Balık Burcu Nisan 2022

Balık Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Nisan ayı olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda.

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakalım.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 2.evinizde.

Burası para alanı.

Güneş transitleri nasıl bir sembolizme sahip sevgili okuyucularım ? Güneş’in geçtiği ev konularında neler olur ? Nasıl şeyler yaşarız ?

Bir toparlanma yaşarız. Dağıldığını, kontrolden çıktığını düşündüğümüz şeyleri derleriz, toplarız. Konulara yön vermeye, şekil vermeye başlarız.

Mental anlamda gücümüzü toplar, o konuları daha rasyonel biçimde ele alırız. Neler yapabileceğimize bakarız.

Ruhsal anlamda çok daha iyi hissederiz. Daha çok güveniriz kendimize.

O evin temsil ettiği konularda özgüvenle ilerleriz.

Parasal konular 2.evle ilgilidir. Kazançlarımız, paramızı nereden kazandığımız, gelir kaynaklarımız, harcamalarımız, maddi olanaklarımız bu evin konusudur.

Güneş’in bu alandan geçecek olması, maddi konularda yeni fırsatların doğabileceğini söylüyor. Büyüme imkanı yakalayabileceğinizi söylüyor.

Kazançlarınızın artabileceği, ödemelerinizi daha kolay yapabileceğiniz, bir süredir satın almak istediğiniz, bütçe yaratmaya çalıştığınız şeyler varsa, o alışverişlerinizi yapabileceğiniz bir zaman.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor !!  3.evinize geliyor.

Okumak, araştırmak, öğrenmek, kurslar içinde yer almak, sosyalleşmek, yeni insanlar tanımak, yeni yeni iletişimler kurmak,  şehrin içinde daha çok gezmek, evinize yakın yerlerde hizmetlerden yararlanmak, yakın çevre içinde hareketlenmek..

Böyle anlatabilirim bu evi.

Güneş burada ilerlerken bu yönde şeyler getirebilir size.

Kardeşlerinizle ilgili konularınız da olabilir. Onların hayatında değişim diyebileceğimiz, yenilik diyebileceğimiz güzel başlangıçlar olabilir.

İletişim zamanı. Eğitimler, danışmanlıklar da olabilir. Danışmanlık almak istediğiniz bir alanda, işini iyi yapan uzman bir kişi ile tanışabilirsiniz.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 2.evinizde.

Parasal konularda bir hareketlilik var.

Yeni bir gelir kaynağı oluşabilir bu dönemde. Bir yeteneğiniz, bir hobiniz profesyonel anlamda işe dönüşebilir. Kendinize kazanç yaratmanın yollarını bulabilirsiniz.

Zihinsel anlamda maddi konulara, ilerisi için maddi güvence olacak sigorta, emeklilik planı gibi konulara odaklanabileceğiniz bir zaman. Bu yönde araştırmalarınız olabilir. Sigorta şirketlerini, sundukları seçenekleri araştırabilir, mukayese edebilirsiniz.

Merkür eğitim demektir, bilgi demektir ayrıca. Eğitim masraflarınız da olabilir bu dönemde. 2.ev harcamalarımızla da ilgilidir çünkü. Bir eğitim, bir kurs için kayıt yapabilirsiniz. Bilgi almak, yeni bir şey öğrenmek için dijital bir üyelik de oluşturabilirsiniz.

Bilgi satın almak gibi bir sembol var burada 🙂

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

Bu ev Merkür’ün kendi evi. Merkür iletişim gezegenidir. 3.ev de iletişim evidir.

İşinizde, kişisel hayatınızda, sosyal hayatınızda iletişimleriniz, dialoglarınız bir şekilde artacaktır Merkür ile. Daha çok haberleşebilirsiniz, daha çok yazışıp konuşabilirsiniz.

Bir süredir kuramadığınız irtibatları kurabilir, bir araya gelmek istediğiniz kişilerle görüşebilirsiniz.

İşinizde toplantılar, görüşmeler, mülakatlar artabilir. Müşteri bağlantıları artabilir. Yönetimin bildirimleri olabilir.

Sosyal hayatınızda keyifli, renkli, hareketli bir zaman olabilir bu aynı zamanda 🙂 Sohbetler, muhabbetler, buluşmalar, konuşmalar artıyor 🙂

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor. Merkür ikizler burcuna geçiyor.

4.evinizde ilerliyor olacak bu kez Merkür.

Ev, aile, aile bireyleri, aile içi konular, yaşam alanınıza dair konular 4.evle ilgilidir.

Merkür ise iletişimlerimizi ve günlük işlerimizi simgeliyor.

Aile bireyleriyle iletişimler artabilir o yüzden.

Ne olabilir ayrıca bu süreçte ? Onlara dair konular, evinizin ihtiyaçları, evinizle ilgili yapmanız gerekenler meşgul edebilir sizi.

Taşınma, yeni bir ev arayışı, ev alım-satım-kiralama konuları, kontrat, emlak araştırmaları gibi gündemleriniz varsa Merkür ile hızlanır, ilerler, hatta tamamlanabilir.

Evinizin bakım ve tadilat gerektiren alanları ile ilgilenebilirsiniz ayrıca.

Ailenizin huzuru, keyfi, konforu için yapacağınız şeyler olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 12.evinizde.

Size huzurunuzu besleyecek şeyler göstermeye geliyor Venüs. İç dünyanızı şifalandırmak, zorlu duygulardan, öfkelerden, kızgınlıklardan, üzüntülerden özgürleşmek, yaşananları geride bırakmak, deneyimlerden sadece almanız gerekeni almak, önünüze bakmak, kendinizi iyi etmek istiyorsanız, ruhunuzun buna ihtiyacı varsa, işte bu dönem bu şifalanmayı yaşayabilirsiniz, hayatın vesileleri ile.

Karşınıza yollar, yöntemler çıkabilir. Uzmanlar, eğitmenler çıkabilir. Websiteler, kanallar, içerikler çıkabilir.

Bu dönem, sizin için kendinizi iyileştirme zamanı.

5 Nisan’da Venüs balık burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Venüs’ü misafir ettiğimiz zamanlar özeldir. Sevgiyi, sevgi bağlarını, güzellikleri, keyifleri, mutlulukları, sanatı, yaratıcılığı, alışverişleri, heyecanları, eğlenceyi simgeler Venüs.

Balıkta yüceldiği konumdadır ayrıca. Balığın doğası, Venüs’e istediklerini verir. Tabiatları uyumludur. O yüzden de Venüs balıkta çok güçlüdür.

Daha çok eğlenmek, hayattan daha çok keyif almak isteyeceğiniz, güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, giyim kuşam alışverişleri yapabileceğiniz, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem bu. Zaruri ihtiyaçların ötesinde, biraz daha keyfi alışverişler olacaktır.

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz ayrıca. Yeni bir hobi, yeni bir meşguliyet başlayabilir. Kendinize keyif alacağınız yeni bir alan yaratabilirsiniz. Yazmak, çizim yapmak, bir enstrüman öğrenmeye başlamak, her tür şey olabilir bu.

Venüs’ün 1.eve gelişiyle aşk hayatınızda da hareketlenme olabilir. O da bir olasılık. Yeni tanışmalar, flörtler olabilir. Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz, ilişkinin içinde bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olacaktır. Uyumunuz artacaktır. Sorunlarınız varsa bu süreçte aşmak, anlaşmak, uzlaşmak çok daha kolay olur ayrıca.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 12.evinizde olmaya devam ediyor.

Mars girişimi, adım atmayı, başlatmayı simgeleyen bir gezegen.

Fakat 12.ev dönemleri, başlangıçlar için uygun değildir sevgili okuyucularım.

12.ev hazırlık yapmanın zamanıdır. Harekete geçme zamanı değildir !

O yüzden bu süreçte yeni ve önemli sayabileceğimiz başlangıçlar için beklemede kalınız.

12.ev içe dönmeyi simgeleyen bir alan. Mars ise enerji demek.

O yüzden Mars kovada yani 12.evinizde iken, bedensel ve ruhsal anlamda halsizlikler, yorgun hissetme halleri, isteksizlikler yaşayabilirsiniz. Motivasyonunuz, hevesiniz eksilebilir. Bağışıklığınız da göreceli olarak düşük olabilir. Zaten ruhtaki her şey, bedene yansıyor.

İç dünyanızda bir şeyleri fazla düşünüp kendinizi yorabilirsiniz bu dönemde.

Bu ruh hallerinde olmak yerine yürüyüşler yapınız. Moralinizi yükseltecek şeyler yapmaya çalışınız.

Hobilerinizle meşgul olunuz. Evinizi, yaşam alanınızı düzenleyiniz.

Evimizi düzenlemek, yaşamımızı düzenlemektir.

Çünkü hayatın içinde her hal, bir sembol olarak çalışır. Ayrıca her şey enerjidir.

Yaşam alanımızı kirden, tozdan arındırırsak ruhumuzda da bir şeylerden arınırız. Buna vesile olacak şeyler gelir.

Evimizdeki dağınıklıkları giderirsek, evimizi düzene koyarsak, yaşam bileşenlerimiz içinde de bir şeyler düzen bulur. Yoluna girer.

Bir arınma, düzenleme, toparlanma ve yenilenme zamanı olarak kullanın bu dönemi.

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 1.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olun ayrıca. Daha çok açın gözünüzü. Acelecilikten uzak olun.

Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor aslında, değil mi ?Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için şahane bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, o kadar çok şeyi değiştiriyor ki..


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

Koç yeniayı 2.evinizde meydana geliyor.

Maddi konuların, paranın evidir burası. Gelirlerimizi, kişisel kazançlarımızı, maddi konforumuzu ve maddi güvencemizi anlatan evdir.

Maddi anlamda bir hareketlilik var. Parasal konularda başlangıçlar var.

Yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz günlerdesiniz. Ama gökyüzünde bu kadar vurgulu bir koç enerjisi varken, fırsatları beklemekten ziyade harekete geçmek, neler yapabileceğinize bakmak ve adım atmak olacaktır faydanıza olan.

İşinizi büyütmek, gelirinizi artırmak, yeni gelir kaynakları oluşturmak için destekleyici bir döngüdesiniz.

Şu ana kadar yaptığınız ama aslında çok da fayda getirmemiş olan neler var, bir bakın buralara. Neler değişmeli, neler değişebilir ? Neler nasıl olursa, size daha fazla kazandırır ? Size daha doyumlu bir hayat sağlar. Buraları gözden geçirin.

Bunun dışında yeni yatırımlar, parasal konularda yeni hareketler de olası. Maddi konular üzerinden etki alıyorsunuz.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

8.evinizde bir dolunay.

Ağırlıklı olarak parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Dolunaylar sonuç alma zamanıdır. Konular için bir tamamlanma, bir sonlanma zamanıdır.

8.ev paranın evi. Ödemeler, krediler, ortaklı parasal konular, miras, nafaka, mülklerin/kazançların paylaşımı, tazminat, sigorta, vergi gibi temaları var bu evin.

Dolunay yaklaşırken bu temalarda gündemleriniz olabilir.

Çözmekle uğraştığınız ya da bekleme halinde olduğunuz bir parasal konu tamamlanabilir.

Bununla birlikte şunu da söyleyeyim : Konunun çözümü için hakkınızı aramanız gerekebilir.

Bu bir terazi dolunayı. Terazi hakları, hukuku simgeler.

Pluto’nun ise kare bir açısı var bu dolunaya. Uyumsuz bir açısı var.

Parasal konularda bir şey yapmanızı, sesinizi çıkartmanızı gerektirecek şekilde bir gündeminiz olabilir.

Ortaklı bir mülk varsa paylaşım yapılabilir, bir miras konusu sonuçlanabilir.

Bir borç bitebilir. Bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Bir tazminat ödenebilir tarafınıza.

Ama dediğim gibi, bir hak arayışı durumu olabilir. Biraz öfkelenebilirsiniz bir şeylere. Hakkınızı aramanız gerekebilir.

Bu yönde bir dava süreci olanlar, sonuç alabilirler.

Parasal konular, hakkınız olan şeyler, paylaşımlar, haklar, payınız diyebileceğimiz şeyler gündeminize yerleşebilir bu dolunay ile.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Mutlu, sağlıklı, bereketli, huzurlu, keyifli bir ay olsun ! Her şeyi saydım sanırım, değil mi 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!