Kova Burcu Ocak 2021

Kova Burcu Ocak 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Yeni yılın tüm dünyaya sağlık, şifa, mutluluk ve özgürlük getirmesini diliyorum.

Peki yılın ilk ayı size neler getirebilir ? Ocak sizler için genel olarak nasıl bir ay ?

Genel olarak diyorum, çünkü burç yorumlarını genel gezegen geçişleri ile yapabiliyoruz. Ama aslında önemli olan bireysel haritamızın aldığı etkiler. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 12.evinizde. Ruhsal alanda. Psikoloji ile ilgili bir ev burası. Ama başka temaları da var. Transitten alabileceğiniz detaylı etkiler burada, tıklayınız ↓↓

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Güneş 19 Ocak’ta kova burcuna, yani 1.evinize geçiyor. 1 ay boyunca kovada olacak. Çünkü Güneş transitleri 1 ay sürüyor.

Güneş’in 1.evde olması, bir yenilenme döngüsüdür. Yeni başlangıçların olduğu bir dönemdir. Özgüveni yukarı taşır Güneş. Yaşam enerjimizi yükseltir. Bizi girişken ve cesur kılar. Niyetlerimiz ve planlarımız için harekete geçeriz. Özgüvenle yeteneklerimizi, donanımımızı ortaya koyarız. Çok güzel bir Güneş transiti. Bu güzel etkiyi, mutlaka değerlendirin.


Merkür, 8 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 12.evinizde. Detaylı etkiler burada, tıklayınız ↓↓↓

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta kova burcuna, 1.evinize geçiyor Merkür.

Merkür hayatımızı hızlandırır, günlük işlerimizi artırır, iletişimlerimizi artırır. 1.evinizde iken hayatın içinde daha aktif hissedeceksiniz kendinizi. Daha fazla iletişim halinde olacaksınız.

Sunumlar, projeler, görüşmeler, toplantılar, ayrıca eğitimler getirebilir size. Bu bir kova transiti olduğu için, muhtemelen online eğitimler getirir. Zaten bu pandemi ortamında, bunlar olabiliyor.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 8 Ocak tarihine kadar yay burcunda, 11.evinizde olmaya devam ediyor.

8 Ocak’a kadar arkadaş gruplarınız, dostlarınızla olan bağınız, işinizde ekibiniz üzerinden alıyorsunuz Venüs’ün iyicil etkisini. Sevgi bağıdır, birbirini korumaktır, birbirini desteklemektir Venüs.

Bu transit için ayrı bir yazım da var : Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta Venüs oğlak burcuna geçiyor. 12.evinizde ilerlemeye başlıyor. 1 Şubat’a kadar burada.

Kendinizle olan ilişkinizi kuvvetlendirecek bir süreç. Kendinizi daha fazla dinleyeceğiniz, kendinizle ilgili farkındalıklar yaşayacağınız, fark ettiklerinizle bir değişim yaratacağınız, güzel bir Venüs transiti.

Notumu yine düşüyorum buraya da, her burç yorumumda olduğu gibi. Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars birkaç aydır koç burcunda ve 3.evinizdeydi. Kardeşler ve akrabalar üzerinden zorlamış olabilir sizi. Özellikle retrosu sebebiyle, zorlanmış olabilirsiniz.

7 Ocak günü, Mars artık koç burcundan çıkıyor. Uzun bir transitti, ama artık bitiyor.

Boğa burcuna, yani 4.evinize geçiyor Mars. Boğa transiti 4 Mart’a kadar sürecek.

4.evinizde iken, konular ev ve aile yönünde değişir. Evinizle ilgili yeni başlangıçlarınız olabilir. Örneğin evinizin güvenliği için bir şey yapmak, yalıtımı için bir şey yapmak, eşyaları yenilemek, tadilat yapmak gibi.

Aile içinde zaman zaman anlaşmazlıkların, Marsiyen enerji ile tartışmaların olabileceği bir süreç. Bunu önden bilerek daha özenli olun dialoglarınızda. Daha hoşgörülü, daha anlayışlı olmaya çalışın. Empati, birçok noktada sorunları çözebiliyor.


Ocak 2021 Ay Döngüleri :

13 Ocak : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 23° Oğlak, Güneş 23° Oğlak

Yeniay 12.evinizde gerçekleşiyor. Pluto ile kavuşum halinde bir yeniay var sırada.

Beklenmedik bir gelişme ile birkaç gün zorlanmanız mümkün. Çok kötü şeyler olarak algılamayın bunu. Hesapta olmayan bir şeyi halletmeye çalışabilirsiniz yeniay sonrasında. Örneğin bir ödemenin çıkması gibi bir mesela.

Ruhsal anlamda bir değişim, bir olgunlaşma, bir idrak, bir uyanış sürecinden geçiyorsunuz. Yenileniyorsunuz. Devrildikten sonra, daha güçlü şekilde ayağa kalkmaktır Pluto. Güçlendiğiniz bir döngü.

28 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 9° Aslan, Güneş 9° Kova

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkiler, ben sen dengesi, sizin istekleriniz, karşı tarafın beklentileri, ilişkiler içinde nasıl biri olduğunuz, buralara bakacağınız, belki bir şeyleri değiştirmek isteyeceğiniz bir dolunay.

Ayrıca ;

Eşinizin ya da hayatınızda biri varsa partnerinizin sonuç beklediği bir konusu bu dolunayın yakınındaki günlerde sonuçlanabilir.

Bir iş ortaklığı, bir iş birliği, ortaklı bir proje bu döngüde tamamlanabilir.


Sağlıklı, keyifli, neşeli, verimli, hareketli bir ay diliyorum 🙂 !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!