Boğa Burcu Ocak 2021

Boğa Burcu Ocak 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yeni bir yıl başladı.

Bakalım, yılın ilk ayı size neler getirebilir ?

Olasılıklarınızı konuşacağız ama burç yorumları çok geneldir tabii. Mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 9.evinizde. Bu evin seyahatler, uzaklar, eğitim, akademi, hukuksal konular, yayıncılık faaliyetleri gibi temaları var.

Transitten alabileceğiniz etkiler burada, tıklayınız ↓↓

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Güneş 19 Ocak’ta kova burcuna, yani 10.evinize geçiyor.

İşinizin, görevlerinizin, sorumluluklarınızın öne çıkacağı, otorite ile bağlantılı konuların önde olacağı bir döngü bu sizler için.


Merkür, 8 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 9.evinizde.

Bu süreç size neler getirebilir, tıklayınız ↓↓↓

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta kova burcuna, 10.evinize geçiyor Merkür. Uzun süre burada olacak. Çünkü 30 Ocak’ta kovada retrosuna başlayacak. İleri hareketi, retrosu, tekrar ileri hareketi derken 16 Mart tarihine kadar kova burcunda göreceğiz Merkür’ü. Ama retrosunu ayrı bir yazıda konuşacağız.

Merkür 10.evinizde yol almaya başlıyor. İşiniz, kariyer yaşamınız, yetkileriniz, sorumluluk alanınız, yapmanız gereken, otoritenin düzenlemeleri, yeni bildirimleri, daha çok buralardan geliyor konular. Yönetimin düzenleyeceği ve duyuracağı yeni şeyler olabilir. Üstlerinizle iletişimler artabilir. Daha fazla sorumluluk üstlenebilirsiniz. Önemli bir görev size verilebilir. İş odaklı bir döngü.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 8 Ocak tarihine kadar yay burcunda, 8.evinizde olmaya devam ediyor.

Parasal konularda, özellikle borçlar, yapmanız gereken ödemeler konusunda destek verebilir size. İşinizi kolaylaştırabilir.

Detaylı etkiler için transiti anlattığım yazımı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor. 1 Şubat’a kadar burada olacak.

Eğitiminiz, üniversite hayatınız, sınavlarınız, proje teslim konularınız olumlu etki alır bu geçişten. Hocalarla iletişimler güzel ilerler. Takdir göreceğiniz güzel şeyler yapabilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin bir seyahat, bir yolculuk, bir yer değişikliği konusu varsa, bu döngüde gerçekleşebilir.

Uzakta olan sevdiklerinizden güzel haberler alabilirsiniz.

Buraya da bir not düşeyim, Merkür’de yaptığım gibi.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda ve 12.evinizdeydi aylardır. Burada bir Mars retrosu yaşadık ayrıca. Bu retro da kolay değildi asla. Duygusal anlamda yıpratıcı etkiler almış olabilirsiniz. Öfkeler içinizde kalmış olabilir. Kendi içinizde zorlanmış olabilirsiniz.

7 Ocak günü, Mars koç burcundan çıkıyor. Boğa burcuna, yani 1.evinize geçiyor. 4 Mart’a kadar boğada olacak.

7 Ocak’a kadar olan koç döngüsünün etkisi burada :

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

7 Ocak-4 Mart arası olan dönemde, Mars’ın 1.evinizdeki transiti ile hayatınız hızlanacaktır. Yeni başlangıçlarınız, girişimleriniz olacaktır. Spora başlayabilirsiniz özellikle. Hareketli, yeni bir döngü geliyor 🙂

Çok daha cesur, çok daha girişken bir enerjiye geçiyorsunuz. Bir süredir beklediğiniz konularda adım atma zamanı.


Ocak 2021 Ay Döngüleri :

13 Ocak : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 23° Oğlak, Güneş 23° Oğlak

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim hayatınızda yeni bir gündeminiz olabilir. Bir ödev, bir araştırma, bir proje teslimi, hocaların bir talebi olabilir. Okul hayatınızda kayıt yenileme, ödeme yapma gibi resmi işlemleriniz olabilir.

Çalışanlar için, iş hayatlarında yeni gelişmelerin ihtimaller arasında olduğunu söyleyebilirim. İşiniz için bir seyahat gündeme gelebilir. İthalat, ihracat gibi yurt dışı bağlantılı konular başlayabilir, halihazırda varsa, buralarda yeni gelişmeler mümkün.

İşinizde otorite figürleri ile ilgili yeni gelişmeler mümkün. Yönetim değişikliği de olabilir.

28 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 9° Aslan, Güneş 9° Kova

Dolunay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Aile içinde küçük konular büyütülebilir, ufak tefek şeylerden sesler yükselebilir dolunay ve civarı günlerde 🙂 Üzmeyin birbirinizi. Bu dolunayda Jüpiter etkisi var, duyguları abartma eğilimindeyiz.

Aile içinde özellikle erkek figürlerin, yurt dışı bağlantılı bir konusu varsa sonuçlanabilir. Eğitim hayatında sonuçlanan, netice aldığı bir konu olabilir. Bir seyahati olabilir. Hukuksal bir konu varsa, bir tamamlanma döngüsüne işaret ediyor olabilir dolunay. Jüpiteryen temalarda bir sonlanma, sonuçlanma etkisi var çünkü.


Sağlıklı, keyifli, bereketli, enerjisi yüksek bir ay olsun.

Yeni yıla en güzel şekilde başlamanızı diliyorum 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!