Merkür Boğa Burcunda 11-30 Nisan 2022

Merkür Boğa Burcunda 11-30 Nisan 2022

Merkür 11 Nisan Pazartesi günü 05:09’da boğa burcuna geçiyor. 30 Nisan tarihine kadar boğada olacak sevgili okuyucularım.

İletişimin, bilginin, aklın, rasyonel düşüncenin gezegenidir Merkür.

Zihinsel süreçlerimizle, düşüncelerimizle, fikirlerimizle ilgilidir.

Düşünme şeklimizi, nasıl düşündüğümüzü, zihnimizin nasıl çalıştığını, nereye odaklandığını anlatır.

İletişimlerimiz, iletişim araçları ile ilgili konularımız, haberleşmelerimiz, çevremizle bağlantılarımız, ayrıca gündelik akışlarımız, günlük işlerimiz Merkür ile ilgilidir.

Merkür boğada ilerlerken ne olacaktır ? Sembolize ettiği bu temalar, boğa karasteristiğine bürünecektir.

Bir gezegen hangi burçtan geçiyorsa, temsil ettiği konuları o burcun doğasında yaşıyoruz.

Merkür boğada transit ederken neler olabilir ? Merküryen konular boğa döneminde nasıl bir şekil alabilir ?

Nasıl düşünürüz ? Nasıl iletişim kurarız ? Nasıl karar alırız ?

Boğa burcu gibi düşünürüz. Boğa burcu tavrında karar alırız. Boğa burcu enerjisinde oluruz.

Yani temkinli davranırız. Ağır hareket ederiz. Hemen harekete geçmek istemeyiz.

Hızlı karar almayız.

Son derece stratejik şekilde, konuların üzerinde etraflıca düşünerek yaparız seçimlerimizi.

Bunlar faydamıza olan şeyler tabii ki. Hayatın içinde böyle ilerlemek bizi pek çok şeyden korur.

Ama kimi zaman da gereğinden fazla düşünebilir, konuları erteleme eğiliminde olabiliriz bu dönemde. Buna da dikkat edelim tabii ki. Yapmamaya çalışalım. Bekleme halinde kalmayalım.

Boğa burcu koşulları mümkün olduğunca kontrol altına almak, garanti altına almak ister. Her şeyi hazırladıktan sonra harekete geçmek ister. Ama her zaman bütünüyle şekil veremiyoruz şartlara.

Hayatın bir akışı var. Bir ilahi plan var ve kontrol esasen bizde değil. Öyle değil mi ?

Merkür boğada iken sabit fikirlilik de olabilir zaman zaman 🙂

Kendi düşüncelerimizde ısrarcı olabiliriz, yeni fikirlere kapalı olabiliriz. Bunları da fark etmeye ve düzeltmeye çalışalım. Yeniye açalım kendimizi. Bu dönem bunun pratiğini de yaptığımız bir dönem olsun.

Boğa burcu, paranın burcudur. Somut, maddesel değerleri, parayı, paraya dair konuları, maddi olanaklarımızı, maddi güvencemizi, yaşam standartlarımızı simgeler boğa.

O yüzden Merkür’ün boğa transitinde zihnimiz, odağımız parasal konularda olacaktır daha çok.

Daha fazla kazanmak, işimizi büyütmek, yaşam standartlarımızı yükseltmek için yeni adımlar atacağımız, yeni fikirlerin, yeni uygulamaların peşinde olacağımız bir zaman başlıyor !!

Maddi güvencemiz için neler yapabileceğimize, kendimiz için ileriye dönük nasıl olanaklar yaratabileceğimize bakacağız. Birikim ve yatırım konularında yeni fikirlerimiz, adımlarımız olacak.

Bu bir birikim hesabı açmak olabilir. Nakit olan bir parayı başka bir şeye, bir yatırım aracına çevirmek olabilir.

Merkür boğada iken emlak konuları, mülkler, taşınmaz mallarla ilgili konular da gündeme gelebilir.

Tabii herkes kendi hayatı doğrultusunda etki alacaktır. Bu yönde bir gündeminiz varsa, alım satım konularınız hızlanabilir örneğin Merkür boğada iken. El sıkışmalar olabilir. Bu yönde irtibatlar artabilir.

Merkür boğa burcunda ilerlerken iletişim biçimimiz, iletişimdeki tavrımız da boğanın enerjisine bürünür 🙂 Çünkü en başta söylediğim gibi, Merkür iletişimin gezegeni.

Boğa burcunu Venüs yönetir sevgili okuyucularım. Naiftir boğa. Ilımlı, yumuşak, uyumlu, hoşgörülü, güzel bir enerjisi vardır. Merkür burada iken Venüsyen bir dille, uyumla, tatlı tatlı, güzel güzel iletişimler kuracağız 🙂

Ayrıca sanatsal konular için çok güzel bir dönemde olduğumuzu da ekleyeyim. Venüs’ün yönettiği bir burç olduğundan, sanatla bağı kuvvetlidir boğanın.

Sanatsal faaliyetlerimizde ilerleyebileceğimiz, yeni güzel şeyler öğrenebileceğimiz, üretebileceğimiz, sunabileceğimiz, keyifli bir dönem 🙂

Şimdi Merkür’ün boğa transitinin burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 2.evinize geliyor.

İşinize, kazancınıza dair konularda bir hareketlilik olabilir Merkür ile. Bu yönde iletişimler artabilir.

İletişim gezegenidir Merkür. Aynı zamanda fikirlerimizi, planlarımızı simgeler. Gelirinizi artıracak yeni iş planları yapabilirsiniz bu dönemde. İşinizi büyütmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz. Elinizde neler var, neler kaynağa dönüşebilir, nerelerde büyüme fırsatları var, bunları daha rasyonel, daha stratejik biçimde analiz edebilirsiniz.

Maddi anlamda mevcut çerçevenizin ötesine geçmek ve daha doyumlu bir hayat yaşamak için pek çok şeyin mümkün olduğunu fark edebilirsiniz. Olanla yetinmek yerine, daha fazlası için adımlar atabilirsiniz. Şükretmek başka bir şey. Tabii ki şükrümüz olacak. Ama daha fazlası mümkünse, yetinmek zorunda değiliz.

Hayattan daha fazlasını almak, henüz almadığınız güzellikleri almak, yaşamadığınız keyifleri yaşamak için kendinize izin verin. Evrenin bolluğuna, bereketine açın kendinizi. Yeni olasılıkları fark edin.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 1.evinize geliyor.

Merkür’ün 1.ev transitleri bol bol iletişim anlamına gelir. Haberleşmeler, organizasyonlar, bildirimler, kararlaştırılacak konular, yakın çevre dialogları anlamına gelir.

Yeni yeni fikirler, planlar anlamına gelir. Merkür koçta-12.evinizde iken planladığınız, niyet ettiğiniz ve hazırlandığınız şeyler için harekete geçebilirsiniz artık. Geri durmayın ve ertelemeyin  niyetlerinizi.

Başvurular, kayıtlar, evrak konuları yine bu dönemin getirileri arasında olabilir. Kayıt yapacağınız yerler olabilir bu dönemde.

Ticari faaliyetler için de verimli, bereketli bir dönem. Güzel anlaşmalar doğabilir. Yeni bağlantılar kurabilirsiniz. İmzalı işler, kontratlar, taahhütler gündeme gelebilir Merkür ile.

Aynı zamanda eğitim demektir Merkür. Bu dönemde başlayacağınız eğitimler olabilir.

Hayli aktif, dinamik, bol iletişimli, keyifli bir zaman ! 🙂


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 12.evinize geliyor.

12.ev duyulmayan, görülmeyen, açıkta olmayan, açık olmayan şeylerle ilgilidir.

Merkür ise düşünceleri, konuşmaları, iletişimleri simgeliyor.

Yakın çevreniz içinde şu ana dek haberinizin olmadığı bir şeyleri öğrenebilirsiniz bu dönemde. Bazı kişileri daha iyi tanımanıza vesile olacak şeyler önünüze gelebilir.

Güneş başlığında olduğu gibi burada da uyarımı aktarayım :

12.ev transiti olduğu için harcamalarınızda kontrollü olmanız faydanıza olur. Satın almayı planladığınız şeyler için piyasa araştırması yapmanız, ürünlerin özelliklerini etraflıca incelemeniz iyi olur. Çünkü aldığınız bazı şeyleri boşuna aldığınızı düşünebilirsiniz sonrasında.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 11.evinize geliyor.

Sosyal alandan geçecek olan bir Merkür, kalabalıklar, gruplar, yeni arkadaşlar getirebilir size.

Yeni yeni sosyal ortamlarda çok daha iyi hissedeceğiniz bir döneme adım atıyor olabilirsiniz.

11.ev dijital olan şeylerle, Merkür ise eğitimle ilgili. O yüzden bu transit size online eğitimler, seminerler de getirebilir. Bu tür bir şeye kayıt yaptırmak, bir grup çalışmasına dahil olmak için harika bir dönem.

Yeni grupların içinde, bol bol iletişim halinde olabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.

Ayrıca elektroniklerle ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni elektronik alışverişleriniz olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 10.evinize geliyor.

İşiniz ve geliriniz konusunda daha fazla düşünebileceğiniz bir dönem. Çünkü Merkür nerede ise mental enerjimiz oradadır. Mental odağımız o evin ve o burcun konularıdır.

10.ev işi, boğa burcu ise parayı simgeler. Ana maddi kaynağınız neresi ? Maddi olanaklarınız nasıl bir yaşam sürmenize neden oluyor ? Daha iyi koşullarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Ek gelir kaynakları yaratmak için nelere sahipsiniz ? Kazanca dönüşebilecek nasıl donanımlarınız var ? İşte bu konulara odaklanabileceğiniz, yeni iş planlarının doğabileceği bir dönem.

Birikim, yatırım, alım satım konuları, mülklerle ilgili konular, bankacılık işlemleri de gündeme gelebilir. Bu temalarda niyetleriniz varsa, konular hızlanabilir. Planlar hayata geçebilir.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 9.evinize geliyor.

9.ev başka şehirleri, başka ülkeleri, uzakta olanı, uzak olanı simgeler. Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, akrabalarınız varsa, onlarla irtibatlar artabilir. Yapmaları gereken evrak konuları, para transferleri, yasal işlemler olabilir. Yardımcı olabilirsiniz onlara. Göndereceğiniz şeyler olabilir. Onlardan size gelecek şeyler olabilir.

Okul hayatı olanlar için hareketli bir dönem. Ödevler, sınavlar, yaklaşan proje teslim tarihleri, sunumlar, grup çalışmaları olabilir gündeminizde.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 8.evinize geliyor.

Güneş gibi Merkür de boğada, 8.evinizde.

Paraya dair konularla ilgili bir yoğunluk var. Bir yatırım fikri, maddi güvence olarak söyleyebileceğiniz bir şey, bir birikim, bir sigorta konusu gündeme gelebilir.

Yakın çevreniz içinde alacak verecek konuları olabilir. Borç alma verme konuları olabilir.

Miras, nafaka, ortak kira geliri, ortak ticari faaliyetlerin geliri, mülklerin yönetimi, alım satım konuları gibi gündemleri olanlar için hareketli bir dönem. İletişimler artabilir. Gerekli irtibatlar, temaslar kurulabilir. Konular hızlanabilir, tamamlanabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 7.evinize geliyor.

7.eviniz hareketli bu ay. Güneş’in yanına Merkür de geliyor. Bu iki yerleşim 7.ev konularının gündeminize yerleşebileceğini söylüyor bize.

İşinizde, kişisel yaşamınız içinde meşguliyetlerinizde, hobilerinizde, yaptığınız şeyler içinde, sosyal hayatınızda ‘biz’ olma duygusunun, birlikte hareket etmenin, birlikte yol almanın zamanı bu sizin için.

Yeni tanışmalar olabilir. Yeni bağlantılar kurulabilir ve bu kişilerden gelecek güzel şeyler olabilir bu dönemde.

Örneğin işinizde tanıdığınız bazı kişiler yeni, başka bağlantılara vesile olabilirler. Anlaşmalar doğabilir. Yeni yeni işler, projeler, iş birlikleri oluşabilir.

Bir eğitim, bir danışmanlık da getirebilir size bu transit. Alacağınız bir danışmanlıktan büyük fayda bulabilirsiniz. Eğitmen arayışında olduğunuz konularda, ihtiyaç duyduğunuz özelliklerde, güzel hocalarla tanışabilirsiniz. İletişime geçebilirsiniz. Eğitim sürecinize başlayabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 6.evinize geliyor.

Merkür de gelip yerleşiyor 6.evinize. İşinizi, çalışma hayatınızı, kişisel yaşamınızda ‘Düzenim, rutinim’ diyebileceğiniz şeyleri gözden geçirme zamanı.

Merkür’ün olduğu yerde analizler, değerlendirmeler vardır. Durum tespitleri vardır.

İşte bu transit 6.ev konularını gözden geçireceğiniz bir dönemi anlatıyor o yüzden.

Hayatınızda çekidüzen vermek istediğiniz konular için yapacağınız yeni şeyler olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 5.evinize geliyor.

Tatil, alışveriş, lüks tüketimler, keyifler, konfor, eğlence şeklinde anlatabilirim bu evi. Merkür buradan geçerken tatil planlarınızı yapabilirsiniz. Rezervasyonunuzu, hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Bir süredir istediğiniz ama ertelediğiniz şeyleri satın alabilirsiniz. Günlük alışverişlerin ötesinde biraz daha lüks diyebileceğimiz şeyler olabilir bunlar.

Bu bir boğa dönemi. Boğa paranın burcu.

5.ev ise riskli yatırımları, spekülatif yatırımları, altın, döviz gibi temaları kapsıyor. Parasal konularda hızlı kararlar almamanızı, yeterince düşünmeden hamle yapmamanızı öneririm. Oğlak zaten risk sevmez. Temkinli ve stratejiktir. Yine de 5.ev geçişi olduğu için uyarımı eklemiş olayım.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 4.evinize geliyor.

Ev, konut, arsa, arazi alım satım-kiralama gündemi olanlar araştırmalarını yapabilirler. İrtibatlar, anlaşmalar olabilir. İmzalar atılabilir.

Ailenizle para gündemleriniz olabilir. Çünkü bu bir boğa transiti ve boğa burcu parayı simgeler. 4.ev ise aileyi temsil eden bir alan.

Aile büyüklerinizle birlikte karar vereceğiniz parasal konular olabilir.

Aile, ev ve para şeklinde tarif edebilirim sizin için bu dönemin ana çerçevesini.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 3.evinize geliyor.

Bu ev Merkür’ün kendi evi. Merkür iletişim gezegenidir. 3.ev de iletişim evidir.

İşinizde, kişisel hayatınızda, sosyal hayatınızda iletişimleriniz, dialoglarınız bir şekilde artacaktır Merkür ile. Daha çok haberleşebilirsiniz, daha çok yazışıp konuşabilirsiniz.

Bir süredir kuramadığınız irtibatları kurabilir, bir araya gelmek istediğiniz kişilerle görüşebilirsiniz.

İşinizde toplantılar, görüşmeler, mülakatlar artabilir. Müşteri bağlantıları artabilir. Yönetimin bildirimleri olabilir.

Sosyal hayatınızda keyifli, renkli, hareketli bir zaman olabilir bu aynı zamanda 🙂 Sohbetler, muhabbetler, buluşmalar, konuşmalar artıyor 🙂


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-20 Nisan 2022

Venüs Balık Burcunda 5 Nisan-2 Mayıs 2022

Mars Kova Burcunda 6 Mart-15 Nisan 2022

Nisan ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda !!

Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2022,  Boğa Burcu Nisan 2022,  İkizler Burcu Nisan 2022,

Yengeç Burcu Nisan 2022,  Aslan Burcu Nisan 2022, Başak Burcu Nisan 2022

Terazi Burcu Nisan 2022,  Akrep Burcu Nisan 2022,  Yay Burcu Nisan 2022,

Oğlak Burcu Nisan 2022,  Kova Burcu Nisan 2022,  Balık Burcu Nisan 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!