Oğlak Burcu Nisan 2022

Oğlak Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Nisan ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay genel olarak nasıl konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Nisan için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ?

Hadi bakalım birlikte.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 4.evinizde.

Bu transit ile evinizle ilgili konular, eviniz için yapmanız gerekenler, ayrıca aile içi konular öne çıkıyor.

Evinizde bir ilkbahar yeniliği yaşamak, büyük bir temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Belki boyanızı yenilersiniz, belki eşyalarınızı. Belki odalarınızın düzenini.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman. Koç burcu yenilik enerjisidir çünkü.

Yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler, bu transit döneminde taşınabilirler.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir koç enerjisiyle. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  5.evinize geliyor.

5.ev zodyağın en güzel evlerinden biri 🙂 Temaları en eğlenceli olan evlerinden biri.

Keyif, şans, mutluluk, konfor, kutlama, eğlence demektir 5.ev.

O yüzden Güneş’in buraya gelişi, iyi gelecektir size. Bir süredir kendinize vakit ayıramadıysanız, koşturmalar, yorgunluklar olduysa, şimdi keyif alacağınız şeyleri, sevdiğiniz/size iyi gelen şeyleri yapabilirsiniz. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Bu ev hobilerle ilgilidir ayrıca. Hobilerinizle meşgul olabilirsiniz. Mental anlamda, ruhsal anlamda sizi resetleyecek şeyler yapabilirsiniz. Enerjinizi, modunuzu yenileyecektir bunlar 🙂

Bu bir boğa transiti. Boğa demek keyif, huzur ve konfor demektir. Güneş burada iken hayatın tadını çıkarmakla meşgul olacağınızı düşünebiliriz o yüzden 🙂

Çocuklar da bu evin temasıdır. Çocuklarınız varsa, onların hayatında başlayacak yeni şeyler olabilir. Küçük yaşta iseler etkinlikler, kurslar planlayabilirsiniz onlar için. Yetişkin yaşta iseler yeni kararları, yeni atılımları olabilir.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 4.evinizde.

Ev, yuva, aile, aile içi konular gibi temalar var bu evde.

Koç ise ilkleri simgeliyor. Eviniz için ilk defa yapacağınız şeyler olabilir. İlk değilse bile yenilik diyebileceğimiz şeyler olabilir.

Örneğin boyanızın rengini değiştirirsiniz. Belki ilk defa farklı bir renk denersiniz. Dekorasyonunuzu gözden geçirebilir, güzel değişiklikler yapabilirsiniz.

Yenisini almak, daha üst bir modele geçmek isteyeceğiniz eşyalar, aletler olabilir.

Ev kiralamak istiyorsanız, araştırmalarınız, haberleşmeleriniz artabilir. Çevrenize haber bırakabilirsiniz. Emlak ofislerinden araştırmanızı yapabilirsiniz.

Ailenizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Aileniz için yapacağınız bir şeyler olabilir. Belki maddi anlamda daha konforlu hissetmeleri, daha huzurlu, daha keyifli olmaları için yapmayı planladığınız şeyler vardır. Onları hayata geçirebilirsiniz.

Güzel bir Merkür transiti. Koç burcunda gerçekleşeceği için girişimlere çok müsait bir zaman !!

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Tatil, alışveriş, lüks tüketimler, keyifler, konfor, eğlence şeklinde anlatabilirim bu evi. Merkür buradan geçerken tatil planlarınızı yapabilirsiniz. Rezervasyonunuzu, hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Bir süredir istediğiniz ama ertelediğiniz şeyleri satın alabilirsiniz. Günlük alışverişlerin ötesinde biraz daha lüks diyebileceğimiz şeyler olabilir bunlar.

Bu bir boğa dönemi. Boğa paranın burcu.

5.ev ise riskli yatırımları, spekülatif yatırımları, altın, döviz gibi temaları kapsıyor. Parasal konularda hızlı kararlar almamanızı, yeterince düşünmeden hamle yapmamanızı öneririm. Oğlak zaten risk sevmez. Temkinli ve stratejiktir. Yine de 5.ev geçişi olduğu için uyarımı eklemiş olayım.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor.

6.evinizden geçecek bu kez Merkür.

6.ev iş hayatımızı simgeliyor. Merkür ise iletişimleri, bildirimleri, kararları, fikirleri.

İşinizde yeni düzenlemelerin olabileceği bir dönem. Yönetimin yeni kararları olabilir. İşleyişte, günlük düzen içinde, sunulan hizmetlerde yeniliklere gidebilirsiniz.

Düzenlenecek, değiştirilecek, geliştirilecek şeyler olabilir. Kendi işinize sahipseniz ya da karar verici konumunda iseniz bunları yapacak kişi, bizzat siz olabilirsiniz.

İş dışında da günlük düzeninizde derleyip toparlayacağınız, temizleyeceğiniz şeyler olabilir. Dağınık ilerlediğini düşündüğünüz konularda yeni rutinler oluşturarak daha sistemli hale getirebilirsiniz günlük akışlarınızı.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 2.evinizde.

Bu ev para evidir. Maddesel konular bu evin konusudur.

Gelirimiz, harcamalarımız, bütçemiz, maddi anlamda yaşam standardımız, birikimlerimiz, yatırımlarımız bu evle ilgilidir.

Venüs transitleri şanslı dönemlerdir. Çünkü iyicil bir gezegendir. Şans, güzellik, keyif, konfor demektir Venüs 🙂

Venüs para evinizden geçerken, gelirinizi büyütebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yapacağınız şeyler, yeni bir yaşam standardına yükselmek için bir başlangıç olabilir.

Çok güzel alışverişleriniz de olabilir. Enerjinizi, modunuzu yenilemek için alacağınız şeyler olabilir. Giyim, kozmetik alışverişleriniz olabilir.

Kova burcu teknolojiyi, interneti, dijital platformları simgeler. Dijital aplikasyonlar da satın alabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz.

Yine kova geçişi olması sebebiyle, online alışverişleriniz artabilir.

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Venüs balıkta yücelir sevgili okuyucularım. Venüs için çok iyi bir zemin burası. O yüzden bu transit hepimiz için çok güzel. Ama tabii bu olumlu etkileri farklı farklı konular üzerinden alıyoruz her birimiz.

Sizin için nasıl olasılıklar var ?

3.ev yakın çevremiz diyebileceğimiz kişileri simgeleyen bir alan.

Arkadaşlarınız, komşularınız, yakın akrabalarınız, yakın iletişimleriniz bu evle ilgili. Bu kişilerle ilgili konular üzerinden alıyorsunuz Venüs’ün şansını.

Birbirinizin işini kolaylaştıracağınız, destek vereceğiniz şeyler olabilir. Daha çok bir araya gelebilirsiniz. Keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Yakın çevre içinde son günlerde gücendiğiniz şeyler olduysa, işin aslının farklı olduğunu, durumları yanlış anladığınızı fark edebilirsiniz. Konular tatlıya bağlanabilir.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli, iyicil bir süreç. İşinizden daha çok keyif almanızı sağlayacak şeyler olabilir. İşinizde daha iyi, daha güvende, daha dingin, kendinizi işinize daha ait hissedebileceğiniz bir zaman. ‘İyi ki buradayım, iyi ki bu işi yapıyorum’ diyeceğiniz güzel şeyler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 2.evinizde olmaya devam ediyor.

Bu kez parasal konularda bir hareket enerjisi var. Güzel bir başlangıç enerjisi var.

Kovanın yaratıcılığı ile yeni projeler üretebileceğiniz, daha fazla insana ulaşabileceğiniz, daha çok kazanabileceğiniz bir zaman başlıyor. Kova burcu kalabalıkları simgeler.

Şu ana kadar izlediğiniz stratejileri değiştirebilirsiniz. Kova burcunu Uranüs yönetir sevgili okuyucularım. Uranüs ise değişim demektir.

İşinizde yeniliklere gidebileceğiniz, yeni stratejilerle ilerlemek, denemediğiniz şeyleri denemek isteyebileceğiniz bir zaman bu.

Para evinden geçen Mars ile harcamaların da büyüdüğünü görüyoruz çoğunlukla. O yüzden masrafların artacağı bir zaman da olabilir bu.

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 3.evinizde transit etmeye başlıyor.

Mars’ın geçtiği yerde konular hızlanır, hareketlenir, artar, büyür. Yeni şeyler başlar. Yeni şeyler olur.

Bu geçiş ile 3.ev konularını aktive ediyor Mars sizin için.

Bu evin iletişim, satış, pazarlama, reklam, e-ticaret, online faaliyetler, sosyal medya, eğitmenlik, danışmanlık gibi temaları var.

Bu alanlarda işleriniz varsa, Mars ile yeni planlarınız ve girişimleriniz olabilir. Mevcut hali ile tam olarak memnuniyet yaratmayan durumları iyileştirmek için yeni şeyler deneyebilirsiniz. Efor, enerji, çaba, deneme, girişim demektir Mars. 3.evinizde iken enerjiniz daha çok bu konularda olur.

Mars’ın bir de agresif yanı var 🙂 İşin diğer yüzü de bu.

O yüzden iletişimlerde nezaketinizi korumakta zorlanabilirsiniz kimi zaman. Buraya dikkat diyeyim. Herkes kendi seviyesinde iletişim kurar. Kimse kimseye bir şey yapmaz. Kendi ayarını ortaya koyar aslında.

Hepimiz kendimizden sorumluyuz. Sözlerimize, neyi nasıl ifade ettiğimize özenelim.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Eviniz konusunda yeni planlarınız varsa, taşınmak, yer değiştirmek istiyorsanız, evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa bu yeniay ile harekete geçebilirsiniz.

Ev ve aile konularında iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa,  güzel gelişmeler olabilir. Güzel adımlarınız olabilir. Çözüm bulacağınız konular olabilir.

Emlak, arsa, tapu, ev yaptırma, ev alım satım, kiralama konularında beklemede olan planlar hayata geçebilir. Cesaretle kararlar alabilirsiniz. Netlik kazanabilirsiniz. Niyetler hayata geçebilir.

Aile kökleriniz, aile büyükleriniz ile ilgili konular doğabilir. Yeni gündemleriniz olabilir. Bir şeyleri mevcuttan daha iyi bir hale dönüştürmek için yeni şeyler yapabilirsiniz Kironyen bu yeniay ile.

Eviniz, aileniz, anne ve babanız, aile içi konular bu yeniayın ana çerçevesi sizin için.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

10.evinizde bir dolunay.

Dolunaylar yüksek, fevri enerjilerdir. Biraz da keyifsiz bir dolunay esasen. Plutonik bir atmosferi var. Pluto’nun dolunaya kare açısını görüyoruz.

Güç çekişmelerine, manipülasyonlara, hakkaniyetsiz durumlara işaret eder Pluto’nun uyumsuz açıları.

10.evinizde gerçekleşeceğinden işiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden etki alıyorsunuz.

İş bölümü, yetki, sorumluluk alanlarınız, neyi nasıl yaptığınız, üstlerinizle ilişkileriniz, başarılarınız, sizden beklenenler, otoritenin talepleri, işiniz için çabalarınız..Bu dolunayın bu çerçevede bir gündemi var sizin için. İş dışındaki sorumluluklarınızı da düşünebilirsiniz.

Haksızlık olarak nitelendireceğiniz bir durum olabilir dolunaya yakın günlerde. Üstlerinizden ya da ekip arkadaşlarınızdan yana keyfiniz kaçabilir biraz.

Bazı şeylerin sonuçları sizden kaynaklanmasa da, öyleymiş gibi algılanan durumlar olabilir.

Kendinizi yeterince ifade edemediğinizi, tanıtamadığınızı düşündürecek şeyler olabilir.

İyi yönetmek gereken bir dolunay. Ani kararlar almayın. Ülkece hayli zorlu bir ekonomik resmin içindeyiz. İşinizi, ekmek kapınızı fevri kararlarla kapatmayın.

Konuları iyi anlamaya çalışın. Pluto kuşku, şüphe anlamına gelir. Durumları enine boyuna idrak etmeden kimseden yana kötü niyetli düşünmeyin.

Bazı müşteri bağlantıları, sözleşmeler, sorun yaratan sözleşme maddeleri, karşılıklı hukuksal haklar gibi konular da gündem olabilir. Çünkü bunlar terazi temasıdır ve bu bir terazi dolunayı.

Bunlara dikkat edin.

Diğer yandan sonuç beklediğiniz konularda, özellikle resmi/yasal konularda sonuç alabileceğiniz bir zaman. Bir sonuç, bir netice sembolizmi vardır dolunayların.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay olsun hepimiz için ! İlkbahar bize iyi gelsin. Güzel şeyler getirsin.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!