Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

Mars 7 Ocak Perşembe günü 01:26’da boğa burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

Mars Haziran ayından beri koç burcundaydı. Uzun zamandır bir koç döngüsü yaşıyorduk.

Koç transiti, normalden çok daha uzun süren bir transit oldu. Çünkü Mars burada bir retro yaptı. Şimdi artık bu süreç bitiyor. Mars boğa burcuna geçiyor ve 4 Mart tarihine kadar burada olacak.

Mars için boğa burcu süreci nasıl geçebilir, Mars için nasıl bir yerleşim burası, ona bakalım şimdi.

Mars, koç ve akrep burcunun yönetici gezegeni olduğu için, karşıt alanı olan terazide ve boğada zarardadır esasen. Koç burcunda iken kendi evindeydi ve dolayısıyla güçlü çalıştı. Ama her durumda her gezegenin güçlü çalışmasını istemeyiz tabii. Malefik (kötücül) gezegenlerin gücünün kırılması aslında iyidir. Mars da malefik gezegenlerden biri.

Koç burcunun gözü kara enerjisinin ardından, daha temkinli hareket edeceğimiz, konuları daha fazla düşünüp tartarak harekete geçeceğimiz bir dönem.

Daha stratejik olacağız, hızlıca harekete geçmeyeceğiz. Risk almak istemeyeceğiz.

Yine de çok da atalet halinde kalmayalım tabii. Çünkü boğa mevcutu korumayı sever, hareket ve yenilik ona uzaktır biraz. O anlamda dengede tutalım hareket enerjimizi. Marsiyen enerjimiz ne çok, ne az olsun. Boğa süreci, bizi çok da yerimizde tutmasın yani.

Hemen harekete geçmeyelim. Düşünelim, temkinli olalım. Ama çok da beklemeyelim.

Evet, büyük riskler almayalım. Ama riski var diye yeniliklerden de korkmayalım.

Her konuda en önemli şey denge ! Dengede olalım 🙂 En güzeli bu.

Şimdi Mars’ın boğa transitinin etkilerini yükselen burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Mars 2.evinizde olacak boğada iken.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, çalışarak elde ettiğimiz parayı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandıracaktır. Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa, Mars ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni verecektir size.

Bu arada harcamalarınız da artabilir. İsterseniz temkinli olmak adına, kontrollü ilerleyin. Paranızı iyi yönetin, doğru harcayın.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars’ı 1.evinizde ağırlıyor olacaksınız. Bu transit sizin için çok önemli. Yeni hedefler, hedefleriniz için yeni atılımlar, cesur girişimler yapacağınız önemli bir dönem.

İşinizde, eviniz ile konularda, aşkta, ilişkilerde, bağlantılarınızda, parayla ilgili konularda, sporla ilgili konularda, dış görünüşünüzde, genel olarak pek çok konuda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Ama yeni şeyler denemek isteyeceğiniz bu süreçte, dürtüsel davranmamalı, üzerinde iyice düşündüğünüz konularda harekete geçmelisiniz.

Belki bir süredir bir şeyler vardı aklınızda ama kendinizde gereken gücü, enerjiyi, cesareti bulamıyordunuz. Şimdi o bekleyen planlar için harekete geçme zamanı.

Mars’ın agresyonunu, hırsını dizginlemeniz önemli.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Mars 12.evinize geliyor.

12.ev kapanışları anlatan bir evdir. Yeni döngüyü başlatan 1.ev sürecinin öncesindeki hazırlık ve bekleme evresidir. 12.eviniz aktif hale geldiğinde, hayat çerçevenizin mümkün olan noktalarında biraz geri çekilmeli, dinlenmeli, yeni başlangıçlar için güç toplamalısınız.

Hastahaneler, şifahaneler, kapalı alanlar, rehabilitasyon merkezleri, terapiler 12.ev yönetiminde. Eğer bedensel ya da ruhsal anlamda uğraştığınız konular, hastalıklar varsa, Mars’ın 12.evinizi hareketlendirdiği bu süreçte tedaviye başlayabilirsiniz. Bu doğrudan sizinle ilgili bir şey olabileceği gibi, bir yakınınızla ilgili de olabilir.

Ruhsal konularla daha fazla ilgilenebileceğiniz bir süreç. Size derinlik ve farkındalık kazandıracaktır. Bu Marsiyen enerjiyi bu yönde kullanın.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars 11.evinizde olacak bu süreçte.

İş hayatınızda içinde bulunduğunuz ekiplerde daha aktif, daha önde olan roller üstelenebileceğiniz, daha girişken ve cesur bir tavırla önemli sorumluluklar alabileceğiniz bir dönem.

Dostlarımızı, sosyal çevremizi de anlatan bir alan burası. Sosyalleşmek anlamında bir hareketlilik olacaktır. Diğer yandan arkadaşlarınızla olan iletişiminizde agresyonlu durumlar da olası. O konuda uyarmış olayım. Birbirinizi kırmayın.

Sizi yeni gruplara dahil edebilecek, hareketi bol bir süreç başlamış bulunuyor.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars, 4 Mart tarihine kadar 10.evinizde ilerliyor olacak.

10.ev çalışmakla, üretmekle, sorumluluk almakla ve otorite ile ilgili bir alan. Görevleriniz, işiniz, bulunduğunuz konumun size yüklediği sorumluluklar, kariyerinizle ilgili konular bu evin yönetiminde.

Mars boğada iken, daha fazla çalışmanız, daha çok sorumluluk üstlenmeniz olası. Yapabileceğiniz işlerden daha fazlasının verilmesi gibi durumlar zorlayabilir sizi örneğin. Yöneticilerinizle iletişimlerinizde Marsiyen enerjiyi dizginlemek gerekiyor. Diğer yandan yeni görevler ve yeni işler, gelebilecek bir terfiyi de anlatıyor olabilir.

Aile büyüklerinizle zaman zaman anlaşmazlıklar da yaşanabilir. Birbirinizi doğru anlamaya çalışın.


Başak ve Yükselen Başak :

Mars, 9.evinizde ilerleyecek.

9.ev neleri anlatıyor ? Akademik konular, üniversite, yüksek öğrenim, basın, yayıncılık faaliyetleri, seyahatler, yolculuklar, uzak şehirlerle ilgili konular, başka ülkelerle ilgili konular, yer değişiklikleri, transfer, taşımacılık işlemleri, hukuksal konular, ayrıca hayat görüşü ve inançlar.

Mars bu temaları aktif hale getiriyor. Buralardan yeni konular geliyor size.

Bu konularda bir yoğunluk, bir hareketlilik olabilir. Yeni gelişmeler, başlangıçlar olabilir.

Üniversite hayatınız varsa, yorucu geçebilir bu dönem. Üniversite dışında da, herhangi bir alanda bir eğitim ile ilgili uğraşlarınız olabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili konularla meşgul olabilirsiniz.

Bir yer değişikliği yapabilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Mars 8.evinizde ilerleyecek.

Bu geçiş, parasal konularda bir hareketlilik ve biraz da mücadele hali yaratabilir. Harcamalarınızı küçültmek, borca girmemeye çalışmak, kredi kartınızı daha kontrollü kullanmak faydanıza olacaktır.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda gelişmelere açık bir süreç.

Ameliyatlar, operasyonlar, cerrahi müdahaleler de 8.evin konusu. Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın bu yönde bir konusu varsa, ameliyat bu transit döneminde gerçekleşebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Mars bu süreçte 7.evinizde ilerleyecek.

7.ev konularında hem bir hareketlilik var, yeni başlangıçlar var, hatta cesur adımlar var. Ama diğer yandan bir agresyon, bir çaba ve zorlanma hali de olabilir Mars ile.

7.ev evliliği, ilişkileri, ortaklıkları, iş birliklerini, hukuki konuları, rekabeti, açık düşmanlıkları anlatan bir alan. Mars etkisini bu konular üzerinden alıyorsunuz.

Evli iseniz ya da bir ilişkiniz varsa, uyumu yakalamak, anlaşmak, ilişkiyi yürütmek açısından biraz efor isteyen bir dönem. İş ortağınız varsa, aynı durum onun için de geçerli.

İşinizde, kariyerinizde, hiçbir konuda rekabet enerjisine girmeyin. Kendi yolunuza, kendi hedeflerinize bakın. Kendinizi başkaları ile değil, bir önceki halinizle kıyaslayın hep. Rekabet ve mücadele tavrına geçerseniz, olumsuz geri dönüşü gelebilir yarattığınız bu karmanın.


Yay ve Yükselen Yay :

4 Mart tarihine dek 6.evinizde olacak Mars.

Aktif ve üretken, verimli, temposu yüksek bir dönem olacak bu.

6.ev en temelde işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize ettiği için, daha çok çalışacağınız, hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapacağınız, hareketli ve biraz da yorucu bir süreç.

İş arkadaşlarınızla iyi geçinmek, uyumlu ilişkiler içerisinde olmak, birbirinizi desteklemek, rekabet haline girmemek bu döngüde önemli. Siz, size verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışın. Kimseyle yarışmayın derim.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars 5.evinizde olacak bu yeni transitinde.

Bu ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, sporla ilgili konular, eğlenceler, alışverişler, lüks tüketimler gibi temaları yönetiyor.

Aşkta bir başlangıç olabilir.

Mars size bu konularda yeni başlangıçlar getirecektir. Bu temalar hareketlenecektir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler varsa, bu döngüde karar alabilirler. Tedavi ya da operasyon ihtiyacı varsa, süreçlerini gerçekleştirebilirler.

Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili temponuzun artacağı bir dönemde olduğunuzu da ekleyeyim.

Spora başlamak için harika bir etki. Tam da sporla ilgili bir alandan, 5.evden etki alıyorsunuz.

Lüks tüketimler bütçenizi zorlayabilir, oraya dikkat.


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars 4.evinizde olacak boğa transitinde.

Aile bireyleriyle, evle ilgili konularda bir hareketlilik başlıyor.

Yerleşim ve yer değişikliği konuları, arsa-ev alım satım konuları, kiralama, kontrat konuları, ev içinde dekorasyon değişiklikleri, tadilatlar, evle ilgili yapılması gereken işler hız kazanıyor.

Bu temalarda yeni gelişmelere açık olduğunuz bir süreç. Tabii kimi zaman tartışmalar ve gergin durumlar da yaşanabilir. Mars’ın yüksek enerjisini doğru kullanın o yüzden.

Aile köklerinizi, atalarınızı onurlandırın. Aileye düşmanlık, kişinin bereketinin, huzurunun, doyumlu bir yaşam sürmesinin önünü kesen, olumsuz bir enerjidir.

Eril ve dişil dengesinde sorun yaşayan biri, işinde de, ilişkilerinde de zorluklar yaşar. Babamızla olan ilişkimiz eril enerjiyi, annemizle olan ilişkimiz dişil enerjiyi şekillendirir. Eğer sorun varsa, aile ile ilişkilerinizi düzeltmek sizi, yaşamınızı şifalandıracaktır.


Balık ve Yükselen Balık :

Mars 3.evinizde olacak boğa transitinde.

Bu ev yazılı-sözlü, her türlü iletişim ağımızı, haberleşmelerimizi, iletişime dayalı faaliyetlerimizi simgeler. Mars etkisiyle yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler artacaktır. Bu yönde faaliyetler (yazmak, yayınlamak, paylaşmak, website, sosyal medya, online işler) hızlanacaktır. Cesaretle yeni şeyler deneyeceksiniz.

Kardeşler, akrabalar ve komşular da bu evin yönetiminde. Onlarla ilgili bir hareketlilik de var.

Yakın çevrenizle ters düşmemeye, akrabalarınızla tartışmamaya özen gösterin bu süreçte. Mars ile ilişkilerde uyumsuzluklar doğabilir kimi zaman.


 Ocak ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor :

Koç Burcu Ocak 2021, Boğa Burcu Ocak 2021, İkizler Burcu Ocak 2021,

Yengeç Burcu Ocak 2021, Aslan Burcu Ocak 2021, Başak Burcu Ocak 2021,

Terazi Burcu Ocak 2021, Akrep Burcu Ocak 2021, Yay Burcu Ocak 2021,

Oğlak Burcu Ocak 2021, Kova Burcu Ocak 2021, Balık Burcu Ocak 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!