4-10 Ocak 2021 Astroloji Gündemi

4-10 Ocak 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Pek çok değişimin bir arada olduğu bir haftaya giriyoruz. Merkür, Venüs ve Mars burç değiştiriyor bu hafta.

7 Ocak Perşembe günü, Mars boğa burcuna geçiyor. Haziran ayından beri koçtaydı Mars. Koç transiti, normalden çok daha uzun süren bir transit oldu. Çünkü Mars burada bir retro yaptı. Şimdi artık bu süreç bitiyor. Mars boğada olacak 4 Mart tarihine kadar.

Mars, akrep burcunun yönetici gezegeni olduğu için, karşıt alanı olan boğada zarardadır esasen. Ama koç dönemine göre agresyonu daha aşağıda, daha dingin bir dönem olacaktır. Ayrıca koç burcunun gözü kara enerjisinin ardından, daha temkinli hareket edeceğimiz, konuları daha fazla düşünüp tartarak harekete geçeceğimiz bir dönem. Yine de çok da atalet halinde kalmayalım tabii. Çünkü boğa mevcutu korumayı sever, hareket ve yenilik ona uzaktır biraz. Risk almak istemez. Dengede tutalım hareket enerjimizi. Ne çok, ne az olsun. Her şeyde en güzeli denge, öyle değil mi 🙂

Mars’ın boğa transiti için ayrı bir yazı gelecek. Detaylıca konuşacağız genel ve burçlar bazında olasılıkları. Özellikle Uranüs ile kavuşumu, Satürn ve Jüpiter ile yapacağı uyumsuz açıları önemli.

8 Ocak’ta Merkür kova burcuna geçiyor. Merkür için kova burcu döngüsü çok güzel bir transit. Merkür’ün doğasına çok uygun bir yer çünkü burası. Kova Uranüs’ün evidir ve Uranüs Merkür’ün üst oktavıdır zaten.

Akıl, zeka, bilgi, teknoloji, dijital alanlar, bilim, tıp, keşifler, buluşlar demektir kova burcu. Merkür buradayken, oldukça yaratıcı fikirler bulabiliriz. Bilim dünyasından yeni haberler gelebilir. Teknoloji ve dijital alanlarda yeni gelişmeler olabilir. İnternet üzerinden yeni şeyler yapmaya başlayabiliriz.

Ayın sonunda kova burcunda retrosuna başlayacak Merkür. Yılın ilk Merkür retrosu, kova burcunda gerçekleşecek. Bunu da ayrı bir yazıda konuşacağız.

Yine 8 Ocak’ta bir değişim daha gerçekleşiyor gökyüzünde. Venüs oğlak burcuna geçiyor.

İlişkilerde ciddiyet zamanı diyebiliriz bu sürece 🙂 Daha geleneksel, daha muhafazakar bakış açılarının ve daha temkinli hareket etmenin zamanı.  Ketumluk da getirecektir insan ilişkilerinde.

Otoriteden yana güzel bir süreç bu arada 🙂 Devlet bağlantılı konularda, resmi işlemlerde, işler Venüs ile kolayca, güzelce ilerleyebilir. Venüs’ün oğlak transitini için de bir yazı yayınlayacağım.

Haftanın diğer detaylarını konuşalım şimdi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereceğim her zaman olduğu gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


4-10 Ocak haftasının öne çıkan gezegen açıları :

5 Ocak : Merkür Pluto kavuşumu : Merkür 24° Oğlak, Pluto 24° Oğlak

Resmi işlemler, devlet dairelerinde yapılacak işler gündeme gelebilir. İşinizde yönetimin otoritenin yeni kararları ve duyuruları olabilir.

9 Ocak : Merkür Mars karesi : Merkür 1° Kova, Mars 1° Boğa

İletişimlerde sakin olmayı gerektiren bir kare açı. Agresyon enerjisini simgeliyor.

Bunun dışında aceleci kararların, hızlı hareketlerin problem yaratabileceğini söylüyor. Dingin ve kontrollü olalım.

10 Ocak : Merkür Satürn kavuşumu : Merkür 2° Kova, Satürn 2° Kova

Hocalarla iletişimler, görüşmeler, birlikte yapılacak işler getirebilir.

Ayağı yere basan, mantıklı, rasyonel ve kalıcı olacak güzel kararlar getirebilir bize bu kavuşum.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

4 Ocak 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca başak burcunda. Temizlik yapmak, evde ya da ofiste düzenleme yapmak, detay gerektiren işleri yapıp bitirmek için harika bir gün.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Güneş üçgeni etkin. Çok güzel bir görünüm. İlişkilerden yana güzel bir sabah. Kendi içimizde iyi ve dengede hissedeceğimiz bir vakit.

Öğle saatlerinde Ay ve Neptün karşı karşıya geliyor. Günlük planlar değişebilir biraz. İşler beklenenden farklı ilerleyebilir. Önemli görüşmeler, önemli işler için uygun olmayan bir zaman diyebilirim.

Akşam saatlerinde uyumlu açıların var Ay’ın. Oğlak burcundaki Merkür Pluto kavuşumuna olumlu açıda olacak Ay. Ay Merkür üçgeni ve Ay Pluto üçgeni meydana gelecek. İletişimler, kendinizi ifade etmek ve etkili izlenim bırakmak istediğiniz konular için kullanabilirsiniz bu akşamı. Verimli işler çıkabilir ortaya ayrıca. İyi fikirler, güzel projeler doğabilir.


5 Ocak 2021 Salı

Ay bugün 08:41’e kadar başak burcunda. 00:33-08:41 arasında boşlukta.

08:41’de terazi burcu transitine başlıyor. Ay’ın transitleri ortalama olarak 2,5 gün sürüyor.

Bugün şahane açıları var Ay’ın. Gün boyunca uyumlu açıları olacak.

Sabah saatlerinde Ay Satürn üçgeni ile hocalarla iletişimler destekleniyor. Otorite figürlerine yapacağımız sunumlar varsa, önemli toplantılar, görüşmeler varsa, bunlar da güzel geçer.

Öğle saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Harika bir Jüpiter desteğimiz var bu vakitte. Eğitimle ilgili konular, parasal konular, yolculuklar destekleniyor. Bu konular başta olmak üzere her anlamda şanslı bir etki esasen.

Akşam üstü saatlerinde Ay Kiron karşıtlığı aktif olacak bu kez. Kendi içimizde iyileştirmemiz gereken yerleri fark edebileceğimiz, bunu nasıl yapabiliriz noktasında ihtiyaç duyduğumuz şeylerin karşımıza çıkabileceği bir vakit.

Merkür Pluto kavuşumunun kesinleştiği gündeyiz ayrıca. Etkilerini yukarıda açılar bölümünde görebilirsiniz.


6 Ocak 2021 Çarşamba

Ay terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Öğle saatlerinde Ay Güneş karesi, otoriteyi temsil eden kişilerle iletişimlerde dikkatli olmak gerektiğini söylüyor. Önemli görüşmeler için bu vakti önermem pek.

Gündüz saatlerinde Ay, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılar yapıyor. Daha rahat, daha akışkan, güzel bir zaman dilimi.

Akşam saatlerinde Ay Pluto karesi oluşuyor. Aile büyükleri ile iletişimlerde anlaşmazlıklara açık saatler bunlar. Ruhsal anlamda bize huzursuzluk veren konular zihnimize üşüşebilir ayrıca Pluto ile.

Huzurumuzu artıracak şeyler yapalım.


7 Ocak 2021 Perşembe

Ay bugün 11:53’e kadar terazi burcunda olmaya devam edecek.

Sabah saatlerinde (08:54’te kesinleşiyor) Ay Merkür karesi, günlük işlerde aksamalar yaratabilir. Trafikte tartışmalardan uzak durun. Eş zamanlı olarak Ay Venüs altmışlığı, iyicil etkiler sunuyor ama, yine de Merkür karesine dikkat edelim.

Ay 08:54-11:53 arasında boşlukta. 11:53’te akrep burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay Mars karşıtlığı, Ay Satürn karesi, Ay Jüpiter karesi gibi uyumsuz açılar görüyoruz. İnsan ilişkilerinde çok keyifli geçmeyebilir bugün. İşle ilgili konularda da zorlanmalar olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığı ile beklenmedik şeyler olabilir. Bir şey kırılabilir, elinizden bir düşüp dökülebilir mesela. Elektrikli aletlerin tamiri ile uğraşmamanızı öneririm ayrıca bu akşam. Çünkü Uranüs, elektrikle ilgili bir gezegen ve Ay’a uyumsuz açı yapıyor.


8 Ocak 2021 Cuma

Ay bugün yine akrep burcunda. Sezgiselliğimizin kuvvetli olduğu bir gün.

Parasal konularda da şanslı bir gün.

Özellikle günün ikinci yarısı oldukça güzel görünüyor. Ay Güneş altmışlığı ve Ay Neptün üçgeni ile oldukça güzel enerjiler altındayız. Özel ve sosyal ilişkilerde, günlük işlerde keyifli ve uyumlu bir akış var. Sevgi dolu paylaşımlar olacaktır.

Gece saatlerinde Ay, Pluto ile altmışlık açıya doğru ilerliyor. Dönüştüğümüzü hissediyoruz, kendimizle gurur duyuyoruz, neleri değiştirirsek hayatımıza nasıl yansıyacağını idrak ediyoruz bu güzel etki altında.


9 Ocak 2021 Cumartesi

Ay bugün 14:14’e kadar akrep burcunda. 04:58-14:14 arasında boşlukta. Yani akrep burcunda iken, diğer gezegenlerden alacağı bir açı kalmamış durumda. 14:14’te yay burcuna geçiyor.

Merkür ile uyumlu açı yapıyor Ay, yay burcuna geçer geçmez. Ay Merkür altmışlığı ile gündüz saatlerinde iletişimlerde şanslıyız. Güzel anlaşmalar, el sıkışmalar olabilir ayrıca. Sevineceğimiz haberler alabiliriz uzaktaki dostlarımızdan. Güzel telefon görüşmeleri yapabiliriz. Neden uzaktaki diyorum ? Çünkü Ay yay burcunda ve yay burcu uzakları, başka şehir ve ülkeleri anlatır.

Akşam üstü saatlerinde Ay, hem Jüpiter, hem Satürn ile uyumlu açılarda. Her tür konu için kullanabileceğimiz, şanslı, destekleyici bir vakit. Eğitimle, hocalarla ilgili konularda, finansal konularda ayrıca güzel.

Bu akşam harika bir Ay Kiron üçgeni yaşayacağız. Bu etkiyle, yaşamımızda, düşüncelerimizde, duygu dünyamızda değiştirmek istediğimiz şeylere çözümler sunacak, yol gösterecek şeyler çıkabilir karşımıza. İnsan ilişkilerimizde bizi onaran, bize iyi gelen şeyler olabilir.


10 Ocak 2021 Pazar

Ay bugün yay burcunda yine. Neşeli, pozitif, iyimser bir burçta. Bu anlamda harika bir Ay transiti ve bugün de devam ediyor.

Akşam saatleri için uyarım var sadece. Ay Neptün karesi, yanlış düşüncelerle kendi kendimizi sabote edebileceğimizi, hatalı bakış açılarında olabileceğimizi söylüyor. Önemli kararlar almak için uygun bir akşam sayılmaz. Bunun dışında gün genelinde canlıyız, hareketliyiz. Yay etkisiyle dans etmek de isteriz 🙂 Enerjisi güzel bir gün.

21:29 sonrasında Ay boşlukta. Yani açısız ilerliyor olacak yay burcu transitinin geri kalan kısmında.


Ocak ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor :

Koç Burcu Ocak 2021, Boğa Burcu Ocak 2021, İkizler Burcu Ocak 2021,

Yengeç Burcu Ocak 2021, Aslan Burcu Ocak 2021, Başak Burcu Ocak 2021,

Terazi Burcu Ocak 2021, Akrep Burcu Ocak 2021, Yay Burcu Ocak 2021,

Oğlak Burcu Ocak 2021, Kova Burcu Ocak 2021, Balık Burcu Ocak 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

İyi haftalar herkese ! Verimli, bereketli, keyifli, huzurlu bir hafta diliyorum  🙂

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!