venüs’ün iyicil etkisini. İş ortamında insan ilişkilerinizden yana şanslı bir dönem. Sorumlulukları, görevleri kolaylaştıracak şeyler de olabilir. Daha çok keyif alabilirsiniz yaptığınız işlerden.

İş dışında kişisel yaşamınızda, günlük hayatınıza çekidüzen vermek, sağlıklı, faydalı alışkanlıklar edinmek gibi getirileri de olabilir 6.evinizde ilerleyen bir Venüs’ün. Bu evin böyle temaları da var.

Yaşam alanınızı temizlemek, düzenlemek, kendinizi, evinizi, zihninizi, ruhunuzu, bedeninizi gereksiz olan şeylerden arındırmak için harika bir zaman. Spor yapmaya, sağlıklı beslenmeye başlayabilirsiniz. Detoks yapabilirsiniz. Evinizdeki gereksiz şeylerden arınabilirsiniz. Yenilenmek için değerlendirin bu Venüs transitini.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 5.evinizde olmaya devam ediyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler bu evle ilgili. Bir sanat dalında yeni başlangıçlarınız olabilir Mars ile.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Yeni etkinlikler içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocukları olanlar onlardan yana bir tık fazla yorulabilirler. Mars’ın bulunduğu yer, efor alanımızdır. Çocuklarınız için yapmanız gerekenler artabilir. Yeni meşguliyetler doğabilir bu dönemde.

Çocuklarınızın da güzel başlangıçları olabilir. Onlar için eğitim programları, etkinlikler seçebilirsiniz. Yetişkin yaşta iseler kendi hayatları için güzel adımlar atabilirler. Yeni kararları olabilir.

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 6.evinizde transit etmeye başlıyor.

İş, çalışma hayatı, görevler, rutinler, sorumluluklar, ayrıca sağlık gibi temaları var bu evin.

Mars buradan geçerken, günlük hayatınızın temposu hızlanabilir. Yapılması gerekenler, sorumluluklarınız artabilir.

Çalışanlar için hareketli bir dönem. İşinizde görev tanımınıza eklenecek şeyler olabilir. Yeni sorumluluk alanları doğabilir sizin için.

Bağışıklığınızı yüksek tutacak şekilde beslenme düzeninize, uykunuza dikkat etmenizi önereceğim. Artan tempo, bedensel enerjinizi düşürebilir.

Mars spor demektir ayrıca. 6.ev ise günlük düzeni anlatıyor. Spora başlayabileceğiniz bir dönem bu !

Mars agresyonu da simgelediği için, iş arkadaşlarınızla iletişimlerinizde daha kontrollü ve daha özenli bir tutumun bu süreçte yararı olur size.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

7.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Kiron ve Merkür ile kavuşuyor olması, bu evin konularında bir hareketliliğe, yeni kararlara, yeni planlara işaret ediyor. Sayayım size 7.evin temalarını :

Evlilik, eş, ilişki, partner, partnere dair konular, ayrıca iş ortakları, yol gösterici kişiler, danışmanlar, rehber kişiler bu ev kapsamındadır. Birlikte hareket ettiğimiz, bir bağ içinde olduğumuz kişileri simgeler bu ev. Anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler de 7.ev ile bağlantılıdır.

Evliliğiniz, ilişkiniz içinde bir durumu çözebileceğiniz, bir konuyu şifalandırabileceğiniz günlerdesiniz.

Eşinizin, partnerinizin bir sağlık gündemi varsa, şifa yönünde güzel bir açılım olabilir. Konunun çözümü için gerekenler yapılabilir ve bunlar istenilen sonucu verebilir. İşe yarayabilir.

İşinizle ilgili gündeminizde olan bir meseleye bir iş birliği ile çözüm bulabilirsiniz. Güzel yeni bağlantılar doğabilir ve bunlar kolaylık, çözüm, bereket getirebilir size.

Eğitmenler, hocalar, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar bu evin konusudur.

Alacağınız bir danışmanlık pek çok şeyin çözümü olabilir. Yaşamınızda değişim yaratacak bir eğitime adım atabilirsiniz. Güzel bir yeniay.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Pluto’nun kare açısıyla gerçekleşiyor bu dolunay. O yüzden şahane bir dolunay diyemiyorum.

Ama şahane olan ne ? Kime göre ve neye göre şahane ? Şahane dememiz için illa ki içinden geçerken bizi çok mutlu edecek şeyler mi olması gerekiyor ? Hayır.

Bazen bir şey oluyor. Zorlanıyoruz. Zorlu bir deneyim veriyor hayat bize. Ama sonrasında ‘İyi ki olmuş’ diyoruz. ‘Bu deneyim bana bunu öğretti. Ben bu konu içinde şunu yapmamayı öğrendim.’ diyoruz.

Siz bu dolunayda ağırlıklı olarak ilişkiler üzerinden etki alıyorsunuz. Terazi demek ilişki demektir ki bu dolunayın ev sahibisiniz siz.

İlişki derken ne kastediyorum ? Özel ilişkiler, yakın ilişler, arkadaşlıklar, iş ortaklıkları, hayatınızda eğitmen/rehber/danışman konumunda olan kişilerle olan ilişkileriniz, bunlar başta olmak üzere genel olarak insan ilişkileriniz.

Bu dolunaya yakın günlerde yaşayacağınız deneyimler vesilesi ile ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Nelerin size kendinizi iyi hissettirmediğini daha net görebileceğiniz, bir farkındalık, bir netleşme etkisi bu. Bir dialogu sonlandıran taraf olabilirsiniz.

Bir meselenin tamamlanıp sonlanması, bir bitiş, bir konudan özgürleşme, bir sonlanma yaşayabilirsiniz bugünlerde. Beklediğiniz bir şey varsa gündeminizde, burada bir sonuçlanma, bir netleşme olabilir.

Bitirdiğiniz, tamamladığınız şeyler de olabilir bugünlerde. Bir süredir aklınızda olan şeyler için adım atabilirsiniz. Bu bir şeyi iyileştirmek, dönüştürmek, yeniden şekil vermek için atılacak bir adım da olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay olsun ! İlkbahar iyi gelsin bize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!